WordPress SEO põhitõed disaineritele: kuidas oma portfooliot täiustada

See on Dragan Nikolici külalise postitus.


Veebisaidi optimeerimine pole üksnes tehniline asi. Saate teha kogu sildistamise, teha oma metakirjeldusi, märksõnade uurimist ja muid käepäraseid asju, mida käsitleme artiklis pisut sügavamalt, kuid see tähendaks veel palju enamat, kui see on toetab sisu.
Teie veebisaiti ei peaks masinad lugema. Nad on siin ainult selleks, et abistada teabe ja teadmiste edastamist külastajatele teie WordPressi ajaveebi või portfelli vahel. Kõigi SEO juhiste järgimine oma portfelli optimeerimiseks peab olema koos sisuga. Visuaalselt atraktiivne, informatiivne, sidus ja semantiliselt korrektne sisu.

Keskenduge maksimaalsele efektile

Isegi enne oma veebisaidi sisu loomise alustamist peaksite oma sihilugeja mõtlema kõige rohkem:

Kes tahab teada, millest kirjutada kavatsete?

Kui plaanite oma idee käivitada, peate mõtlema, et teil on midagi, mida maailmale jagada. Sisu peab olema suunatud üsna kitsale ja konkreetsele valimile.
Peaksite lava pildistama ja teie kui ainus esineja sellel. Ja seal all saalis istudes on üksainus pealtvaataja. Materjal, mida kavatsete esitada, peab olema täielikult selle inimese keskmes. Sama kontseptsioon kehtib ka veebisaidi kohta. Liiga mitmekesise ja heterogeense sisu loomisel oma saidil on kehv konversioonimäär ja see ei avalda teie ettevõttele nii suurt mõju.

Visuaalne atraktiivsus selle tegelikuks muutmiseks

Teie veebisisu kujundamine tuleks visualiseerida köitva pakendina, mis meelitab külastajaid teie sisule tähelepanu pöörama. See on aga väga keeruline hetk, sest pakend peab sisaldama maitsvat ja kergesti seeditavat südamikku.
Kõrgetasemelise kujunduse jaoks aja kulutamine ei vii teid kuhugi, kui sisu ise pole asjakohane. Disainimaailma ja SEO valdkonna piiril on teie:

 • projektid,
 • pilte,
 • videosisu,
 • mallid,
 • juhtumiuuringud.

Ja vajaliku sisu hulgas on teil kindlasti vaja teksti, pilte, inspireerivaid videoid ja õpetusi.

Silmadega tegelemine on tehtud õigesti

Teie portfelli visuaalse välimuse osas on oluline olla piltidega mõõdukas ja vaimukas. Parim ja ainus võimalus siin on oma fotode postitamine. Üldised fotod või need, mida ostate aktsiapaikadelt, näivad petuvat.
Teie huvivaldkonnaga seotud originaalfotod näitavad külastajatele, et teie sisu tuleneb teie sisemisest motivatsioonist. Ehkki see on osa tehnoloogia nišist, saab veebisaidi visuaalse atraktiivsuse küsimust osaliselt vaadata läbi kunstiklaaside.
Kutsutav tekstiline sisu ja pilkupüüdev visuaalne ehtsus sobivad suurepäraselt põneva veebisaidi visuaalse identiteedi loomisel.
Nüüd, kui teate, mis inimesi köidab, peaksite otsimootoritele optimeerima samu visuaalseid ja tekstielemente.

Pildid ja SEO

Veebilehti jagatakse sageli sotsiaalsete saitide kaudu. Pilte kasutatakse sageli Twitteri kaardid ja sisse Facebooki avatud graafik ja WordPress SEO pistikprogrammi kasutamine nende parameetrite määramiseks oma veebisaidile tagab parema klikkimise määra.
Selleks, et teie fotod ja pildid räägiksid otsingumootoritest selgelt, peate kasutama järgmist:

 • kirjeldavad failinimed,
 • kirjeldavad alt sildid,
 • kirjeldavad pealkirjasildid,
 • kirjeldavad pealdised.

Võlusõna siin on "kirjeldav". See on otsingumootoritele ainus viis teada saada, mida nad vaatavad.
Mul pole kunagi olnud seda, et selle õigeks tegemiseks oleks vaja paar minutit rohkem kulutada, kuna olen märganud veebisaite, mis minu tähelepanu saavad, seda ka Google’ilt saada.
Failinimesid ja alt-silte märkavad kindlasti robotid ning pealkirjade sildid ja pealdised tõmbavad teie külastajate tähelepanu … Uskuge mind, näete tulemusi.

Tehnilised andmed

Jah, leiate, et faili suurus on oluline ja see mõjutab otseselt teie veebisaidi kiirust. Kuid, kellel on "üle optimeeritud" pildid ei näe teie külastajate vaatevinklist kenad välja, seega soovitan teil WordPressiga tegelevate disainerite jaoks lülitage see automaatne pildi tihendamine välja.
Seoses joondamisega ei pea ma teile sellest rääkima. Iga kujundaja ja kasutatavuse geek teab, et pildid ei tohiks teksti joondamist rikkuda.
Teie portfoolio on raske pilt, siis võite ja peaksite oma meediumid oma XML-i saidikaardile lisama. Yoasti WordPressi SEO pistikprogramm teeb seda kenasti. Isegi piltide jaoks, mis asuvad teie kohandatud postitustüüpides ja portfellides.

Projektid, portfellid ja SEO

Otsingumootorid saavad paremini aru, milles arvate, kuid tõlkimisel eksivad nad ikkagi ära. Universaaltõlk kutsus Skeem on see, millest kõik otsimootorid aru saavad.
CreativeWork skeemi järgi on tore lisada oma portfooliodesse ja aidata otsingumootoritel mõista, milliseid eeliseid saate inimestele pakkuda. Nad tänavad teid nende abistamise eest. Kui olete selle kasutusele võtnud, saate liikluse mõnusa suurendamise ja parema klikkimise määra.
Skeem ja RDF riivsai ilmub otsingumootori tulemuste lehtedel ja tagab teie WordPressi veebisaidi parema nähtavuse ja kasutajakogemuse.
Võite proovida ka kasutada ProfessionalService by Schema, mis on kohaliku ettevõtte sõnavara alamhulk, juhuks kui soovite oma veebisaiti ka kohalikul tasandil optimeerida.

Sisu, märksõnad ja SEO

Otsimootorid ei tunne rõõmu teie märksõnade korduvat ilmumist kogu lehel märgata, kuid see on mõnikord vältimatu ja te ei tohiks sellele liiga mõelda. Nii nagu te ei peaks disainerite portfooliole või juhtumianalüüsidele sisu tootmisel märksõnadele liiga palju mõtlema.
Kõige mõõdukam viis nende kasutamiseks on vähestes valitud lausetes ja pealkirjades. Samuti peaks iga tark disainer teadma, et koduleht on nende töö SEO sõlmpunkt, nii et veenduge, et teil oleks seal piisavalt teksti, mis selgitaks kõigile, millised on teie teenused.
See leht peab teie saidile ja pakutavatele teenustele lühidalt, kuid silmatorkavalt tutvustama. Igale lehele pealkirja andmine ja lühikirjeldus muudavad kogu saidi konkurentsivõimelisemaks ja silmapaistvamaks. Teie bränding, mis võib olla teie nimi või agentuuri nimi, asub pealkirjade siltide lõpus.
Kirjeldav silt on see, mida kasutajad näevad, kui otsimootor teie veebisaidile osutab. See kirjeldus peaks olema teie veebisaidi ülaosas olev tekstiline kirss. See võidab nende Interneti-kasutajate üle, kes näevad seda teie veebisaidile tulles ja on teie ainulaadse ja meelt avava sisu tunnistajad.

Korda

Disainerite ja loominguliste agentuuride WordPress SEO võib olla mõnevõrra erinev, kuna peate keskenduma visuaalsele sisule rohkem kui oma teksti jaoks. Nende veebielementide lehel olev SEO aitab kindlasti teie portfellil otsingumootorite kaudu reklaami saada. Nii et tehke neile õigus:

 • Fotode otsimootori sõbralikuks kasutamiseks kasutage alati kirjeldavaid Alt-silte ja failinimesid.
 • Fotode kasutajasõbralikkuse tagamiseks kasutage alati kirjeldavaid jaotisi ja kirjeldusi.
 • Kasutage projekti kirjeldustele vastavaid pilte ja videoid.
 • Kasutage parimat võimalikku pildikvaliteeti.
 • Rakendage avatud graafik ja Twitter-kaardid, kasutades WordPressi SEO pistikprogrammi.
 • Kasutage pildi saidikaarte (WordPressi SEO pistikprogrammi loodud XML-saidikaart).
 • Kasutage oma artiklite, portfellide ja muu loomingulise töö jaoks RDF-i riivsaia ja Schema.org-i sõnavara.

Nendest üksikasjadest hoolimine tagab teie ja teiste WordPress-disainerite vahelise vahemaa, kuid pidage meeles, et teie saidi visuaalne elegants ja sisu kvaliteet panevad inimesed teid tegelikult tööle.

Autori kohta: Dragan Nikolic on WordPressi copywriter ja blogija, kes võtab tööle kirglikult alustavaid ettevõtteid ja minimalismi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map