7 bedste plug-in til automatisk blogging til WordPress: Vi gik hands-on med hver

7 bedste plug-in til automatisk blogging til WordPress: Vi gik hands-on med hver

7 bedste plug-in til automatisk blogging til WordPress: Vi gik hands-on med hver
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Bedste auto-blogging-plugins til WordPress


Leder du efter de bedste auto-blogging-plugins til WordPress? Stop med at spilde tid på Googling og læs bare dette indlæg.

Vi gik hands-on med 7 af de bedste auto-blogging-plugins til WordPress for at hjælpe dig med at finde en løsning, der hjælper dig med at importere RSS-feedelementer som faktiske WordPress-indlæg. Fortsæt med at læse for et mere detaljeret kig på alle 7 plugins …

7 bedste auto-blogging-plugins til WordPress

Her er lineup plus en hurtig oversigt:

Ingen.
Plugin
Bedømmelse
Installationer / salg
1.Feedzy RSS-feeds94%40000
2.WP RSS-aggregator88%60000
3.WPeMatico RSS Feed Fetcher96%20000
4.CyberSyn84%10000
5.WP-rør88%3000
6.WordPress automatisk plugin96%18000
7.WP Crawler60%270

1. Feedzy RSS-feeds


RSS Aggregator af Feedzy - Kraftig WP Autoblogging og News Aggregator RSS Aggregator af Feedzy – Kraftig WP Autoblogging og News Aggregator

Forfatter (e): Themeisle

Nuværende version: 3.4.0

Sidst opdateret: 28. maj 2020

feedzy-rss-feeds.zip


94% Vurderinger


40.000 + Installationer


WP 3.7 + Kræver

Pris: $ 0 eller $ 149 (præmie)

Feedzy kommer i to varianter: gratis og premium. Den gratis version giver dig mulighed for at integrere RSS-feeds som en kortkode, men hvis du vil have ægte auto-blogging, hvor du importerer feed-poster som faktiske poster, har du brug for premium-versionen på $ 149.

Med premium-versionen kan du tilføje feed-poster til indlæg, sider og tilpasset indholdstyper. Plugin selv udtrækker produktpriser og andre elementer fra tilpassede feed-tags.

Detaljer som fremhævede billeder, poststatus og type, uddrag, tekstlængde, mængde eller layout (Feedzy indeholder tre forskellige skabeloner) er helt op til dig. Hvis du kun vil importere HTTPS-billeder (og ikke HTTP), registrerer Feedzy dem for dig.

feedzy er et af de bedste auto-blogging-plugins

Desuden kan du vælge at filtrere de artikler, der vises i dit feed efter nøgleord. Du kan enten kun inkludere artikler med bestemte nøgleord eller ekskludere alle artikler med bestemte nøgleord (eller begge dele!). Og hvis du vil tjene penge på din automatisk blogging, kan du automatisk tilføje tilknyttede / henvisende links til indlægene. Fjernelse af ‘dofollow’-tag fra links i et enkelt feed er også en mulighed.

Og en endnu mere fantastisk del om Feedzy er, at den er optimeret til at matche de nyeste tendenser på WordPress-markedet. Det leveres integreret med Elementor og Gutenberg (til front-end tilpasning) og med WordAI og SpinnerChief – to værktøjer, der kan redigere / omskrive de importerede poster i en menneskelig venlig stil (i tilfælde af at du ikke vil bruge duplikatindhold på dit websted).

Og hvis dit valgte RSS-feed kun tilbyder uddrag, inkluderer Feedzy en funktion, der giver dig stadig mulighed for at udpakke den fulde tekst.

�� Hent dette plugin hvis du har brug for et kraftfuldt sæt funktioner integreret i en letvægtsgrænseflade. På trods af at det er en optimal løsning for personlige blogs, anbefaler vi det til virksomhedsejere, der ønsker at vokse deres websteder til professionelle formål og tjene penge på deres arbejde. Bonus: Hvis du elsker sidebygere, er dette et af de bedste auto-blogging-plugins, som du finder.

2. WP RSS-aggregator


WP RSS Aggregator - Automatisk og kraftfuld indholdssamling og kuration WP RSS Aggregator – Automatisk og kraftfuld indholdssamling og kuration

Forfatter (e): RebelCode

Nuværende version: 4.17.5

Sidst opdateret: 23. april 2020

wp-rss-aggregator.4.17.5.zip


88% Vurderinger


60.000 + Installationer


WP 4.0 + Kræver

Pris: $ 0 + betalte tilføjelser

At være en af ​​de bedste auto-blogging-plugins, WP RSS Aggregator er meget simpelt at konfigurere og tilpasse. Bortset fra at importere ubegrænsede feeds fra flere kilder, kan du indsnævre dine feed-indlæg efter udgivelsesdato, antallet af varer pr. Feed / import. Desuden kan du tilføje tilpasset feed-URL og titel og bestemme importordre og behandlingsinterval.

Mens den gratis version giver dig mulighed for at integrere RSS-feeds med en kortkode, har du brug for det betalte Feed to Post tilføjelse til faktisk at starte automatisk blogging og importere feedelementer som WordPress-indlæg, sider eller tilpassede indlægstyper.

Med bundtet Avancerede feeds kan du også importere den fulde tekst, selvom RSS-feed kun inkluderer uddrag. Og du får også muligheden for at filtrere feedelementer efter nøgleord (inklusive både inkluderer og ekskluder indstillinger):

wp rss aggregator

For at undgå negativ indflydelse på ydeevnen giver WP RSS Aggregator dig også mulighed for at indstille, hvor ofte du skal importere nyt indhold. Og du kan nemt tilføje HTML før / efter importeret indhold, samt vælge, om du vil kreditere den originale kilde eller ej.

�� Hent dette plugin hvis du har brug for en venlig grænseflade, men ikke har lyst til at bruge meget tid på at få det til at fungere.

3. WPeMatico RSS Feed Fetcher


WPeMatico RSS Feed Fetcher WPeMatico RSS Feed Fetcher

Forfatter (e): etruel

Nuværende version: 2.6

Sidst opdateret: 11. maj 2020

wpematico.zip


96% Ratings


20.000 + Installationer


WP 4.1 + Kræver

Pris: $ 0 + betalte tilføjelser

I dette plugin kaldes feeds kampagner. Så for at oprette feeds skal du starte en kampagne. Det "Opret kampagne" siden er virkelig interessant, fordi den giver masser af muligheder, der vises i farverige søjler og blokke. Plugin har tre indlægstyper: indlæg, sider og medier.

En dejlig funktion ved kampagnetilgangen er, at du kan føje flere feeds til en enkelt kampagne (snarere end at skulle tilføje feeds separat som en masse af de andre bedste auto-blogging-plugins).

Med WPeMatico kan du aktivere kommentarer, pingbacks og trackbacks, udgivelsesdato for det originale indhold og automatisk fjerne linkene og HTML-tags fra det importerede indhold (hvilket er meget nyttigt, hvis du ikke ønsker spammy-links på dit websted).

En anden dejlig funktion ved dette plugin er, at du har masser af muligheder for at planlægge kampagner (efter ugedag, måned, dag, time og minut). Og du kan altid pause eller nulstille antallet af indlæg, når du vil.

Hver kampagne har masser af muligheder for medierne, der ledsager det importerede indhold: billeder, audios og videoer. Hvis du vil bruge en skabelon, der ikke leveres som standard, kan du ændre, arrangere eller tilføje ekstra indhold til hvert hentet indlæg.

Bortset fra artikler har plugin også en YouTube Fetcher for folk, der vil importere videoer i stedet for skriftligt indhold.

rss feed fetcher

�� Hent dette plugin hvis du har brug for fleksibilitet med hensyn til indholdssortiment, skabeloner og tidsplan (du kan indstille værktøjet til at opdatere / offentliggøre på en nøjagtig time og dag).

4. CyberSyn


CyberSEO Lite (CyberSyn) CyberSEO Lite (CyberSyn)

Forfatter (e): CyberSEO.net

Nuværende version: 6.18

Sidst opdateret: 30. april 2020

cybersyn.zip


84% Vurderinger


10.000 + Installationer


WP 4.0 + Kræver

Pris: $ 0

Hvad angår gratis muligheder, er CyberSyn et af de bedste auto-blogging-plugins, som du finder.

Dette plugin er enkelt og lidt anderledes end de førnævnte. Installer det, indstil dine præferencer (som i nogle få afkrydsningsfelter), så fungerer det bare. Du kan enten sætte det på autopilot (det vil udtrække og udgive feeds af sig selv) eller du kan gøre det manuelt, når du har brug for mere kontrol over de artikler, der bliver offentliggjort.

For at tilføje dine feeds skal du bare gå til CyberSyn -> RSS / Atom-syndikator -> kopier / indsæt feedet -> Syndicate. Når du har klikket på Syndicate, åbnes en side med detaljer, og du kan indstille dine præferencer relateret til det givne feed.

Hvad kan du gøre med CyberSyn? Du kan udpakke den fulde version af en artikel (som vist på billedet herunder), gruppere feeds efter kategorier, oprette tags, indstille poststatus og nummer, acceptere / afvise pinger og kommentarer fra brugerne, generere miniaturebilleder og medievedhæftede filer ( billeder gemmes lokalt), indstil det maksimale antal ord for hvert uddrag og integrer de videoer, der findes i den originale artikel.

cybersyn

Det inkluderer også en unik funktion, der giver dig mulighed for at oversætte de importerede feeds via Google Translate eller Yandex Translate, samt kontrollere artiklerne for duplikater og omskrive dem med flere spinderværktøjer, som det leveres integreret med.

En dejlig ting ved CyberSyn er, at det kan importere mange typer indhold, inklusive CSV-tabeller, HTML-dokumenter og JSON-filer. Det udtrækker forskellige typer feeds såsom eBay-feeds, XML, videoer fra YouTube, Vimeo eller Dailymotion, indhold fra Yahoo, Flickr og mere.

�� Hent dette plugin hvis du vil have mulighed for at udtrække RSS-feeds i fuldtekst og importere feedelementer som poster gratis. De fleste andre auto-blogging-plugins koster begge disse funktioner.

5. WP-rør


WP-rør WP-rør

Forfatter (e): ThimPress

Nuværende version: 1.33

Sidst opdateret: 28. december 2018

wp-pipes.zip


88% Vurderinger


3.000 + Installationer


WP 3.8 + Kræver

Pris: $ 0

Dette plugin refererer til feeds som rør.

Med det får du en enkel visuel grænseflade, hvor du kan vælge at få den fulde tekst i stedet for uddrag, klippe introen, filtrere efter nøgleord, få billederne eller vise den originale kilde.

I destinationsindgangen kan du vælge, hvordan feeds skal vises på dit websted. Du kan ændre parametre som titel, slug, uddrag, indhold, dato, billeder, kategori og metatast.

Når du har tilføjet alle indstillingerne, skal du klikke på Test denne rør, og en statuslinje viser, hvilke poster der importeres til dit websted (herfra kan du redigere dem som dine egne indlæg eller sider). Feedprodukterne vises også live som blogindlæg.

wp-rør - bedste autoblogging-plugins til wordpress

�� Hent dette plugin hvis den æstetiske funktion (også den måde, du viser frem indlæg på dit websted) ikke er din første ting. Hvis du er mere en back-end person, der foretrækker at samle artiklerne til deres egen interesse – før du får dem offentliggjort – så har du lige fundet dit værktøj.

6. WordPress automatisk plugin

Wordpress automatisk plugin

Pris: $ 30

WordPress Automatic Plugin går videre til den bedste liste over auto-blogging-plugins på grund af det store antal importindstillinger, det har. Ud over almindelige artikler understøtter det en lang række andre muligheder: Amazon og Walmart-produkter, YouTube, Vimeo og DailyMotion-videoer, Flickr- og Instagram-billeder, eBay-auktioner, indlæg fra sociale medier (tweets, pins, Reddit og Facebook-indlæg), rubrikannoncer fra Craigslist, iTunes-indhold (såsom sange, podcasts, apps, e-bøger), SoundCloud-sange og endda Envato-genstande.

Med andre ord, en masse gyldne ting især til nichewebsteder.

Ud over muligheden for at vælge din indholdskilde, har du muligheden for at filtrere indholdet (efter forfatter, kategori, tag), så du behøver ikke at offentliggøre alt, hvad der vises på din valgte kilde.

Wordpress automatisk plugin

Du har også kontrol over postskabelonen, status, type, format og de billeder, du vil have, at plugin skal hente med indlægene. Desuden kommer plugin med avancerede muligheder for omskrivning og oversættelse; det erstatter endda specifikke ord automatisk, hvis der er noget, du vil undgå at nævne på dit websted.

�� Hent dette plugin Hvis du har en multifunktionsvirksomhed og er interesseret i at dele indhold fra verdens største mærker inden for et par klik – har værktøjet alle de nævnte kilder integreret, mens det også genererer sektionerne og kategorierne fra hvert websted.

7. WP Crawler

wp-crawler

Pris: $ 23

WP Crawler er et andet fleksibelt plugin, der blev bygget til at importere en lang række indhold på autopilot. Du kan udgive designsamlinger fra Dribble eller Behance, produktlister fra Amazon eller Alibaba, fotoreportrede fra Flickr eller Unsplash, apps, sociale indlæg baseret på hashtags, WordPress-temaer og masser af andre ressourcer.

Det er også nemt at bruge. Alt hvad du skal gøre er at tilføje dine kilder, vælge dine foretrukne indstillinger og køre crawlen. Du kan hente dataene fra andre websteder ved hjælp af HTML-vælgere og attributter; sæt derefter poststatus, kategori og type og kontroller også teksten for duplikater. Plugin giver dig mulighed for at udtrække data fra ubegrænsede kilder.

Hvis du ikke ønsker, at webcrawleren skal sende tilfældigt, kan du planlægge, at den kører en gang i timen, to gange om dagen eller dagligt.

�� Hent dette plugin hvis du leder efter en fleksibel og intuitiv interface. Med fleksibilitet mener jeg: 1) du kan sende fra en lang række internetkilder og indholdstyper (inklusive medier og sociale platforme); 2) du kan planlægge værktøjet til at offentliggøre på det nøjagtige tidspunkt, du ønsker; 3) det kræver kun et par trin for at konfigurere det.

Så dette er vores valg af de bedste auto-blogging-plugins til WordPress. Har du nogensinde prøvet nogen af ​​dem? Og hvis du mener, at vi har gået glip af et vigtigt plugin, så fortæl os det også! Vi er nysgerrige mennesker.

Glem ikke at deltage i vores nedbrudskursus om at fremskynde dit WordPress-sted. Med nogle enkle rettelser kan du reducere din indlæsningstid med endda 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector