Plaanisime mitte kunagi uuesti uut teemat üles ehitada – läbipaistvusaruanne nr 45

Plaanisime mitte kunagi uuesti uut teemat üles ehitada – läbipaistvusaruanne nr 45

Plaanisime mitte kunagi uuesti uut teemat üles ehitada – läbipaistvusaruanne nr 45
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Läbipaistvusaruanne nr 45


Tere tulemast igakuise läbipaistvusaruande 45. väljaandesse (oktoober 2018). Selles sarjas tutvun kõigega, mis teie ettevõttes võib-olla huvitab – eriti kulisside taga olevaid asju. Varasemate aruannete vaatamiseks klõpsake siin.

Siin on TOC tulevastest sündmustest:

1. Aasta tagasi ütlesin, et me ei ehita veel ühte uut teemat. Me lihtsalt tegime. Siin on miks

2. Kas lehe kiirus on SEO jaoks tõesti oluline? TL; DR: teeb küll

3. Millist WordPressi sisu Facebookis reklaamida??

4. Läbipaistvusaruannete ümbermõtestamine

1. Aasta tagasi ütlesin, et me ei ehita veel ühte uut teemat. Me lihtsalt tegime. Siin on miks

Kui otsisin saidil mõnda populaarsemat läbipaistvusaruannet, takerdusin sellesse. See oli see, kus arutasin Gutenbergi tulevikku ja püüdsin välja mõelda, milline on parim tee meie teemade sarnase teemapoe jaoks, mida järgida.

Järeldasin, et me ei hakka ehitama uut uut teemat, vaid keskendume selle asemel, et muuta olemasolevad teemad leibkonnanimedeks.

Selle aruande avaldamisest on möödunud umbes poolteist aastat … ja me kavatseme just uue teema välja anda. Mis annab?

Paar põhjust:

a) Ma lugesin turgu valesti

Kui täpsem olla, siis ma alahindasin seda, kui kiiresti leheehitajad üle võtavad, ning eeldasin, et Gutenbergis on kiirem peavoolu pöördumine kiirem.

Ja okei, Gutenberg kasvab küll ilusti, kuid see kasvab endiselt rahvahulga seas ja mitte just juhusliku kasutaja maastiku osas – leheehitajad valitsevad seal endiselt.

Selles 1,5 aasta taguses aruandes mainisin, kui kaugele on lehe ehitajad jõudnud UX-i osas ja kui palju leheehitajate kasutajad armastavad kergeid raamiteemasid – näiteks GeneratePress või OceanWP.

Samal ajal arvasin ikkagi, et need teemad jäävad niššiks, samas kui teised "äriteemad" (nimetagem neile seda) jätkaks turul domineerimist.

Täna populaarsuse edetabelit vaadates kasvavad raamteemad aga palju kiiremini, kui ma oodata oskasin ja võtavad tõenäoliselt tipptaseme üle varem kui hiljem. Vaadake GoDaddy kuum 100 näiteks nimekiri. Tagasi 2018. aasta jaanuaris olime 4. kohal (vt allpool). Maiks langesime 13. kohale.

godaddy top

Esialgu eeldasin, et saame Gutenbergi stabiilse versiooni palju varem, et saaksime Hestiat selle suunas pöörata – ära kasutada teema populaarsust ja selle uut ühilduvust Gutenbergiga. Kuid nagu me kõik teame, on asjad liikunud palju aeglasemalt.

Siin lahenduse leidmiseks pidime kas omandama / looma tugeva partnerluse olemasoleva väljakujunenud raamteemaga (mis osutus keeruliseks) või sellise teema ise üles ehitama.

Üks võimalus oli kohandada Hestiat ja eemaldada sealt palju elemente, kuid see polnud tegelikult võimalik ilma olemasolevaid kasutaja saite lõhkumata..

Sellepärast otsustasime lõpuks uue teema üles ehitada nullist.

Sellega oli meil ka täielik vabadus, kuidas me sellele läheneda tahtsime. Nii et panime punkti keskenduma mitte ainult lehtede koostajatele nagu Elementor või Beaver Builder, vaid ka tutvustada mõnda uut kontseptsiooni, mis on valmis Gutenbergiga koostööd tegema, kui see WordPressi tuuma kasutusele võetakse.

b) Ka veebiarendus on edenenud, paljastades uusi võimalusi

See tuleb tagasi nende teemade juurde, nagu OceanWP või Astra. Nad on tutvustanud mõnda huvitavat kontseptsiooni, mis on osutunud ka kasutajate seas populaarseks, mis on tõenäoliselt nende positsiooni üldiselt tugevdanud.

Lõpuks, ilma uue standardita nagu Gutenberg, ei saaks me lihtsalt minna edasi ja loobuda Hestiast Bootstrapist, tutvustada uusi CSS-lahendusi jne. Põhimõtteliselt ei teadnud me, mida võiksime Gutenbergilt oodata ja milline modifikatsioon seisaks ajaproov.

Tegime a peamine helireaktor Hestiaga, kuid esiotsa oli siiski raske mõnda kasutaja saiti rikkumata rännata.

Niisiis, pildile tuleb uus teema! Eesmärk Mitte kunagi on võimaldada Gutenbergi abil kogemus, mis on võimalikult lähedane tõelisele reaalajas redigeerimisele.

Mul on hea meel teatada, et oleme selle saavutanud, ja kavatseme just selle uue teema välja anda! See on juba väljas! Vaadake seda siit.

Kiire vargsi piilumine:

neve

 • Kunagi ei tööta AMP ametlik pistikprogramm – kasti AMP teema näeb välja täpselt sama kui mitte-AMP mobiilteema.
 • Samuti ei kasuta see jQuery, Bootstrap-i ega midagi muud, mida enamik devisid raskeks peavad.
 • "neid" osa Neve’is tegeleb tavaliste HTML-i elementide ja plokkide eest hoolitsemisega – näiteks sisendid, nupud, mahutid, sisu laius jne. Kõike muud saab käsitleda lehtede koostajate kaudu.
 • Esimesel päeval teeme saadaval ka paketi alustamiskohtade kavanditest – praegu Elementorisse sisse ehitatud, kuid peagi lisandub veel Gutenbergi toodetud versioone.
 • Ja kui siin on Zerifi kasutajaid, siis on teil hea meel teada saada, et Neve impordib teie Zerifi avalehe sisu automaatselt ja teisendab selle Elementori lehele, mis näeb välja täpselt sama.

Nii et meil on see uus teema, mis on meie vastus WordPressi teematuru suunale koos suure Gutenbergi muudatusega otse nurga taga!

2. Kas lehe kiirus on SEO jaoks tõesti oluline??

Nagu ma tean, et iga SEO asjatundja ja tema koer on ikka ja jälle öelnud saidi kiiruse mantrat, kuid kas see on tegelikult oluline viisil, mis on märgatav?

Isiklikult olen viimasel ajal üsna kinnisideeks lehekiirusest ja jälgin kogu aeg asju. Osa sellest on tingitud meie uuest tootest – Optimole (pildikeskne saidi kiirendamise tööriist). Olen ka meie liikluse numbrite jälgimisega mõõdukalt kinnisideeks, nagu enamik saidiomanikke.

optimool

Nende kahe kinnisidee ühendamine on viinud mind huvitava järelduseni:

Mingil hetkel on meil hakanud tekkima probleeme selle üle, mis oli meie kõige populaarsem postitus. Uuendame seda pidevalt ja pöörame asju regulaarselt üsna vähe. Nii tutvustas Karol ühes värskenduses päris kasulikke (kasutaja vaatevinklist) kaardikaarte, mis näitavad majutajate laadimisaegu erinevatest maailma paigust. Neid edetabeleid oli ~ 10.

Hoolimata diagrammide laadimisest Google’i enda serveritest (põhineb Google Chart API-l), näib, et üldiselt oli allalaadimiseks nii palju asju, et see tingis selle, et indekseerija on mõnikord blokeeritud.

Leht läks aeg-ajalt Google’i vahemälust sisse ja välja. Google reastas selle endiselt, vaid palju madalamal positsioonil – tuginedes arvatavasti muudele lehe sisu nägemise viisidele (üks kord isegi AMP-versiooni kasutades).

Pärast nende diagrammide eemaldamist nägime seda:

liikluse kasv

Olgu, mis on suur asi, miks oli seda probleemi raske tuvastada?

Noh, lehe laadimisajad tundusid analüüsides hästi. Nii et see pole nii, nagu saaksime äratuse tõsta ainult selle põhjal. Kuid selle põhjuseks oli lehe sisu või midagi muud.

Ainuke asi, mis pani meid mõtlema, oli selle puudumine "Vahemällu" silt Google’i kirje kõrval:

vahemällu salvestatud silt

Kui te ei näe seda asja oma kirjete kõrval, tähendab see põhimõtteliselt seda, et kuigi leht on indeksis, pole midagi viga (vähemalt see on meie järeldus praegu).

Soovitan kasutada selliseid tööriistu nagu Tuletorn ja Google Analyticsi lehekiirus, et oma kõige olulisemaid lehti detailsemalt vaadata.

Seal on palju saidi jälgimise tööriistu, näiteks Pingdom, mis saavad kiiruuringute ja silumisprobleemide osas teha palju rohkem.

Jällegi, meie puhul polnud probleem mitte algse ühenduse loomises, vaid selles, kui kaua kulus lehe täielik laadimine pluss JavaScripti kogus, mis tee ääres täideti.

3. Millist WordPressi sisu Facebookis reklaamida??

Paar kuud tagasi lõpetasime aktiivse oma Facebooki reklaamide kallal töötamise ja selle asemel hakkasime lihtsalt mõnda automaatset reklaami näitama. See oli enamasti kraam, mis käsitles mõnda klassikalist poestsenaariumi, nagu meie tooteid vaadanud inimeste uuesti sihtimine või mahajäetud vankrite taastamise katsed.

Siiski tahtsime katsetada teist tüüpi automaatseid reklaame – neid, kus võtsime sisu oma ajaveebide RSS-voogudest ja edastasime seda inimestele, kes külastasid meie saite eelmisel nädalal.

Selle eesmärk oli hooldusevaba konfiguratsiooni seadistamine (tänu Suurendage meediat mis oli meile abiks), mis oli produktiivne, kuid ei olnud ka kasutajatele tüütu.

Jagame artiklid kahte kategooriasse:

 • kogu sisu ✏️
 • oluline sisu ❗

Teise rühma jaoks, ehkki see on väiksem, suurendasime eelarvet. See andis kõigile blogipostitustele võrdsed võimalused.

Kuna Facebook on Facebook, optimeeris ta asju ja hakkas neid sagedamini ja madalama hinnaga reklaamima.

Mida me sellest õppisime?

Kui olete nagu mina, soovite alati anda oma lugejatele täpset sisu, mida nad otsivad. Näiteks kui ma näen, et otsingud meeldivad "parimad hostimisettevõtted" muutudes populaarseks, mõistan, mida inimene soovib teada, ja püüan nende sisus käsitleda nende küsimusi.

Kuid mul pole aimugi, millist sisu kasutaja (kes on varem meie blogi külastanud) huvitab, kuna ta sirvib juhuslikult Facebooki. Lõppude lõpuks ei sisesta nad ühtegi märksõna, seega konkureerin kasside videote ja Kardashiani uudistega, kas see meeldib mulle või mitte.

Seetõttu on kogu see Facebooki reklaamieksperiment ajaveebi sisu teenimisel mulle nii huvitav. Lõpuks näen, mida inimesed loevad meelsasti, kui nad pole veel kindla ülesande lahendamise poole pühendunud.

Nii, nagu selgub, on CodeinWP ajaveebi populaarseimad postitused meie tasuta teemakollektsioonid. Mis ka hästi töötab, on meie oma "VS" postitused ��, eriti need, mis võrdlevad WordPressi teiste platvormidega.

Ma arvan, et kuigi inimesed ei pruugi googeldada selliseid asju nagu "WooCommerce vs Shopify" Seda kõike on Facebookis sellist postitust nähes sunnitud sellel klõpsama ja vaatama, kas nende lemmikplatvorm on üles tõusnud.

Kõige populaarsem postitus on see:

 • INFOGRAAFIKA: WooCommerce vs Magento vs Shopify

Teemapildil on sarnasel moel see peal:

Pärast seda näevad ka juhendamisartiklid tugevad; millest populaarseimad on:

Ma ei ole Facebooki reklaamide asjatundja, kuid arvan, et selliste asjadega seotud asi, nagu me siin teeme, on kasutaja uudishimu suunamine. Võib-olla oli BuzzFeedil kogu aeg õigus?!

Kui teil on huvi, kulutame endiselt Facebooki reklaamidele iga kuu paar tuhat dollarit. Mul on ikka raske öelda, kas investeering on tegelikult väärt seda või mitte, lähtudes asjade suurskeemist …

Ideoloogilises mõttes ei tunne ma liiga palju asju, mida Facebook teeb. Vaieldamatu on aga see, et käib pidev võitlus kasutajate tähelepanu pärast ja kui mingil põhjusel keeldute osalemast, kaotate vaikimisi.

Meie puhul on enam kui 500 erinevat teemat käsitlevat artiklit võlvis ja tahame neid kõigi oma saadaolevate kanalite kaudu oma lugejate ette tuua.

4. Läbipaistvusaruannete ümbermõtestamine

Kui olete seda aruannet siiani läbi lugenud, oleksite ehk märganud, et see erineb pisut eelmise kuu omast.

Ma ei olnud eelmise kuu tulemustega liikluse ja kaasamise osas sugugi rahul, seetõttu palusin tagasisidet ja otsustasin, et pean tõenäoliselt tagasi tulema eelmise aruandlusstiili juurde.

Ehkki mõnele meeldib isiklik ülevaade, pole see peamine aruannete lugemise põhjus. Praktilistel teadmistel ja tundidel on palju rohkem väärtust, nii et sellele keskendun rohkem.

Varasemaid reportaaže vaadates tundub, et kõige populaarsemad neist olid üles ehitatud kas mõne draama ümber (nagu Zerifi vedrustus) või ainulaadse ülevaate ümber, mida jagasin. Niisiis võtan seda südamele ja annan teile sellest veel järgmistes raportites (mitte draama, teadmised)!

Mul oleks hea meel kuulda teie arvamust selle kuu aruande kohta!

Olgu, see on kõik, mis mul teie jaoks sellel kuul olemas on. Täname, et lugesite ja toetasite meid! Olge kursis ja saate uusi aruandeid, tellides siin:

Kõik Karol K redigeerimised ja vaimukad ümberkirjutused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector