WordPress REST API: mis see on ja kuidas selle kasutamist alustada

WordPress REST API: mis see on ja kuidas selle kasutamist alustada

WordPress REST API: mis see on ja kuidas selle kasutamist alustada
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kui olete mõne viimase aasta jooksul WordPressi kogukonnas veetnud, on tõenäoline, et olete kuulnud viidet uuele REST API-le. Kui te pole aga kogenud arendaja, ei pruugi teil olla aimugi, mis WordPress REST API tegelikult on.


Ehkki tehnilised üksikasjad on natuke keerulised, on selle funktsiooni taga olevad põhimõisted piisavalt hõlpsasti haaratavad. Uus API aitab laiendada seda, mida WordPress platvormina teha saab. Veelgi enam, REST API muudab arendajate WordPressi teiste saitide ja rakendustega ühendamise lihtsamaks kui kunagi varem.

WordPress REST API

Selles põhjalikus juhendis tutvustame teile kõiki põhitõdesid, mida peate teadma. Selgitame, millised on API-liidesed ja millised on REST-i API-liidesed (ja WordPress-spetsiifiline versioon). Seejärel räägime sellest, kuidas ise WordPress REST API-d kasutama hakata. Hüppame kohe sisse!

Rakenduse programmeerimisliideste (API) sissejuhatus

Enne kui uurime REST API-st konkreetsemalt, teeme natuke varukoopiaid. Selle kontseptsiooni mõistmiseks on esmalt vaja saada idee, mis üldiselt on API-d.

Selle kõige põhilisemal tasemel, API – või rakenduse programmeerimisliides – võimaldab kahel rakendusel omavahel suhelda. Näiteks kui külastate mõnda veebisaiti, saadab teie brauser päringu serverile, kus see sait asub. Selle serveri API on see, mis võtab teie brauseri päringu vastu, tõlgendab seda ja saadab tagasi kõik teie saidi kuvamiseks vajalikud andmed.

Selles on veel palju muud kuidas API-d töötavad muidugi tehnilises mõttes. Kuid keskendume sellele, mis teie jaoks tõenäoliselt kõige olulisem on – praktilistele rakendustele. API-dele on pälvinud palju tähelepanu ja nähtavust, sest paljud ettevõtted on hakanud neid pakkima ja pakkuma toodetena, mida saate kasutada.

Teisisõnu, sellise ettevõtte arendajad nagu Google, koguvad oma rakenduse koodi mõned osad kokku ja teha see avalikult kättesaadavaks. Nii saavad teised arendajad kasutada API-d tööriistana, et aidata oma saitidel Google’iga ühendust saada ja selle funktsioone ära kasutada:

Google'i API-teek.

Näiteks võite kasutada Google Mapsi API-t pange täielikult toimiv kaart teie saidil, millel on kasu kõigist Google’i asjakohastest andmetest ja funktsioonidest. See ei võimalda teil kaarti kodeerida ega kogu neid andmeid ise koguda. Sama kehtib paljude saitide ja rakenduste kohta.

Kuna veebisaidid ja nende kasutatavad funktsioonid muutuvad keerukamaks, muutuvad oluliseks sellised tööriistad nagu API-d. Need võimaldavad arendajatel olemasolevatele funktsioonidele tugineda, võimaldades lihtsalt oma veebisaidile uusi funktsioone sisse lülitada. API-liidetava saidi jaoks on omakorda kasu suurenenud kokkupuutest ja liiklusest.

REST (representatiivse riigiülekande) API põhireeglid

API loomiseks on palju viise. A REST (representatiivne riigiülekanne) API on konkreetne tüüp, mis on välja töötatud konkreetseid reegleid järgides. Teisisõnu, REST tutvustab juhiseid, mida arendajad saavad API-de loomisel kasutada. See tagab API-de tõhusa toimimise.

REST API-de toimimise mõistmiseks peate seetõttu teadma, milliste reeglite (või piirangute) all need toimivad. Seal on viis põhielementi mis muudavad API ‘RESTful’. Pidage meeles, et server on platvorm, millele API kuulub, ja klient on selle platvormiga ühendav sait, rakendus või tarkvara:

PALJU

 1. Kliendiserveri arhitektuur. API peaks olema üles ehitatud nii, et klient ja server jäävad üksteisest lahus. Nii saavad nad iseseisvalt edasi areneda ja neid saab iseseisvalt kasutada.
 2. Kodakondsusetus. REST API-d peavad järgima kodakondsuseta protokolli. Teisisõnu ei saa nad serverisse salvestada kliendi kohta mingit teavet. Kliendi taotlus peaks sisaldama kõiki vajalikke andmeid kohe ja vastus peaks pakkuma kõike, mida klient vajab. See teeb igast interaktsioonist ühe ja valmis tehingu ning vähendab nii mälunõudeid kui ka vigade tekkimise võimalust.
 3. Vahemälu. ‘Vahemälu’ on konkreetsete andmete ajutine salvestamine, nii et neid saab kiiremini hankida ja saata. RESTful API-d kasutavad kiiruse ja tõhususe parandamiseks vahemäluruumi andmeid. Lisaks peab API andma kliendile teada, kas kõiki andmeid saab ja tuleks vahemällu salvestada.
 4. Kihiline süsteem. Hästi kavandatud REST-i API-de ehitamiseks kasutatakse kihte, millest igaühel on oma määratud funktsionaalsus. Need kihid suhtlevad, kuid jäävad eraldi. See muudab API muutmise ja värskendamise aja jooksul lihtsamaks parandab selle turvalisust.
 5. Ühtne liides. REST API kõik osad peavad funktsioneerima sama liidese kaudu ja suhtlema samade keelte abil. See liides peaks olema loodud spetsiaalselt API jaoks ja suutma iseseisvalt areneda. Toimimine ei tohiks sõltuda serverist ega kliendist.

Igasugust API-d, mis järgib neid põhimõtteid, võib pidada RESTful’iks. Samuti on olemas kuues piirang, mida nimetatakse nõudmisel koodiks. Selle meetodi järgimisel laseb API API-l juhendada serverit koodi edastamiseks kliendile, et laiendada selle funktsionaalsust. See piirang on siiski vabatahtlik ja seda ei võta kõik REST API-liidesed.

WordPress REST API

Sel hetkel võite mõelda, kuidas see kõik teid mõjutab. API-liidesed on suurepärased tööriistad, kuid kas need on teie igapäevases töös olulised? Kui olete WordPressi kasutaja, on vastus ühemõtteline "jah".

WordPress REST API on arenenud juba paar aastat. Juba mõnda aega töötati selle nimel sõltumatu pistikprogramm, mille arendajad said aja jooksul oma panuse anda, oli kõigile katsetamiseks saadaval.

Tegelikult oli kaks eraldi versiooni REST API pistikprogrammist. API elemendid lisati põhiplatvormile juba värskenduses 4.4. Sellele järgnes WordPress 4.7 (2016. aastal) täielik integreerimine. See tähendab, et täna on WordPressil oma täielikult töötav REST API.

Miks platvorm selle liikuma pani? Vastavalt projekti sait iseenesest, see on sellepärast, et WordPress liigub a "täieõiguslik taotlusraamistik". Teisisõnu, REST API võimaldab platvormil suhelda peaaegu kõigi saitide ja veebirakendustega. Lisaks saab see suhelda ja andmeid vahetada sõltumata sellest, milliseid keeli väline programm kasutab.

puhata api

See avab arendajatele arvukalt võimalusi. See muudab ka WordPressi kui platvormi paindlikumaks ja universaalsemaks kui kunagi varem. Nagu Katie Keith, operatsioonide direktor Barn2 Media paneb:

REST API-st aru saades saavad WordPressi arendajad valida kõige tõhusama viisi iga ülesande rakendamiseks, ilma et peaksite piirduma konkreetsete tehnoloogiate või platvormidega, nagu PHP või WordPressi tagakülg. Tõhusalt kasutatud REST API muudab kolmandate osapoolte integreerimise palju lihtsamaks … See avab isegi uusi võimalusi, näiteks oma WordPressil põhinevate mobiilirakenduste loomiseks või uute ja ainulaadsete võimaluste kasutamiseks WordPressiga suhtlemiseks..

Samuti on oluline arvestada, et võite kuulda seda funktsiooni, mida mõnikord nimetatakse ka WordPress JSON REST API-ks. Osa JSON, mis tähistab JavaScripti objektide märkimist, kirjeldab vormingut, mida see API andmete vahetamiseks kasutab. See vorming põhineb JavaScriptil ja on populaarne viis API-de arendamiseks tänu sellele, kui hästi see liideneb paljude tavaliste programmeerimiskeeltega. Teisisõnu, JSON API on hõlpsamini hõlpsamaks suhtlemiseks eri keeli kasutavate rakenduste vahel.

WordPress REST API päringu anatoomia

Nüüd peaksite mõistma WordPress REST API üldist eesmärki ja suunda. Sõltugem siis selle toimimise üksikasjadest. On mõned põhikontseptsioonid, millest peate aru saama, kui soovite saada asja käsile ja hakata ise API-ga katsetama.

Nagu oleme selgitanud, töötleb iga API taotlusi ja saadab vastuseid. Teisisõnu, klient palub tal teatud toimingu teha ja API viib selle toimingu läbi. Täpselt võib erineda, kuidas API-d seda teevad. REST API-liidesed on loodud spetsiaalselt teatud tüüpi päringute vastuvõtmiseks ja neile vastamiseks, kasutades lihtsaid HTML-käske (või „meetodeid”).

Näitlikustamiseks on siin kõige rohkem põhilised ja olulised HTML-meetodid klient võib saata:

HTML-meetodid

 • SAA: See käsk hangib serverilt ressursi (näiteks konkreetne andmekogu).
 • POST: Sellega lisab klient serverile ressursi.
 • PUT: Selle abil saate redigeerida või värskendada serveris juba olevat ressurssi.
 • Kustuta: Nagu nimigi ütleb, eemaldab see ressursi serverist.

Koos nende käskudega saadab klient ühe või mitu rida, mis annavad täpselt teada, millist ressurssi soovitakse ja mida tuleks sellega teha. Näiteks võib PHP-faili serveri kindlasse kausta üleslaadimise taotlus välja näha järgmiselt:

POST / kausta nimi / minu_fail.php

Osa / kausta nimi / minu_fail.php on mida nimetatakse marsruudiks, kuna see ütleb API-le, kuhu minna ja milliste andmetega suhelda. Kui ühendate selle HTTP-meetodiga (antud juhul POST), nimetatakse kogu funktsiooni lõpp-punktiks.

Enamik REST-i API-sid ja nendega suhtlevaid kliente on palju keerukamad kui see – kaasa arvatud WordPressi versioon. Need põhielemendid on aga aluseks WordPress REST API toimimisele.

Kuidas alustada WordPress REST API kasutamist

Kuni teil on WordPressi sait üles seatud, võite hakata REST API-ga kohe katsetama. Saate täita mitmesuguseid GET-päringuid andmete otsetoomiseks lihtsalt brauseri abil.

WordPress REST API-le juurde pääsemiseks peate alustama järgmisest marsruudist:

teie veebisait.com/wp-json/wp/v2

Seejärel saate sellele URL-ile lisada, et pääseda juurde erinevat tüüpi andmetele. Näiteks võite otsida konkreetset kasutajaprofiili järgmisel marsruudil:

teie veebisait.com/wp-json/wp/v2/users/4567

Selle stsenaariumi korral, "4567" on selle profiili unikaalne kasutajatunnus, mida soovite näha. Kui jätaksite selle ID välja, näeksite selle asemel kõigi oma saidi kasutajate loendit:

WordPress REST API kasutajate loend.

Sama põhiteekonda saate kasutada muud tüüpi andmete (nt postituste või lehtede) kuvamiseks. Võite isegi otsida teatud kriteeriumidele vastavate andmete alamhulki. Näiteks võite selle URL-i abil hankida kõik postitused, mis sisaldavad konkreetset terminit:

teie veebisait.com/wp-json/wp/v2/posts?=otsingute võtmesõna]

See on muidugi lihtsalt lihtne illustratsioon. Sellel, mida saate WordPress REST API abil tegelikult teha, pole peaaegu üldse piire. Kui soovite lisateavet selle toimimise kohta, soovitame alustada järgmistest ressurssidest:

WordPress REST API on kahtlemata keeruline teema. Isegi mitte-arendajate jaoks on siiski väärt mõista põhitõdesid selle tehnoloogia toimimise ja võimaluste kohta. Veelgi enam, see võib isegi võimaldada teil juba ise arenduses kriipsutama hakata!

Veel üks lähenemisviis WordPress REST API kasutamisel

WordPress REST API-d saab kasutada paljude huvitavate asjade ja projektide jaoks. Oleme selle üsna selgelt kindlaks teinud.

Siiski on üks valdkond, kus see on tõelist populaarsust kogunud:

Peata WordPress on WordPressi ökosüsteemi kahe peamise kihi – taustaprogrammi ja kasutajaliidese – lahti sidumine.

See võimaldab teil võtta kõik WordPressi tarkvara kapoti alla kuuluvad tooted ja ühendada need lõpptootega, mis ei kasuta tavalist WordPressi esitlust – see pole iseenesest veebisait.

Kogu kontseptsioon on väga huvitav. Räägime sellest veel mõnes teises postituses, kus arutame, kas peata WordPressil on mõtet, ja võrdleme turul populaarsemaid peata WordPressi hostimislahendusi.

Järeldus

WordPress REST API tundmaõppimiseks pole paremat aega kui praegu. Kuna see on täielikult ühendatud WordPressi tuumaga, mängib see olulist rolli platvormi tulevikus. Kõigi triipude arendajad kasutavad seda API-d WordPressi ühendamiseks laiema veebiga viisil, mis varem oli keeruline või võimatu.

Selle kontseptsiooni mõistmine enda jaoks võib olla pisut keeruline. Alustasandil on mõistetest siiski piisavalt lihtne aru saada. REST API on loodud liides, mis võimaldab kahel programmil omavahel rääkida järgides juhiseid mis tagavad selle paindlikkuse, laiendatavuse ja turvalisuse. Kui soovite põhjalikumalt uurida, kuidas see kõik töötab ja kuidas seda kasutada, on seal palju kasulikke ressursse, näiteks ametlik käsiraamat.

Kas teil on küsimusi REST API kohta ja mida see WordPressi jaoks tähendab? Küsige meilt kommentaaride osas allpool!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector