Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole: Který je nejlepší pro optimalizaci obrázků WordPress? Srovnání hlava-hlava

Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole: Který je nejlepší pro optimalizaci obrázků WordPress? Srovnání hlava-hlava

Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole: Který je nejlepší pro optimalizaci obrázků WordPress? Srovnání hlava-hlava
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Udržování výkonu vašeho webu v nejlepší podobě je jedním z klíčů k jeho úspěchu. To zahrnuje optimalizaci obrázků tak, aby nebyly zdrojem vašich stránek. Může však být těžké vybrat si mezi nejlepšími nástroji – například rozhodování mezi Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole.


Tyto čtyři pluginy WordPress vám umožňují snadno optimalizovat obrázky a dokonce si přizpůsobit způsob práce. A co víc, použití pluginu znamená, že nemusíte hledat externí řešení.

Všechny tyto bezplatné nástroje pro optimalizaci obrázků dokážou tuto práci zvládnout, ale každý má svou vlastní jedinečnou sadu výhod a funkcí.

Představte si vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole

V této recenzi stručně vysvětlíme, proč je optimalizace obrázků WordPress chytrým krokem. Poté porovnáme Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole, abychom vám pomohli vybrat pro váš web nejlepší volbu. Pojďme přímo dovnitř!

Proč je chytré optimalizovat obrázky na vašem webu WordPress

Obrázky jsou klíčové pro téměř každý web. Zvyšují vzhled vašeho webu, mohou být použity k předvedení vašich produktů nebo práce a mnohem více. Čím více obrázků však máte na svém webu, tím více práce musí prohlížeč návštěvníka udělat, aby mohl načíst jeho stránky.

Důvodem je, že velikost obrazových souborů může být poměrně velká a všechna data se rychle sčítají. V důsledku toho může váš web zpomalit, když do něj přidáváte média – což je škodlivé pro přilákání a udržení návštěvníků. Řešením je, jak jste možná uhodli, optimalizace obrazu.

Natáhli jsme se na Alexa Florescu z ShortPixel a on měl toto, aby řekl o důležitosti výběru správného pluginu pro optimalizaci obrazu:

Dobrý plugin pro optimalizaci obrázků je pro mě ten, který může obrázky výrazně snížit při zachování vizuální kvality. Musí být také snadno použitelný a musí mít dostatek funkcí, aby pokryl většinu případů použití. Pokud je plugin aktivně podporován, pak je to pro mě vítěz!

Alex Florescu

Když vás optimalizujte obrázky svého webu, zmenšujete velikost svých souborů a méně zátěže. Současně toho lze dosáhnout bez výrazného snížení kvality obrázků. Naštěstí vše, co potřebujete, je to správné plugin WordPress – proto v této recenzi porovnáváme Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole.

Představte si vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole: V kostce

Ve zbývající části tohoto článku se podíváme na čtyři populární pluginy pro optimalizaci obrázků: Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole. Pokud jste však ve spěchu, podrobně rozdělte primární podrobnosti o každém nástroji předem.

Vše z tyto statistiky se vztahují na bezplatné verze pluginů (s výjimkou konečné cenové řady, která uvádí náklady na prémiové verze):

Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole v kostce

Kritéria
Představte si
WP Smush
ShortPixel
Optimole
Zdarma plánYYYY
Optimalizace obrázků zdarma (za měsíc)Cca. 250Neomezený1001 GB (přibližně 1 000 obrázků)
Maximální velikost souboru2 MB1 MBBez omezeníBez omezení
Snadné použití (z 5)5555
Výkon (z 5)4254.5
Ceny (začínající na)4,99 $ za měsíc49 dolarů měsíčně4,99 $ za měsíc9,99 $ za měsíc

Toto je samozřejmě jen snímek. Pokračujte ve čtení a přečtěte si celý příběh o tom, jak si jízda Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole v přímém srovnání.

Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole: Úplné srovnání

Než se podíváme na to, jak se Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole vzájemně porovnávají, musíme je představit. Podívejme se rychle na tyto pluginy, jeden po druhém.


Smush - komprese, optimalizace a líné načítání obrázků Smush – komprese, optimalizace a líné načítání obrázků

Autor: WPMU DEV

Aktuální verze: 3.6.3

Poslední aktualizace: 18. května 2020

wp-smushit.3.6.3.zip


Hodnocení 96%


1 000 000 + instalace


WP 5.2 + Vyžaduje

Nejprve nahoru, WP Smush je snad nejoblíbenějším pluginem pro kompresi obrázků pro WordPress.

Tento nástroj je vyvíjen týmem na adrese WPMU DEV, a může se pochlubit některými výkonnými servery, které vaše obrázky rychle zlevní. Je také kompatibilní s celou řadou pluginů pro vylepšení knihovny médií, což může být užitečný bonus.


Imagify - komprese a optimalizace webových stránek a obrázků Představte si – WebP & Komprese a optimalizace obrazu

Autor: WP Media

Aktuální verze: 1.9.10

Poslední aktualizace: 26. května 2020

imagify.1.9.10.zip


Hodnocení 90%


300 000 instalací


4.0.0 Požadavky

Další, máme Představte si.

Také populární volba; Tento plugin nabízí různé úrovně komprese, takže můžete dosáhnout solidní rovnováhy mezi výkonem a kvalitou.

Optimalizuje také miniatury a obrázky sítnice, což je příjemné.


ShortPixel Image Optimizer ShortPixel Image Optimizer

Autor: ShortPixel

Aktuální verze: 4.18.1

Poslední aktualizace: 20. května 2020

shortpixel-image-optimiser.4.18.1.zip


Hodnocení 92%


200 000 + instalace


3.2.0 Požadavky

Pak to máme ShortPixel.

Jedná se o jednodušší a lehčí variantu, což je skvělé, pokud chcete své obrázky optimalizovat rychle a bez přílišných starostí.

Zároveň nabízí značné množství přizpůsobení, pokud jde o to, jak jsou vaše obrázky komprimovány.


Optimalizace obrazu & Lazy Load by Optimole Optimalizace obrazu & Líné zatížení Optimole

Autor: Optimole

Aktuální verze: 2.3.1

Poslední aktualizace: 21. dubna 2020

optimole-wp.zip


Hodnocení 96%


50 000 + instalace


WP 4,7 + vyžaduje

V neposlední řadě je tu Optimole.

Je to skutečně vaše – ThemeIsle.

Toto je vlastně celé řešení pro optimalizaci obrázků typu all-in-one pro weby WordPress i mimo ni. Je zcela založeno na cloudu a nezatěžuje váš hlavní webový server.

Díky této magii také Optimole umožňuje přizpůsobit každý obrázek tak, aby dokonale zapadal do prohlížeče návštěvníka a výřezu – neslouží k zobrazování obrázků, které jsou větší, než je třeba, například.

Díky těmto úvodům z cesty vám poskytneme trochu podrobnější informace o tom, co tyto pluginy nabízejí.

1. kolo: Porovnání klíčových funkcí a cen

Ve velmi základním smyslu tyto čtyři pluginy WordPress dělají téměř to samé. Všichni komprimují vaše obrázky, takže nemají menší vliv na výkon vašeho webu, zatímco se pokoušejí udržovat co nejvyšší kvalitu. Tyto nástroje navíc zkomprimují vaše stávající obrázky i všechny nové, které nahrajete.

To může být trochu matoucí, když se pokusíte porovnat Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole a vybrat vítěze. Každý však nabízí poněkud odlišnou sadu funkcí. Navíc, zatímco všechny čtyři pluginy jsou zdarma ve svých základních verzích, jejich prémiové úrovně přicházejí v různých cenových bodech.

WP Smush

Klíčové vlastnosti:

 • Nastavte maximální rozměry obrázků na webu a v případě potřeby se nahrání automaticky sníží.
 • Komprimujte obrázky do libovolné složky nebo adresáře na vašem webu, nejen do vaší knihovny médií.
 • Optimalizujte obrázky JPEG, GIF a PNG jeden po druhém nebo hromadně (až 50 souborů najednou).
 • Automaticky převádějte PNG na JPEG, ukládejte kopie vašich obrázků v plné velikosti jako zálohu a optimalizujte obrázky až do 32 MB (pouze prémiové).

Ceny:

Pro verze WP Smush nabízí širší škálu funkcí, zjednodušuje úlohu optimalizace obrazu a dává vám více možností přizpůsobení. Budete to však vyžadovat členství ve WPMU DEV abyste k němu měli přístup, což vás bude stát 49 $ měsíčně (ale je dodáván s mnoha dalšími užitečnými doplňky a nástroji).

Představte si

Klíčové vlastnosti:

 • Optimalizujte běžné obrázky, miniatury a obrázky sítnice Sítnice WP 2x.
 • Komprimujte všechny vaše existující obrazové soubory hromadně.
 • Vyberte si ze tří úrovní komprese – Normální, Agresivní a Ultra.
 • Uložte své původní obrázky v plné velikosti do zabezpečené zálohy, abyste je mohli kdykoli obnovit.

Ceny:

V tomto případě nabízí bezplatná a prémiová verze pluginu stejnou sadu funkcí. Rozdíl spočívá v tom, kolik souborů můžete optimalizovat. Tento bezplatný plugin vám umožní optimalizovat 25MB dat za měsíc (což je asi 250 obrázků) placené plány začněte u 4,99 $ měsíčně za 1 GB dat (asi 1 000 obrázků).

ShortPixel

Klíčové vlastnosti:

 • Hromadně komprimujte všechny obrázky jediným kliknutím.
 • Optimalizujte obrázky mimo knihovnu médií, například obrázky přidané prostřednictvím jiných pluginů.
 • Komprimujte soubory JPEG, PNG, GIF, WebP a PDF, buď v ztrátový nebo bezeztrátový formát.
 • Před optimalizací automaticky upravte velikost obrázků a nastavte rozměry.

Ceny:

Stejně jako Imagify, zdarma a prémiové úrovně aplikace ShortPixel poskytují stejnou funkci. Bezplatná verze vám však umožní optimalizovat až 100 obrázků za měsíc. Alternativně můžete zaplatit 4,99 $ za optimalizaci 5 000 obrázků za měsíc (což by mělo být pro většinu webů více než dost).

Optimole

Klíčové vlastnosti:

 • Automaticky optimalizuje obrázky.
 • Získá správnou velikost obrázku pro prohlížeč návštěvníka a výřez.
 • Poskytuje obrázky prostřednictvím rychlého obrazového CDN.
 • Používá líné načítání k zobrazení obrázků bez nafouknutých knihoven JS.
 • Provádí veškeré své zpracování v cloudu.
 • Plná kompatibilita s populárními tvůrci stránek, jako jsou Elementor, Beaver Builder a nový editor bloků.
 • Pokud je návštěvník připojen k vysokorychlostnímu připojení k internetu, Optimole odpovídajícím způsobem snižuje kvalitu obrazu.

Ceny:

Bezplatná verze Optimole je vše, co budete většinu času potřebovat na poměrně populárním webu nebo blogu WordPress. Můžete zpracovávat obrázky až v hodnotě 1 GB měsíčně, což se promítá do zhruba 1 000 obrázků (za předpokladu, že každý obrázek je v průměru 1 MB). Získáte také šířku pásma prohlížení 10 GB.

Prémiové plány vám umožní rozšířit vaši šířku pásma a zpracování na 10 GB obrázků za měsíc a 50 GB na šířku pásma. Navíc získáte také prioritní podporu.

2. kolo: Porovnání snadnosti použití a výkonu

Nyní jsme viděli, co každý plugin nabízí teoreticky, pojďme se podívat, jaké to je ve skutečnosti používat Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole. V této části si projdeme, jak optimalizovat obrázek pomocí bezplatné verze každého pluginu.

Cílem je dvojí cíl. Nejprve poskytneme přehled snadnosti použití a přizpůsobitelnosti v nabídce při použití Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole. Kromě toho se podíváme na výslednou kvalitu komprimovaných obrázků, abychom zjistili, jak dobře vydrží po optimalizaci. Dejme se do práce!

Představte si

Instalace aplikace Imagify nestačí k tomu, aby plugin fungoval – budete muset udělat ještě jeden krok. V části Nastavení > Představte si, že budete muset vygenerovat a zadat bezplatný klíč API.

Jednoduše zadejte svůj e-mail a vytvořte si bezplatný účet.

Zadání klíče API v Imagify.

Poté budete přesměrováni na hlavní panel Imagify, kde můžete upravit nastavení pluginu (například výběrem úrovně komprese):

Hlavní panel Imagify účtu.

Můžete zde optimalizovat své obrázky. Případně vezměte klíč API v e-mailu, který jste dostali po registraci účtu, a zadejte jej do řídicího panelu WP. To vám umožní přístup ke stejným možnostem v samotném WordPress:

Nastavení pluginu Imagify.

Budete si moci vybrat, zda chcete automaticky optimalizovat a zálohovat obrázky, nastavit pro ně maximální velikost atd. Pokud funkci automatické optimalizace zapnete, budete muset nahrát pouze obrázek do své mediální knihovny a nechat plugin fungovat:

Optimalizace obrazu pomocí Imagify.

Vybrali jsme střední nastavení, Agresivní a zkontrolovali výsledky pro obrázky PNG a JPEG nahrané na náš testovací web:

 • Original Originální JPEG
 • �� Optimalizovaný JPEG

Představte si komprimovaný obrázek o 39,7% a jak vidíte, kvalita byla dobře udržována. Na druhé fotografii je mírné rozmazání, ale je to většinou nepostřehnutelné.

Nyní pro test PNG:

 • �� Originální PNG
 • �� Optimalizovaný PNG

Tato byla snížena o 36,0% a snížení kvality je také velmi malé. Je tu rozdíl, ale ne strašně významný.

Celkově plugin udělal skvělou práci, když snížil hmotnost našich testovacích obrázků, aniž by to ovlivnilo jejich kvalitu. Navíc je zde nabídka užitečných funkcí.

ShortPixel

Stejně jako Imagify, i nastavení ShortPixel trvá několik rychlých kroků. V rámci nového Nastavení > Karta ShortPixel v rámci WordPress, budete muset požádat o bezplatný klíč API:

Zadání klíče API v ShortPixel.

Budete si muset vytvořit účet pomocí aplikace ShortPixel a poté zadat klíč na výše uvedené stránce. Dále se zobrazí úplná stránka nastavení:

Nastavení pluginu ShortPixel.

Můžete si vybrat typ komprese, rozhodnout se, zda chcete zálohovat obrázky, nastavit maximální velikost souboru atd. Ve skutečnosti je celý proces a sada možností zde pozoruhodně podobná Imagify.

Automatická optimalizace je u tohoto pluginu vždy zapnutá. Proto jednoduše nahrajte nový obrázek do své mediální knihovny, abyste jej mohli komprimovat. Stejnou úroveň informací o tom, jak se velikost souboru zmenší s aplikací ShortPixel, neuvidíte. Pokud však chcete vidět výsledky, budete muset nový obrázek zkontrolovat přímo..

Tady je náš původní JPEG. Pro spravedlivé srovnání jsme znovu šli s prostředním nastavením (Glossy):

 • Original Originální JPEG
 • �� Optimalizovaný JPEG

Tentokrát byl obrázek komprimován o 50,0%. Opět je to jen trochu rozmazané, ale je velmi podobné původnímu obrázku (a nerozeznatelné od komprimované fotografie Imagify).

Dále naše testy PNG:

 • �� Originální PNG
 • �� Optimalizovaný PNG

Tento byl snížen o 62,3%. Existuje jen nejmenší snížení kvality z původního obrázku, ale výsledek je o něco jasnější a jasnější než komprimovaný snímek Imagify PNG byl.

Ve srovnání s Imagify se ShortPixel cítí téměř jako přímý upgrade. Zmenšila se velikost souborů obou našich testovacích obrázků o větší procento, při zachování stejné nebo vyšší úrovně kvality. Jedinou nevýhodou je, že uvidíte méně informací o tom, co dělá.

WP Smush

Po aktivaci pluginu WP Smush získáte hned několik možností, jak přizpůsobit fungování funkce komprese obrázků. Poté budete přesměrováni přímo na novou kartu pluginu:

Nastavení pluginu WP Smush.

Zde můžete hromadně komprimovat své stávající obrázky, pokud chcete. Můžete také zapnout nebo vypnout automatickou optimalizaci pro konkrétní typy obrázků a rozhodnout, zda by se měly při nahrávání změnit velikost:

Další nastavení zásuvného modulu WP Smush.

Pokud vyberete možnost automatické komprese, musíte pouze nahrát obrázek, abyste jej optimalizovali. Když to uděláte, uvidíte některé informace o tom, jak moc byl soubor komprimován.

Pojďme se podívat na několik příkladů obrázků optimalizovaných pomocí WP Smush. Za prvé, původní fotografie JPEG ještě jednou:

 • Original Originální JPEG
 • �� Optimalizovaný JPEG

Proces komprese byl v tomto případě velmi rychlý, ačkoli velikost souboru byla snížena pouze o 1,6%. V důsledku toho se kvalita nezměnila.

Totéž platí pro náš testovací obraz PNG.

 • �� Originální PNG
 • �� Optimalizovaný PNG

Snížení zde bylo jen 2,4% a opět nedošlo ke skutečné změně kvality (což se dá očekávat).

Celkově vzato, WP Smush se v porovnání s předchozími dvěma možnostmi pohybuje relativně špatně. Na naše testovací obrázky to nemělo žádný skutečný účinek a nenabízí způsob, jak přizpůsobit úroveň komprese. K tomu budete potřebovat prémiovou verzi.

Optimole

Instalace Optimole není o nic obtížnější než ostatní pluginy v tomto seznamu. Stačí aktivovat plugin, získat klíč API a povolit jej v části Média → Optimole na hlavním panelu WordPress.

Poté budete také moci nastavit několik podrobných údajů o tom, jak chcete, aby Optimole zpracovával vaše obrázky.

optimole nastavení

Můžete se rozhodnout o úrovni komprese, povolit líné načítání a také zvolit maximální přijatelnou velikost obrázku (jen abyste se ujistili, že jste náhodou neodovzdali super obrovský obrázek).

Při nastavování úrovně komprese vám Optimole ukáže rychlé ukázky toho, jak bude vypadat vzorový obrázek před a po komprimaci. Na základě toho si můžete vybrat nastavení, které vám nejlépe vyhovuje.

vzorek optimole

Pro účely tohoto testu nastavuji úroveň komprese na Střední, což umožňuje dobré úspory při zachování vizuální kvality obrazu neporušené.

Podívejme se nyní, jak si Optimole vede na našich vzorových obrázcích. Zde jsou výsledky pro JPEG:

 • Original Originální JPEG
 • �� Optimalizovaný JPEG

Obrázek byl zkomprimován o 53,6%. To je velmi dobrý výsledek, zejména s ohledem na to, že oba obrázky – před i po – vypadají stejně.

Nyní pro test PNG:

 • �� Originální PNG
 • �� Optimalizovaný PNG

Tentokrát byl obrázek komprimován o 17,8%. To není obrovské množství, ale také nevidíme žádnou zjevnou ztrátu kvality.

Optimole celkově přináší dobré výsledky a také vám umožňuje kontrolovat úroveň komprese, se kterou jste v pořádku.

Ještě jedna věc, která odlišuje Optimole od ostatních hráčů, je to, že funguje v cloudu a nepřepisuje žádné obrázky na vašem hlavním webovém serveru..

Ve skutečnosti před zobrazením jakýchkoli obrázků Optimole prohlíží zařízení, velikost obrazovky a prohlížeč návštěvníka a vybere pro ně nejoptimalizovanější obrázek. Kromě toho také načte obrázky z obrazového CDN, což vám umožní ušetřit šířku pásma a dodat stránku celkově mnohem rychleji.

Pokud jsme to testovali, žádné z dalších tří řešení v tomto seznamu to nedělá.

Závěr

Šli jsme do tohoto přezkumu, který si nebyl jistý, co lze očekávat, protože všechny čtyři pluginy pro optimalizaci obrázků, na které jsme se dívali, jsou populární a dobře revidované možnosti. V našem srovnání Imagify vs WP Smush vs ShortPixel vs Optimole to však musíme říci Optimole je náš celkový výběr.

Důvod je docela jednoduchý: je příjemné mít další funkce na vrcholu komprese obrazu. Skutečnost, že Optimole je založen na cloudu, nenahrazuje vaše původní obrázky, slouží všem z CDN a také přizpůsobuje obrázky optimalizované pro prohlížeč návštěvníka, takže je celkově mnohem zajímavější.

Už jste někdy použili některý z těchto pluginů pro optimalizaci obrázků WordPress a co si o nich myslíte? Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Původní text John Hughes a Karol K.
Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector