Läbipaistvusaruanne nr 28 – juhtimise, WordPress.org väljakutsete ja uute partnerluste teemal

Tere tulemast igakuise läbipaistvusaruande 28. väljaandesse (2017. aasta mai kohta). See on sari, kus annan endast parima, et arutada kõiki praeguseid teemasid, mis olid eelmisel kuul meie tähelepanu keskpunktis, lisaks kõike muud, mis on äri seisukohast huvitav. Varasemate aruannete vaatamiseks klõpsake siin.


Midagi ma ühes varasemas raportis jagasin, kuidas plaanisime kutsuda kolmandatest isikutest autoreid üles pakkuma mõnda nende teemat meie kataloogis ThemeIsle.com. Noh, see toimub!

Kuid selle kuu aruanne ei käsitle ainult seda. Tegelikult on palju veel toimunud ja ma loodan, et jõuan selle raporti põhjalikumani. Võite aga hüpata ringi:

Kolmandate osapoolte teemad kataloogis ThemeIsle | Kas Jetpacki alternatiivi jaoks on ruumi? | Kogukond ja teemaülevaate meeskond (TRT) | Kuulake vähem, hoolige vähem, kuid tehke rohkem

Kolmandate osapoolte teemad kataloogis ThemeIsle

Siin on meie teemapartnerlusprogrammi sündmuste hetkeseis (vist võiksite seda niimoodi nimetada):

Meil on lihtsalt olnud pehme käivitamine kogu algatusest selle aasta 20. juunil, mis oli, kui vaadata kalendrit, vaid kaks päeva enne selle aruande avaldamist.

Selles sissejuhatavas etapis, alustame 4 vinge teemaga 2 tuntud teemakauplusest: ProteusThemes ja Anariel kujundus.

Teemade varjukülg:

2. teemaMedicPressi teema

MedicPress autor ProteusThemes

3. teemaDidi teema

Didi autor Anariel Design

4. teemaMaisha teema

Maisha autor Anariel Design

Meie praegused plaanid partnerlusprogrammi kohta üldiselt on järgmised – meie teekaart:

 1. Alustage 4 teemaga. Kontrollige ✅. Lisage teemad meie kataloogi, saatke klientidele meilisõnumeid, et nad teaksid, et teel on lahedat uut kraami (ilma täiendava makseta pole vaja), ja siis vaadake, mida inimesed teemadest arvavad.
 2. Veenduge, et kõik läheks hästi ja et saaksime ka uusi teemasid ilma suuremate takistusteta toetada (saidi märkus; jah, pakume tuge nendel kolmanda osapoole teemadel samuti).
 3. Umbes kuu aja pärast laiendage sama teemapoodidest veel 4 teemat.
 4. Oodake veel 3 kuud ja siis hinnake, kuidas asjad käivad.
 5. Alustage selle kontseptsiooni ümber oleva veebisaidi ülesehitamise plaani koostamist.
 6. Pardal on veel 2 partnerit ja veel 6-8 teemat.

Ehkki see plaan võib tunduda väga konkreetne, nagu tavaliselt nende asjade puhul, näpistame ja kohandame seda, mida edasi teeme. Praegu olen väga õnnelik meie esimeste partnerite ja nende poolt meile esitatud teemade kvaliteedi üle. Ma tean, et meie kasutajad hakkavad neid armastama, eriti nišiturgudel, kus need teemad on mõeldud.

Lõppkokkuvõttes on meie eesmärk: looge käsitsi valitud 50 teemast koosnev kollektsioon, kõik pärit tippteemade autoritelt (kvaliteedilt, mitte tingimata "ülaosa" praeguse populaarsuse osas, nii et ärge kartke meiega ühendust võtta). Samal ajal keskendub meie ettevõttesisene meeskond tõenäoliselt ühele või kahele liputeemale – üldisemale / mitmeotstarbelisemale -, samal ajal kui võrrandi nišipoolset külge hakkavad hoolitsema meie partnerid – teised teemaautorid.

"Kuid oodake, on veel midagi!" (nagu turunduses öeldakse)

Nii et meie teemadega natuke suuna muutmine on ainult üks pusletükk. Teine tohutu tükk on midagi täiesti erinevat:

Kas Jetpacki alternatiivi jaoks on ruumi??

Pikk lugu lühikese aja jooksul, mõtleme mõne omamoodi avatuma Jetpacki alternatiivi käivitamisele.

Sellega algab lugu rasketel aegadel, kui Zerif Lite oli repos keelatud. Toona oli üheks nõudeks mõne teema funktsionaalsuse teisaldamine eraldi kaaspistikprogrammile ja seega peaks teema olema lihtsalt teema, samal ajal kui kõike muud – kogu lisatud funktsionaalsust – käsitletakse pistikprogrammi kaudu..

Ehitasime sellise pistikprogrammi ja nimetasime seda ThemeIsle Companioniks. Selle eesmärk on olnud lisada kõik puuduvad tükid Zerif Lite’i (ja hiljem ka Hestia samuti).

Selle arendamisel mõistsime, et ka nemad pluginaid võivad kasu saada inimesed, kes kasutavad muid teemasid, mitte ainult meie. Näiteks lisab pistikprogramm mõned sisuvidinad, mida Zerifi kodulehel alguses kasutati. Vidinad selliste asjade jaoks nagu: iseloomustused, meeskonnaliikmed, teie "fookus" või missiooni kirjeldus, klientide nimekiri. Kui need elemendid on piisavalt universaalsed, võivad need olla üsna kasulikud ka teistes teemades.

Siin tuleb mängu meie uus pistikprogramm. See on ThemeIsle Companioni ümberehitatud versioon, rohkem funktsioone, rohkem mooduleid, parem arhitektuur. Üldiselt võiks seda nimetada avatumaks, Jetpacki alternatiiviks. Nüüd, kui ma ütlen "meie uus pistikprogramm tuleb mängu," see pole tegelikult veel valmis. Teel.

Enne Jetpacki alternatiivi idee täielikku tagasilükkamist lubage mul näidata teile, mida me just selle pistikprogrammiga täpselt teha tahame:

Esiteks on eesmärk täiustada teie ise hostitud WordPressi installimist väikeste tööriistade ja versiooniuuenduste paketiga, mida saab ükshaaval hõlpsasti aktiveerida. Ja "ükshaaval" on siin märksõna – nii, et pistikprogramm ei puhuta teie süsteemi üles, vaid annab teile ainult selle, mida tegelikult vajate.

See on osa pistikprogrammi tulekust:

 • põhilised sotsiaalmeedia jagamisnupud,
 • Elementori moodulid ja mallid,
 • Beaver Builderi moodulid ja mallid,
 • Gutenbergi moodulid ja mallid,
 • kohandatud menüüelemendid (võimaldades lisada selliseid asju nagu ostukorvi ikoonid, otsing jne),
 • integreerimine GPL-iga ühilduvate varupiltidega MyStock.Fotod,
 • pildi optimeerimine,
 • SMTP integreerimine,
 • turvalisus,
 • vahemällu salvestamine,
 • tellimismoodulid.

See võib tunduda palju, kuid iga moodul on enam-vähem eraldiseisev asi. See tähendab, et pistikprogramm ei aeglusta saiti, kuna impordib kõike korraga, vaid annab selle asemel võimaluse aktiveerida kõik, mida konkreetselt vajate.

Samuti ei sea me eesmärki, et teatud moodul oleks turul kõige täiuslikum. Võtame näiteks vahemällu salvestamise, kui soovitame moodulite lubamist, siis tuvastame kõik muud vahemälulahendused, mis juba installitakse kasutaja installimisel, eriti kui on olemas täiemahulised alternatiivid. Ja kui on, siis ei aktiveeri me oma vastavat vahemälumoodulit. Nii et näiteks keegi, kellel on WP Rocket lubatud, ei näe tõenäoliselt isegi meie loendis mainitud vahemälumoodulit.

Lõpp-eesmärk on pakkuda lihtsat, ise hostitavat saidi täiustamise lahendust, mis hõlmab mitmeid valdkondi. Nii ei pea kasutaja muidu põhifunktsioonide saamiseks läbima kümme muud pistikprogrammi ja tegelema mõnikord väga keerukate konfiguratsioonilehtedega.

Näiteks on siin hea näide turvalisus. Meie moodul võib lisada ainult selliseid asju nagu sisselogimiskatsete piiramine ja captcha kaitse. See pole palju, jah, kuid teisest küljest ei vaja kõik sellist lahendust nagu Wordfence ega taha kõigi konfiguratsioonidega.

Samal ajal muudame pistikprogrammi ülespuhumise vältimiseks asjad võimalikult modulaarseks ja laadime need, nagu ma ütlesin, ainult siis, kui neid vaja on. Näiteks kui te ei kasuta oma saidil elementi Elementor, pole kõik elementidega seotud teave isegi saadaval ega kuvata juhtpaneelil.

Jällegi, see pole asi, mis juhtub tõenäoliselt homme. Me töötame selle kallal. Lähtepunktiks on struktuuri täiustamine nii, et see töötab veatult meie enda teemadega ja laieneb seejärel aeglaselt.

Kommuun ja teemaülevaate meeskond (TRT)

Võib-olla olete märganud, et aruanne on sellel kuul pisut hiljaks jäänud. Sellel on kaks põhjust. Esiteks oli kogu meeskond WordCamp Europe’ist eemal ja lisaks sellele osalesin ka WordPressi kogukonna tippkohtumisel, mis toimus paar päeva enne WCEU.

Üldiselt olen tõepoolest õnnelik, et mul see võimalus oli, pean ütlema, ja hindan kõrgelt aega, mille veetsin koos TRT-st pärit Ulrichi, Carolyna ja Sakiniga, samuti Mika ja ka WordPress.org repoga tegeleva Ottoga + pistikprogrammide meeskonna osana.

Pikka juttu lühidalt. Lihtsalt oma üldiste järelduste kokkuvõtteks tunnen, et teemaautorite, TRT ja isegi teiste WordPress.org-i kogemuse muude aspektide kallal töötavate meeskondade vahel on tohutu suhtlemislõhe..

Mõned tähelepanekud:

Niipalju kui ma võin öelda, ei saa TRT tegelikult palju ära teha sellega, mida näeme WordPress.org teemade lehele minnes. Kui TRT vastutab selle eest, mis selle sisse viib, tagasisidet annab, kasutajaid kuulab ja nii edasi, on meeskond, kes tegelikult vastutab selle eest, mida WordPress.org lehtedel kuvatakse, Meta meeskond.

Ausalt, see pole minu jaoks eriti mõttekas. See tutvustab pildile hoopis teist keerukustaset. Ma mõtlen, et on kaks meeskonda ja mitu inimest, kes mõjutavad WordPress.org teemade kataloogi toimimist ühiselt. Sellise stsenaariumi korraldamist on raske julgustada ja see võib olla tegelikult suurim probleem.

Kas selle eest oleks vastutanud vaid üks inimene "täielik teemakogemus" siis oleks võinud vältida paljusid keerulisi aegu või ebapopulaarseid arenguid. Selle puudumine, kes suudaks otsustada, "okei, seda me ka teeme" sellel võib olla tohutu mõju, ja eriti keskkonnas, kus meil on sadu inimesi, kes kõik oma isiklikke eesmärke taga ajavad.

Enamikul meeskondadest ja TRT-st puudub üldiselt juhtimine – inimene, kes tegelikult vastutab. Kuid samas võib sellise inimese valimine olla keeruline. Esiteks, minu arvates ei saa see inimene olla vabatahtlik. Meeskonna või ettevõtte juhtimine pole kerge ja see nõuab palju aega. Selleks peaks see tõenäoliselt olema tasustatud ametikoht.

Nüüd jõuame aga hägusesse ossa. Mõned inimesed, kes vastutavad WordPress.org’i eri valdkondade eest, on Automatticu töötajad, mõned töötavad neid toetavate ettevõtete jaoks erinevates ettevõtetes ja mõned teevad vabatahtlikult oma vaba aega.

Isiklikult oleks mul kasulik teada, kas inimene on täiskohaga panustaja või vabatahtlik, et saaksin oma ootusi joondada. Ma mõtlen, et ma ei oota, et vabatahtlikud vastaksid isegi piletitele või sõnumitele. Lõppude lõpuks on see nende vaba aeg.

Kaastöötaja sponsorlus on samuti huvitav mõiste ja ka midagi sellist, mida oleks lahe näha kuskil inimese profiilis. Kindlasti on mõistlik kommertsettevõtetel, kes soovivad kaastöötaja sponsoreerimiseks kogukonnale tagasi anda – kas delegeerida mõni oma töötaja WordPressiga töötamiseks või teha uus rent. Kuigi ma tean, et kogukonnas on selliseid kaastöötajaid, juhtub praegu kõik põhimõtteliselt kardinate taga ja kunagi ei või teada, kes on kes.

Nii on see kõik juhtimise osas, kuid naaseme korraks tagasi WordPress.orgi teemakataloogi.

Nagu mainisin, peate Meta meeskonda ennast suunama, kui soovite midagi muuta selle kohta, kuidas asjad kataloogis kuvatakse. Kuid… on üsna raske sisse põigata või võib-olla ma lihtsalt ei leidnud teed …

Algselt arvasin, et Slack #meta kanal on koht, kus Meta meeskonna jaoks on asjad juhtunud. Ei tundu nii. Ilmselt on see lihtsalt koht kõigile sõltumatutele (aka. "meta") probleemid, mis ei sobi mujale.

Siin on minu esimene tutvustus umbes kahe aasta eest:

#meta kanal Slackil

Nagu näete, pole vastust. Ilmselt pole see õige koht. Ja käsiraamat on pole ka abiks. Ainus kasulik teave, mida ma leidsin, on meeskonna leht, ja käimasolevate projektide loetelu (huvitav lugeda).

Lõpuks sain võimaluse WCEU ajal sellest Ottoga rääkida. Ta juhtis mind suunas, mis võib toimida + julgustas mind alustama tööd teemadega, mis on minu arvates kõige olulisemad. Kuid ma arvan, et kõik ei saa üritustel käia ja WordPressi erinevate meeskondade liikmetega isiklikult vestelda, seega peaks lehe / ressursi omamine, kuidas panustada ja inimesi tegelikult seda julgustada, aitama palju.

Üldiselt arvan, et TRT teeb tõesti head tööd, arvestades ümbritsevat keskkonda. Nad toovad inimesed kohale ja aitavad neil siis mõista, kuidas kõik töötab WordPressi ökosüsteemi teemadega.

Kuulake vähem, hoolige vähem, kuid tehke rohkem

See võib tunduda veider, kuid palun kuulge mind.

Tänu nutikuse ja otsese suhtluse tööriistade kasvule veebimaailmas üldiselt saab igaüks väljendada seda, mis teda sellel teisel hetkel häirib..

 • Teie teema peatati? Minge Slacki juurde ja kaevake.
 • Keegi kopeeris teie muidu GPL (!) Pistikprogrammi? Lase käia ja häbi neid.
 • Teie teema jääb liiga kaua järjekorda? Minge Slacki ja veenduge, et kõik teaksid.
 • Teema tagasi lükatud? Sama asi.
 • Ma võiksin edasi minna. ��

Asi on mul selles, et seal on palju müra. Võib-olla kehtib see müra teatud stsenaariumide korral, kuid tõenäoliselt mitte kõigis neist. Ma ei ütle, et autorid ei tohiks oma häält väljendada, eriti kui nad tunnevad, et neid on ära kasutatud. Kuid samal ajal on WordPressi ökosüsteemi kõigi meie peamine koostöö eesmärk (1) veendumaks, et ainult parimad teemad võetakse vastu, ja alles siis (2) et iga kaasatud kogukonna liige on selle tulemusega 100% rahul.

Ma üritan öelda, et kui töötate millegi kallal, siis ei peaks te võib-olla iga arvamust arvesse võtma lihtsalt sellepärast, et see on vali. Lihtsalt "teha." Päeva lõpus pole meil ikkagi midagi, kui kõik teevad "kuulamine" ja "hooliv" sellest, mida teised inimesed on neile rääkinud. Esimene asi on alati "teha." Mitu kuulamist ei muuda teie (või ettevõtte või toodete) elu paremaks, kui te seda tegelikult ei tee "teha" midagi selle kohta.

Teemaautoritena näeme arvustajaid liiga sageli ainult kui kedagi, kes takistab meil aktiivselt meie teema võrgus näitamist. Meie vs nad. Õige? Ehkki tegelikult pole see sugugi selline. Teemaülevaatajad teevad sama olulist tööd kui teemaautorid.

Kuid see käib ka vastupidi. Kui rääkisin oma isiklikust kogemusest, siis kui Zerif Lite peatati, tundsin, et teemaautoreid peetakse sageli üldiselt mitte headeks inimesteks – inimesteks, kes tahavad süsteemi lihtsalt kasumi nimel mängida.

See on hea näide suhtluse ja läbipaistvuse puudumisest. Päeva lõpus on võrrandi mõlemal poolel olulised tööd ja kellelgi pole ühtegi halba kavatsust. Siit tuleb leida kesktee. Kuid selleks, et see juhtuks, on meil vaja kommuuni kutsutud ja rohkem esindatud äriettevõtteid. Näiteks pole ühenduse tippkohtumisel peale Yoasti veel ühtegi teist suurt pistikprogrammi autorit kohanud.

Kogu see asi ulatub tagasi käitumisjuhendi ja kaasatuse ideede juurde, millest WordPressi kogukond soovib teada saada. Praegu tundub, et see lihtsalt kõikjal ei tööta.

Ma mõtlen, et WordPressi maailm on tohutu ja iga kogukonna liige on erinev. Need erinevused ei tulene aga ainult teie nahavärvist, seksuaalsest sättumusest, kultuurilistest erinevustest jne. See läheb veelgi sügavamale. Enam-vähem teeb igaüks meist kõike erinevalt. Ja neid erinevusi tuleb kindlasti austada.

Näiteks on Matt Mullenwegil ainulaadne viis rasketele küsimustele vastamiseks, liikudes tavaliselt teemal ringi, seostades asjad siiski põhiosaga. Mõnele inimesele see ei meeldi. Olen üks neist. Mulle meeldib rääkida asju sellisena, nagu nad on ja otsekoheselt, isegi kui mõnele see ei pruugi meeldida.

Kuid päeva lõpuks ei tähenda see, et mul on paremal ja nad on vales. Ei, me oleme lihtsalt erinevad. See on mitmekesisuse asi. Kuid me taotleme kõik sama eesmärki – muuta WordPressi ökosüsteem paremaks ja tõeliselt – tõeliselt! – kaasavam. Nii et võtame selle omaks.

Olgu, see on kõik, mis mul teie jaoks sellel kuul olemas on. Nagu ikka, tänan teid lugemise ja toetamise eest! Olge kursis ja saate uusi aruandeid, tellides siin:

Kõik Karol K redigeerimised ja vaimukad ümberkirjutused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map