Milline on parim pilve IDE aastal 2020? Siin on 8 parimat valikut

Traditsiooniliselt oli arendajatel tavaline luua kood teie igapäevaste tekstiredaktorite abil. Alates kohalikust masinast kuni serverini on terminalipõhised tekstiredaktorid, nagu VIM ja Emacs (nagu ka GUI-põhised tekstiredaktorid, näiteks SublimeText), paljude arendajate jaoks endiselt menüüvalikud. Kuid pilveteenuste kasvav populaarsus viib pilve IDE-de tõus. Selles postituses käsitleme täna kõige populaarsemaid ja funktsionaalsemaid võimalusi ning proovime leida parim pilve IDE 2020. aastal.


Kuid kõigepealt, kuidas IDE erineb tekstiredaktorist? Lisaks täpsematele tekstiredaktorifunktsioonidele, näiteks süntaksi esiletõstmine, on kõige olulisem erinevus see, et IDE võimaldab teil koostada ja käivitada kirjutatava koodi. Lisaks on mõnel IDE-l täiustatud funktsioonid, näiteks silumine. Parimad IDE-d pakuvad ühekordse lahenduse kõikidele teie arenguvajadustele – koos lisavõimalustega nagu versioonikontroll ja pidev integreerimine.

Parim pilve IDE

Siin on täielik rivistus:

 1. CodePen #
 2. JSFiddle #
 3. Microsofti Azure’i sülearvutid #
 4. Vaatlusnumber
 5. Repl.it #
 6. Codenvy #
 7. Google Cloud Shell #
 8. Codeanywhere #

1. CodePen

kopeeni pilve IDE

CodePen on HTML, CSS ja JavaScripti pilvepõhine redaktor, mis võimaldab teil reaalajas katkendid renderdada ja neid siis teistega jagada. CodePeni peamine eesmärk on võimaldada arendajatel luua oma esiotsa töö demosid.

CodePeni demoCodePeni demo

CodePeni demos saate kasutada välispidiselt hostitavaid stiililehti ja skripte. Lisaks annab CodePen teile juurdepääsu JavaScripti konsoolile, et oma koodi siluda, kui loote platvormis elementi.

CodePeni demosid saab manustada ka teie veebisaidile. Manustatud pliiatsitel on koodi eelvaated, mis muudavad need ideaalseks tehnilistele kirjutajatele, luues samal ajal õppematerjale tehnoloogia jaoks.

CodePen võimaldab teil kasutada teiste arendajate tööd ja neid edasi arendada. Teie koodist pakutakse erinevaid vaateid, kuid mõned neist on saadaval ainult saidil profiversioon, alates 8 dollarist kuus, mille kohta arveldatakse igal aastal.

Kuigi CodePeni tugevus on pliiatsite loomine ja jagamine, tutvustas see Projektid 2017. aastal, mis võimaldab teil saidil luua terveid esiotsa projekte, muutes selle täielikuks IDE-ks.

2. JSFiddle

jsfiddle - pilve IDE JS-i jaoks

JSFiddle on varajane IDE, mis sai alguse koodimänguväljakuna ja mõjutab tänapäeval paljusid teisi konkurente. See võimaldab teil luua esiotsa elemente ja muuta need brauseris elavaks.

JSFiddle'i demoJSFiddle’i demo

Lisaks oma töö kinnistamisele välistele saitidele saate ka teiste tööd teha ja seda edasi ehitada. JSFiddle on CodePeni lihtsustatud versioon neile, kes soovivad töötada lihtsama koodiredaktoriga, kuid omavad siiski kompileerimisvõimet.

3. Microsofti Azure’i sülearvutid

azure - Microsofti parim pilve IDE

Microsoft Azure’i sülearvutid on Microsofti pakutav terviklik lõpplahendus, mille kaudu hallatakse läbi arendatud projekte Jupyteri märkmikud. Esiteks peate oma Microsofti kontole sisse logima ja valima plaani. Saadaval on tasuta astmeplaan. Teie projektid võivad põhineda Python 2, Python 3, R või F #.

Seejärel saate tühja projektihoidla lähtestada README-märgistusfailiga.

Loo projekt Azure'isLooge projekt Azure’is

Kui hoidla on loodud, võite jätkata märkmike loomist ja nendega töötada.

Jupyteri märkmik Azure'isJupyteri märkmik Azure’is

Azure võimaldab teil ka projekti asukohas terminali käivitada. Saate terminalis käitada Unixi käske ning pakkuda ka võimalust Pythoni koodi silumiseks terminali kaudu.

Azure'i terminalAzure’i terminal

Azure võimaldab teil ka oma projekti kaastöötajatega jagada. Microsofti Azure’i sülearvutitele loodud õpetused on ka platvormil olevate projektide kujul. Näiteks siin on projekt teemal nende sülearvutite andmetele juurdepääs.

4. Vaatlusväärne

jälgitavq

Kuigi Jupyter vastutab Pythoni populaarsuse suurendamise eest pilves, on see inspireerinud ka Observablei loojaid üles ehitama sarnast lahendust JavaScripti jaoks.

Vaatletavad märkmikud on JavaScripti pilve märkmikud, mis võivad sisaldada skriptide segu ja Markdownit. Vaatluse peamine eesmärk on jagada JavaScriptil põhinevaid graafikuid läbi pilve.

Vaadake funktsiooni Observable funktsioone ilma kontot loomata demo märkmik.

Vaadeldav demoVaadeldav demo

Konto loomisel saate salvestada kõik märkmikus tehtud muudatused ja jagada tulemusi teistega.

Liigume nüüd pisut täiuslikumate lõpplahenduste juurde, et leida teisi parimaid pilve IDE-platvorme.

5. Repl.it

repl.it

Repl.iti idee on lasta teil keskenduda kodeerimisele, lastes platvormil hoolitseda keskkonna seadistamise eest.

Kui olete registreerimise lõpetanud, saate klõpsuga keskkonna luua. Valida on tohutul hulgal keeli. Sellel meeleavaldusel jätkakem Pythoniga.

Keskkonna valimisel jaguneb avanev aken kolmeks veeruks – failisüsteem, tekstiredaktor ja terminali tõlk. Saate neid muuta, et keskenduda projekti osale, millele keskendute.

Keskkonna vastusedVasta keskkonda

Vasakpoolsest menüüst saate valida ka need paketid, millega soovite oma praeguses projektis töötada. Repl.it-is on olemas isegi mitme mängija võimalus, mis muudab selle koostööks kasulikuks! Selle aktiveerimisel saate luua potentsiaalse kaastöötajaga URL-i, et projekti kaastöösse panustada või reaalajas vaadata.

Repl.it koostööRepl.it koostööd

6. Codenvy

codenvy

Codenvy on veel üks pilvepõhine IDE, mis võimaldab teil konfigureerida oma arenduskeskkonna, kirjutada oma platvormi koodi ja seejärel selle käivitada. Selle demonstratsiooni käigus loogem PHP-põhine keskkond.

Codenvy’is nimetatakse pilves olevat arenduskeskkonda tööalaks. Pärast registreerimist peate kõigepealt looma eelnevalt määratletud virnaga tööruumi. Korstnad sisaldavad populaarseid programmeerimiskeeli nagu PHP, Python, Go ja Rails koos 3 GB muutmäluga vabatasandil. Tasuta plaani saavad kasutada ka kuni kolme arendajaga võistkonnad.

Looge Codenvy'is tööalaLooge Codenvy’is tööala

Kui olete tööala loonud, on funktsioonid sarnased Repl.it-ga. Teie tööpiirkond on jagatud failihalduseks, tekstiredaktoriks ja terminaliks. Erinevalt Repl.itist saate oma koodi silumiseks kasutada terminalis Unixi käske, mitte ainult Pythoni tõlki..

Codenvy PHP näidisprojektPHP näidisprojekt Codenvy’is

Codenvy võimaldab teil ka projekti GitHubist importida või hoidlat kaugemasse kohta kloonida. Lisaks võimaldab Codenvy jagada oma projekti kaastöötajatega reaalajas.

7. Google Cloud Shell

cloud.google

Google Cloud Shell on pilves asuv terminal, mida saate kasutada brauseri kaudu. Cloud Shell on eelinstalleeritud paljude populaarsete raamatukogude ja teenustega, näiteks Docker, Python, Git ja VIM. See annab teie kodukataloogis 5 GB salvestusruumi.

Google Cloud Shell on terviklahendus arendajale, kellel puudub kohalik arenduskeskkond. Kui kasutate Chromebooki, peaks see valik hoolitsema enamiku teie arenguvajaduste eest.

Google Cloud Shell TerminalGoogle Cloud Shelli terminal

Google Cloud Shell pakub teile ka GUI-põhist tekstiredaktorit, kui teile ei meeldi sellised termini tekstiredaktorid nagu VIM ja Emacs. Tekstiredaktori käivitamiseks failisüsteemi vaataja abil kasutage terminali paremas ülanurgas olevat redigeerimise ikooni.

Google Cloud Shelli GUI-tekstiredaktorGoogle Cloud Shelli GUI-tekstiredaktor

Ehkki saate Gitiga oma failide sünkroonimiseks terminalis kasutada, saate ka vasakul kuvatava failisüsteemi kaudu faile üles või alla laadida. Lisaks võimaldab avalik beetaversioon doki kujutisest kesta luua.

Üldiselt näib Google Cloud Shell olevat primaarse arenduskeskkonnana kasutatav võimalus. Toote sagedaste muutuste korral peaksite seda kindlasti proovima.

8. Codeanywhere

codeanywhere - ehk parim pilve-IDE üldiselt

Codeanywhere on viimane võimalus meie püüdlustes leida parim pilve IDE. See on platvormideülene pilve IDE, mis võimaldab teil luua keskkonna, importida või luua projekti ja seejärel käivitada samas keskkonnas.

Codeanywhere’is pole tasuta taset, ehkki seitsmepäevane prooviversioon on saadaval. Odavaimad plaanid on 2,5 dollarit kuus, arve esitatakse igal aastal.

Seadke keskkond Codeanywhere'iSeadke Codeanywhere’i keskkond üles

Kui olete sisse loginud, peate looma arengukeskkonna. Võite kasutada ühte olemasolevatest suvandite loendis olevatest pinudest. Kasutagem Pythoni arengule keskendunud virna:

Tekstiredaktor saidil CodeanywhereTekstiredaktor Codeanywhere’is

Kui ehitamine laaditakse edukalt, saate Giti projekti importida või luua oma tühja hoidla.

Terminal Codeanywhere'isTerminal Codeanywhere’is

Rikastekstiredaktoriga saate faile luua, redigeerida ja salvestada. Järgmisena saate vastava käsu käivitamisel käivitada mis tahes koodi, mille olete loonud või terminali kaudu salvestanud.

Codeanywhere pakub versiooni juhtimise kaudu lisaks GitHubile ja BitBucketile sünkroonimist ka Dropboxi, OneDrive’i ja Google Drive’iga. Lisaks saate FTP-klientide kaudu oma keskkonnaga ühenduse luua ka failide teisaldamiseks teistest asukohtadest. Codeanywhere on teinud ka partnerluse DigitalOceaniga, et integreeruda DO-tilkadega.

Lõplikud mõtted parima pilve IDE kohta

Parimale pilve IDE-le ei pruugi 2020. aastal olla ühest vastust, kuid sõltuvalt teie vajadustest on palju võimalusi, mille hulgast valida:

Kui peate lihtsalt koodilõike täitma ja jagama, peaksite proovima JSFiddle või CodePen.

Kui soovite luua märkmikke, milles on kombinatsioon Markdown ja koodiväljundid, võite selle anda Azure’i sülearvutid või Vaatlusväärne proovida.

Kui soovite alternatiivi kohalikule arengukeskkonnale, peaksite proovima Google Cloud Shell.

Kui soovite täielikku otsast lõpuni lahendust, peaksite proovima Codeanywhere, Codenvy või Repl.it.

Milline neist on teie arvates 2020. aasta parim pilve IDE? Kas jäime teie lemmikust ilma? Andke meile allpool toodud kommentaarides teada.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus ja esitlus Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map