Läbipaistvusaruanne nr 23 – kasvav JustFreeThemes.com – kuidas, mida, miks

Läbipaistvusaruanne nr 23 – kasvav JustFreeThemes.com – kuidas, mida, miks

Läbipaistvusaruanne nr 23 – kasvav JustFreeThemes.com – kuidas, mida, miks
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Tere tulemast meie igakuise 23. väljaande juurde läbipaistvusaruanne (2016. aasta detsembri kohta). Selles sarjas räägin oma kogemustest WordPressi ettevõtte juhtimisel ja sellega seotud asjadest. Kontrollige seda, kas soovite näha, mis toimub kardina taga veebilehtedes CodeinWP, ThemeIsle ja Revive.Social. Varasemate aruannete vaatamiseks klõpsake siin.


Fookuse parandamine 2017. aastal

Ma pole ilmselt esimene inimene, keda seda ütlen, kuid 2016. aasta möödudes on ilmselt aeg järele mõelda toimuvatele asjadele ja sellele, mida saaksime nende parandamiseks 2017. aastal teha..

Mul pole veel olnud võimalust teha täielikku ülevalt-alla-ülevaadet aastast (statistiliselt tark), kuid olen tuvastanud mõned asjad, mida tahan oma töös muuta. Võiks öelda, et enamik neist hõlmab minu isiklikku töökorralduse viisi ja mitte niivõrd kogu ettevõttes tehtavaid muudatusi. Siiski usun, et ettevõtte praeguses staadiumis on minu osalus ja pühendumus väga oluline (olen ju siin kõige kõrgemapalgaline inimene, seega las ma teenin selle palga korralikult ära!).

Esiteks ei saa öelda, et olen sündinud juht. Või vähemalt ei tunne ma end sellisena. Pean end introverdiks, kuid olen lihtsalt piisavalt uudishimulik, et mitte mõelda ebamugavusele, ja keskendun selle asemel lihtsalt sellele, kuidas saaksin oma ettevõtet tõhusalt üles ehitada. See on mind lõpuks viinud ettevõtte juhi kohale, palgates inimesi ja otsides hoolt kõigi ühiste hüvede eest (meeskonnas). Olgu, aga miks ma sulle seda kõike ütlen? Karu mind; Loodan, et see saab kõigest minutiga selgeks.

Midagi, millest ma juba tükk aega tagasi aru sain, oli see, et mul on kalduvus vältida konflikte (isegi siis, kui konflikt võib väga vajalik olla) ja ka hirmu selle ees, mida teised minust võiksid öelda või arvata. Ma arvan, et meil kõigil on see mingil määral olemas.

Igatahes on need hirmud pannud mind kartma teatud otsuste tegemist, isegi kui need võivad olla head otsused, lihtsalt seetõttu, et olin mures selle pärast, mida mu töötajad / partnerid / kliendid arvavad.

Ainult ühe näitena, et kui ma varem klientidega töötasin, siis eelistasin rohkem "agressiivne" need lihtsalt potentsiaalsete probleemide vältimiseks. Pikaajaliselt oli see kindlasti ärile halb asi. Teine asi, mida kipun tegema, on keskendumine peamiselt asjadele, mida mulle meeldib teha, võrreldes asjadega, mida ettevõte hetkel tegelikult vajab.

See on kindlasti asi, mida soovin 2017. aastal paremaks muuta. Näiteks usun, et meeskond vajab teatud aspektides rohkem juhendamist ja ettevõtte visiooni selgust..

Väike asi, mida ma juba alustasin, on ülesannete rühmitamine partiidena, lähtudes nende kõigi peamisest ühisest eesmärgist (vabandust, ma tean, et see ei pruugi ilmselt selge, kui te ei näe meie Redbooth). Samuti julgustan kõiki vältima mitme ülesande täitmist ja saama rohkem selgust, kui töötate mis tahes käepärast. Üritan ka oma asju käsitades silmas pidada samu juhiseid. Mis viib mind järgmise punkti juurde:

Kas JustFreeThemes on siin, et jääda?

justfreethemes

JustFreeThemes on projekt, mille alustasime (või õigemini üle võtsime) põhimõtteliselt täpselt kaks aastat tagasi. Olen seda alati kohelnud kui a "kõrval asi" (ilmselt üks minu vigadest). Olen olnud nõus laskma asjadel areneda loomulikult või isegi iseenesest ja siis plaanisin astuda sammu, kui sait hakkab veetma.

Igatahes otsustasin viimastel päevadel veeta aega seda sügavamalt uurides ja erinevaid nurki ning võimalusi otsides.

Siin on minu arusaamad (need võivad olla kasulikud, kui töötate oma ettevõtte kallal, millel on sarnane iseloom):

Mõni taust: saidi algne nimi oli FreeWPThemes.in. Ma reklaamisin seal kunagi ühte meie tasuta teemat ja ma ei mäleta eriti, kuidas, kuid ma rääkisin eelmise omanikuga saidi omandamise võimalusest. Jaanuaris 2015 tegime tehingu läbi ja ma sain selle 1000 dollari eest… nii et mitte palju.

Otse värava juurest, ma arvan, alustasime hästi. Lisasime saidile schema.org märgistuse, paremusjärjestuse, optimeeritud pealkirjad ja kirjeldused, demonstratsioonisaidid iframes all ja saime kogu saidi jaoks uue domeeni – üldisema – JustFreeThemes.com. Madalin võttis projekti juhtimise alla – juhtis seda kõike ja hoolitses uute teemade lisamise eest.

Olles kogu teema kirglik ja tundes end WordPress.org ametliku kataloogi puudustest pisut pettununa, tahtsin inimestele lihtsalt anda koha, kus nad näeksid usaldusväärseid teemademosid, just nagu arendajad sooviksid neid näha, selle asemel, et vaadata mõnda alamvalimi andmeid.

Mul oli plaan teha selle saidiga palju rohkem ja oleksin soovinud sellele lisaaega pühendada, kuid arvestades projekti olekut ja selle potentsiaali, polnud lihtsalt enam mõtet midagi muud teha, kuni see sai kätte vähemalt 10x rohkem liiklust.

Niisiis, liikuge edasi tänapäeva ja… pole palju muutunud. JFT on tulude osas endiselt üsna väike projekt (umbes 1000 dollarit kuus), kuid olen lõpuks pidanud mõistma reaalsust, et kui see ei tööta selle kallal piisavalt aega, ei lisa see kunagi midagi, ükskõik kui väike see ka poleks.

Nii et esimene ülesanne on olnud tõepoolest aru saada, kuidas inimesed seda saiti kasutavad, kuidas see kasvab või vähemalt õppida paremate teemade otsimootori ehitamiseks..

Kui räägime liiklusest, siis siin on projekti senine käik alates päevast, mil me selle saime, kuni praeguseni:

justfreethemes GA statistika

Ainuüksi viimase kuu jooksul oli saidi kaudu allalaaditud 30 000 teemat.

Võtke seda soolaga, kuna minu arvamus on ilmselgelt erapoolik, kuid näen, et JFT on tänapäeval veebis parima alternatiiv WordPress.org repole. (Pange tähele. Ma ei ütle, et see on tingimata parem kui repo ise, kuid see on parim alternatiiv.)

Iga päev üritame muuta kõigi kogemusi selle saidiga paremaks, kaasa arvatud nii lõppkasutajad kui ka teema autorid.

Esimeste jaoks tegeleme ekraanipiltide ja teemade esitlemise täiustamisega, kirjelduste täiustamisega ja paremate demoside pakkumisega (rohkem tüüpi lehtede / postituste esitamine jne). Viimase puhul on meil võimalik teema saidil tasuta loetleda umbes ühe kuu jooksul või maksta lõivu, et seda loendis kõrgemale tõsta ja paari päevaga võrgus kuvada (me siiski vaadake ja kontrollige kõike).

Igatahes, võttes arvesse kogu analüüsi, mida ma viimasel ajal saidil teinud olen (analüütika, soojuskaardid jne), tahan jagada teiega paar ideed ja järeldusi selle kohta, mis on teemakataloogis oluline.

Aga miks sa hooliksid, eks?

Esiteks usun, et enamik neist näpunäidetest on kohaldatavad ka WordPress.org-i. Teiseks, kunagise otsese tagajärjena, need teadmised aitavad teil oma teemat nähtavamaks muuta WordPressi repos:

 • Ekraanipilt on ülioluline. Minu nähtu järgi varieeruvad teemade CTR-id vahemikus 0,5–5% ainult ekraanipildi põhjal. Teisisõnu, kui saate lihtsalt parema ekraanipildi, saate oma teema CTR-i parandada kuni 1000%.
  • Samuti jagage oma ekraanipiltide tükeldamist. Tõenäoliselt jagage neid rohkem kui jagate katseid muuga. Ilmselt ei tohiks ekraanipilt olla eksitav, kuid see peab olema atraktiivne.
 • Igal teemal võib olla mitu ekraanipilti, kuid teistmoodi, kui praegu arvate. Põhimõtteliselt ei pea ma silmas ekraanipiltide karusselli või midagi sellist. Pean silmas seda, et mitmeotstarbeliste teemade ajastul vajame sama teema jaoks erinevaid ekraanipilte, mis põhinevad ainult kasutajal sirvitaval kategoorial (kui me tahame ikkagi esinduslikke ekraanipilte). Näiteks peaks sama teema kasutama teistsugust ekraanipilti, kui vaadata e-kaubanduse kategoorias või kui vaadata ettevõtte kategoorias.
 • Teemakataloogid pole Google, leht nr 2 pole surnud. Võrreldes teiste niššidega, klõpsavad inimesed täpse WordPressi teema otsimisel palju. JFT-s on meil igal lehel 20 teemat ja 18% inimestest külastab endiselt lehte nr 2. Veelgi enam, sageli näeme 20. positsioonil olevaid teemasid sama klõpsuga kui 1. teemadel.
 • Küsisime oma külastajatelt, kas nad hoolivad sellest, et teemal oleks nii lihtsa kui ka profiversiooni versioon. 49% neist ei hooli.

Parema otsingumootori loomine WP-teemade jaoks

JFT otsingufunktsiooni kasutab umbes 5% külastajatest. Seda pole palju, kuid usun, et silmatorkavama otsinguriba (ja ka WordPress.org võiks ka meie) kasuks võidaks.

Enamik otsinguid on väga üldised. Ma arvan, et see on nii ka WordPress.org puhul. Meie kõige populaarsemad otsingud on portfell, ajaveeb, äri, video, üks leht, muusika ja ajakiri.

Siinkohal tuleks hakata neid otsinguid jälgima, et mõista, mis töötab ja mis mitte, ning kas kasutajad leiavad, mida nad otsivad (mõistmaks otsingute tegelikku kasutajakavatsust).

Nende andmete omamine on esimene samm otsinguga seotud asjade täiustamiseks. Näiteks usun, et kui WordPress.org-i meeskond oleks alustanud sellise lähenemisviisiga, siis oleks hiljuti kasutusele võetud teemärgendid vaadanud teisiti (need oleksid paremini vastatud kasutajate ootustele).

Igatahes muutuvad asjad otsingutega tervikuna keerukaks. Lõppude lõpuks on Google üles ehitatud puhtalt ideele parema otsingu saamiseks, nii et me ei tohiks seda unarusse jätta, isegi kui see näib olevat vaid väike osa meie saitidest.

JFT vaikeotsing sorteeritakse praegu asjakohasuse järgi, võttes arvesse ka kuupäeva. Usun, et ka seda tehakse otsing WordPress.org-is. Vaatame siis, kuidas saaksime seda paremaks muuta:

 • Eemaldage otsimootorist stoppsõnad, näiteks: WordPress, teema, isegi reageerivad.
 • Jälgige otsingutest tulenevat kaasamisvormi.
  • Allalaadimiste koguarv ei ole sama asjakohane, IMO. Näiteks võib-olla on teema A suurepärane äriteema, kuid kohutav e-poe teema, nii et kõiki kaasamismõõdikuid tuleks jälgida kategooriate kaupa.
 • Teksti olulisus on kohutav otsingutegur. Näiteks teema nimega "Äri" ei pea tingimata olema kasutatavate inimeste jaoks parim tulemus "äri" nende otsinguterminina.

See kogu salapärane "kaasamine" on tegelikult üsna problemaatiline.

Ma mõtlen, et kaasamise jälgimine võib olla keeruline.

Näiteks kui räägime tasuta teemadest, saab allalaadimise jälgimist kaasamisena hõlpsasti mängida (see juhtus saidil WordPress.org) ja see pole ka tegelik rahulolu mõõdik. Põhimõtteliselt ütleb see teile ainult seda, kui hea antud teema turundus on. Sama teemaga ThemeForest, kus müüginumbrid ei ole lõppmõõdikud, kasutusaeg või aktiivsed installimised on ja see on see, mida Envato tõenäoliselt mõõdab Envato elemendid.

Ainult müügi kui edu mõõtmise jälgimine julgustab autorid loomulikult keskenduma müümisele, mitte säilitamisele või pikaajalisele kliendirahulolule, mis on vale. Kasutajad saavad aru, et teema pole näiteks ühe kuu pärast selle reaalset kasutamist (näiteks tootmisseadetes) nii tore, kuid nad ei saa seda madalaks hinnata ega küsida sel hetkel tagasimakset.

Pealegi on suurem osa traditsioonilistest edukuse mõõdikutest puhtalt kvantitatiivse iseloomuga. Külastused, allalaadimised, jagamised jne … kuigi need kõik ilusti kokku annavad, on oluline ka kvalitatiivne edumõõdik. JFT puhul on see teema alla laadinud kasutajate protsent. Praegu on meil umbes 20% ja tahame seda numbrit kasvatada sel aastal 25% -ni.

Oleme juba tuvastanud kategooriad, kus sisu pole nii suur ja konversioonide arv on palju madalam, kuid teisalt oleme õppinud ka seda, et kasutajad, kes on otsingu teinud, konverteerivad 32% protsenti … lihtsalt selleks, et rõhutada hea kauba väärtust otsingumootor veel kord.

Üldiselt on siin JFT kõige populaarsemad kategooriad ja nende vastavad allalaadimiskonversioonid (ühe nädala väärtused andmed):

JFT parim teisendamise kategooriad

Viide: kodulehe konversioon on 14,55% – midagi sellist, mida te ekraanipildil ei näe.

Repo uued teemad, kas neil on võimalus särada??

Teemakataloogi käivitades peate ka veenduma, et uued teemad saavad ennast tõestada. Selleks tuleb need teatava ajavahemiku jooksul avalikustada, mis võib neile anda piisava pikkuse "eetriaeg," niiöelda, enne kui uus teema käivitub.

Näiteks kohe käivitatakse WordPress.org-i teemad niipea, kui administraator on need heaks kiitnud. Parem lahendus oleks minu meelest lisada iga äsja heaks kiidetud teema järjekorda ja lasta need uued teemad avalikkuse ette viia näiteks kiirusega 2 päevas või olenemata mahust. Põhjenduseks on see, et kui päevas avaldatakse kümme teemat ja siis järgmise nädala miski ei muuda tegelikult ruumi ühegi teema jaoks liiga rahvarohkeks, et külastajatelt piisavalt tähelepanu saada.

Nagu näete, on üsna palju väljakutseid, mille eest hoolitseda, kuid loodetavasti käsitleme neid 2017. aastal. Parem ja nutikam siseotsing aitaks meid kindlasti JFT-s ja avaks uksed uutele ja huvitavamatele asjadele. – nagu näiteks JFT-pistikprogramm.

Niisugune pistikprogramm võimaldab kasutajatel tasuta WordPressi juhtpaneelil tasuta teemasid otsida ja eelvaadata (95% meie kasutajatest ütles, et nad sooviksid seda), mis loodetavasti julgustaks inimesi sagedamini tagasi tulema, et näha, mis on uut.

(Kui siin on keegi, kes sooviks selle nimel koostööd teha, siis ärge kõhelge ja andke mulle sellest teada. See peaks olema huvitav REST API projekt.)

Üldiselt on JFT-ga veel palju ära teha, et muuta see paremaks teemakataloogiks. Me tugineme endiselt peamiselt WordPress.org loetletud teemadele (mida vaadatakse hoolikalt läbi ja seega on need usaldusväärsemad), kuid me ei anna endiselt autoritele piisavalt krediiti – saidil pole isegi ühtegi autorikonto. Proovime projekti siiski edu nimel käivitada ja 2017. aastal selle nimel rohkem tööd teha.

See on meie jaoks kindlasti üks suur õppimiskogemus ja loodetavasti ka viis edastada ideid WordPress.org meeskonnale, et ka vaikeotsing muutuks paremaks. Ja siin see on, meil on oma visioon.

Mis saab teistest meie toodetest?

Okei, nii et võin selle raporti keskmeks olla 90% JFT. Natuke tasakaalustamiseks lubage mul jagada mõnda muud tootega seotud värskendust:

Oleme just välja andnud a premium versioon Feedzy – pistikprogramm, mis võimaldab teil kuvada RSS-kanaleid oma postitustes, lehtedel või kohandatud sisutüüpides.

söödav

Kõik on reageeriv ja mobiilisõbralik, teil võib olla piiramatu voog, importida voogudest pilte, seal on voogude vahemällu salvestamine, vidinate tugi, voogimallid ja kogu väljund on sidusettevõtteks valmis. Päris lahe ja see on meile palju tööd maksnud. Siiani on müük tugev! (Veel selle aja kohta.)

Jätkame turuplatsidega eksperimenteerimist. Oleme just vabastatud TheMotion MojoMarketplace’is ja Hestia Pro saidil ThemeForest, vaadake tootevideot, muide:

Hestia Pro müük on… mis see sõna on… kohutav praegu, kuid tasuta versioon töötab tõesti hästi. Üldiselt muudab müügi raskeks see, kui teema on 5000 muu kõrval tohutul turul. Mõni inimene on minult küsinud, kas olukord on hea või halb. Noh, ma näen ThemeForestit lihtsalt uue levitamiskanalina, nii et suvaline arv müüke, mis meil saab, on seda väärt. Teema arendamise osas pole põhimõtteliselt vaja erilisi pingutusi. Teemaforesti poisid pakuvad meile lihtsalt suurepärast QA-sisendit.

"Zerif Lite tagasi repos!"

… Oli minu esialgne reaktsioon.

Kuid nagu selgus, tuli teema tagasi ainult 1 päevaks ja kogemata. Proovisime 2-3 kuud TRT-ga koostööd teha, et teha vajalikud parandused ja teema püsivalt tagasi saada, kuid ma pole endiselt kindel, kas me jõuame kunagi konsensusele (või vähemalt varsti) . Sellegipoolest tasub ikka proovida, kuna oleme leidnud ühise mõtteviisi, kuidas mitte mõjutada olemasolevaid teema kasutajaid ja ikkagi probleemid lahendada.

Veel üks kiire sõna eelmise läbipaistvusaruande kohta. Nii et nagu te võib-olla teate, reisisin otse Kuubasse pärast WCUS-i et saaksin natuke vaba aega olla. Kui lõbusad asjad kõrvale jätta, olen ka teada saanud, et CodeinWP.com seal ei tööta, kuna see majutatakse Google Cloudis, ma arvan (kuulge, Kinsta?). Igatahes tahaksin tänada meeskonda selle eest, et nad raportisse sisse said ja oma teadmisi jagasid, ning loodan, et te kõik leidsite neist kasuliku.

Nagu alati, tänan teid lugemise ja CodeinWP toetamise eest! Olge kursis ja saate uusi aruandeid, tellides siin:

Kõik Karol K redigeerimised ja vaimukad ümberkirjutused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector