TeemaIsle ümberkujundamine: siin on kirjas, kuidas see läks ja kui palju see maksis

TeemaIsle ümberkujundamine: siin on kirjas, kuidas see läks ja kui palju see maksis

TeemaIsle ümberkujundamine: siin on kirjas, kuidas see läks ja kui palju see maksis
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

ThemeIsle ümberkujundamine


Ma vihkan selle üle, et ma olen buzzkill, kuid ma ei ole ümberkujundamise fänn. Mulle tekitab elevust teie saidi iga paari aasta tagant muutmine ja värskendamine ning ma saan aru, miks nii paljud inimesed armastavad sellest läbi saada, kuid see pole lihtsalt mina.

Minu mõtteviis on alati olnud, et disain peab olema "piisavalt hea," ja et see on midagi, mis ei muuda asjade ulatuslikku skeemi tohutult.

Kuid seda öeldes oli ThemeIsle muutuste tegemiseks juba ammu valmis. Isegi nägin, et asjad polnud enam 2019. aastaks valmis. Nii et kui otsustati asju raputada, dokumenteerisin protsessi kindlasti nii, et saaksime üleminekust võimalikult palju õppida.

Nüüd, kui käivitatud on uus kujundus ThemeIsle vaatame tagasi eelmisele kujundusele, tehtud otsustele, uue kujunduse jaoks seatud eesmärkidele ja kuidas see kõik välja mängis.

Otseteed:

  • �� Mõtted vana kujunduse kohta
  • �� Uus kujundus tuleb sisse
  • Website Uus veebisaidi struktuur
  • �� Paremad sihtlehed ja mobiiltelefonid

Vana teemaIsle kujundus ja selle probleemid ��

1. Kujunduse enda probleemid

Ausalt, ma ei pidanud ThemeIsle’i originaalset kujundust kunagi halvaks. Ma mõtlesin, et ma teadsin, et see pole suurepärane (mul on ju silmad), kuid ma ei uskunud, et see on probleem, mis võib mõjutada meie kaubamärki või negatiivselt mõjutada müüki.

Lisaks on saidi loomisest möödunud natuke aega ja esimestel päevadel oli disain üsna sarnane sellega, mis seal veel oli.

Aastate jooksul hakkasime siiski tegema palju A / B-teste, muid niinimetatud täiustusi, erinevaid SEO-nippe jms ning kuna kõige selle kohal polnud juhtivat disaini etalonit ega kontrolli, kaotas sait oma järjepidevuse. Näiteks oli meil see tavaline leht meie ShopIsle teema jaoks ja see üsna kohandatud leht RokoPhoto jaoks:

shopisle vs rokophoto

Päeva lõpus, kuna disaineritele müümine on valdkond, kuhu tahame laieneda, olen aru saanud, et lihvitud disain võib meie kaubamärki natuke tõsta ja tekitada rohkem buzzi.

See oli minu peamine põhjus saidi kapitaalremondi taga.

2. Veebisaidi struktuur ja ärimudel

See oli üks asju, mis mind kõige rohkem häiris. Kui me veebisaiti esimest korda alustasime ja üles ehitasime, pidi see olema teemaklubi. Meil oli 10-20 teemat ja tahtsime neid pakendina müüa. Üsna otsekohene.

Meil oli omal ajal ka tugifoorum ja pärast põhilehe käivitamist komistasime pistikprogrammi juurde, mis vajas uut kodu. See oli hea tehing, nii et tõime selle pardale ja viskasime ka põhipakkumisse. Pole olnud nii mõistlik, et see oleks seal teemapaketi osa, kuid see oli parim, mida me omal ajal arvasime, et võiksime teha. ��‍♂️

Viimase viie aasta jooksul on turg muutunud ja oleme aru saanud, et me ei taha enam 20 erinevat teemat üles ehitada ja hooldada. See pole ka see, mida keegi eeldab. Oleme ajastul "lipulaevade teemad" – kus kauplus pakub ühte peateema või ainult mõnda neist ja seejärel täiendavaid uuendusi või kujunduspakette.

Otsustasime minna ka sarnast teed ja töötada vaid kahel või kolmel teemal; sama meie pistikprogrammide jaoks.

Samuti oleme õppinud, et üksikud tootemargid on võimsamad ja neil on rohkem potentsiaali kui "peamised saidi kaubamärgid," seega on mõistlikum neid rõhutada. Mõelge X-teema vs Themeco-le.

Veel üks panustav element on ThemeIsle ajaveeb. See on viimase viie aasta jooksul palju kasvanud ja see on võimaldanud meil kindlustada turupositsiooni, mis meie arvates ei olnud meie esmakordsel alustamisel võimalik.

3. Meie tehniline võlg

Kaks asja, millest tahan siin rääkida:

a) Veebisaidi kiirus

Vanal saidil oli palju pärandvara ja tehnoloogiaid paigas. Alustasime oma toodete müügiga otse saidi kaudu, kasutades oma käsitsi ehitatud süsteemi.

Saidi mootoril oli palju iteratsioone, mille tulemuseks oli lugematu arv erinevaid ACF-välju, mida aja jooksul oli keeruline hallata. Korraldasime ka foorumit, võõrustasime sidusprogrammi, võõrustasime dokumente ja ilmselt ka mitmeid muid asju.

Üldiselt ei olnud struktuur eriti tõhus, mille tulemuseks oli üsna halb jõudlus.

Kõrvalmärkusena oleme sellest ajast peale liikunud FastSpringi ja ei tegele enam müügiga iseseisvalt. Kuigi saime sarnaselt lahti mõnest teisest süsteemist, oli suur osa sellest alles.

b) Ostukorvi struktuur

Ettevõtte olemuse tõttu – mitme toote ja üksikute brändidega, mis võivad emaettevõtte kaubamärgist suuremaks kasvada, mõistsin, et on aeg jagada tegelik tehniline seadistus selle kohta, kuidas asjad on.

Täpsemalt on parem eraldada kliendiandmed kasutaja esiosast (teemaloendid ja ka autorid ning nende sisu pluss kõik turundustegevused). Nii ei mõjuta esikülje kiirust sellised pistikprogrammid nagu EDD või midagi muud, mis toimub ettevõtte juhtimiseks taustal.

Turundusmeeskond saaks ka selle saidi üle suurema kontrolli ja meil oleks võimalik luua toodetele eraldi saidid / kaubamärgid, hoides samal ajal ühtset kliendipiirkonda saidil store.themeisle.com.

4. Maandumislehed ja mobiilid

Algse saidi käivitamisel polnud mobiiltelefonist tegelikult midagi. Täpsemalt meie nišis, kus vaevalt keegi telefoniga teemasid ostis. Isegi praegu on meil endiselt väga vähe mobiilikliente.

Sellegipoolest on mobiili tähtsus kasvanud ja tõenäoliselt see trend jätkub. Lõppude lõpuks kasutab Google nüüd oma mobiiltelefoni indekseerijat töölaua kohal.

Lühidalt, otsustasime luua oma parimate toodete jaoks kohandatud sihtlehed ja töötada nende konversioonide parandamise nimel. Mobiil on siin ülioluline, kuna oleme seadnud eesmärgiks mitte ainult muuta lehed mobiilisõbralikuks, vaid ka ühilduvaks AMP-ga.

Sisse tuleb uus kujundus ThemeIsle ��

Olgu, nii et kui lavakomplekt ja minu mõttekäik lahti seletati, vaatame nüüd, kuidas see kõik välja mängis.

1. Kujundus ja esteetika

Seda saate ise hinnata, kuid minu jaoks on see olnud absoluutne edu!

Siin on vana kujundus:

TeemaIsle vana kujundus

Ja siin on uus:

ThemeIsle uus kujundus

Veebisait näeb silmale palju järjepidevam ja meeldivam. John Fraskos / AnaloogWP meisterdatud kujundus. João Santos, kes töötab tavaliselt meie jaoks koomiksitega, lõi mõned kohandatud illustratsioonid. Ja lõpuks, Catalin Vasile, algselt kujundanud ThemeIsle, töötas uue logo kallal.

Ainuüksi see osa läks maksma umbes 10 000–15 000 dollarit. Ehkki disain ise on midagi, mida ROI investeeringu tasuvust peaaegu võimatu jälgida, usun, et see on investeeringut väärt. Ausalt öeldes – arvestades, et saidi ümberkujundamise otsustamiseks kulus meil viis aastat, on kulu ainult alla 0,5% tuludest. Nii et kui selle tulemuseks on üldse varjuküljed, muudab see projekti seda väärt!

2. Uus veebisaidi struktuur

Uue struktuuri tutvustamine on natuke keerukamaks muutunud, kuid selle tulemuseks on ka meie tipptoodete liikluse suurendamine, mis on alati hea. Negatiivse poole pealt on liiklus meie teemakategooriatesse vähenenud. Aga see on okei.

Peaasi, et me ei taha, et ThemeIsle oleks a "teemade koht," kuid olla tuntud kui "loojate Neve ja Hestia."

Selle saavutamiseks oleme otsustanud need tooted avalehele, teemade lehele esitleda ja üldise hinnakujunduse lehe täielikult eemaldada (sellel polnud mõtet). Samuti otsustasime luua toodete jaoks individuaalsed logod ja seejärel parimate toodete jaoks originaalsed maandumislehed (oma kaubamärgiga ja kõigiga). Lisaks tegime siin ja seal paar katset, et rõhutada üksikuid kaubamärke.

hestia enne ja pärast

3. Tehniline võlg on lahendatud

Jällegi, kaks asja:

a) Veebisaidi kiirus

Meie laadimisajad on nüüd 50% kiiremad. Kuid me saime selle protsessi käigus mingitesse probleemidesse.

Püüdes sundida meid kasutama nii oma tooteid kui ka uut blokeerijat (millega meie arendaja polnud tuttav), oleme veebisaidi loomise kogemuse täielikult segi ajanud.

Gutenbergi pole veel olemas või vähemalt ei aita see, kuidas me seda kasutanud oleme. See ei ole ikkagi sihtlehtede jaoks parim valik ja kui soovite kiirust, siis parem tugineda millelegi käsitsi ehitatud struktuuridega ACF-ile. Kui eelistate paindlikkust ennekõike, võite minna koos Beaver Builderi või Elementoriga, nagu oleme teinud ka kodulehe jaoks.

Veebisaitide loomiseks jõudlust silmas pidades pole ülesanne endiselt lihtne. Kõigi probleemide lahendamisel ei saa te sõltuda pistikprogrammidest ja peate ise palju ära tegema. Siin on uue kujunduse projekti juhtiva arendaja Cosmin Serbanescu kommentaar:

kosmiin

On olnud tõeliselt hea meel töötada ThemeIsle veebisaidi ümberkujunduse üle ja see on kindlasti üks keerukamaid ja väljakutsuvamaid projekte, kus ma kunagi töötanud olen.

Tõenäoliselt oli kõige keerulisem osa selles, et kiiruskeskse lähenemise tõttu, mis meil algusest peale olemas oli, pidin enne funktsiooni või veebisaidilõigu rakendamist vähemalt kaks korda mõtlema, ilma et oleks olemas kolmandate osapoolte pistikprogramme või tarbetuid teeke ja hoides koodi nii puhas kui võimalik.

b) Uus ostukorvistruktuur

See osa läks üsna sujuvalt, kuna meil on nüüd kõik saidil store.themeisle.com üles seatud.

Muidugi, nagu nende asjadega tavaliselt, seisime ka stardipäeval silmitsi mõne probleemiga, kuid suutsime selle õigel ajal aru saada.

Selles seadistuses, nagu ma juba varem mainisin, salvestatakse kogu kliendi / kasutaja andmed kasutajaliidese eraldiseisvas eksemplaris, mis sisaldab teemaloendeid, ajaveebi, turunduslehti.

4. Paremad sihtlehed ja mobiiltelefonid

Ümberkujunduse osana rajasime kõigile oma peamistele toodetele uued sihtlehed Mitte kunagi, Hestia, ShopIsle, Zelle, Väsitav, Visualizer, ja WP toote ülevaade.

Neist kõigist näib, et Hestia sihtleht – kuhu panustame suurema osa oma jõupingutustest – saab parimaid tulemusi. Praegu on ~ 10% paremad konversioonimäärad. Vaatame praegu umbes kuu väärtuseid andmeid, mis muudab mind optimistlikuks.

hestia uus

Üldiselt tundub kogu saidi osas, et oleme müügi kaotanud. Kuid muudatusi on olnud nii palju, sealhulgas 10-aastastest ja enamast toodetest vabanemine (mis kõik aitasid kaasa väikese müügi), et raske on disainile endale midagi omistada.

See on seotud teise eesmärgiga, mille olen selleks aastaks seadnud. Isegi kui hoiame vaid 90% muudatuste eelsetest tuludest ja saame samal ajal juhtida 50% lihtsamat ettevõtet, on see seda väärt. Lihtsama äri all pean silmas vähem tooteid, mis tõlgib vähem lehti hallatavaks, vähem asju dokumenteerimiseks ja toetamiseks ning seega rohkem aega olemasolevate toodete paremaks muutmiseks.

Uue saidi optimeerimine mobiili jaoks läks üldiselt suurepäraseks, kuid mitte eriti probleemideta. Gutenbergi valimine uute lehtede ehitamise aluseks ei olnud lihtne ja see ei parandanud lõpuks meie mobiili jõudlust.

Meil ei õnnestunud toodete maandumislehtedel rakendust 50KB-st allapoole viia, seetõttu ei saanud me neid AMP-s teenindada (piirang on, kui suur CSS võib olla AMP jaoks). Meil on kategooriakategooriatel siiski AMP.

Üldiselt veendumine, et projekteerimine töötab koos Gutenbergi, Elementori ja teiste ehitajatega, oli raske ettevõtmine. Ja see ei tähenda ainult seda, et hoolitseks ainult selle eest, et need ehitajad saaksid oma struktuuri väljastada, vaid ka veenduge, et ekraanil kuvatav tulemus oleks selline, mida võiksite oodata. Lõppude lõpuks tahame ju, et saaksime lehti hiljem muuta, ja ei pea selle võimaldamiseks kooditasemel asju uuesti tegema. Seetõttu peab kujundus töötama koos ehitajatega.

Juhtdisainer John Fraskos pidi selle väljakutse kohta ütlema järgmist:

fraskos

Suurim väljakutse oli luua ühtne, skaleeritav kujundus, mis see ka oleks "ehitaja-agnostik" kuna projekti osade teostamisel kasutatakse erinevaid paigutuse loomise tehnoloogiaid. Suutsime kõigi komponentide visuaalse keele kitsendada ja säilitada, seda oleks lihtne korrata mis tahes paigutuse koostajaga, andes meile tulevikukindla meelerahu.

Lehtedel on nüüd mobiilis navigeerimine palju lihtsam ja see pole sugugi juhus. Me nägime palju vaeva, et kujundada mobiilne kogemus ja mõelda sellele, mis on oluline mobiilikülastajate ja lauaarvutikülastajate jaoks. Minge edasi, vaadake mõnda meie tootelehte mobiili- ja lauaarvutis ja vaadake, mis on erinev (see, näiteks).

Kogu juurutamine koos turundustööga koopiate ja tekstide, maandumislehtede ja muude kampaaniatega võttis üsna palju aega; Täpselt öeldes 1500 töötundi. Panime ühe eesmärgi hulka teha tõsist ajaarvestust ja teha kokkuvõte igast projektile kulutatud minutist.

Kui korrutate selle ükskõik millise tunnihinnaga, mida soovite arvutada, jõuab see meile tõenäoliselt vahemikus 50 000–100 000 dollarit. Teisisõnu, kui me tahaksime sarnase saidi ehitada kolmandale osapoolele, peaksime selle kasumlikuks muutmiseks võtma rohkem kui 100 000 dollarit.

Meie jaoks oli suurim väljakutse asjaolu, et see oli ühekordne ja ainulaadne projekt. Ma mõtlen seda, et me ei ehita tavaliselt e-kaubanduse saite, nii et meil pole protsesse paigas ja meeskond ja nende oskused pole struktureeritud veebisaitide loomise projektide jaoks.

Me nägime vaeva oma töö organiseerimisega ega teadnud, kuidas seda kõike juhtida või struktureerida. Samuti ei olnud meil (siiani pole) spetsiaalset meeskonda, kes tegeleks kõigi ees seisvate projektide ja saitidega. Teemade ja pistikprogrammide loomine kasutajatele on lihtsalt täiesti teistsugune asi. Lõppkokkuvõttes otsustasime tänu John Fraskosele, kes juhatas meid õigele teele, kasutada Sketchi UI-disaini jaoks, Invisioni disaini koostöö ja tagasiside jaoks ning Slacki kasutamist igapäevastes aruteludes. Ja me tegime läbi palju iteratsioone, nii et kõiki neid tööriistu oli kindlasti vaja.

disain iteratsioonid

Niisiis, tõenäoliselt oleks põhiküsimus; kas pean projekti õnnestunuks??

See sõltub.

Uuendatud kujundusest tulenevalt ei näe me müügis lühiajalist tõusu. Meil on endiselt probleeme redigeerimise kogemuse ja saidi kohandamisega. Projekti oleks võinud ka sujuvamalt juhtida. Päeva lõpuks ei näe ma siiski paremat investeeringut, mis seaks meid pikaajaliste tulemuste saavutamiseks.

Järgmine aasta näitab, kas projekt on edukas või mitte. Mul on uudishimulik näha, kuidas asjad välja mängivad.

Samuti koos Neve Pro käivitamine ja meie WCEU sponsorlus, see tähistab meie jaoks uue ajastu algust. Ajastu, mil üritatakse muutuda väljakujunenud äriks või lihtsalt mõne teemaga kaupluseks.

Ma polnud ka ainus, kes siin näitust juhtis. See oli hea meeskonnatöö ja oluline muudatus meie ärisuunas – kliendile lähemale jõudmine ja tema vajaduste resonantsimine, keskendudes vähem, kvaliteetsematele toodetele.

Tänan veelkord kõiki, kes sellest ümberkujundusest osa võtsid!

Ärge unustage minna ja vaadata uus ThemeIsle!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector