Kuidas kasutada uut WordPressi blokeerijat – teie WordPress Gutenbergi juhend

Kuidas kasutada uut WordPressi blokeerijat – teie WordPress Gutenbergi juhend

Kuidas kasutada uut WordPressi blokeerijat – teie WordPress Gutenbergi juhend
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Alates WordPress 5.0 väljaandest 6. detsembril 2018 on WordPressil uus vaikesisu redigeerija. Arengu ajal kutsuti WordPress Gutenbergi toimetajaks, "Gutenberg" on nüüd lihtsalt "WordPressi toimetaja" või "blokeeri toimetaja" kui soovite täpsustada.


Uus ploki redigeerija toob endaga sisu loomiseks kasutusele täiesti teistsuguse lähenemise kujul klotsid (siit ka nimi…). Ja selles postituses saate teada, kuidas täpselt kasutada neid blokke ja uue toimetaja muid funktsioone oma WordPressi saidil sisu loomiseks.

Olenemata sellest, kas olete oma saiti veel WordPress 5.0-le värskendanud või mitte, lugege edasi, et õppida, kuidas kasutada uut Gutenbergi blokeerijat sisu loomiseks ja paigutused teie saidil.

WordPress Gutenbergi juhend

Mis on Gutenberg?

Gutenberg on uue WordPressi ploki redigeerija projekti nimi, mis asendas WordPress TinyMCE redaktori WordPress 5.0 vaiketoimetajana WordPress TinyMCE.

Kui toimetaja väljatöötamise ajal oli Gutenberg ametlik nimi, siis nüüd on see lihtsalt käes "WordPressi blokeerija" või "WordPressi redigeerija" kuna see on ametlikult osa põhitarkvarast. Sellisena näete mind tihti viitamas sellele "blokeeri toimetaja" selles postituses, mitte "Gutenberg".

Kiire värskendajana nägi välja vana WordPress TinyMCE redaktor. Seda toimetajat nimetatakse nüüd klassikaline toimetaja:

originaal WordPressi tinymce-redaktor

Ja see näeb välja, kuidas asjad uues WordPressis välja näevad blokeeri toimetaja, AKA Gutenberg:

WordPress Gutenbergi blokeerija

See on siiski midagi enamat kui esteetiline värskendus. Gutenberg muudab redigeerimiskogemust täielikult liikudes sisuplokkidel põhineva lähenemise juurde (täpsemalt selle kohta, millised plokid on sekundis!).

Kui praegu keskendutakse sisu loomisele, on lõppeesmärgiks Gutenbergi blokeerija olemasolu "minna postitusest kaugemale lehe mallideks ja lõpuks saidi täielik kohandamine."

See tähendab, et lõpuks saate kogu oma saidi ehitada plokkide abil, sealhulgas sihtlehed ja muu oluline sisu.

Kas Gutenberg on osa WordPressist?

Gutenberg vabastati ametlikult WordPress 5.0 osana 6. detsembril 2018. Kui olete oma saidi värskendanud versiooniks WordPress 5.0, peaksite nüüd vaikimisi nägema uut blokeerijat.

Kuid väljalaske ulatuse tõttu on mõned hallatud WordPressi hostid otsustanud inimeste saite kohe mitte värskendada. Sel põhjusel on tõenäoline, et teie sait ei tööta veel WordPress 5.0. Sel juhul on teie otsustada, kas soovite värskendada või mitte (kuigi te ei peaks jõudluse ja turvalisuse kaalutlustel liiga kaua ootama).

Kuidas WordPress Gutenbergi toimetaja töötab

Mõni aeg tagasi ütlesin teile, et Gutenberg on plokkidel põhinev toimetaja. See oli omamoodi ebaviisakas sind rippuma jätta, sest kui sa oled nagu enamik inimesi, ei pruugi sa teada, mida see tähendab.

Nii et siin on plokkipõhine redigeerimine 101:

Põhimõtteliselt asendab Gutenberg praeguse WordPress TinyMCE redaktori ühe redigeerimisvälja paljude üksikutega "klotsid".

Need plokid võimaldavad teil siis luua keerukamaid disainilahendusi, kui vanas klassikalises WordPress-redaktoris lubatud.

Mis on blokk?

Noh, plokk võib olla palju ükskõik. Näiteks võivad teil olla plokid:

 • Tavaline tekst
 • Pildid
 • Video manustatakse
 • Nupud
 • Vidinad (jah, need samad vidinad, mida te kasutate oma külgribal)
 • Lauad
 • Jne.

Ja mis on kena, on see, et arendajad saavad veelgi paindlikumaks luua oma kolmanda osapoole plokid, millele pääsete juurde pistikprogrammide kaudu.

Iga plokk on oma olem, millega saate individuaalselt manipuleerida. Näiteks siin on kiire Gutenbergi postitus, mis sisaldab kolme plokki:

 • 2 tekstiplokki
 • 1 pildiplokk

Vaadake, kui hõlpsalt saan neid plokke ümber korraldada, lihtsalt neid lohistades:

Gutenberg lohistage

Ja kuna iga plokk on "eraldi", saate ka konkreetsete plokkide jaoks lisada asju, nagu kohandatud taust.

Üldiselt annab see teile suurema paindlikkuse ja põhjalikuma kontrolli.

Nii et Gutenberg on siis leheehitaja, eks?

Eh, mitte päris. Vähemalt mitte praegusel kujul.

Gutenberg teeb tavalise sisu, nagu ajaveebi postitused või tavalised lehed, stiilistamise palju lihtsamaks, kuid see ei asenda praegusel kujul lehtede koostajaid 1: 1..

Just pinnatasemel puuduvad Gutenbergil juba kaks olulist asja:

 • Paindlikud veerud, ehkki olemas on põhiline veeruplokk ja mõned kolmanda osapoole arendajad on loonud huvitavad plokid.
 • Tõeline lohistamine – Gutenbergi uuem versioon võimaldab plokke ümber lohistades ümber korraldada, kuid see pole ikkagi vabas vormis nagu enamus leheehitajaid..

Seda silmas pidades on Gutenbergi ploki redigeerija valmis enamiku leheehitajate vajaduse kaotamiseks "standard" sisu ja see loob ka ühtse ühtse meetodi enama loomiseks keeruline postitus paigutused WordPressis.

Aga kui on vaja rohkem ehitada keerulised lehed, nagu maandumisleht, hindate tõenäoliselt lehtede koostajate pakutavat suuremat paindlikkust (vähemalt Gutenbergi esimese väljalaske ajal).

Näiteks meie võrdluses Elementor vs Divi Builder vs Beaver Builder näete, kuidas ülemise lehe ehitajad pakuvad järgmisi asju:

 • Vabavormiline redigeerimise redigeerimine
 • Tõeline mitmeveeruline tugi, kus saate luua suvalise arvu veerge, kuhu üksikud elemendid lohistada
 • Tonni eelnevalt valmistatud malle
 • Täiustatud stiilivalikud koos täppidega kohandatud veeriste / polstrite jaoks ja palju muud
 • Vastuvõtlikud kujundusseaded

Uus blokeerija võib sinna kunagi jõuda. Kuid vähemalt selle algsel väljaandmiskuval annavad leheehitajad teile endiselt paindlikkuse keerukamate eraldiseisvate lehtede kujundamiseks.

Kas peate kasutama uut blokeerijat? Kas saate säilitada eelmise WordPressi redigeerija?

Ei, te ei pea kasutama uut blokeerijat ja jah, saate jätkata eelmise WordPress-redaktori kasutamist. Gutenbergi blokeerija desaktiveerimiseks ja saidi klassikalise redigeerija taastamiseks pärast WordPress 5.0 versioonile üleviimist saate kasutada ametlikku Klassikaline toimetaja sisse panema.

Tutvuge meie juhendiga kuidas keelata Gutenbergi blokeerija et rohkem teada saada.

Kas uue Gutenbergi blokeerija kasutamiseks on vaja spetsiaalset teemat??

Kuna see on nüüd WordPressi vaiketoimetaja, on blokeerija loodud töötama mis tahes WordPressi teemaga. Gutenbergi ühilduvust konkreetselt pakkuva teema valimine pakub siiski väga reaalseid eeliseid.

Esiteks saavad teemad pakkuda kõigi nende uute plokkide sisseehitatud stiili. Veelgi parem, kui teemad saavad need stiilid tegelikult redaktorisse laadida. See tähendab, et sisu paremaks WYSIWYG-elamuseks loomisel näete oma plokkide tõelist stiili (vaata selle põhiversiooni toimimisest siit)

Gutenbergi teemad saavad pakkuda ka erinevatest plokkidest koosnevaid eelvalmis malle, nii et peate vaid oma sisu olemasolevatesse plokkidesse ühendama ja vajutama Avalda.

Lisaks on veel mõned väikesed eelised, näiteks pildi laiuse joondamine. Niisiis – võite kasutada ükskõik millist soovitud teemat, kuid tasub veel kord kontrollida, et veenduda, kas teie teema arendaja plaanib tuge lisada.

Kui soovite lihtsalt mõnda teemat katsetamiseks kasutada, on kõigil neil teemadel uue ploki redigeerija tugi:

 • Mitte kunagi – Neve on meie uus teema, mis on loodud spetsiaalselt Gutenbergi bloki redigeerijaga töötamiseks.
 • Zakra – kena kerge võimalus ThemeGrillilt.
 • Hestia Lite – paindlik teema, mis järgib materjali kujundamise põhimõtteid.

Rohkem valikuid leiate meie parimate Gutenbergiga ühilduvate WordPressi teemade kollektsioonist.

Esimese paigutuse loomine Gutenbergi WordPressi ploki redigeerija abil

Eeldusel, et kasutate WordPress 5.0 ja uut blokeerijat, olete valmis kaevama selle artikli juurde. Allpool näitan teile, kuidas uut WordPress Gutenbergi ploki redigeerijat reaalajas lehe täieliku paigutuse loomiseks kasutada.

Nii saate olla valmis WordPress 5.0 ja uue redigeerijaga maksimaalselt hakkama saama.

Kiire ülevaade WordPressi blokeerija liidesest

Enne mõne ploki lisamise alustamist vaatame üle peamise ploki redigeerija liidese elementide kiire tühjendamise:

Gutenbergi blokeerija liides

 • (A) – võimaldab teil lisada uusi plokke.
 • (B) – tagasivõtmise / uuesti tegemise nupud
 • (C) – annab teile juurdepääsu dokumendisätetele, hõlmates näiteks kategooriaid & sildid, esiletõstetud pildid jne. See sarnaneb WordPressi redaktori praeguse külgribaga
 • (D) – kui teil on valitud üksik plokk, annab see teile juurdepääsu sellele blokile omasele seadistusele
 • (E) – võimaldab teil pääseda juurde oma postituse reaalajas eelvaatele või avaldada / värskendada
 • (F) – kui olete mõne ploki lisanud, töötate siin oma postituse sisuga tegelikult

Uute plokkide lisamine

Nagu ma sissejuhatuses arutasin, kasutate eraldi "klotsid" oma paigutuse loomiseks uue redaktoriga.

Uue ploki lisamiseks peate klõpsama nuppu +Pluss ikooni ja valige lisatava sisu tüüp:

uue ploki lisamine

Ülaltoodud näites näitasin teile, kuidas lisada põhiline lõiguplokk. Kuid Gutenberg sisaldab tegelikult tonni erinevaid plokke, mis on jagatud erinevateks osadeks:

tüüpi plokid

Ülaosas näete nimekirja oma Enim kasutatud klotsid. Kui aga kerite alla, näete ka jaotisi Tavalised blokeeringud, Vormindamine, Paigutuse elemendid, Vidinad ja Manused:

tüüpi plokid

 • Siseelemendid – sisaldab ainult ühte lahtrit rivisisese pildi jaoks.
 • Tavalised plokid – sisaldab põhilisi ehitusplokke nagu pildid, lõigud (tavaline tekst), pealkirjad, tsitaadid jne.
 • Vormindamine – lubage teil lisada rohkem vormindatud sisu, näiteks tõmmata jutumärke, tabeleid või klassikalist WordPressi tekstiredaktorit
 • Paigutuse elemendid– saate jagada teksti kaheks veeruks, kaasa arvatud nupud, eraldajad või "Veel" silt
 • Vidinad – saate lisada lühikoode, uusimaid postitusi või kategooriaid. Isegi Gutenbergis on võimalik kuvada külgriba vidinaid.
 • Manustab – aitavad manustada sisu välistest allikatest nagu Twitter, YouTube, Facebook, Instagram ja palju muud.
 • Korduvkasutatav – kui asjad on riputatud, saate salvestada plokkide rühmad korduvkasutatavate mallidena ja lasta need siin kuvada. Seda piirkonda ei kuvata enne, kui olete salvestanud oma esimese korduvkasutatava malli, mida me teile selles postituses hiljem näitan..

Põhipaigutuse ehitamine Gutenbergi abil

Alustame lihtsast. Oletame, et soovite luua lihtsalt ajaveebi postituse paigutuse, mis sisaldab järgmist:

 • Tavaline tekst
 • Kujutis
 • Hinnapakkumine
 • Manustatud YouTube’i video

Gutenbergiga teeksite järgmist:

Esiteks kirjutaksite kogu oma postituse redaktorisse. Või kui olete minuga sarnane ja eelistate seda kirjutage Google’i dokumentidesse, saate selle kõik kleepida ja siis teisendab Gutenberg selle automaatselt plokkideks.

Mittetekstiliste plokkide lisamine

Nüüd, kui teie sisu on jagatud plokkideks, saate hõljutada kursorit koha peal, kuhu soovite oma esimese pildi sisestada, ja klõpsake nuppu pluss ikoon. See loob pausi. Seejärel klõpsake nuppu pluss ikoon uuesti pildiploki lisamiseks:

pildiplokk

See võimaldab teil sisestada pildibloki, kust saate pilte üles laadida või valida sarnaselt praeguse WordPressi redigeerijaga:

sisesta pilt

Kui olete oma pildi valinud, peaksite seda nägema seal oma lehe paigutuses:

tekstisisene pilt

Seejärel libistage kursor kohale, kuhu soovite tõmmata pakkumise, ja kasutage sama lähenemisviisi uue ploki sisestamiseks. Võite kas otsida "tsitaat" või minge Tavalised plokid jaotis:

sisesta pakkumine

Seejärel näete oma uut pakkumise blokki. Pakkumise loomiseks peate klõpsama ainult plokis ja tippima:

sisesta pakkumine

YouTube’i video lisamiseks võite lisada uue Youtube blokeerida Manustab sakk. Video sisestamiseks peate sisestama ainult URL-i ja klõpsama Manusta:

youtube'i blokk

Valikuline – erinevate veergude loomine

Kas soovite olla veelgi loomingulisem? Gutenberg sisaldab nüüd eksperimentaalset veergude funktsiooni, mis võimaldab teil kiiresti luua mitu veergu. Teil on vaja ainult lisada Veerud (beeta) blokeerida Paigutuse elemendid sektsiooni. Seejärel saate sellesse sisestada muid plokke:

Gutenbergi veerud

Kui olete lõpetanud, klõpsake vaid nuppu Avalda nupp:

avalda postitus

Ja teie vormindatud blogipostitus on teie eesosas.

Kuidas kohandada üksikuid plokke

Kuna WordPress Gutenbergi toimetaja sisaldab palju erinevaid plokke, ei saa ma teile näidata, kuidas iga üksikut plokki kasutada.

Kuid ma võin teile anda põhiraamistiku, mis kehtib kõigi plokkide kohta.

Põhimõtteliselt sa kontrollid sisu toimetaja tegelikus kehas:

ploki redigeerimine

Teksti põhiliseks kujundamiseks ja joondamiseks võite kasutada menüüriba, mis kuvatakse, kui hõljutate kursorit bloki kohal:

ploki kujundamine

Ja täpsema stiilistamise jaoks stiileerite tavaliselt ploki Blokeeri seadete vahekaart.

Sellele vahekaardile pääsemiseks valige redigeeritav blokk ja sirvige seda Blokeeri vahekaart:

ploki kohandamine

Kuidas üksikuid plokke ümber korraldada

Plokkide ümberkorraldamiseks on kaks võimalust. Võite kasutada Üles või Allapoole nool, kui hõljutate plokki, et liigutada plokki selles suunas:

liigutage gutenbergi klotse

Võite ka lohistada. Pukseerimisfunktsiooni aktiveerimiseks peate hiirekursori hiirekursori kohale viima kuus punkti üles- ja allanoole vahel

Gutenberg lohistage

Kõike kokku panema

Kui olete valinud, kuidas asjad uue ploki redigeerijaga töötavad, on see üsna valutu ja intuitiivne.

Alguses võivad tekkida mõned kasvavad valud ja vaeva näha iseenesestmõistetavate põhitoimingute tegemisel.

Kuid kui olete asjade rippuma hakanud – peaksite sõitma läbi hoonete paigutuse. Ja Gutenbergi kaasaegsemate plokkidega saate rohkem paindlikkust kui TinyMCE WordPress Editor.

Mõni kena, kuid edasijõudnum Gutenbergi trikk

WordPress Gutenbergi ploki redigeerijaga lähemalt tutvudes võite leida, et mõned neist trikkidest on aja säästjad..

Kiiresti looge uus plokk kirjutades

Ülalpool näitasin teile, kuidas luua nuppe sisestamise abil plokke. Kuid aja säästmiseks saate tegelikult plokke luua, sisestades lihtsalt selle süntaksi:

/ BLOCK-NAME

Ilmub automaatse pakkumise kast, mis aitab teil leida asjakohase ploki.

Näiteks saate pildiploki luua ainult klaviatuuri abil järgmiselt:

Päris mugav ja suur aja kokkuhoid!

blokeeri otsetee

Muutke lähtekoodi otse

Igal ajal saate kogu postituse lähtekoodi redigeerida, klõpsates nuppu kolm punkti paremas ülanurgas ja valides Koodiredaktor:

redigeerimise kood gutenbergis

Aktiveerige täisekraanirežiim, fikseeritud tööriistariba jne.

Uus blokeerija sisaldab mõnda erinevat režiimi, mis võimaldavad teil redigeerimise kogemust muuta. Sa saad:

 • Lisage fikseeritud tööriistariba nagu TinyMCE redaktor
 • Mine täisekraanile
 • Pane a "tähelepanu keskpunktis" aktiivsel plokil

Nende kasutamiseks "Vaated", klõpsake nuppu kolm punkti paremas ülanurgas olev ikoon.

Gutenbergi vaated

Aja säästmiseks kasutage Gutenbergi kiirklahve

Lisaks standardsetele vormindamise otseteedele on plokkide redigeerijal arvukalt spetsiaalseid kiirklahve, mis võivad teid aidata:

 • Lisage uued plokid valitud ploki kohale või alla
 • Kustutage plokk
 • Kopeeri plokk
 • Jne.

Klaviatuuri otseteede täieliku loendi avamiseks kasutage Tõstuklahv + Alt + H otsetee.

Gutenbergi kiirklahvid

Looge korduvkasutatavad plokkide mallid

Kui teil on konkreetne plokkide kollektsioon / paigutus, mida peate mitmesse kohta uuesti kasutama, saate salvestada plokkide rühma korduvkasutatava mallina. Saate oma mallile nime anda. Seejärel saate selle sisestada nagu tavalist plokki.

Malli loomiseks toimige järgmiselt.

 • Valige plokid, mida soovite lisada
 • Klõpsake nuppu kolm punkti ikoon
 • Valige Lisage korduvkasutatavatesse plokkidesse

Gutenbergi korduvkasutatavad plokkide mallid

Korduvkasutatava ploki sisu muutmine

Vormindatud sisu kiire sisestamise hõlbustamise kõrval võimaldavad korduvkasutatavad plokid teil ka selle korduvkasutatava ploki kõiki eksemplare kiiresti värskendada.

See tähendab, et kui olete korduvkasutatava ploki sisu redigeerinud, saab ka iga korduskasutatavat plokki kasutav postitus uue sisu.

Korduvkasutatava ploki muutmiseks liikuge ikoonile Korduvkasutatav jaotises ploki sisestaja ja klõpsake nuppu Hallake kõiki korduvkasutatavaid plokke nuppu. Või võite külastada saiti saidil.com/wp-admin/edit.php?post_type=wp_block (asendage kindlasti saidi saidi.com tegelik URL).

Redigeerige WordPressi korduvkasutatavaid plokke

Laiendage ploki redigeerijat pistikprogrammidega

Kui soovite saada väljamõeldud, võite nüüd leida palju Gutenbergi pikenduse pluginaid, mis lisavad oma plokid.

Saarmaplokid on hea võimalus alustamiseks. See annab teile lisaplokke näiteks hinnakujunduse, iseloomustuste, Google Mapsi ja ikoonide jagamise jaoks, "klõpsake piiksuma" nupud ja palju muud.


Gutenbergi plokid ja malliraamatukogu autor Otter Gutenbergi plokid ja malliraamatukogu autor Otter

Autor (id): TeemaIsle

Praegune versioon: 1.5.4

Viimati värskendatud: 26. mail 2020

saarmablogid.zip


98% hinnangud


60 000+ installimist


WP 5.2 + nõuab

Kontrollige segadust plokihalduriga

Uus redaktor lisab palju blokeeringuid, eriti kui kasutate mõnda neist ülalnimetatud plokkide pistikprogrammidest. See võib muuta asjad pisut segaseks ja aeglustada teid. Kui on mõni blokk, mida te kunagi ei plaani kasutada, võite kasutada nuppu Plokihaldur nende keelamiseks.

Blokeerihalduri kasutamiseks tehke järgmist.

 • Klõpsake nuppu kolm punkti paremas ülanurgas olev ikoon
 • Valige Plokihaldur
 • Kasutage märkeruute, et blokeerida vastavalt vajadusele

WordPress Block Manager

Sisu kiireks navigeerimiseks kasutage funktsiooni Blokeeri navigeerimine

Pika sisu või sisu korral, kus kasutate palju pesastatud plokke, võib olla keeruline leida kiiresti otsitav plokk.

Abi saamiseks sisaldab ploki redaktor a Blokeeri navigeerimine , mille saate avada tööriistaribal klõpsates või Tõstuklahv + Alt + O klaviatuuri otsetee.

Kui olete pesastatud ploki sees (näiteks veerud), siis Blokeeri navigeerimine tööriist näitab kõiki pesastatud plokke. Konkreetse ploki valimiseks klõpsake sellel loendis.

Blokeeri navigeerimise funktsioon

Režiimi Redigeerimine ja Valimine vahetamiseks

WordPress 5.4 abil saate juurdepääsu kahele erinevale režiimile, mille vahel saate ülemise tööriistariba abil vahetada:

 • Redigeeri – see on see, millega töötate suurema osa ajast. See võimaldab teil redigeerida kõigi oma blokkide sisu. See on vaikimisi redaktorirežiim.
 • Valige – see hõlbustab konkreetsete plokkide valimist, eriti kui töötada pesastatud plokkidega (nt veeru sees olevad plokid). Kui olete klõpsanud plokile, vahetate selle automaatselt tagasi Redigeeri režiim.

WordPressi blokeerija valimisrežiim

Katsetage uute blokeerija funktsioonidega

Alates ploki redigeerija ühendamisest tuumaga on ploki redigeerija versioone tegelikult kaks:

 1. Põhiprotsessis oleva WordPressi emakeelne versioon (tõenäoliselt kasutate seda)
 2. Gutenbergi pistikprogramm

Gutenbergi pistikprogrammi versioon on põhimõtteliselt tuumitoimetaja proovimiskoht. Pistikprogrammi versioon sisaldab uusi funktsioone, mis on väljatöötamisel. Lõpuks liidetakse need omadused tuumiks. Kuid kui soovite nendega varakult ringi mängida, peate installima ainult WordPress.org-i Gutenbergi pistikprogrammi.


Gutenberg Gutenberg

Autor (id): Gutenbergi meeskond

Praegune versioon: 8.2.1

Viimati värskendatud: 28. mail 2020

gutenberg.8.2.1.zip


40% hinnangud


200 000 + installimist


5.3.0 Nõuab

Mis juhtub kogu teie vana sisuga?

Enne kui ma asjad lõpetan, lubage mul kiiresti katta, mis juhtub kogu teie vana sisuga, kui värskendate versiooniks WordPress 5.0 (kui te pole seda juba teinud).

Ärge muretsege – see ei kao kuhugi! Kuid kogemus on natuke erinev:

Kui värskendate oma saiti WordPress 5.0-le ja teil on olemasolev sisu, mis on ehitatud algse TinyMCE-redaktoriga, paneb blokeerimisredaktor kogu teie vana sisu ühte Klassikaline plokk. See klassikaline plokk on põhimõtteliselt TinyMCE redaktor … kuid manustatud uude ploki redigeerijasse.

Gutenbergi klassikaline plokk

Vana sisuga töötamiseks võite teha järgmist.

 • Jätke see klassikalisesse plokki ja muutke seda samamoodi nagu vana WordPressi redigeerija korral
 • Kasuta kolm punkti ikooni ja valige Teisendamine plokkideks. See jagab kõik üksikuteks plokkideks. Seejärel saate oma sisuga töötada nii, nagu oleksite selle algselt loonud Gutenbergi blokeerijaga.

Teisenda plokkideks

Mis saab edasi Gutenbergi blokiredaktorist?

Kui ploki redigeerija on nüüd ametlikult tuuma osa (tänu WordPress 5.0 väljaandmisele), siis WordPressi meeskond pole Gutenbergi projektiga kaugeltki lõpule jõudnud.

Praegu töötab põhimeeskond selle nimel, et plokkide redigeerija asendaks WordPressi vidinad, ning võimaldab teil luua plokkidega navigeerimismenüüsid.

Ehkki neid funktsioone pole veel siin, on nad alles teel. Sel põhjusel tasub ploki redigeerija liidese ASAP õppimise eest tasuda!

Enamiku juhuslike kasutajate jaoks annab see pärast mõningast kasvavat valutunnet paindlikumat sisu loomise kogemust.

Mitte-arendajad saavad intuitiivselt meisterdada keerukamaid paigutusi lisaelementidega, nagu nupud, sisu manustamine ja palju muud. Ja see aitab loodetavasti WordPressil jätkuvalt kasvada.

Nüüd tahaksime teid teist kuulda. Olen kindel, et paljudel teist on Gutenbergi uue bloki redigeerija kohta tugevaid mõtteid – seega andke sellest kommentaarides teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector