Mis on Gatsby? Kas see on WordPressi konkurent?

Mis on Gatsby? Kas see on WordPressi konkurent?

Mis on Gatsby? Kas see on WordPressi konkurent?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Mis on Gatsby


Kui 2020. aastal on veebisaidi või ajaveebi loomiseks nii palju võimalusi, on siin uus asi nimega Gatsby – mängu noorim mängija, kes võib olla lihtsalt elujõuline alternatiiv WordPressi, Joomla ja partii klassikalistele radadele. Või on? Mis ikkagi on Gatsby? Kui lihtne on saidi üles seadmine ja juurutamine Gatsbys? Kuidas Gatsby võrrelda WordPressiga? Sellele on palju küsimusi, millele tuleb vastata.

See on samm-sammuline juhend Gatsby-ga alustamiseks ja kuidas seda võrrelda vs WordPressiga. Selle postituse lõpuks peaksite suutma vastata, kas Gatsby sobib teie veebisaidi vajadustega.

Mis on Gatsby?

gatsby

Lihtsaim vastus küsimusele "mis on Gatsby" küsimus on see: Gatsby (teise nimega GatsbyJS) on staatiline saitide generaator, mis on üles ehitatud ReactJS-ile.

Kõige lihtsamas määratluses on staatiline veebisait HTML-lehtede rühm, mis ei tõmba andmebaasist andmeid, kui vaataja seda külastab. Seega näeb staatiline sait iga külastaja jaoks sama. Ka staatilisi saite laaditakse kiiremini, kuna server saadab kõigile külastajatele sama vastuse. Kuid te ei saa külastajatele sisu kohandada.

Teisest küljest on WordPressiga hostitav veebisait dünaamiline, mis tähendab, et kuvatav sisu sõltub külastajast. Server analüüsib iga päringut ja otsustab, kuidas reageerida.

�� idee a "staatiline WordPressi veebisait" on midagi, mida uurisime ühes selle blogi eelmises postituses – aka. peata WordPress. Gatsby on veel üks tehnoloogia, mis võimaldab staatilist WordPressi või WordPressi staatilist alternatiivi.

Gatsbyga alustamine

Olgu, nüüd, kui me teame, mis on Gatsby, õppige, kuidas kõige paremini sellega alustada:

Gatsby on üles ehitatud koos Reaketiga, nii et enne, kui te tõesti maa peal jooksma hakkate, on vaja JavaScripti ja selle raamistike tundmist. Siin on JavaScripti õpetus WordPressi arendajale.

Enne saidi arendusversiooni loomist Gatsby-s peate kõigepealt valmistama oma süsteemi Gatsby installimiseks ette. Kuna Gatsby on loodud Reacti abil, toimub paketihaldus npm kaudu, mis on osa igast NodeJS-i installist.

Kui teie arendusmasin töötab opsüsteemis Windows või MacOS, saate lihtsalt ühte neist kasutada installeerijad NodeJS-i allalaadimislehel. Linuxi keskkonnas saate selle installimiseks kasutada paketiinstallerit nagu yum või apt.

sudo apt värskendus
sudo apt install nodejs npm

Lisaks nõuab Gatsby arendusveebisaidi loomise eeltingimusena Giti installimist, versioonikontrolli tööriista. Liikuge edasi allalaadimisleht git paigaldaja hankimiseks. Pange tähele, et kui kasutate Giti jaoks juba GUI-agenti, näiteks GitHub Desktop või SourceTree, peate võib-olla siiski Giti eraldi installima, et seda terminalis käsuna kasutada.

Kui nõuded on installitud, olete lõpuks valmis Gatsby installima! Siin on kiire juhend Gatsby dokumentatsioonist.

Avage Windowsi rakenduse osana saadaval käsuviip NodeJS, mida saate käivitada oma menüüst Start. Unixi põhises süsteemis, näiteks Linuxis või MacOS-is, saate käsu nodeJS-i käivitamiseks tippida käsu nodejs terminali. GatsbyJS installimiseks kasutage npm installijat. Valik -g muudab paketi kõigile teie süsteemi kasutajatele kättesaadavaks.

npm install -g gatsby-cli

Paigaldaja hoolitseb kõigi paketi sõltuvuste eest. Kui installimine on õnnestunud, olete valmis looma oma esimese GatsbyJS-i saidi.

Looge oma esimene Gatsby sait

Gatsby saidi loomiseks peate käsu NodeJS käsuga käivitama järgmise käsu.

gatsby uus minu sait

See on samm, mis nõuab Gitit. Uue Gatsby eksemplari loomisel kloonib see andmeid saidilt vaikimisi käivitusteema ja salvestab selle minu saidi kataloogi. Gatsby starditeemasid arutame järgmises osas.

Veebisaidi arendusversiooni eelvaateks muutke aktiivne kataloog värskelt loodud minu saidi kataloogiks ja käivitage arendusserver.

cd minu sait
gatsby arenema

Kui saadate õnnestumisteate, minge veebisaidi praeguse versiooni kontrollimiseks üle aadressile http: // localhost: 8000. Tõenäoliselt näeb see välja umbes selline:

Esimene sait

Enne sisus muudatuste tegemist lugege läbi veebisaidi tootmiskonstruktsiooni loomise protsess. Oma veebisaidi staatiliste lehtede loomise alustamiseks kasutage järgmist käsku:

gatsby ehitada

Võite märgata, et staatilised failid luuakse minu saidi avalikus kataloogis. Kohaliku HTML-serveri käivitamiseks, et kuvada oma veebisait staatilisel, tootmisvalmis kujul, peate kasutama järgmist käsku. Pange tähele, et enne teenuse käitamist peate kasutama käsku build.

gatsby teenima

Nagu eduteates märgitud, võite oma äsjaloodud veebisaidi staatilise versiooni kontrollimiseks minna aadressile http: // localhost: 9000.

Gatsby starterid ja teemad

Kui installisite oma tühja saidi Gatsby, klooniti see GitHubi vaikimisi käivitamismall. Starterid on täielikult töötavad Gatsby saidid, mida saab Gatsby CLI kaudu kloonida ja uuesti kasutada. Võite mõelda starterile nagu esialgne mall, mille abil oma veebisait üles ehitada. GatsbyJS-i kogukond on loonud palju alustajaid, pidades silmas erinevaid vajadusi, nagu näiteks ajaveeb, e-kaubandus ja dokumentatsioon.

Gatsby väidab stardikogu kõigi starterite dokumenteerimiseks, mida üks võib kasutada. Alates 2019. aasta aprillist on saadaval üle 150 alustaja!

gatsby starterid

Ehkki alustajad pakuvad kasutajatele suurepärast platvormi veebisaidi loomiseks praktiliselt kiiresti, pole need tõsisemate arengustsenaariumide korral tõesti suurepärane idee. Selle peamine põhjus on suutmatus alustajaid aja jooksul ajakohastada.

2018. aasta lõpus Gatsby tutvustas teemade kontseptsiooni. See võimaldas korduvkasutatava teema loomiseks faili gatsby-config.js. See on tohutu muutus selles, mis on Gatsby ja milleks see võimeline on, eriti võrreldes WordPressiga.

Seal on arendajate kogukond Gatsby teemade puhul tuleb aga tootmiseks valmis olevate teemadeni jõudmiseks palju ära teha – asi, mis pole WordPressiga üldse probleem.

Migreerub Gatsbysse

Lihtsaim viis postituste Gastbysse sissevõtmiseks on Markdown. Sõltumata sellest, milline ajaveeb teil on, peate kõik tulemused Gatsbysse migreerima vormingus Markdown.

Nagu öeldud, ei paku enamik veebisaidiplatvorme, sealhulgas WordPress, Markdowni eksporti väljast, nii et peate esmalt oma sisu eksportima HTML-i või XML-i ja alles seejärel teisendama kõik Markdowniks. Kui teie Markdown’i lehed on valmis, siis siin on juhend Markdowni postituste loendi lisamiseks Gatsby juurde.

Kui teil on nii arendusmasinasse installitud WordPress kui ka Gatsby, võiksite uurida paketti gatsby-wordpress-migrate npm-l. Pakendi leht sisaldab juhiseid migreeruma WordPressist.

Lisaks võib WordPressi uuemast versioonist migreerimine olla WordPress REST API abil lihtsam. Siit leiate üksikasjaliku juhendi kuidas kasutada GraphQL-i ja WordPress Rest API-d oma WordPressi ajaveebist postituste saamiseks Gatsby juurde.

Gatsby plussid ja miinused

Gatsby kasutamisel on teatud eelised, mis võivad potentsiaalsetele kasutajatele meeldida. Gatsby abil üles ehitatud sait on sisuliselt üheleheline rakendus. See tähendab, et sisemise lingi klõpsamine ei tekita vajadust laadida täiesti uut ressurssi, mis omakorda säästab palju HTTP-päringuid. WordPressis peate järgima teatavaid parimaid tavasid, et veenduda oma saidi kiiruse optimeerimises või ka teie piltide optimeerimises.

Näiteks Gatsbys on pildi optimeerimine automaatne. Alustuseks eemaldab Gatsby kõik metaandmed piltidelt, muudab nende suurust ja tihendab neid ning rakendab ka laiska laadimist! WordPressis soovitame kasutada sellist teenust nagu Optimole pildi optimeerimiseks.

Lisaks teeb Gatsby ka muid ülesandeid, näiteks komplekteerimine ja minimeerimine ressursse oma veebisaidil enne nende teenindamist. Lõpuks, kuna veebisait on staatiline, kajastub iga värskendus tootmisversioonis kohe, kui tõukel saabub.

Üldiselt on staatilised saidid ka turvalisemad, kuna häkker ei pääse sisuliselt mitte kuskile peale serveri enda purustamise. WordPressi abil saavad kõik juurdepääsu põhimõtteliselt töötlemata PHP-failidele, mis võivad olla haavatavad mitme erineva rünnaku korral. Kuna paljud WordPressi saidid kasutavad korraga rohkem kui 20 pistikprogrammi, on mõistlik võimalus, et ühte neist pistikprogrammidest kasutatakse ära ja seda kasutatakse lüüsina teie saidile tungimiseks. Nagu see juhtus mitte nii kaua aega tagasi P3 pistikprogrammiga.

Gatsby vs WordPress

Siinkohal saame kõik aru Gatsby ja WordPressi peamistest erinevustest – üks on staatiline veebisaidi generaator ja teine ​​on täieõiguslik dünaamiline veebimootor ja CMS, kuid uurime põhjalikumalt iga üksikut aspekti:

Uue saidi loomise lihtsus rakendusega Gatsby vs WordPress

Võrreldes WordPressiga ütleksin, et Gatsby installimine nõuab sarnast oskuste taset. Enne WordPressi installimist peate WordPressis installima veebiserveri (Apache), PHP ja andmebaasi..

See kehtib eriti siis, kui arutame WordPressi installimist arendamise eesmärgil – see tähendab, et peate seda tõenäoliselt tegema installima WordPress käsitsi ja ärge kasutage ära oma veebi valmis WordPressi installimist.

Tühja saidi loomise lihtsus rakendusega Gatsby vs WordPress

Mis on Gatsby, võrreldes WordPressiga, on Gatsbyga tühja saidi loomine natuke keerulisem, kuna see hõlmab terminali kasutamist.

WordPressis on teil tore installimisviisard, mis aitab teil sammud kenasti läbi saada ja ainus, mida peate käsitsi tegema, on andmebaasi koostamine.

Kuidas võrrelda Gatsby teemasid WordPressiga ”?

Arvestades WordPressi projekti küpsust, on WordPressi teemade vahel tohutu kogumik, mille hulgast valida. Kui vahetate Gatsby, on teie võimalused väga piiratud, kui te ei soovi mingit teemat nullist edasi arendada.

Rääkimata sellest, teemade installimine ja vahetamine WordPressis on ülilihtne ja ka nende kohandamine pole sugugi keerulisem, isegi kui teil on programmeerimisteadmised täiesti nullid.

Üldiselt on teemaosakonnas võistlus keelatud. Valitseb WordPress.

Järeldus

Okei, ma loodan, et olete leidnud vastuse küsimusele "mis on Gatsby?" küsimus siin. Üldiselt pakub Gatsby tõeliselt huvitavat alternatiivi inimestele, kes on WordPressist väsinud või tahavad lihtsalt katsetada, mis seal veel on.

Kuigi WordPress on kogu platvormi populaarsuse, kogukonna, kasutusmugavuse ja üldise funktsionaalsuse osas selge võitja, pakub Gatsby oma loomulikus vormis ka suurepäraseid omadusi.

See projekt on veel väga noor ja lisab regulaarselt uusi funktsioone. Kuid selleks, et Gatsby maiuspaiku täielikult kasutada, peab olema sisse lülitatud JavaScripti ja Reaxi versioon, mis võib olla suurim takistus Gatsby vastuvõtmisele suurema kogukonna poolt.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector