Kuidas WP-administraatorit kliendisõbralikumaks muuta?

Miks lihtsustada wp-admini? WordPressi kujundajana peate antud projekti kaudu tavaliselt palju probleeme lahendama. Kuid kahjuks, enamasti, ei kao need väljakutsed pärast saidi edastamist oma kliendile.


Asi on selles, et kliendid pole alati WordPressi asjatundjad, eriti kui see on esimene kord, kui nad saavad veebisaidi omanikuks.

Selle tulemusel on neil palju raskusi, alates lihtsast postitusest kuni meediumide üleslaadimiseni "mis vahe on postituste ja lehtede vahel??" , kuni "miks kõik need inimesed Viagra kohta kommentaare esitavad?", ja nii edasi.

Peame neid selgelt aitama!

Kuid ma ei usu, et peaksime neid sundima õppima kõiki WordPressi või wp-admin’i aspekte. Nad tõesti ei pea olema meistrid veebiväljaannete avaldamist lihtsalt selleks, et nende saitidega hakkama saada.

Minu seisukoht on see see oleme meie kes peaks tegema kõik selleks, et kogemus oleks sujuv ja võimalikult sirgjooneline.

Kuidas muuta WordPressi kliendisõbralikumaks – wp-admini lihtsustamine

Nüüd on meie klientide abistamiseks palju asju ära teha. Mõned neist keerlevad WordPressi enda ümber. Teised keskenduvad rohkem individuaalsetele konsultatsioonidele, õpetustele ja muudele haridusvormidele. Kuid selles postituses keskendume ainult asjade tehnilisele küljele – mida saaksime teha tavalise WordPressi liidesega, et muuta see kliendisõbralikumaks.

1. Piira juurdepääsu

Võib-olla on see lihtsalt minu kogemus, kuid ma tahaksin öelda, et on väga vähe kliente, kes tegelikult teavad, kuidas WordPressi administraatori kontot täielikult ära kasutada (wp-adminis).

Enamasti ei vaja nad seda millegi jaoks. Nad ei ürita kindlasti uut teemat hankida, kuna nad on just palunud teid kogu saidi üles ehitama. Ja tõenäoliselt ei käi nad pistikprogramme otsimas ka samal põhjusel.

Nii lühidalt, andke oma kliendile redigeerija konto.

Ainuüksi see samm teeb tohutu muutuse. Ainult teile meelde tuletamiseks näete siin toimetaja ja administraatori paneele kõrvuti:

toimetaja-administraator

2. Reguleerige ekraani suvandeid

(Ma räägin rippmenüüst, mis on nähtav enamikul wp-admin või localhost / wp-admin lehtedel).

ekraanivalikud

Esmakordselt wp-adminisse sisse logides, isegi redigeerijakontol, näete juhtpaneelil palju kraami. Näiteks sellised plokid nagu: lühidalt, tegevus, kiire mustand, WordPress News ja ka mitmed muud plokid sõltuvalt sellest, kui palju pluginaid saidil on.

See on halb.

Viimane asi, mida sa saidi ehitajana tahad, on see, et klient saaks oma uut saiti esimest korda vaadata ja järele mõelda, "Vau, mul pole õrna aimugi, mis siin toimub!"

Nii et lihtsaim väljapääs olukorrast on kohandada neile kõige olulisemaid ekraanivalikuid.

Tehke järgmiselt järgmist:

 • Vabanege kõigist elementidest peamisel wp-admin / juhtpaneeliekraanil, mis pakuvad teavet, mis pole kliendi jaoks oluline. Peamiselt: WordPressi uudised, kiire mustand, samuti enamus pistikprogrammidega seotud plokke.
 • Eemaldage jaotistest Postitused ja Lehed sellised veerud nagu: Autor, Kommentaarid.
 • Eemaldage postituse ja lehe redigeerimise eraldi ekraanidel: Parandused, Saada tagasitulekud, Kohandatud väljad, Nälk, Autor.
 • Meediumikogu töötab läbi WP 4.0 kapitaalremonti, nii et ma ei saa praegu ühtegi näpunäidet jagada, kuid põhimõtteliselt järgida sama mõtet – vabaneda kõigest, mis varjab selle lehe peamist eesmärki.

3. Häälestage liides WP Admin UI Customize abil

WP administraatori kasutajaliidese kohandamine on väga huvitav plugin. See annab teile juurdepääsu paljudele WordPressi filtritele ja toimingutele ning seda tehakse käepärase visuaalse liidese kaudu. See tähendab, et saate kohandada seda, kuidas antud kasutaja näeb wp-admini, ilma et teie käed oleks lähtekoodis määrdunud – teisisõnu, peate nende jaoks wp-admini lihtsustama..

⚠️ WP Admini kasutajaliidese kohandamise pistikprogrammi on selle arendaja ametlikult katkestanud, kuid see töötab endiselt suurepäraselt. Teise võimalusena võite proovida pistikprogrammi, mis on nimetatud järeltulijaks – My WP Customize Admin / Frontend -, kuid selle arvustuse kohta on tavaliselt erinevaid ülevaateid.

Mida saate teha:

Samm 1. Valige kasutajaroll, kellega töötada.

Kui jälgisite minu nõuandeid, kasutab teie klient redigeerija kontot.

toimetaja

2. samm. WP administraatori kasutajaliidese kohandamine > Ekraani üldised sätted.

Esimene üles, teated.

WordPressil on kombeks kõigile teada anda, et antud pistikprogrammi või teemat või WordPressi on värskendatud. Vaikimisi kuvatakse need teatised kõigile kasutajatele.

See pole lihtsalt vajalik.

Selliseid teatisi peavad nägema ainult administraatorid. Nende keelamine kliendi jaoks on pigem hea mõte:

teatised

3. samm. WP administraatori kasutajaliidese kohandamine > Armatuurlaud.

See on valikuline. Kui arvate, et kliendi ekraanivalikute kohandamine ei olnud piisav, saate siin teatavad plokid juhtpaneelilt täielikult keelata ja wp-admini veelgi lihtsustada:

kriips

4. samm. WP administraatori kasutajaliidese kohandamine > Külgmenüü.

Külgmenüü on tavaliselt wp-admin kõige tihedam ala. Pluginate arendajad armastavad seda kasutada oma kohandatud menüüde tutvustamiseks.

Ja kuigi kontseptsioon iseenesest pole halb, on teostus sageli. Näiteks on pluginate arendajate jaoks väga tavaline asi mitte pöörata tähelepanu kasutaja juurdepääsuõigustele. Selle tulemuseks on pluginate menüüde kuvamine ka siis, kui kasutajal pole nende kasutamiseks piisavalt juurdepääsuõigusi.

Näiteks hõivab kurikuulsalt ruumi otse armatuurlaua all üks populaarsemaid pistikprogramme – Jetpack..

jetpack

Kuid kui proovite redigeerijana sisse logitud pistikprogrammi sätete juurde minna, näete järgmist:

jetpaki keeld

Lõpuks on kõige parem, kui vabaneme Jetpacki plokist (ja muudest pistikprogrammidest kuvatavatest muudest sarnastest plokkidest) täielikult..

Mida saate teha:

jetpack ban2

See liides on väga sarnane sellele, mida näeksite vidinate ekraanil. Lihtsalt lugege loend läbi ja eemaldage kõik, mida teie klient tõenäoliselt igapäevaselt ei kasuta.

Asjad, millest tuleks vabaneda:

 • Jetpack,
 • Kõik ühes SEO,
 • Kommentaarid (ainult siis, kui klient ei soovi oma saidile kommentaare),
 • Tööriistad,
 • kõik muud teemaga seotud või ainult administraatori pistikprogrammide plokid.

5. samm. WP administraatori kasutajaliidese kohandamine > Sisselogimisekraan.

Veel üks valikuline samm. Proovige seda jaotist julgelt katsetada, kui soovite oma kliendile anda kohandatud sisselogimiskuva koos oma logoga.

4. Avaldage alustamisjuhend WP Help abil

Mida WP abi kas see võimaldab teil luua üksikasjaliku dokumentatsiooni alustamisjuhendi vormis. Seejärel on see juhend saadaval ühe wp-administraatori sisselogimiskülje menüü kaudu. Seda pistikprogrammi pole mõnda aega värskendatud, kuid see töötab sellegipoolest suurepäraselt.

wp abi

Selle kohta, mida saate sinna paigutada ja kuidas juhendi sisu korraldada, pole peaaegu mingeid piiranguid, nii et tehke lihtsalt seda, mis konkreetse kliendi jaoks mõistlik on.

Tõenäoliselt on parim viis selle saavutamiseks üle vaadata oma korduma kippuvate klientide küsimuste loend ja panna vastused lihtsalt juhendisse.

Lõpptulemus

Pärast kõigi ülaltoodud toimingute tegemist on siin armatuurlaud, millega ma kokku sain. Vaadake fantastilisust (!):

armatuurlaua finaal

See on lihtne ja seal on ainult olulised elemendid. Iga klient saab kohe alustada ja kui neil on mingeid kahtlusi, saavad nad üle vaadata küljelt nähtava Alustusjuhendi.

Kas saaksime seda veelgi kaugemale viia??

Wp-admini sisselogimise varjamine pole seal ainus võimalus ja kui tunnete end oma PHP ja WordPressi oskuste osas kindlalt, võite proovida kogu juhtpaneeli maapinnast üles ehitada, et saada tõeliselt ainulaadne tunne.

Võite kasutada isegi mõnda paljudest saadaval olevatest administraatori armatuurlaua mallidest, mis on loodud VueJS-i ja muude teekidega.

Nagu näete, on wp-admini lihtsustamiseks palju võimalusi. Pole tähtis, kas soovite jääda wp-admin’i käsitsi reguleerimise, administraatori pistikprogrammide, abistaja pluginate või täielikult käsitsi koodipõhise lähenemisviisi juurde, leiate kindlasti midagi enda jaoks.

Loodan, et sellest on abi olnud ja proovite proovida seda oma järgmise kliendiprojekti kallal töötades. Muide, ärge kartke jagada, kui teil on oma nippe WordPressi kliendisõbralikkuse muutmiseks.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map