ManageWP vs Jetpack Halda vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync – WordPressi haldustööriistu võrreldes

ManageWP vs Jetpack Halda vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync – WordPressi haldustööriistu võrreldes

ManageWP vs Jetpack Halda vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync – WordPressi haldustööriistu võrreldes
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Üksiku WordPressi veebisaidi haldamine on piisavalt keeruline; ärge unustage, et töötab kaks, viis või isegi tosin. Kuigi see nõuab teielt asjatundlikku distsipliini, pole see siiski võimatu – eriti mõne WordPressi haldustööriista abil.


WordPressi haldustööriistad võimaldavad teil kõigil oma saitidel ühe liidese abil silma peal hoida. Kujutage ette, et teil oleks üks juhtpaneel, millest saaksite iga saiti korraga hallata, sarnaselt WordPress Multisite, kuid teie käsutuses olevate paremate tööriistade ja puhtama liidese abil.

Kui žongleerite korraga mitme WordPressi veebisaidiga, aitame teil koormust kergendada! Vaatame üle meie valitud parima sisuhaldussüsteemi (CMS) viis parimat WordPressi haldustööriista – sealhulgas kasutusmugavus, värskenduste haldamine ja hulgaliselt muid aspekte.

Alustame!

WordPressi haldustööriistad: ManageWP vs Jetpack Halda vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync

Parimad võrreldud WordPressi haldustööriistad (lühidalt)

Kui teil on kiire, saate vaadata meie järelduste kokkuvõtet allolevas tabelis:

ManageWP vs Jetpack Halda vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync

HaldaWP
Jetpacki haldamine
InfiniteWP
MainWP
iThemes Sync

* Vabal astmel.** Tegime toimetusotsuse dokkida iThemes Sync poole punktiga, kuna piirati saitide arvu vabal astmel. Vastasel juhul oleks see seotud MainWP-ga 4,5 välja või 5 juures.
HinnamudelFreemiumTasutaFreemiumFreemiumTasuta + tasuline
toetatud saitide arv *PiiramatuPiiramatuPiiramatuPiiramatu10
Töökindlus42343
Kasutusmugavus55245
Pistikprogrammi haldamine55555
Värskenduste haldamine52555
ÜLDINE4,753.53,754.54 **

Hindasime kõik need WordPressi haldustööriistad ühelt viieni vastavalt usaldusväärsusele, kasutusmugavusele, pistikprogrammide haldamisele ja värskenduste haldamisele – seejärel arvutati need hinded keskmiste tulemuste saamiseks.

Usaldusväärsuse jaotiste osas arutame üldiselt, kas iga platvorm võimaldab teil oma saite õigesti hallata, kaasates peamised kriteeriumid, näiteks varundamine, turvalisus, jõudlus ja koostöö. Pistikprogrammi ja värskenduste haldamist arutatakse eraldi.

Parimad võrreldud WordPressi haldustööriistad (täielikult)

Vaatame nüüd viit WordPressi haldustööriista – lõpuks teate juba täpselt, milline neist on teie jaoks sobivam.

HaldaWP (Freemium)

WordPressi haldustööriistad: ManageWP

HaldaWP asutati 2010. aastal – ajal, mil turul oli väga vähe WordPressi haldustööriistu -, et pakkuda kasutajatele lihtsat lahendust, mis aitaks neil mitut saiti tõhusalt hallata. Esimese ärikuu jooksul meelitasid nad üle 100 000 veebisaidi – seda võiks nimetada silmatorkavaks õnnestumiseks, kuid vaatame, kuidas see kontrolli all on.

Töökindlus

Lihtsustatult öeldes on ManageWP üks kõige usaldusväärsemaid saadaolevaid WordPressi haldustööriistu. Selle tasuta astme abil tehakse iga teie saidi jaoks igakuine varukoopia ja see võimaldab teil võimaluse vastavalt vajadusele eraldi aktiveerida või desaktiveerida – ehkki me ei saa kujutist, miks soovite!

Teie peamine ManageWP armatuurlaud sisaldab ka teavet, mida saab kasutada võimalike optimeerimiste jaoks, sealhulgas rämpsposti kommentaaride arv teie lehtedel, iga teie saidi ülevaatuste koguarv – mis võib teie andmebaasi üles puhuda – ja andmebaasi üldine suurus. Neid kõiki saab ühe nupuvajutusega kinnitada:

managewpi optimeerimine

ManageWP võimaldab teil jälgida ka oma analüüsi juhtpaneelilt. Vaikimisi kasutab tööriist teie lehevaatamiste loendamiseks oma meetodit, kuid see saab luua ühenduse ka teiega Google Analytics kontoga, et esitada teile täpsemat teavet.

Lõpuks saate oma juhtpaneelilt läbi viia nii jõudluse kui ka turvakontrolli, valides atribuudi ja liikudes vastavatele vahekaartidele:

managewp jõudluse kontroll

Toimetaja märkus. Nii hea kui see ka pole, on ManageWP-l ka kord-ajalt oma luksumine. Näiteks mõni aeg tagasi murdsid nad meie teema demonstratsioonisaidid üle ThemeIsle, mis aga põhjustas "natuke ebamugavusi."

Kasutusmugavus

ManageWP on märkimisväärselt lihtne kasutada. Platvormil on liikumine imelihtne ja see sisaldab käepäraseid näpunäiteid, mis aitavad selgitada, kuidas iga jaotis töötab.

Seal on ka põhjalik dokumentatsioon saadaval, kui vajate mõne sammu jaoks täiendavaid juhiseid. Üldiselt oleme kindlad, et tavaline WordPressi kasutaja saab lühikese aja jooksul õppida ManageWP plusse ja külgi.

Pistikprogrammi haldamine

Kõik värskendamist vajavad pistikprogrammid ilmuvad teie peamisele ManageWP armatuurlauale ja neid saab mikrotasandil juhtida, suunates iga teie saidi seadetesse. Siin saate aktiveerida, desaktiveerida ja kustutada soovitud pistikprogrammi ning lisada uusi menüü kaudu, mis sisaldab WordPress.orgi hoidlat, pilvesalvestust ja tavalisi vanu URL-e või ZIP-faile.

Ainus, mida ManageWP-ga teha ei saa, on muuta iga pistikprogrammi unikaalseid sätteid – selleks peate siiski minema tavalisele WordPressi juhtpaneelile.

Värskenduste haldamine

WordPressi põhilised värskendusteatised ilmuvad teie peamisele ManageWP armatuurlauale kohe, kui sisse logite. Saate jälgida, kas teie saitidel on erinevad versioonid, kontrollides ekraani vasakus servas asuvat ülevaateriba..

managerwp värskendused

Järeldus

Vaatamata sellele, et ManageWP on freemium-tööriist, sisaldab see oma tasuta astmel märkimisväärset hulka funktsioone. Veelgi enam, see on täiesti kasutatav piiramatu arvu WordPress-saitide jaoks, välja arvatud mõned unikaalsed funktsioonid, mis nõuavad lisatasu lisandmooduleid – kuid enamik kasutajaid saaks ilma nendeta täielikult.

Peale selle on ManageWP kasutusmugavus endiselt peamine müügiargument. WordPressi haldustööriistade osas soovitaksime seda kasutajatele, kes soovivad põhjalikku õppimiskõverata põhjalikku kogemust.

Minge menüüsse ManageWP

Jetpakihaldus (tasuta)

jetpack

Jetpack Manage saab väita, et tal on muljetavaldav sugupuu, arvestades, et selle on välja töötanud Automattic. Selle tööriista lähenemisviis on mõnevõrra erinev kui meie loendis olevad muud lisad – teie saitide jälgimist hallatakse teie enda poolt WordPress.com juhtpaneel, mitte ise hostitud WordPress.

Töökindlus

Nagu arvata võis, töötab Jetpack Manage usaldusväärsuse osas rahuldavalt. Ehkki ta ei saa nõuda sama funktsionaalsuse lisamist kui ManageWP, toimib see siiski hästi.

Selle põhifunktsioonidele juurdepääsu saamiseks peate installima Jetpacki pistikprogrammi oma hostitavale WordPressi saidile, aktiveerima selle ja seejärel linkima administraatori paneelil oma WordPress.com-i kontoga. Kui see on valmis, ilmub sait teie atribuutide loendisse, kui sirvite saidil WordPress.com vahekaarti Minu saidid. Siin avaneb teie saidil klõpsamine uue juhtpaneeli üksikasjaliku analüüsiga:

jetpack haldab statistikat

Jetpack Manage võimaldab teil muuta ka WordPressi tavalisi sätteid selle armatuurlaual ning luua uusi ajaveebi postitusi või lehti – ehkki ilma teie ise hostitavas installis lubatud lisafunktsioonideta (nt visuaalsed ehitajad).

Kasutusmugavus

Kui olete WordPress.com-iga enne oma hostitud WordPressi kasutamist hüpanud, on Jetpack Manageri kasutamine pargis jalutuskäik. Kõiki selle valikuid on lihtne mõista ja saitide vahetamiseks saate kiiresti vahekaardilt Minu saidid pääseda.

Pistikprogrammi haldamine

Hoolimata sellest, et töötame täielikult WordPress.com-i taustaprogrammiga, võimaldab Jetpack Manage teil üllatavalt hästi hakkama saada iseenda hostitud installide pistikprogrammidega. Vahekaart Pluginad sisaldab kõigi installitud loendit ja lisaks mõnedele üldseadetele ka valikuid nende individuaalse värskendamise või korraga värskendamise või isegi automaatsete värskenduste lubamise kohta.

jetpack haldab pistikprogramme

Ehkki tung kõigi oma pistikprogrammide automaatse värskenduse seadistamiseks võib olla tugev, soovitame selle seadistusega olla ettevaatlik – kui üks teie pistikprogramm ei mängi pärast ülejäänud installimist pistikprogrammiga, võib teil tekkida ühilduvusvigade oht. värskendus.

Värskenduste haldamine

Hoolimata suurepärasest pistikprogrammide haldamise näitamisest, ei toeta Jetpack Managem praegu põhilisi värskendusi (kuigi need on ilmselt selle kallal töötades edaspidiseks värskenduseks). See tähendab, et peate minema igale saidile ja neid käsitsi värskendama, kui iga uus väljaanne kerib – välja arvatud juhul, kui olete oma saidi tagaosas automaatseid värskendusi lubanud, see tähendab.

Järeldus

Jetpack Manage on väga lihtne kätte saada, kui juba olete tuttav WordPress.com-iga, ja see käitleb pistikprogrammide haldamist märkimisväärselt hästi. Hoolimata nendest tõusudest, pole meil eriti mugav seda täielikult soovitada, kuna puuduvad sellised lisafunktsioonid nagu põhivärskenduste haldamine ja selle kaldumine WordPress.com-i poole – paljud kasutajad on WordPress.com-i lõpetanud juba kaua aega tagasi ja on tõrksad. uuesti sellega tegelema. Jetpack pakub ka üsna palju huvitavaid lisafunktsioone, näiteks igapäevaseid varukoopiaid ja täiustatud turvalisust rämpsposti vastu.

Mine Jetpacki

InfiniteWP (Freemium)

InfiniteWP

InfiniteWP käivitati kaks aastat pärast seda, kui ManageWP käivitas WordPressi haldustööriistade kullapalaviku. Kolme kuu jooksul kogunes InfiniteWP platvormil auväärset 10 000 saiti, arv on 2016. aastal tõusnud üle 500 000.

Töökindlus

InfiniteWP võimaldab teil hallata piiramatul arvul WordPress-saite, luua nende kõigi varukoopiaid ühelt ekraanilt ja paigutada saidid hooldusrežiimi.

Ehkki selle funktsioonide komplekt on korralik, on InfiniteWP tasuta astmes mõned funktsioonid, mis on kaasatud muudesse lahendustesse – analüüsiteave, kiiruse kontroll, kommentaaride haldamine, tööaja jälgimine ja ajastatud varundamine. Mõne nende võimaluste puudumine on mõistetav, kui räägime tasuta teenusest, kuid analüüsiinfo ja kommentaaride haldamine on kõigi WordPressi haldustööriistade jaoks üsna suured tehingud.

Arvestades, et InfiniteWP paistab silma armatuurlaua turvalisuse jälgimisel. See võib piirata juurdepääsu ainult konkreetsetele IP-dele, sundida HTTPS-i, kasutada kahefaktorilist autentimist ja saata teile teatisi e-posti teel kas päevas või nädalas või lülitada need kõigi olemasolevate saadaolevate värskenduste jaoks välja:

lõpmatu turvalisus

Ehkki need turvafunktsioonid on fantastilised, kui peate lubama juurdepääsu mitmele koostööpartnerile, tasub siiski märkida, et need on ainult nii tugevad kui turvapraktikad, mida rakendate igal WordPressi saidil.

Kasutusmugavus

Intensiivsuse huvides pole InfiniteWP-d lihtne paigaldada ning sellel on kõrge lahkumiskõver. Saadaval on kolm installimismeetodit, millest üks hõlmab teie cPaneli mandaadi jagamist. Seal on ka käsitsi seadistamine ja valik, mis nõuab teie WordPressi saidile pistikprogrammi installimist – valisime selle meetodi oma testi jaoks ja pidime seejärel installima teise pistikprogrammi.

infinitewp loo sisselogimine

Ehkki installeerija pistikprogramm hoiab kogu protsessi vältel teie käest kinni, pole ükski neist võimalustest vähese kogemusega kasutajatele väga sõbralik – kes meie raha eest on kõige olulisemad kasutajad.

Edasi liikudes pole InfiniteWP administraatoripaneelil keeruline liikuda (kuigi selle paigutus võiks kasutada mõningaid täiustusi) – siiski ei sisalda see uute kasutajate jaoks oma dokumentidesse linke. Neile juurdepääsemiseks peate naasma InfiniteWP avalehele ja liikuma kogu jalusesse..

Pistikprogrammi haldamine

Positiivsemaks märkuseks on, et InfiniteWP toimib pistikprogrammide haldamisel hästi. Kõigi oma atribuutide pluginaid ja teemasid saate hõlpsalt hallata ühest vahekaardist, võimaldades soovitud pluginate aktiveerimist, desaktiveerimist või kustutamist ning värskenduste haldamist.

Värskenduste haldamine

Kui olete oma InfiniteWP administraatori paneeli sisse loginud, näete esimese asjana jaotist Uuendused, mis pakub ülevaadet kõigist vajalike toimingutega saitidest:

lõpmatu värskendused

See tähendab, et on võimatu mööda minna sellest, kui mõnda saiti tuleb värskendada, kui te ei tee seda jaotist teadlikult eirates. Lisaks saate konfigureerida ka e-posti meeldetuletusi põhipaigaldiste, pistikprogrammide ja teemade võimalike värskenduste kohta.

Järeldus

InfiniteWP pakub mitmeid tähelepanuväärseid turvafunktsioone – mis on kasulikud mitme kaasautori jaoks -, aga ka pluginate, teemade ja põhifailide värskenduste tugevat haldamist. Kogenematutel kasutajatel võib aga olla keeruline seda tööriista installida või vajaliku dokumentatsiooni leidmist, et aru saada, kuidas seda kasutada.

Lisaks müüakse tasuta astme ülaosas lisandmoodulitena mõnda funktsiooni, mis peaksid vaikimisi saadaval olema (nt analüütika). Kui ükski neist punktidest teid ei hirmuta ja kui vajate ainult haldustööriista, mis saab varundamise ja värskendustega hakkama, võiks InfiniteWP olla teie jaoks.

Avage InfiniteWP

MainWP (Freemium)

MainWP

MainWP on üks neist WordPressi haldustööriistadest, mis on täiesti avatud lähtekoodiga ja on uhke oma kasutaja privaatsuse kaitsmise eest. See on ise hostitud lahendus, mis töötab täielikult WordPressil ja tugineb iga saidi vahel ühenduse loomiseks pistikprogrammide süsteemile – üks sait toimib teie MainWP jaoturina, teised muutuvad võrgu osaks, kasutades eraldi pistikprogrammi, mis võimaldab interaktsiooni.

Töökindlus

See tööriist pakub silmapaistvaid funktsioone – sealhulgas ühe klõpsuga juurdepääsu kõigile teie saitidele ja varukoopia süsteemi, mis töötab kolme erineva pistikprogrammiga – ning see toetab ajastamist, sisu ja kasutajahaldust.

mainwp ajakava

Kuna tegemist on ise hostitud valikuga, on see ainult sama usaldusväärne kui teie hostiteenuse pakkuja. Kui server, kus asub teie MainWP armatuurlaud, kannatab seisakuid, siis ei pääse te sellele juurde enne, kui probleem on lahendatud – see võib mõjutada ka teie plaanitud varukoopiaid, ehkki selle tekkimise võimalused on väikesed.

Üks meie MainWP lemmikfunktsioone on hiljutiste postituste ja viimaste lehtede sektsioonide kaasamine, mis võimaldab teil oma WordPressi saitide uusimatel arengutel silma peal hoida, ilma et peaksite navigeerima iga osa üksikute jaotiste vahel..

Kasutusmugavus

Kuna MainWP töötab täielikult WordPressil, ei tohiks uutel kasutajatel trosside õppimisega probleeme olla. Pärast MainWP pistikprogrammi installimist primaarserverisse ilmub armatuurlauale vastav vahekaart, mis majutab kõiki selle suvandeid. Seal on isegi vahekaart, mis viib teid MainWP-i dokumentatsioonikeskuse juurde, milleks on hea mõte:

mainwp dokumentatsioon

Pistikprogrammi haldamine

Kõik seni hõlmatud WordPressi haldustööriistad käsitlevad pluginahaldust aplombi abil ja MainWP pole erand. Armatuurlaua vahekaardil Pistikprogrammid saate värskendada pistikprogramme saidi või globaalse alusel – ehkki võite soovi korral neid ka eraldi värskendada.

Seal on isegi seade, mis võimaldab teil teatud aja jooksul värskendusteateid eirata, mis võib olla kasulik, kui hoiate peamist värskendust peal kuni olete kindel, et kõik ühilduvusvead on kustutatud.

Veelgi enam, MainWP teatab teile isegi siis, kui teemad või pistikprogrammid on potentsiaalselt loobutud, kontrollides, millal nende viimane värskendus välja tuli. Kui terve aasta jooksul pole uusi värskendusi tehtud, eeldab MainWP, et need võivad olla vananenud, ja kuvab teile hoiatuse.

Värskenduste haldamine

MainWP-ga WordPressi üldiste värskenduste võimalused on minimaalsed. Tööriist sisaldab vahekaarti Värskendused, et hoida teid kursis kõigi olulisemate väljalasetega, ja palub teil vajadusel oma saite värskendada. See on lihtne ja töötab!

Järeldus

MainWP on suurepärane tööriist kasutajatele, kellele meeldib Tarkvara kui teenuse (SaaS) lahendusi peljata. See pakub palju funktsioone, mitu laiendust, kui vajate täpsemat funktsionaalsust, ja töötab lisaks tavalisele WordPressile – see tähendab, et te ei pea lahenduse kasutamiseks õppima täiesti uut platvormi. Kui olete pistikprogrammi liidesega harjunud, olete valmis minema!

Minge MainWP-sse

iThemes Sync (saadaval on tasuta koos lisatasu plaanidega)

iThemes Sync

Sünkrooni on teine ​​toode iThemes’i tuntud WordPressi tööriistade rivistuses, mis sisaldab BackupBuddy (testisime seda siin teiste populaarsete varunduslahenduste taustal), Turvalisus Pro, Vahetus, ja ka mitu omaette teemat.

Töökindlus

iThemes Sync on kindel toode, mis saab teie värskendusi, varundamist, turvalisust, sisu, kasutajaid ja kommentaare käsitleda ühe juhtpaneeli kaudu.

Varundamine ja turvalisus eeldavad iTheme’i BackupBuddy ja Security Pro pistikprogrammide seadistamist – ja kuigi nad mõlemad teevad päris korralikku tööd, võib see lisatud vaeva olla mõne kasutaja jaoks tõrge. Selle funktsionaalsuseta võimaldab iThemes Sync sisuliselt ainult tsentraliseeritud värskendustega hakkama saada.

Kasutusmugavus

Lisaks täiendavate pistikprogrammide seadistamisele on iThemes Synci kasutamine märkimisväärselt lihtne. Sellel on kaasaegne liides, mis kuvab kogu vajaliku teabe, ilma et peaksite seda kaevama.

ithemes sünkroonima peamine

Kõik võimalused on selgelt tuvastatud ja täiustatud funktsioone pole palju. See tähendab, et tõenäoliselt ei satu te millegi otsa, mida te ei tea, kuidas kasutada.

Pistikprogrammi haldamine

Pistikprogrammide haldamine iThemes Sync’is on väga lihtne. Kogu võrgu värskendustega saate hakkama armatuurlaual asuval peamisel vahekaardil Uuendused …

ithemes sünkroonib värskendusi

… või minge neist eraldi läbi, kontrollides iga saiti ja minnes nende vahekaardile Pistikprogrammid. See sisaldab kõiki su tavalise WordPressi juhtpaneeli valikuid ja on sama ka teemade puhul.

Värskenduste haldamine

Teie iThemes Sync juhtpaneeli põhiekraan sisaldab teatist, kui põhivärskendused on saadaval. Kui neid on, saate neid vahekaardil Värskendused rakendada kõigi olemasolevate teemade ja pistikprogrammide värskenduste kõrval.

iThemes Sync sisaldab ka kõigi värskenduste lihtsaid logisid, mis jälgib kuupäevi ja versiooninumbreid.

Järeldus

Viimane kirje meie WordPressi haldustööriistade loendis pakub korralikku funktsionaalsust ja kaasaegset kasutatavat liidest – seda takistab ainult vajadus varundamiste ja turvalisuse tagamiseks täiendavate pistikprogrammide installimiseks. Kui teil pole vaja neid – muidugi lihtsaid – lisahüppeid läbi hüpata, olete tulemustega rahul.

Minge iThemes Synci

Kokkuvõttes

Mitme WordPress-saidi üheaegne žongleerimine pole lihtne ülesanne. Peate jälgima värskendusi ja üle vaatama kogu nende sisu ning lugematu arv muid kohustusi. Selles töös toodud WordPressi haldustööriistad võimaldavad teil kõiki neid ülesandeid tõhusalt täita.

Tutvustame lühidalt iga tööriista tugevusi:

HaldaWP: Meie soovitatud tööriist, mis on suurepärane ja märkimisväärselt lihtne kasutada.

iThemes Sync: Kaasaegne tööriist, mis töötab koos teiste iThemesi pistikprogrammidega, et pakkuda head kõikehõlmavat kogemust.

InfiniteWP: Mõnevõrra keeruline, kuid pakub kõrge turvalisuse ja värskenduse funktsioone, aga ka korralikke varukoopiaid.

MainWP: Avatud lähtekoodiga WordPressil põhinev lahendus koos kõigi funktsioonide komplektiga.

Jetpacki haldamine: Ideaalne fännidele WordPress.com kes soovivad pistikprogrammide haldamist ja uusi postitusi käsitleda ühest liidesest. Samuti, kui otsustate valida mõne Jetpacki tasulise plaani, saate iga päev varukoopiaid ja rämpsposti kaitset, mis tähendab palju saidi jätkuva turvalisuse jaoks.

Kui soovite pigem saada WordPressi haldustööriistade kohta numbrilist hinnangut, oleme iga lahenduse teie jaoks hinnanud. Veel kord, siin on kokkuvõtlik tabel meie järeldustega:

Võrreldi WordPressi haldustööriistu

HaldaWP
Jetpacki haldamine
InfiniteWP
MainWP
iThemes Sync

* Vabal astmel.** Tegime toimetusotsuse dokkida iThemes Sync poole punktiga, kuna piirati saitide arvu vabal astmel. Vastasel juhul oleks see seotud MainWP-ga 4,5 välja või 5 juures.
HinnamudelFreemiumTasutaFreemiumFreemiumTasuta + tasuline
toetatud saitide arv *PiiramatuPiiramatuPiiramatuPiiramatu10
Töökindlus42343
Kasutusmugavus55245
Pistikprogrammi haldamine55555
Värskenduste haldamine52555
ÜLDINE4,753.53,754.54 **

Milline neist WordPressi haldustööriistadest on teie lemmik? Jagage oma valikuid meiega allpool olevas kommentaaride jaotises!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus ja esitlus Karol K poolt.

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, maksame selle eest väikest tasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector