10+ WP-CLI-nipid oma WordPressi saidi haldamiseks (värskendatud WP-CLI 2.3.0 jaoks)

Märge. Äsja ilmus WP-CLI 2.3.0, mis teeb suurepäraseks võimaluseks sügavamalt uurida, mida WP-CLI üldiselt pakub, ning kuidas kõige paremini sellega koostööd alustada. Las ma hoiatan teid, kui te pole veel WP-CLI-ga eksperimenteerinud, valmistuge endast, kui näete, mis võimalik.


WordPress on suurepärane projekt, kuid nagu iga tarkvara, võite ka soovida, et teil oleks juurdepääs oma koodile ja andmebaasile tagauksel. Need teist, kes olete kunagi proovinud administraatori mandaadi lähtestamine katkise parooli lähtestamise lingi abil saate teada, millest me räägime!

Õnneks on olemas lahendus, mis võib aidata. WP-CLI projekti annab teile käsuridadele juurdepääsu oma WordPressi installimisele, mis tähendab, et saate hallata enamikku oma veebisaidist, kasutades terminali piires mõnda kiiret juhist.

Näiteks kui teie "parooli lähtestamine" link on katki, saate oma parooli lihtsalt WP-CLI abil muuta. On palju sarnaseid olukordi, kus WP-CLI on kasulik. Lisaks meeldib meile lihtsalt häkkeritaoline tunne, mis kaasneb käsureal töötamisega.

Selles artiklis tutvustame mõnda tüüpiliselt ärritavat ülesannet, mis WP-CLI abil on peaaegu lõbus, ja näeme teile, kuidas neid tööriista abil täita. Lähme lõhenema!

WP-CLI

TL; DR projekti WP-CLI kohta

WP-CLI tähistab WordPressi käsurida (koduleht), kuna see tööriist võimaldab teil käsurealt juurdepääsu WordPressi haldussüsteemile.

Tavaliselt peate WordPressi veebisaidi (wp-admin) käsitsi haldamiseks kasutama veebipõhist kasutajaliidest. Ja sellega kaasneb katkise saidi eest hoolitsemine või üleminekuperioodide haldamine sageli failide kaevamine läbi FTP või kohandatud PHP-koodi kirjutamine. WP-CLI lihtsustab teie saidil töötamise protsessi, andes teile otsejuurdepääsu kiirkäigu, hoides ära vajaduse täiendavate pistikprogrammide järele.

WP-CLI koduleht

Kui te pole kunagi käsurida kasutanud, on olemas väike õppimiskõver. Kui olete aga tööle hakanud, võib WP-CLI oma veebisaidiga töötamise oluliselt kiirendada. Saate mõne klahvivajutusega hallata keerulisi andmebaasi, pistikprogrammi ja teema muudatusi. Kui teile meeldib lihttekstiliides, saate seda isegi kommentaaride, suvandite ja menüüde modereerimiseks kasutada. (Kõike seda käsitleme käesolevas juhendis lähemalt.)

Lühike lugu, WP-CLI teeb paljud rasked ülesanded lihtsaks ja kiireks. Veelgi enam, ka WP-CLI on laiendatav. Kui teil on kohandatud vajadusi, on see võimalik kirjutage unikaalseid skripte mis töötavad WP-CLI abil vastavalt teie spetsifikatsioonidele.

Enne edasiliikumist on oluline seda mõista WP-CLI ei ole teie WordPressi saidi pistikprogramm, vaid teie serverisse installitud tööriist. Teisisõnu, kui soovite kasutada WP-CLI, peate selle püsiva juurdepääsu tagamiseks installima nii oma kohalikku arenduskeskkonda kui ka reaalajas hostiserverisse. See võib tähendada WP-CLI eelinstallida pakkuva host leidmist.

(Märkus. Kõigist meie WordPressi, SiteGroundi, A2 hostimise ja WP Engine’i soovitatud veebimajutusvalikutest on kõik klientidele vaikimisi installitud WP-CLI; teisisõnu võite hakata kasutama WP-CLI kohe, kui olete ‘ olete nende ettevõtetega oma hostikonto seadistanud).

Veel mõned WP-CLI põhitõed:

Kuidas WordPressi saiti WP-CLI abil hallata?

Kui WP-CLI on installitud, saate käsurealt avada WordPressi veebisaidi kausta, mida soovite hallata. Kui töötate oma hostiserveris reaalajas, peate seda tegema turvaline juurdepääs shellile.

Siiski soovitame need käsud kõigepealt proovida arenduskeskkonnas! Tühistamisnuppu pole olemas, nii et võiksite enne selle kasutamist reaalajas serveris seda tööriista üsna mugavalt tunda. Alustamiseks on siin neli kasulikku viisi, kuidas oma saidil WP-CLI-d kasutada.

1. Tutvuge kiiresti failiga wp-config.php

WP-CLI on värske saidi konfigureerimise võimaldamisel alati olnud üsna tõhus. Näiteks, mugav wp config create käsk võimaldab teil luua värske konfiguratsioonifaili ja sisestada sinna kõik olulised üksikasjad. Tavaliselt palju kiiremini kui seda teha traditsioonilisel viisil, eriti kui olete kiire kirjutaja.

Kuid WP-CLI astub sammu edasi. Wp-konfiguratsiooni põhikäskluse jaoks on kaks alamkäsku.

Esimene neist on järgmine:

wp config saada

 • loetleb konstandid ja globaalid, nagu need on määratletud teie praeguses failis wp-config.php.

WP-CLI konfiguratsiooni hankimine

Teine on see:

wp konfiguratsioonitee

 • kuvab lihtsalt tee aktiivse faili wp-config.php juurde.

Kui soovite oma WordPressi installimisega veelgi rohkem käsile võtta, võite kasutada ka mõnda muud WP-CLI käsku:

wp db suurus – tahvlid

Üsna kasulik aitab teil otsustada, kas vajate andmebaasi optimeerimist või mitte.

WP-CLI db tabelid

2. Käivitage põhivärskendused

Tavaliselt hõlmab värskenduse käitamine administraatorisse sisselogimist ja saidi värskendamiseks paaril leheküljel klõpsamist.

WP-CLI abil saab värskendusi hõlpsasti käivitada üks lihtne käsk:

wp tuuma värskendus

Selle lähenemisviisi teeb ainulaadseks see, et ta suudab vastu võtta argumente, et kohandada seda, mis selle käivitamisel juhtub. Oletame, et värskendasite hiljuti WordPressi versiooni, mis purustas teie saidi kriitilise pistikprogrammi. Selle pistikprogrammi autoril pole veel olnud võimalust värskendada, kuid teil on vaja, et teie sait töötaks korralikult. Ehkki kõige parem on hoida värskendatud saiti, saate põhituuma muuta, lisades oma käsklusele versiooni lipu ja minnes tagasi punkti, kus konflikti ei olnud:

wp tuuma värskendus – versioon = 4.7.1

Skriptipõhise lahenduse nagu WP-CLI veel üks kasulik omadus on see, et saate selle ajastada regulaarselt kõigi installitud saitide jaoks. See on uskumatult skaleeritav neile, kes haldavad mitut saiti. Kasutades näiteks WP-CLI lisandmoodulit WP Tööriistad firmalt Bluehost võimaldab teil värskendusi automaatselt käivitada kõigi serveri veebisaitide jaoks.

WP-CLI tuumkäskWP-CLI kaudu õnnestus tuum värskendus.

3. Uuendage, keelake ja kustutage ebameeldivad pistikprogrammid

Tavaliselt, kui pistikprogramm rikub teie saidi täielikult (või keelab lihtsalt administraatori keelata), peate selle desaktiveerimiseks FTP kaudu sisse logima ja muutma selle kausta nime. Teisest küljest on olemas lihtne WP-CLI käsk pluginate desaktiveerimiseks:

plugina wp-plugin lülitab sisse plugina-nime-näite

WP-CLI pistikprogrammPistikprogrammi edukas deaktiveerimine WP-CLI abil.

Kui pistikprogramm tekitab teile tõsiseid probleeme ja see tuleb kustutada, saate seda teha, kasutades käsku Kustuta:

wp plugin kustuta plugina-nime näide

Samuti saate pistikprogrammide käsitsi värskendused vahele jätta, käivitades käsu, mis sarnaneb WordPressi põhivärskenduse funktsiooniga:

wp-pistikprogrammi värskendus – kõik

Ja ilmselt midagi, mida ma alguses oleksin pidanud mainima, lubab ka WP-CLI kontrollige oma saidil praegu asuvate pistikprogrammide olekut. Selleks kasutage:

Wp-pistikprogrammi olek

WP-CLI pistikprogrammi olek

Individuaalselt võib tunduda, et need käsud ei säästa palju aega. Siiski on oluline meeles pidada, et otse juurdepääs serverile on palju kiirem kui oodata, kuni veebibrauser tõlgendab kõiki graafilise kasutajaliidesega seotud skripte ja stiile. Kui peate seda tüüpi ülesandeid sageli haldama, võite olla üllatunud, kui kiiresti teie lisaaeg kokku saab.

4. Lähtestage kasutajate paroolid

Kujutage ette, et olete kaotanud oma WordPressi administraatori parooli. Olete proovinud parooli lähtestamise linki, kuid mingil põhjusel ei kuvata lähtestamise e-posti postkastis. Kas olete oma WordPressi saidilt igavesti lukustatud? Mitte WP-CLI-ga.

WP-CLI pakub kiiret kasutajahaldust, sealhulgas ka võimalust paroolide lähtestamine kasutades järgmist rida:

wp kasutajavärskendus [email protected] – kasutaja_pass = uus parool-näide
WP-CLI kasutajaKasutaja edukate mandaatide värskendamine WP-CLI abil.

Nii lihtsate käskudega pole teie saidile taas juurdepääsu saamiseks vaja paanikat muretseda ja keeruliste lahenduste pärast muretseda. Möödas on päevad, mil olete parooli käsitsi räsinud ja otse andmebaasi lisanud …

Kuna see kõik toimub turvalise ühenduse kaudu teie serveriga, ei ohverda see meetod ka oma veebisaidi turvalisust..

5. Andmebaasi varundamine ja manipuleerimine

WordPress ei muuda andmebaasidega otsest suhtlemist lihtsaks. See võib olla pettumust valmistav, kui soovite täita näiliselt lihtsaid ülesandeid, näiteks värskenduse käivitamine ilma pistikprogrammita või otsitud fraasi otsimine ja asendamine.

Nende tööde lihtsustamiseks saate kasutada WP-CLI-d. See võimaldab teil seda teha optimeerida ja remont andmebaasid lihtsate käskudega nagu:

wp db optimeerimine
wp db remont

Kui kirjutate kohandatud päringut, saate seda kiiresti testida, kasutades nuppu päringu käsk:

wp db päring "VALI * WP_valikute seast"

Enne kui olete andmebaasiga liiga vallandunud, on oluline siiski teada, kuidas varukoopiaid luua. Käsk SQL varukoopiate loomine WP-CLI-s on järgmine:

wp db eksport

See loob SQL-faili *, mida saate kasutada oma saidi andmebaasi taastamiseks, kui midagi läheb valesti. See töötab isegi hästi, kui seda kasutatakse koos varundamispistikutega.

* Faili nimi on üsna juhuslik. Enda määramiseks kasutage järgmist.

wp db eksportige oma nimi.sql
WP-CLI andmebaasWP-CLI muudab teie saidi andmebaasidega töötamise lihtsaks.

6. Koristage pärast muudatusi

Postituse korrigeerimine on midagi, millega meil siin CodeinWP-is natuke raske on. Mõnes meie kõige sagedamini värskendatud postituses on üle 200 muudatuse, mis muudab asjade haldamise tõeliselt keeruliseks.

Peamiselt, kui lähete WordPressi tavaversioonide võrdluse lehele (järgmine ekraanipilt), saate selle riba ülaosas. Selle kaudu saate valida kaks versiooni, mida soovite võrrelda. See on hea, kui teil on postitusel vähem kui 20 muudatust. Kuid enam kui 100 korral riba ei klõpsata – ma mõtlen, et te ei saa lihtsalt soovitud täpsele redaktsioonile osutada – see nõuab teie klõpsude jaoks pikslite täiuslikkust. Riba on lihtsalt liiga tihe.

WordPressi paranduste riba

Selle mingil viisil võitlemiseks võite oma wp-config.php-failis seada postitusele lubatud paranduste arvu piirangu (nt defineerige (‘WP_POST_REVISIONS’, 40);). Kuid see piirab ainult teie edaspidiste toimingute ülevaatamist. Kõigi olemasolevate versioonide eemaldamine, mis on selle märgi kohal, on teie ülesanne. Seda saab teha mitmel viisil. Üks neist on pistikprogrammi kaudu. Teine on WP-CLI kaudu.

Ja WP-CLI viis on lihtsalt palju kiirem. Alustamiseks peate installima täiendava WP-CLI paketi nimega wp-versioonid-kl.

Seda saab teha lihtsa käsu abil:

wp paketi install trepmal / wp-revisions-cli

Pärast seda saate kasutada käputäis uusi lahedaid WP-CLI käske:

WP versioonid puhtad

 • eemaldab kõigi postituste vanad parandused. Selle vaikeväärtus on WP_POST_REVISIONS – see hoiab alles kõige uuemaid muudatusi.

Kui soovite oma redaktsioonidega rohkem tegeleda, saate näiteks kontrollida konkreetse postituse parandusi:

wp-versioonide loend – post_id = ID

 • annab teile nimekirja kõigi antud postituse paranduste kohta.

WP-CLI muudatused

Või:

wp versioonid puhas – post_id = ID – before-date = DATE

 • eemaldab teatud kuupäeval või enne seda avaldatud postituse parandused (AAAA-KK-PP).

Üldiselt on see väga lahe funktsioon ja eriti kui kipute oma olemasolevaid postitusi üsna sageli värskendama – see tekitab loomulikult palju muudatusi. Mul on väga hea meel näha, milliseid uusi funktsioone pakett wp-revisions-cli tulevikus toob.

7. Loo lapseteema, nagu praegu (!)

Lasteteemade loomine ei ole õhtusöögi ajal keeruline. Kuid peate siiski kõigepealt minema ametlik viide Codexis – lihtsalt selleks, et veenduda, et mõnda täpset detaili pole muudetud, looge function.php ja CSS, pange see uude kataloogi jne ja nii edasi.

WP-CLI annab teile kiirem meetod. Kõik, mida teete, on see:

wp tellinguteema lapsel – NEW-CHILD-SLUG – transparent_theme = SLUG –teema_nimi = TITLE

… ja see on ka kõik. Selle tulemusena saate toimiva, tühja lapse teema, mis põhineb valitud vanemteemal.

WP-CLI lapseteema

Saadaval on ka mõned täiendavad parameetrid. Näiteks saate seda teha:

wp tellinguteema lapseteemal SLUG – transparent_theme = SLUG – theme_name = TITLE –author = FULL-NAME –author_uri = URI –teme_uri = URI –activate –force

 • –jõud kirjutab olemasolevad failid üle.

8. Looge testimiseks palju näivaid materjale

Mis tahes WordPressi projekti kallal töötades on näiv sisu midagi sellist, mida peate tõenäoliselt suhteliselt sageli.

 • Võib-olla töötate mõne uue pistikprogrammi kallal, mis töötleb mitmeid postitusi ja teeb seejärel neile midagi.
 • Võib-olla soovite teada saada, kas teie leht töötab hästi.
 • Võib-olla soovite proovimise jaoks menüüdesse rohkem kraami panna.
 • Ja nii edasi…

Tavaliselt vajutasin sellistel puhkudel klahvikombinatsiooni Ctrl + F ja hakkan otsima seda ärritavat XML-i prügikasti WordPressi näites, mida ma kuskil istun. Kuid see võtab aega ja tundub, et ma panen faili iga kord kuidagi valesti.

Igatahes, nagu võite ette kujutada, on WP-CLI-l ka mõned võimalused selleks:

wp post genereerib –arv = 10

 • loob 10 tühja postitust; kuid te ei pea peatuma vaid kümnel – WP-CLI lubab, et 1000 on ka ideaalselt täidetav väärtus.

Või asja faktilisemaks muutmiseks:

lokkima http://loripsum.net/api/4 | wp post genereerib –post_content –count = 10

 • loob 10 postitust, mõlemal on 4 lõiku loripsum.net-ist imporditud näivast lorem ipsum tekstist.

9. Tühjendage oma sait

Seal on üks tõeliselt lahe WP-CLI käsk, mis võimaldab teil tühjendada oma saidi kogu sisu (sealhulgas postitused, kommentaarid, terminid ja meta), jättes saidi konfiguratsiooni ja kasutajad puutumata. See on see:

wp sait tühi

Kui kipute enamiku katsete / katsete / jne jaoks kasutama sama dev WordPressi seadistust. siis teate kohe, kui palju aega see asi teid säästab.

Ehkki sama efekti saate saavutada oma sisu käsitsi läbi vaadates või phpMyAdminit kasutades, on see WP-CLI käsk kiiruse osas omaette liigas.

Võite teha ka järgmist:

wp sait tühi – laaditakse üles

 • vabaneb kõigest teie sees "üleslaadimisi" kausta.

10. Eemaldage kõik rämpsposti kommentaarid

Esiteks annab WP-CLI teile hulgaliselt võimalusi kommentaaride haldamiseks. Näiteks saate teha järgmist:

 • loo uusi kommentaare wp kommentaariga loo
 • värskenda kommentaare wp kommentaari värskendusega
 • kommentaaride kinnitamine wp kommentaariga kinnitama
 • ja palju muud

Kuid võib-olla kõige huvitavam, mida siin teha saate, on kõigi oma saidi rämpsposti kommentaaride kustutamine korraga. See on eriti kasulik, kui ärkate oma andmebaasis kunagi tuhandeid uusi rämpsposti kommentaare.

Käsk on järgmine:

wp kommentaari kustutamine $ (wp kommentaaride loend –status = rämpspost –format = id)

See on kena häkk. Peamine wp kommentaari kustutamise käsk eeldab argumenti – kustutatava kommentaari (de) ID (d). ID-de (ID) esitamiseks kutsume teist käsku – wp kommentaaride loendit -, mis kuvab kõigi rämpspostiks märgitud kommentaaride loendi. Päris lahe, kas pole??

11. Taltsuta wp-cron

Standardne wp-croni mehhanism pole olnud kõige usaldusväärsem asi. Enam või vähem, kui plaanite postitust WordPressis, ei saa te kunagi olla 100% kindel, et see tõesti ka reaalajas levib (vähemalt minu kogemus).

WP-CLI aitab teil cron’i natukenegi taltsutada, kasutades seda see käsk:

wp croni üritus kestab – kohe-kohe

 • käivitab kõik croni sündmused kohe.

WP-CLI wp-cron

Boonus: kaks "meta" nipid WP-CLI jaoks

Nii vinge kui WP-CLI on, see on ikkagi tekstiliides, mis tähendab, et on raske alati meeles pidada, kuidas seda või seda käsku kasutada.

Enda aitamiseks võite teha kaks asja:

Esiteks, tavaline abikäsk:

wp aitab COMMAND

 • kuvab WP-CLI mis tahes käskude abi.

Järgmine, on olemas argument –prompt, mis töötab enamiku (või isegi kõigi?) WP-CLI käskudega. Näiteks kui ma üritan genereerida mõnda uut sellist sisu:

wp post genereerib –prompt

WP-CLI loetleb kõik argumendid, mis on genereerimiskäskluse jaoks saadaval, ja lubage mul täita tühikud (võin vajutada sisestusklahvi Enter, kui olete valikulised – sulgudes []). Meeldib nii:

WP-CLI kiire argument

Järeldus

WP-CLI võtab paljusid ülesandeid, mida sageli peetakse kohmakateks, ja muudab need nii lihtsaks, et nendega on peaaegu lõbus tegeleda. Selle asemel, et kulutada tunde tõkete ületamiseks, mis takistavad teil tegelikke probleeme lahendamast, võite kasutada WP-CLI, et pääseda kiiresti juurde kõigele, mida vajate oma WordPressi saidil.

On palju olukordi, kus WP-CLI võib kasulikuks osutuda. Ülaltoodud on alles algus ja annavad meile vaid ülevaate sellest, kui kasulik on WP-CLI, kui me selle võimeid tõeliselt valdame..

Kas teil on küsimusi WP-CLI kohta? Või äkki on teil mõni oma kena trikk, mida soovite meiega jagada? Lohistage allpool olevasse kommentaaride jaotisesse ja andke meile sellest teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Algteksti autorid John Hughes ja Karol K. Küljendus ja ettekanne Karol K.

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, maksame selle eest väikest tasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map