10 kõige väärtuslikumat võrgustamisoskust iga professionaali jaoks

10 kõige väärtuslikumat võrgustamisoskust iga professionaali jaoks

10 kõige väärtuslikumat võrgustamisoskust iga professionaali jaoks
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Parimad karjäärid rajatakse parimate võrkude ümber. Suurepärased ühendused pakuvad teile õppimisvõimalusi, reklaamimisvõimalusi, töökohti ja palju muud. Seevastu valed ühendused võivad viia teie karjääri keskpärasuse tasemele. See teeb oluliseks tugevate võrgustikuoskuste arendamise, et saaksite oma karjääriks sobiva võrgu üles ehitada.


Selles juhendis uurime kõige olulisemaid võrgustikuoskusi, mida eduka karjääri jaoks arendada. Vaatame ka seda, kuidas saate kõiki neid oskusi arendada. Kui vajate praktilisi, samm-sammult juhiseid, olete õiges kohas!

Võrgustiku loomise oskused igal professionaalil

Olulised koostööoskused iga professionaali jaoks:

1. Keskendumine ehtsate, pikaajaliste sõprussuhete loomisele

Esimene asi, mida peate tegema, on mõtteviisi muutmine, et keskenduda inimestele, mitte võimalustele. Inimesed saavad teada, kui lähenete neile ainult oma isikliku kasu nimel. Võimalik, et saate konkreetse asja, mida soovisite, kuid nad mäletavad teie enesekesksust ja annavad tulevikus vähem tõenäoliselt teile edaspidiseid võimalusi.

Selle mõtteviisi arendamiseks võite kasutada kahte peamist strateegiat:

Ela hetkes. Kui olete võrgusündmusel, keskenduge sellele, et olete täielikult kohal. Kui püüate end tulevaste võimaluste üle järele mõelda, panete selle mõtte tähele, siis vabastage see ja suunake oma tähelepanu sellele, mis teie ümber toimub. Harjutage seda oma igapäevases elus, nii et võrgusündmuste ajal on see lihtsam. Samuti saate selles paremaks muutuda, arendades a tähelepanelikkuse meditatsioon harjutama.

Luua võimalused õppida tundma inimesi väljaspool töökohta. Küsige inimestelt oma perede, kodude, hobide kohta. Inimestele meeldib rääkida endast ja eksperdid räägivad muudest asjadest peale nende erialaste teadmiste. Kui te nende kohta rohkem teada saate, on teil lihtsam ka näha inimesi kui nende pakutavaid võimalusi – ja just siis loote ruumi tähenduslikeks ühendusteks.

2. Aktiivne kuulamine

Aktiivne kuulamine on täielikult keskendumine sellele, mida teine ​​inimene räägib. See aitab teil säilitada teavet ja täielikult osaleda keerukates aruteludes. Aktiivne kuulamine näitab ka inimestele, et hindate nende arvamust ja asjatundlikkust.

Siin on oluline harjutage aktiivset kuulamist kogu aeg, mitte ainult töövestluste ajal. Pöörake inimeste lugudele nende isikliku elu kohta sama palju tähelepanu kui te nende professionaalsetele arusaamadele.

See näitab neile, et näete neid inimestena, mitte võimalustena. Samuti võite õppida midagi huvitavat või leida ühiseid huve, mis võivad teie suhteid süvendada.

Võrgustikuoskused: kuulake

Praktika aktiivne kuulamine võib jagada viieks etapiks:

 • Pane tähele. Vaadake otse kõlarit, vabastage segavad mõtted, pöörake tähelepanu kehakeelele ja seiske vastu reageerimise ettevalmistamise tõukele, kui teine ​​inimene veel räägib.
 • Näita, et kuulad. Tunnustage teist inimest noogutamise, näoilmete ja juhuste abil "jah" või "UH ah".
 • Tagasisidet andma. Mõelge sellele, mida inimene on öelnud, ja tehke kokkuvõte sellest, mida te nende arvates tähendasite.
 • Otsuse edasilükkamine. Lükake teadlikult oma vaikimisi eeldused eemale. Enne kohtuotsuste tegemist oodake, kuni teine ​​inimene on sõna võtnud. Ärge katkestage mässudega.
 • Vastake asjakohaselt. Ole aus, lugupidav ja avatud.

3. Võimalus asju positiivselt raamida

Keel on tohutu mõju sellele, kuidas me maailma näeme. Seetõttu on täiesti mõistlik, et teie kasutatav keel mõjutab seda, kuidas inimesed teid tajuvad. Kui kasutate pidevalt negatiivseid sõnu ja fraase, mõtlevad inimesed teile kui negatiivsele, võib-olla isegi lüüasaamise inimesele. Teisest küljest näevad inimesed positiivse keele kasutamisel teid positiivse inimesena, kes on alati valmis uute väljakutsetega toime tulema.

Positiivse keele kasutamine on eriti oluline tekstisuhtluses, kus teil pole kehakeelt, mis aitaks emotsioone edastada. Näiteks vaadake neid kahte lauset:

"Avastasin hiljuti teie töö WordPressi sfääris ja kirjutan, et kutsuda teid üles vestlusele minu podcastis."

"Olen teie töö tohutu fänn ja mulle meeldiks, kui saaksite mind oma podcastis WordPressi arutada."

Mõlemad laused annavad edasi teie kavatsusi, kuid ainult teine ​​väljendab teie entusiasmi. Ja see entusiasm paneb inimesi reageerima. Võimaluse korral kasutage selle entusiasmi ilmutamiseks selgelt positiivset keelt.

4. Võimalus keskenduda teiste vajadustele enne enda oma

Võrgustikuoskused: keskenduge teiste vajadustele

Üks tõhusamaid viise tugevate ühenduste loomiseks on teha midagi tähenduslikku nende inimeste jaoks, kellega soovite ühendust luua. See nõuab, et astuksite endast väljaspool ja keskenduksite sellele, mida teine ​​inimene vajab.

Niisiis, kuidas saate aru saada, mida keegi teine ​​vajab, isegi enne, kui olete nendega kohtunud? Kasutage ühte neist strateegiatest:

Pane tähele. Jälgige inimest Instagramis ja Facebookis. Tellige nende ajaveeb, taskuhäälingusaade või YouTube’i kanal. Kui mõjukad inimesed midagi vajavad, pöörduvad nad sageli nende kanalite poole, lootes, et keegi nende fännide baasil vastab nende vajadustele. See võib pakkuda teile suurepärase võimaluse pakkuda pakkumisi.

Uurimistöö. Kas on midagi, mida see inimene on alati tahtnud teha, või näete, et saate neid aidata? Kas nad teevad sageli teatud tüüpi koostööd? Kas saate kuidagi aidata neil oma veebipõhist kohalolekut parandada? Midagi saate nende ettevõtte heaks ära teha?

Pidage meeles nende inimlikkust. Kõigil on samad põhivajadused. Toit, vesi, uni, sotsialiseerumine. Otsige võimalusi, kuidas aidata inimestel neid vajadusi täita. See on eriti võimas füüsilistel üritustel, kus saate pakkuda inimesele jooki või tuua talle suupisteid.

5. Enesekindlus

Usaldus võib olla kasulik teie elu igas valdkonnas, kuid sellel on eriti suur mõju teie võrgustikutööle. Kui pakute kellelegi midagi, peate näitama enesekindlust oma suutlikkuses seda midagi pakkuda. Isegi kui kõik, mida teete, on enda tutvustamine, tahavad inimesed näha, et olete kindel selles, kes olete ja mida teete.

Kahjuks on paljudele meist enesekindlus ka üks keerulisemaid võrgustimisoskusi. See võib olla tingitud võitlustest impostori sündroom või suutmatus unustada, kui kolleegid või eelmised tööandjad on meid maha pannud. Saate siiski, luua enesekindlust nende strateegiate tahtliku kasutamise kaudu:

Kasutage kinnitusi. Need on positiivsed fraasid teie kohta, näiteks "Olen oma tööga hea". Saate neid valjusti öelda või kirjutada. Korda oma kinnitusi iga päev, kas hommikul või enne magamaminekut.

Hoolige oma füüsilise väljanägemise eest. Isegi kodust töötades võtke aega dušši pesemiseks, juuste pesemiseks ja kandke midagi professionaalset. Tahad, et saaks peeglisse vaadata ja öelda "nüüd on keegi, kes on valmis suurepärase töö ära tegema!"

6. Võimalus hästi hakkama saada tagasiside ja tagasilükkamisega

Seda võiks pidada enesekindluse aspektiks, kuid see on piisavalt oluline, et seda iseseisvalt arutada. Negatiivne tagasiside ja tagasilükkamine on enda väljaviimise vältimatud kõrvalmõjud. Peate suutma professionaalselt reageerida ja liikuda järgmise võimaluse juurde.

Seda oskust ei saa õppida õpikust ega ajaveebipostitusest, kuid tagasiside ja tagasilükkamise käsitlemise lihtsustamiseks on mõned asjad, mida saate teha:

Valmistage ette standardvastus. Loo aktsiafraas, nt "Täname, et märkasite, kaalun tulevikus teie seisukohti". Seejärel võite pöörduda selle fraasi poole igal ajal, kui tagasiside või tagasilükkamine jätab teid rabeletuks. See võimaldab teil professionaalselt reageerida, isegi kui kommentaar teeb emotsionaalselt haiget.

Võrguoskuse oskus: tulla tagasisidega hästi toime

Eraldage ennast oma tööst. Paljud inimesed satuvad lõksu, arvates, et nende tootlikkus ja väärtus on üks ja sama asi. Professionaalse tagasilükkamise aktsepteerimiseks peate looma oma töö ja töö vahel teatava eraldatuse. Seda saab teha, kehtestades ranged piirid oma töö ja koduse elu vahel ning tegeledes loominguliste hobidega väljaspool tööd.

7. Järjepidevus

Võrgustiku loomine peaks olema teie elu pidev osa, mitte midagi, mida teete ainult siis, kui otsite aktiivselt tööalaseid võimalusi. Tegelikult peaksite keskenduma võrgu loomisele enne, kui vajate professionaalset võimalust.

Hea uudis on see, et peaaegu igas tööstuses toimub regulaarselt professionaalidele mõeldud üritusi. Parimaid üritusi peetakse sageli isiklikult, kuid palju on ka veebis toimuvaid üritusi. Leidke kaks või kolm üritust, kus saate igal kuul osaleda, ja määrake need kalendrisse püsikuupäevadeks.

Teine hea viis võrgustiku loomiseks oma ajakavasse on blokeerida igal nädalal mõni aeg, et jõuda sotsiaalmeedias. Siin on oluline peate seda aega kasutama sotsiaalmeedias, et jõuda konkreetsete inimesteni. Kommenteerige nende postitusi, jagage nende sisu, võib-olla isegi saatke neile privaatsõnum, et küsida nende loodud asjade kohta. Piirake end nende suhetega, nii et te ei raiska aega.

Lõpuks soovite veenduda, et eraldasite aega vanade suhete tugevdamiseks. Kord kuus või isegi kord nädalas võtke kolleegidega kokku konverentskõnes või lõuna ajal. Saate jõuda õnnepühade sünnipäevani või soovida pühadele ka pühade ajal. Tuletage inimestele meelde, et olete olemas.

8. Intervjueerimisoskus

Võrgustikuoskused: intervjueerimisoskus

Intervjuuoskus on suurepärane võrgustumisoskus kahel põhjusel. Esiteks on intervjuude seeria suurepärane võimalus oma võrgu laiendamiseks. Teiseks, paljud intervjuuoskused võivad olla abiks igas sotsiaalses olukorras, mitte ainult intervjuude ajal. Näiteks on aktiivse kuulamise oskus hädavajalike intervjuude korraldamisel hädavajalik ning see on ka üks parimatest võrgustimisoskustest, mida saate arendada..

Mõned muud vestlusoskused, mis võrgutamisoskusena kahekordistuvad, on:

 • Võimalus uurida intervjuu subjekte põhjalikult
 • Kehakeele juhtimine
 • Professionaalsed rääkimismudelid

Parim viis nende oskuste arendamiseks on harjutamine. Hallake intervjuusarja blogis, taskuhäälingusaates või YouTube’i kanalil. Alustage enesekindluse loomiseks juba tuttavate inimestega, seejärel pöörduge inimeste poole, keda imetlete.

9. E-posti etikett

Sõltumata sellest, kuidas te oma võrgu inimestega kohtute, pöördub suhtlus lõpuks e-posti poole. Soovite veenduda, et teie e-kirjad näevad välja professionaalsed ja väljendate kogu jagatud teavet õigesti.

E-kirjade etikett on valdkonniti erinev, kuid alati tuleb järgida mõnda põhireeglit:

 • Kasutage selget otsest teemajoont
 • Kasutage professionaalset e-posti aadressi
 • Kasutage positiivset, professionaalset keelt
 • Kõiki korrektuure
 • Kui te pole kindel sõna täpses tähenduses, otsige seda enne selle kaasamist
 • Vastu pange tundele emotikone kasutada
 • Ainult kasutada "Vasta kõigile" kui see on tingimata vajalik
 • Kasutage vajaduse korral teiste privaatsuse kaitsmiseks BCC-d
 • Mainige e-kirja korpuses kõiki manuseid ja nende manuste eesmärki

Samuti soovite, et teie ühendused seaksid teie kommunikatsiooni tooni. Kui kolleeg kasutab oma vastustes vähem ametlikku kõnet, on teil võimalus kasutada ka vähem ametlikku keelt.

10. Kindel lifti tõus

Liftikõver on lühike samm, mille suudaksite saavutada aja jooksul, mis kulub liftisõidu jagamiseks kellelegi. Teisisõnu, see on üks või kaks lauset, mille abil saate inimesi huvitada, mida teete.

Hea liftiheli kirjutamise võti on keskendumine toimuva emotsionaalsele tuumale, mitte funktsionaalsetele üksikasjadele. Näete, kuidas see töötab, kui võrdlete järgmisi potentsiaalseid kohti minu vabakutselise ettevõtte jaoks:

"Olen vabakutseline SEO kirjutaja ja konsultant, kes on spetsialiseerunud WordPressil põhinevate ajaveebidega töötamisele."

"Kirjutan sisu, mis on Google’is hästi paigutatud ja muudab lugejad klientideks."

Võrgustikuoskused: lifti tõus

Teises osas ei mainita midagi WordPressi ega konsulteerimise kohta, kuid see annab minu tööle suurema usalduse. See samm tuletab inimestele meelde ka seda, miks nad vajavad SEO-kirjutajat: oma veebisaidi paremusjärjestuse parandamiseks Google’is. Ja see on lühem kui esimene helikõrgus, muutes kiiremini kohaletoimetamise kiiremaks.

Teie lifti samm on midagi, mis aja jooksul areneb. Katsetage erinevate fraasidega ja küsige usaldusväärsetelt kolleegidelt tagasisidet oma pigi kohta. Nagu enamus võrgundusoskusi, mida oleme arutanud, on liftitasu parandamiseks alati ruumi.

Lõplikud mõtted

Võrgustiku loomine võib olla hirmutav, kuid see ei pea olema keeruline. Järgmiste võrgutamisoskuste arendamise abil saate seda palju lihtsamaks muuta:

 • ✅ Keskendumine ehtsatele, pikaajalistele suhetele
 • ✅ Aktiivne kuulamine
 • ✅ Võimalus asju positiivselt raamida
 • ✅ Võimalus keskenduda teiste vajadustele enne enda oma
 • Enesekindlus
 • ✅ Võimalus hästi hakkama saada tagasiside ja tagasilükkamisega
 • ✅ Järjepidevus
 • ✅ Intervjueerimisoskus
 • ✅ E-posti etikett
 • Kindel lifti tõus

Nende võrgutamisoskuste olemasolul saate kindlasti luua sellise võrgu, mis omakorda aitab teil luua suurepärase karjääri!

Mis on teie võrgus kõige olulisem võrgustamisoskus? Jagage julgelt allolevaid kommentaare.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector