Läbipaistvusaruanne nr 21 – hea, halb ja… ebaseaduslik?

Tere tulemast meie igakuise 21. väljaande juurde läbipaistvusaruanne (oktoober 2016). Sarjas arutlen WordPressi ettevõtte juhtimise eri aspektide üle. Püüan teile rääkida meie strateegiate tagamaid, seda, mis praegu toimub ja mida me järgmine kord laos hoiame. Kontrollige seda, kas soovite näha toimuvat kulisside taga kanalites CodeinWP, ThemeIsle ja Revive.Social. Varasemate aruannete vaatamiseks klõpsake siin.


Kulude kärpimine

Oktoober oli siin tõeliselt hõivatud kuu … see oli esimene täiskuu, ilma et Zerif Lite meie müüki suurendaks (lugu), mis tähendab, et see oli esimene kuu 50% väiksema tuluga pärit ThemeIsle. Pole lahe.

Õnneks on see palju vähem dramaatiline kui tundub, tulenevalt asjaolust, et meie sidusettevõtte tulud on viimase 3 kuu jooksul palju kasvanud. Maksete arv on just alanud, mis tähendab, et meie mitmekesistamispüüdlused on õigel ajal tagasi makstud! See on aidanud tohutult leevendada ThemeIsle’i kaotatud tulusid.

Sellegipoolest alustasin kuud veel optimaalsust otsides meie finantsolukorda täiendavalt analüüsides. Ma tegin järgmist:

 • Arvutasin püsikulud (enamasti nii meeskonnasisese meeskonna kui ka töövõtjate palgad), et mõista, kas on mõistlik võimalus jätkata nende kulude toetamist. See arv oli umbes 50 000 dollarit kuus, mis peaks olema jätkusuutlik.
 • Otsustasin, et on ülim aeg hakata aktsepteerima reklaamimist meie ajaveebides (see ja TeemaIsle). Praegu puudutab see enamasti tasulisi loendeid ja ülevaateid. See suurendab loodetavasti meie tulusid märgatava summa võrra.
 • Võtsin ühendust teema ülevaatamise meeskonnaga, et leida mingi ühine alus ja asuda tegelema Zerif Lite’i reposse toomisega (arvestades asjaolu, et mõned inimesed mõistsid tõepoolest nende probleemide olemust ja pakkusid oma abi).
 • Vaatasin läbi meie eelmiste kuude PayPali ja pangaväljavõtted ning otsisin asju, mida saaksime veelgi optimeerida.

See viimane punkt on siin eriti oluline. Alates ettevõtte asutamisest olen alati mõelnud, et palju olulisem on keskenduda kasvule, mitte kokkuhoiule ja optimeerimisele. Mind inspireerib mõnevõrra Jeff Bezose varajane lähenemine Amazonile. Enamasti on see hästi töötanud.

See tähendab aga ka seda, et oleme raisanud üsna palju raha tööriistadele, mida me ei vajanud, või lõpetasime selle kasutamise juba ammu või ei testinud seda täielikult. Ka meie hostiarved olid üsna märgatavad … enamasti seetõttu, et me ei jõudnud oma saidi koodi optimeerimisele kunagi varem. Olime palju keskendunud sellele, kuidas tuua saidile rohkem inimesi, ega pööranud piisavalt tähelepanu sellele, kuidas saiti seejärel optimeerida, et see saaks neid inimesi tõhusamalt teenindada.

Inimeste saidile toomisest rääkides oli veel üks asi, mis meie eelarvet palju kulutas, mitmesugused turunduskatsed ja kampaaniad. Me tegime palju neid ja erinevatel platvormidel. Meie peamine eesmärk oli lihtsalt kujundada oma bränd vabade teemade otsimise kohaks, keskendumata kohese tagasituleku saamisele.

Ja ärge saage minust valesti aru, ma ei usu, et selline lähenemine on halb. Tore, kui saate seda endale lubada. Kuid see on riskantne ka rasketel aegadel, kui peate tõesti pöörama tähelepanu sellele, kuidas iga turundusele kulutatud dollar on seotud müügi kaudu saabuvate uute dollaritega.

See aeg – turunduse tõhustamiseks – on lõpuks kätte jõudnud, nii et oleme astunud samme paljude asjade kärpimiseks. Näiteks:

 • Vähendasime AdWordsi eelarvet 3x.
 • Vähendasime hostimise kulusid 2x. Selle suutsime oma andmebaaside koormuse vähendamisega saavutada. Kunagi lõime kontosid kõigile kasutajatele, kes laadisid alla meie teemad (tasuta ja tasulised), ning lõime litsentsid ka kõigile toodetele, mida kasutajal lubati alla laadida. Nüüd peame lihtsalt kontosid profikasutajate jaoks ja genereerime litsentse konkreetsete toodete jaoks, mida kasutaja vajab.
 • Vähendasime e-posti turunduskulusid, suheldes tõhusamalt (filtreerisime loendid ja keskendusime kasutajatele, kes tegelevad meie sisuga rohkem).

Nüüd, isegi kui me vähendame oma turunduseelarveid, ei tähenda see, et katsetaksime uusi meetodeid.

Ma usun, et katsetamise lõpetamine on sellistes olukordades tohutu oht, ehkki väga ahvatlev.

Üks suurimaid vigu, mida ettevõtted teevad, on see, et mõne aja pärast on nad täielikult riskikartlikud. Ma mõtlen, et on lihtne aru saada, miks see nii on, kuid see ei tee sellest õiget lähenemist.

Alustades pole teil midagi kaotada, kuid pärast 4-5-aastast turul näete, kui panused tõusevad … inimesed hakkavad sõltuvalt sellest, kas te suudate teha häid otsuseid ja hoida kõik õnnelikena (meeskond töötab, teie kliendid on hästi- hooldatud jne). Nii et lõpetate järk-järgult riskimise … üha enam ja enam … ja siis lõpuks ebaõnnestub.

Ja ma ei ürita teid veenda, et peaksite alati võtma riske ja hoolimata sellest, millised on tagajärjed, peaksite minema ja mitte muretsema. Kõik, mida ma tahan, on lihtsalt selle idee – oht täielikult riskidest hoiduda – istutamine kuskile pea taha.

Õnneks olen juba mõnda aega tagasi aru saanud, et tegelikult ei pea mul ikka väga palju kaotada nende asjade osas, mida ma tegelikult väärtustan – inimesed, kogemused ja teadmised, nii et olen riskimisega üsna rahul..

Mis toob mind ühe suure riski juurde, mille me just eelmisel kuul võtsime:

Dev7studios liitub CodeinWP perekonnaga

Mul on tõesti hea meel teatada, et oleme omandanud Dev7studios.com.

Dev7studios

Võib-olla olete kuulnud jQuery / WordPressi pistikprogrammist nimega Nivo Slider. Nivo Slider on Dev7studios looming ja tema vaimusünnitus Gilbert Pellegrom.

BuiltWithi andmetel kasutab samanimelist jQuery raamatukogu 1,5 miljonit saiti, sealhulgas mõned tõeliselt suured kaubamärgid. WordPressi peamine pistikprogramm saab korduvat tulu umbes 1000 dollarit kuus.

Nii et… te ilmselt küsite, miks seda teha? Vaevalt suudame katta oma igakuised kulud, kuid läheme siiski uusi ettevõtteid ostma?!

Ehkki see tundub alguses imelik, mida rohkem te sellele järele mõtlete, seda mõistlikumaks see hakkab muutuma:

Aasta esimese kaheksa kuu jooksul õnnestus meil natuke raha kokku hoida, nii et usun, et selle raha otstarbekohane kasutamine on õige suund. Nüüd ei vaja me mitte sularaha põletamist, vaid paremat rahavoogu. Ja ma usun, et sellise brändi kasutuselevõtt nagu Nivo Slider meie teemade ja pistikprogrammide ökosüsteemi suurendab tõenäoliselt meie igakuist tulu. Samuti arvan, et see on toode, mida saame oma üldise kvaliteedi ja kasulikkuse tõttu palju reklaamida. Tõenäoliselt praegu parim sisu liugur turul (minu arvamus).

Siin on kommentaar brändi asutaja ja eelmise omaniku Gilbert Pellegromi omandamise kohta:

Olen keskendunud juba mõnda aega teistele projektidele ja seetõttu olen mõelnud mõnda aega müüa Dev7studios.com WordPressi pistikprogrammide äri. Mul pole lihtsalt olnud aega ega energiat pühenduda toodetele, nagu nad väärivad.

Nii et soovisin neid väga müüa kellelegi, kes saaks olemasolevad tooted kätte võtta ja neile uut elu süstida. WordPressi kogukonnast õige ostja leidmine, kes ei saaks mitte ainult meie tooteid ja kliente õigesti hooldada, vaid ka tooteid uuele tasemele viia, oli minu arvates ülitähtis.

Õnneks soovisid Ionut ja ThemeIsle’i meeskond Dev7studios.com-i üles võtta ja olen väga kindel, et nad suudavad Dev7studios.com-i tooted järgmisele tasemele viia. Mul on hea meel, et meie kliendid on heades kätes.

Võin vaid lisada, et olen selle omandamise üle sama vaimustatud kui Gilbert ning et mina ja kogu siinne meeskond teeme kõik endast oleneva, et Nivo ja teised Dev7studios kaubamärgid saaksid väärilise tähelepanu keskpunkti..

Mida arendajad tegelikult armastavad, kaubamärgid!

Kahjuks tasakaalustatakse head asjad sageli halbade või vähemalt probleemsete vahel.

Nii et

Räägime kaubamärke seoses WordPressi hoidlaga.

Tegelikult ei julgustata, aga kui olete minuga sarnane, siis ei mõtle te järgmise teema või pistikprogrammi väljatöötamisel kaubamärgiküsimustele palju.

Mõnes mõttes on see hea. Ma mõtlen, et tõenäoliselt hakkasite kogu seda WordPressi asja tegema, kuna tahtsite kogukonnale midagi kasulikku (ja tasuta) välja anda. Kuid mõnikord võib see areneda reaalseks ettevõtteks ja nii "midagi kasulikku" teie hulgast võib hakata tulu teenima.

Võtame näiteks Nivo liuguri. Gilbert tegi selle kaubamärgi Suurbritannias ja me järgime tõenäoliselt tema jälgedes ning proovime kaubamärki saada USA-s ja mujal ELis. Praegu on WordPressi hoidlas aga pluginaid nimega WP Nivo Slider, Nivo Slider Simplified ja võib-olla veel mõned.

Nüüd on raske osa minu arusaamist mööda need inimesed, kes rikuvad meie kaubamärki. Sama teevad ka mõned Joomla ja Drupali pluginad.

Nüüd, kui olen Nivo omanik, olen hakanud aru saama, miks on teie kaubamärkide kaitsmine oluline ja miks ma ei soovi, et teised inimesed kasutaksid "Nivo liugur" nimi. Pikas perspektiivis võib see plugina kaubamärki mõjutada.

Kujutage ette, et keegi saaks nendest nimedest ühe neist teistest pistikprogrammidest Nivo. Kui neil siis probleeme tekib ja nad ei jää enam rahule, siis jõuavad nad väiksema tõenäosusega veel ühe nimega pistikprogrammini "Nivo midagi."

Pärast seda sissejuhatust olen õppinud ka järgmist (pidage meeles, et ma ei ole jurist ega ka see pole juriidiline nõuanne; see on lihtsalt kokkuvõte minu enda kogemustest kaubamärgi kui ettevõtte omanikuga; see on kirjutatud ainult meelelahutuse eesmärgil) ):

Võite kellegi kaubamärki rikkuda isegi siis, kui teie brändi nimi ei sisalda täielikult kellegi teise kaubamärki. Näiteks kui käivitate teema nimega "Photosop" (pange tähele kirjavigu), rikub see Adobe’i endiselt "Photoshop" kaubamärk. Sõnastuserinevus on väike, seda hääldatakse peaaegu sama ja mõlemad on ühesugused "disainiruum." Niisuguste asjadega peate olema ettevaatlik.

Nüüd potentsiaalselt veel hullem uudis. Kui leiate oma hoidlas oleva WordPressi teema või pistikprogrammiga kaubamärgiprobleeme, ei saa te seda tegelikult täielikult ümber nimetada, kaotamata installinumbreid ja ülevaateid.

Näiteks, isegi kui muudate nime, jääb nälkja samaks. Heitke pilk meie Taasta vana postitus näiteks pistikprogramm. Sealne nälkjas on ikka vana säutsu-vana-post. Mida see tähendab, jätkata "Photosop" näiteks on see, et kui peate nime kasutamise lõpetama, on teie ainus valik see uuesti täiesti uue teemana uuesti esitada ja kaotada kogu mõõdik.

Tulles tagasi oma esimese asja juurde – et me ei mõtle uute asjade kallal tavaliselt palju sellistele asjadele nagu nimetamine, siis tahan sõnumit edastada, et peate tõesti oma teadusuuringuid hoolikalt tegema. Te ei soovi, et teid sunnitaks oma teema / pistikprogrammi turult eemaldama, kuna nimi, mida ta kasutab, on liiga sarnane kellegi kaubamärgiga.

Ja kogu selle asja kõige hullem on see, et kaubamärk ei pea isegi olema tohutult tuntud kaubamärk. Kõiki kaubamärke kaitstakse võrdselt (see on üks kaubamärgi omamise reegleid, mida te olete kohustatud kaitsma). Pole tähtis, kas teie pistikprogrammi kutsutakse "Coca Cola pistikprogramm" või "Joe Noname’i pistikprogramm" kaubamärgiõiguse rikkumise seisukohast võib see siiski sama rängalt lüüa.

TeemaForesti vallutamine

Kahjuks ei suutnud ma sõna vallutamisele vastu panna.

Igatahes on mul hea meel teile teatada, et meie esimene teema on saidil ThemeForest heaks kiidetud. TheMotion on nüüd saadaval.

TheMotion

Nagu näete, ei müü see praegu nii hullumeelselt, kuid meie esimese teema leidmine selles kataloogis on meie jaoks oluline samm. Nüüd, kui protsess on alanud, saame teada, kuidas optimeerida kõike järgmiste teemade jaoks. Ja kavas on ka kõigi tulevaste teemade väljaandmine ThemeForestile, lisaks sellele, et need oleksid ThemeIsle’is saadaval.

(Muide. Pärast uurimistööd oleme ka teada saanud, et 79 dollarit on meie jaoks õige hind. Mis on teie oma?)

Sellel põhjusel, miks otsustasime rohkem keskenduda ThemeForestile, on kaks põhjust:

 • Mitmekesistamine – ilmne.
 • Põhimõtteliselt blokeerib meid WordPress.orgi reegel, et ühe teema järjekorras on üks autor, seega oleme sunnitud keskenduma rohkem premium-toodetele kui tasuta toodetele.

See teine ​​asi on kahetsusväärne. Meil on valmimas huvitavaid tasuta asju, kuid me ei saa seda lihtsalt mõistliku aja jooksul kogukonnaga WordPress.org kaudu jagada. Nii et suurem osa uutest tasuta asjadest on nüüd meie enda veebisaidil ja ülejäänu ootab lihtsalt paremaid aegu.

Loodetavasti on meil järgmine teema – Hestia Pro (demo) – veebis ThemeForest veebis novembri lõpuks. Samuti loodan, et suudame säilitada 1 uue teema kuus tempot.

Suured tänud meeskonnale

Nagu võite ette kujutada, võib teema repo alt eemaldamine olla pisut motiveeriv. Enamik meie meeskonna inimesi on tegijad / loojad. Nad ehitavad meie asju, toetavad kliente ja annavad iga päev endast parima. Nii et nende tippteose repost eemaldamine oli pettumust valmistav (ehkki TRT tegi seda õigesti).

Sellegipoolest olen väga tänulik, et kõik andsid viimase kahe kuu jooksul endast parima ja tegid rohkem kui kunagi varem pingutusi, et tagada oma eesmärkide saavutamine.

Aitäh!

Ja mõnikord juhtusid asjad ka üllatavatel ja naljakatel viisidel. Näiteks otsustas Andrei, kes on meie täisfunktsionaalne arendaja, raha kokkuhoiuks ühe meie tootevideo häälkõne salvestamine.

Võib-olla on seal tema jaoks karjäär, mis te arvate? ��

Muideks, #WCUS on kohe nurga taga. Suurem osa meie meeskonnast on seal vabatahtlikena. Lisaks osalen ka Postituse oleku avaldamine sündmus. Ärge kartke öelda tere, kui olete ka seal!

Mis saab tulust?

Olgu, nii et on möödunud kaua aega, kui jagasin mingeid tooreid numbreid. Teeme seda täna, lihtsalt selleks, et saaksite üldise ülevaate sellest, kus me viibime. 2016. aasta oktoobri andmed:

ThemeIsle:

Revive.Social:

CodeinWP:

 • Sidusettevõtte sissetulek:
  • Hosting: 20 000 dollarit
  • Teemad: 8500 dollarit
 • Muud partnerid: 4000 dollarit

Siin on üldine jaotus:

(Diagramm WordPressi diagrammid ja graafikud Lite.)

Nagu alati, tänan teid lugemise ja CodeinWP toetamise eest! Olge kursis ja saate uusi aruandeid, tellides siin:

Kõik Karol K redigeerimised ja vaimukad ümberkirjutused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map