Täielik juhendaja: Kuidas luua liikmelisuse sait WordPressile

Täielik juhendaja: Kuidas luua liikmelisuse sait WordPressile

Täielik juhendaja: Kuidas luua liikmelisuse sait WordPressile
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Liikmesuse saidid (WordPressil) on tõeliselt huvitav kontseptsioon ja eriti kui on vaja leida ainulaadne viis oma publikule või klientidele esmaklassilise sisu edastamiseks.


Kui te seda vaatate, pole seal peaaegu ühtegi teist meetodit, mis annaks teile täieliku kontrolli selle üle, millisele osale teie sisust kasutajad pääsevad. Näiteks tavatoote või raamatu puhul pole selline kontroll lihtsalt võimalik. Inimesed kipuvad raamatutest ja muudest füüsilistest toodetest mööda minema. Kuid enamasti ei edasta nad oma liikmesuse saidi üksikasju.

Seetõttu on WordPressi liikmelisusideede idee iseenesest suurepärane, kui teil või ettevõttel, kelle jaoks sa seda saiti ehitad, on õige sisu, mida liikmelisuse alusel jagada.

Selles juhendis käsitleme kõiki liikmesuse saitide plusse ja puudusi ning seda, kuidas neid WordPressis üles ehitada. Jätkame kogu protsessi samm-sammult, otse tühjalt WordPressi saidilt täielikult toimiva WordPressi saidini.

Täielik juhendaja: Kuidas luua liikmelisuse sait WordPressile

Ülevaade

Esiteks pole teema nii lihtne, kui võite arvata. Liikmesuse saidi loomine WordPressis on palju enamat kui lihtsalt hulga pistikprogrammide installimine ja aktiveerimine ning seejärel lootus, et asjad saavad enda eest hoolitseda.

Siin on oluline vaid õigete pistikprogrammide valimine, mis kõik täidavad nende konkreetseid ülesandeid, seejärel konfigureerimine õigesti ning seejärel oma liikmelisuse WordPressi sisu loomine ja selle kogu sidumine.

Nii et see, mida ma siin teen, on olemas just see – milliseid liikmesuse pluginaid valida ja kuidas neid õigesti konfigureerida.

WordPressi korraliku liikmelisuse tunnused

Alustame minutiga, et arutada, miks WordPressi algselt ei mõeldud liikmesuse saidi pidamiseks.

"Oota mida?!"

Pidage kinni, ma mõtlen, et tegelikult ei tähenda see, et WordPressi ei saaks kasutada suure liikmesuse saidi haldamiseks. Ma mõtlen ainult seda, et platvormi algsel loomisel ei olnud see lihtsalt selleks mõeldud.

Kuid saame WordPressi puudustest üle saada, luues kena lühikese ülevaate ja ajurünnaku selle kohta, mida me oma loominguga tegelikult saavutada tahame.

Siin on mõned üksikasjad WordPressi kohta, mida tuleb käsitleda / lahendada:

1. Vaikse WordPressi korralike sisselogimisvormide, kasutajaliidese registreerimise või kasutajaprofiilide lehtede puudumine.

Hea küll, ma tean, et kõik saavad WordPressi saidil konto registreerida, minnes saidi jaotisse /wp-login.php?action=register, kuid see pole just see, mida me tahame.

Seega vajame oma WordPressi liikmesuse saidil kasutajaliidese registreerimisvormi, mis näeb välja pigem Facebooki oma (nagu see on mõeldud tavainimestele) ja mitte nagu midagi arendajatele mõeldud.

Sama kehtib sisselogimislehtede ja kasutajaprofiilide kohta. Ehkki kõigil WordPressi saidi kasutajatel on juurdepääs saidi jaotisele /wp-admin/profile.php, võivad jällegi tavalistel inimestel probleeme administraatori paneeli leidmisega.

2. Täiendavate kasutajarollide puudumine.

WordPressis saate ainult ühe mõistliku kasutajarolli, mille saate oma liikmetele määrata – tellija. Aga mis siis, kui teil on rohkem liikmesuse taset? Mis siis, kui teil on samal saidil rohkem liikmesusprogramme? Mis siis, kui soovite oma töötajatele liikmekontod anda?

Lõpuks peame lihtsalt leidma võimaluse täiendavate kasutajarollide loomiseks.

3. Puudub võimalus määrata, kes seda saidil näeb.

WordPressil on lihtsalt põhilised paroolikaitsefunktsioonid ja "privaatsisu" olekut postituste ja lehtede kaitsmisel. See pole asi, millega saaksime hea liikmelisuse WordPressi saidi käima panna. Peame laiendama vaike sisustruktuuri, omades paremat mehhanismi, mis võimaldab määrata, mis sisu on lukustatud ja mis on kõigile kättesaadav.

4. Menüüde üle pole täpsemat kontrolli.

Enamik liikmeskonna saite avaldab palju sisu ja liigitab seda mitmel viisil (nt saadavuse kuupäeva, teema jms alusel). Kõik see tähendab, et ka meil peab olema mingil kujul täiustatud menüühaldus. Midagi, mis võimaldaks meil näidata teatud menüüvalikuid kindlatele kasutajarühmadele ja peita neid teiste eest.

Olgu, nii et meil on nimekiri WordPressi probleemidest, mis peame ületama, kui tahame isegi oma saiti liikmeks nimetada. Arutleme nüüd veel ühe asja üle ja just seda tüüpi liikmelisuse saiti me rajame.

Seda vajab WordPressi liikmeks muutmise saidilt 90 protsenti inimestest

Ma arvan, et parim viis selle teemaga tegelemiseks – nii et kõik saaksid sellest kasu – on luua standardne liikmesuse keskkond, mis tõenäoliselt vajab 90 protsenti (see on muide vist) saidiomanikest, kui nad plaanivad liikmelisust tutvustada. komponent nende ärisse.

Seetõttu teeme täpselt järgmist:

 • Looge WordPressis liikmelisuse sait, mis võimaldab veebipõhist kursust pakkuda / läbi viia. See on liikmelisuse saidi kõige populaarsem vorm. See annab saidi omanikule võimaluse edastada esmaklassilist / eksklusiivset sisu ainult neile, kes saidiga on liitunud, ja mitte tegema seda üldsusele kättesaadavaks.
 • Seal on üks peamisi liikmestaatuse liikmeid, keda lihtsalt nimetatakse liikmeks. Saidi ülesehitus peab võimaldama meil vajadusel tulevikus lisada veel muid liikmesuse taset.
 • Liikmed saavad registreeruda esilehe kaudu ilma vajaduseta minna sisse wp-adminisse.
 • Liikmed saavad ka oma profiile redigeerida ja kasutajaliideselt sisse logida.
 • Sisselogimine toimub peamiselt e-posti teel.
 • Iga liige peab esitama enda kohta põhiandmed (nt ees- ja perekonnanimi, riik, e-post).
 • Ainult liikmetele on saadaval eksklusiivne sisu.
 • Liikmed näevad erinevaid menüüelemente.
 • Vajame võimalust kohandada e-kirju, mida uued liikmed tellimisel saavad.
 • Pärast sisselogimist tuleks liige suunata uuesti liikmesuspiirkonna kodulehele.

1. samm: pistikprogrammide hankimine

Märge. Siin esitatud lahendus sisaldab pluginate segu. Neist kaks on tasuta ja kolmas on WordPressi kataloogis saadaval oleva tasuta pistikprogrammi PRO versioon. Täieliku funktsionaalsuse saamiseks, mida siin arutame, vajate seda PRO versiooni. Kui soovite aga lihtsalt alustada ja õppida WordPressis funktsionaalse liikmelisuse saiti käivitama, teeb seda ka tasuta versioon.

Need on pistikprogrammid, millega me koostööd teeme:


Liikmed – liikmelisus & Kasutaja rolliredaktori pistikprogramm

Autor (id): MemberPress


94% hinnangud


200 000 + installimist


WP 4.7 + Nõuab

Rohkem infot

liikmed.3.0.8.zip

Praegune versioon: 3.0.8

Viimati värskendatud: 30. aprillil 2020


94% hinnangud


200 000 + installimist


WP 4.7 + Nõuab

WordPress.org pistikprogrammi leht


Liikmed – liikmelisus & Kasutaja rolliredaktori pistikprogramm


Kasutaja registreerimine & Kasutaja profiil – profiili ehitaja

Autor (id): Cozmoslabs


94% hinnangud


50 000 + installida


WP 3.1 + nõuab

Rohkem infot

profiiliehitaja.3.1.7.zip

Praegune versioon: 3.1.7

Viimati värskendatud: 4. mail 2020


94% hinnangud


50 000 + installida


WP 3.1 + nõuab

WordPress.org pistikprogrammi leht


Kasutaja registreerimine & Kasutaja profiil – profiili ehitaja

Me kasutame profiversioon parimate tulemuste saamiseks.

Nav menüü rollid

Autor (id): Kathy Darling


98% hinnangud


100 000 + installimist


4.5.0 Nõuab

Rohkem infot

nav-menu-roles.1.10.1.zip

Praegune versioon: 1.10.1

Viimati värskendatud: 26. märtsil 2020


98% hinnangud


100 000 + installimist


4.5.0 Nõuab

WordPress.org pistikprogrammi leht


Nav menüü rollid

Pärast nende allalaadimist ja aktiveerimist liikuge järgmisele sammule.

2. samm: täiendavate kasutajarollide loomine

Olgu, nii et WordPress pakub vaikimisi teile käputäis kasutajarolle: tellija, kaastöötaja, autor, toimetaja, administraator. Need rollid on mõeldud selleks, et reguleerida, kes saab WordPressi saidi tagapõhjal redigeerida / sellele juurde pääseda. Kuid nad pole lõppkasutajatega (ehk teie liikmetega) töötamiseks täielikult optimeeritud, seega vajame täiendavaid rolle.

Seda tehakse programmiga Liikmed sisse panema. Wp-adminis minge aadressile Kasutajad | Rollid ja klõpsake nuppu Lisa uus.

Kutsugem meie esimene rolliliige, näiteks nii:

1

Sisse Rollivõimed nimekirjas, jätke ainult üks asi kontrollitavaks: lugege.

Sel hetkel peaks teil olema lisaroll, mida näete rollihalduris aadressil Kasutajad | Rollid:

3

3. samm: kasutajaliidese registreerimise ja sisselogimise loomine

Siin on teine ​​plugin – Profiiliehitaja – tuleb mängu.

Esiteks lähme edasi Profiiliehitaja | üldised seaded et veenduda, kas kõik põhiparameetrid on õigesti seadistatud. Ma käisin koos järgmisega:

4

Nagu näete, luban kõigil logida sisse oma e-posti aadressi ja kasutajanimega meie WordPressi liikmelisuse saidile. Kui jätta see endale "ainult e-posti teel" võib tekitada ebamugavusi olemasolevatele kasutajatele – toimetajatele ja autoritele, kelle saidil võivad olla nende kontod.

Samuti paroolidega asi. Minu enda valik on minna vähemalt kuue tähemärgiga ja parooli tugevus on vähemalt "nõrk." Võite vabalt valida mis tahes valiku, mis on teie jaoks mõistlik.

Järgmisena Profiiliehitaja | Administraatori riba sätted sakk. Selle soovitan teil seal valida:

5

Administraatori riba on loomulik WordPressi asi ja ma lihtsalt ei arva, et liikmed peavad seda nägema.

Nüüd on aeg valida liikmetele vajalikud profiiliväljad. Selleks minge saidile Profiiliehitaja | Halda välju.

Vaikimisi on seal palju kraami, kuid enamus sellest vabanen, klõpsates tabeli viimases veerus olevat linki Kustuta.

6

Kui ma olen lõpetanud, siis on mul see jäänud:

7

Sel hetkel saame luua oma esimese kasutajavormi – registreerimisvormi.

Kuna see on WordPress, saab seda teha tavalise lehe redigeerimisliidese kaudu, nii et minge lihtsalt aadressile Lehed | Lisa uus ja sisestage soovitud teave (tõenäoliselt on hea hetk selgitada, milleks kasutaja registreerub).

See, mis mul registreerimislehel on, on üsna lihtne:

8

Seal nähtav lühinumber tagab selle, et kes registreerib, sellele omistatakse "Liige" rolli. Lühike kood jälle:

[wppb-register roll ="liige"]

Selle lehe avaldamisel näeb see välja nagu esikülg (vaiketeema):

9

Okei, nüüd, kui registreerimisleht on üleval, on aeg kuvada sisselogimisvorm kuskil.

Kõige ilmsem paigutus oleks üks saidi vidinaaladest. Nii et ma lihtsalt lähen Välimus | Vidinad ja kasutage Profiiliehitaja sisselogimisvidin. Konfiguratsioon on üsna lihtne:

10

Lisaks loon ka kohandatud sisselogimislehe ja panen sellele lühikese koodi:

[wppb-login]

See hoolitseb sisselogimisvormi kuvamise eest eraldi lehel. (Me kasutame seda lehte hiljem.)

4. samm: esiotsa profiili redigeerimise loomine

Ehkki sellist võimalust kasutab vaid käputäis kasutajaid, peate liikmetele andma võimaluse oma teavet muuta. Siin tuleb mängu profiili redigeerimise leht.

Vaatame jälle Lehed | Lisa uus ja looge profiilileht. Minu profiilileht on järjekordne väga lihtne loomine. Selle põhielement on see lühikood:

[wppb-edit-profile]

Samuti kohandan mõnda kohandatud plokki sees, mis on nähtav lehe peamise redigeerimisvälja all:

11

See tagab, et ainult liikmed saavad oma profiile redigeerida.

Profiili redigeerimise tegelik vorm sarnaneb väga registreerimisvormiga, nii et siin pole palju rääkida.

5. samm: lukustatud sisu loomine

Mis tahes WordPressi liikmelisuse saidi tuum on ilmselgelt sisu, mis on saadaval ainult liikmetele.

Just demonstratsioonina loon ühe lehe, mis saab minu omaks "Liikmelisuse koduleht" ja üks leht toimib alampiirkonnana. Lihtne kraam… kõik läbi tehtud Lehed | Lisa uus. Ainus, mida pean juurdepääsu kontrollimiseks tegema, on valida ruut parempoolne Sisu luba kasti (vt ülal olevat pilti).

Muidugi on teie otsustada, kui laialt või kui sügavalt soovite liikmelisuse kontseptsiooni süveneda. WordPress ja pluginad, mida me siin kasutame, saavad hakkama teie liikmesuse piirkonna suurusega. Põhjus, miks ma loon ainult kahte lihtsat lehte, on see, et sellest piisab, et näidata, kuidas asjad toimivad.

6. samm: kohandatud menüü loomine

Järgmine samm meie loendis on kohandatud menüü loomine, kus kuvatakse kõik meie liikmelisuse lingid.

Selle asemel, et muuta see lihtsaks menüüks, kuvame tegelikult teatud lingid, mis põhinevad seda saiti vaatava inimese liikme staatusel. Lahe jah?

Siin tuleb mängu viimane pistikprogramm – Nav menüü rollid.

Lõbu algab Välimus | Menüüd.

Looge menüü tavaliselt ja helistage sellele, näiteks Liikmete ala. Valige kõik oma liikmelisuse lehed ja lisage need menüüsse, näiteks nii:

14

Nüüd lõbus osa – alamlehtede kättesaadavaks tegemine liikmelisuse taseme põhjal.

Kui klõpsate menüü üksuse kõrval asuvat allanoolt, näete seda:

15

Need täiendavad seaded võimaldavad teil määrata kasutaja juurdepääsu staatuse alusel mis tahes juurdepääsu taseme. Siin on minu seaded iga lehe jaoks:

 • Liikmesuse sisselogimine: kuvarežiim – välja logitud kasutajad.
 • Registreeri: Kuvarežiim – välja logitud kasutajad.
 • Muutke oma profiili: kuvarežiim – kõik; Juurdepääsu roll – liige.
 • Liikmelisuse koduleht: Kuvarežiim – kõik; Juurdepääsu roll – liige (lisaks autori, toimetaja, administraatori rollid).
 • Muud liikmestaatused: kuvarežiim – kõik; Juurdepääsu roll – liige (lisaks autori, toimetaja, administraatori rollid).

Kui see on tehtud, lisame menüü külgribale ja vaatame, kuidas see välja näeb. Siin on vaikeversioon – keegi pole sisse loginud:

17

Ja sisse loginud liikmega:

16

7. samm: e-kirjade ja ümbersuunamiste kohandamine

Selle sammu toimimiseks peame lubama mõned täiendavad moodulid Profiiliehitaja sisse panema. Seda tehakse sisse Profiiliehitaja | Moodulid. Eriti vajame neid:

18

Esiteks e-kirjade kohandamine.

Miks seda tehakse? Põhjus on lihtne, me lihtsalt ei soovi standardset, "Tere tulemast minu saidile" e-kirju, kui keegi tellib. Nende sõnumite kohandamine on kohustuslik, et anda oma liikmetele tõeliselt optimeeritud kogemus ja nad tunnevad end esimesest päevast teretulnuna.

Nii et minge selle juurde, minge Profiiliehitaja | Kasutaja e-posti kohandaja.

Selles jaotises saate kohandada sõnumeid erinevate registreerimisstsenaariumide jaoks, näiteks: vaikeregistreerimine, registreerimine e-posti kinnitusega, registreerimine administraatori kinnitusega, kasutaja kinnitusteatis, parooli lähtestamise e-post ja veel paar.

19

Järgmisena hoolitseme ümbersuunamiste eest, mis toimuvad pärast liikmete teatud toiminguid. Seda tehakse programmis Profiiliehitaja | Kohandatud ümbersuunamised sektsiooni.

Seal saab teha palju huvitavat, kuid kavatsen katsetada vaid järgmist:

20

Siin ma lihtsalt määran põhilised "pärast sisselogimist" ümbersuunamine, mis viib liikme liikmesuspiirkonna kodulehele.

Ja teine ​​osa:

21

Siinkohal hoolitsen WordPressi vaikimisi sisselogimis- ja registreerimislehtede eest. Mida see teeb, see suunab ümber kõik, kes proovivad juurdepääsu saidile wp-login.php. See on kena puudutus teie WordPressi tausta kaitsmiseks.

See sulgeb üsna palju meie liikmelisuse demo ulatust. Aga hoia …

Aga õpetajad?

Nagu siin näete, ei keskendu me palju sisuloojatele. Arvan, et see osa tööst on ikka kõige parem ära teha wp-administ. Enamasti ajab suurema osa tööst niikuinii üks inimene / administraator.

Pange tähele, et praeguse seadistusega ei aruta me selle üle, kuidas käsitleda makseid või muul viisil teie saiti üles ehitada viisil, mis võimaldaks teil oma liikmetelt osavõtutasu võtta. Praegu saab igaüks registreeruda, kui on täitnud registreerimisvormi.

Järeldus

Nii see on! Praegu on meie WordPressi liikmelisus valmis ja valmis tervitama mõnda uut liiget.

Teiega ausalt öeldes oli mul kogu see protsess uudishimulik, kas ma saaksin WordPressi pistikprogrammidega funktsionaalse liikmelisuse saidi luua, ilma välise abita ja lihtsalt seadeid läbi luues ja asju optimeerides. Kuid üsna kiiresti avaldas mulle tõelist muljet nende kolme pistikprogrammi võimete ja selle kohta, kui funktsionaalne lõpptoode oleks.

Ma pean silmas kõiki neid vorme, ümbersuunamisi, sisu lukustamist jms. Need omadused on tõesti kõik, mida vajate oma inimestele tõeliselt kvaliteetse liikmelisuse saidi loomiseks.

Aga hei, see on ainult minu arvamus. Nii et mida sa arvad? Kas liikmesuse saidid on midagi sellist, mida olete nõus proovima või oma klientidele pakkuma?

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector