Kuidas olla keskendunud tööl 12 “sügava töö” meetodiga

Kuidas olla keskendunud tööl


Kas poleks tore, kui teaksite, kuidas tööl keskenduda, mitte mõelda onu sünnipäevale? Või mis iganes juhtus selle kodust pärit lapsega? Või on see ainult mina?

Muidugi võivad teie segavad mõtted olla minu omadest huvitavamad, kuid võin kihla vedada, et need on ikkagi sissetungid, milleta saate ilma hakkama. Kas sa tead, mis võiks aidata? Kasutades mõnda sügavad töömeetodid oma igapäevases lihvimises.

Aga mis see on sügav töö, mida sa ütled?

Kutsealane tegevus, mida teostatakse häireteta keskendumisseisundis, mis surub teie kognitiivsed võimalused nende piirini. Need jõupingutused loovad uut väärtust, parandavad teie oskusi ja neid on raske korrata.Cal Newport, “Deep Work”

Lihtsamalt öeldes: sügav töö muudab teid paremaks. Ja kui kaugtöö populaarsus kasvab ja talentide kogukond süveneb, kes ei vaja konkurentsieelist?

Kuid see ei ole plug-n-play-i tööriist, mis suurendab teie tähelepanu, loob rohkem väärtust ja takistab robotitel teie tööd võtmast. Ma mõtlen, et kõik need asjad saate saavutada sügavat tööd tehes, kuid see võtab natuke kõvasti tööd.

Näiteks minu esimene sügava töö katse oli läbikukkumine. See oli vaevalt nädal, enne kui ma ära läksin. ��‍♂️

Minu teisel minekul oli alles kaks nädalat, enne kui märkasin toimumas midagi elumuutvat. See oli erinev, kuna alustasin väiksemate muudatustega ja siis lisasin rohkem – suuremaid – muudatusi.

Sel põhjusel on see artikkel üles ehitatud parimatele sügava tööga seotud näpunäidetele, mis aitavad teil välja mõelda, kuidas tööl keskenduda. Kui alustate ülalt, leiate ehitusplokid, mis muudavad teie jaoks sügava töö. Või tõmmake mõni näpunäide tööpäeval keskendumise parandamiseks välja.

Olgem null:

1. Määrake oma ülesanded pinnapealsete või sügavate ülesannetena

Parim viis keskenduda ülesandele on töötada ülesannetega, mis pakuvad suurimat kasu ja naudingut. Enne kui olete valmis sügavale tööotsimisele sukelduda, peate teadma, millised ülesanded nõuavad kõige rohkem keskendumist. Õnneks pakub Newport lihtsat valemit, mis aitab meil seda teha:

Kui kaua kulub (kuudes) nutika hiljutise kõrgkooli lõpetanu koolitamiseks, kellel pole minu erialal eriväljaõpet, selle ülesande täitmiseks? Cal Newport, “Deep Work”

Ilmselt on nii, et mida lühem on ajavahemik, seda madalam on ülesanne ja seda madalam on tasu. See meede aitab teil otsustada, millised ülesanded on pikas perspektiivis kõige tasuvamad – keskenduge neile.

2. Lõpetage multitegumtöötlus ja korraldage oma päev sügava tööfilosoofia abil

Multitegumtöö on teie tähelepanu keskpunkt. Iga kord, kui vahetate pandud ülesandeid surve aju täidesaatvatele funktsioonidele vahetada tähelepanu ja seada eesmärgid iga ülesande jaoks ümber, mis muudab teie kogutud kognitiivsest energiast suured eemaldumised. Korraga ühe ülesandega töötamine tähendab, et suudate sellele pühendatud tähelepanu pöörata. Tasud on suuremad, vigu jääb vähemaks ja tehakse rohkem.

Newportil on neli erinevat sügava töö filosoofiat, mis aitavad teil leida oma töögraafiku järgi ideaalse päevastruktuuri.

Filosoofia
Mis see on?
Minimaalne ajaühik
Kas see on teie jaoks?
KloostriKõrvaldage kõik madalad pingutused ja keskenduge ühele ülesandele, mis annab tohutult väärtust.Kuni ülesanne on täidetud.Kas suudate end pikema aja vältel oma keskkonnast eemaldada?
BimodalJagage oma aeg madalate ja sügavate ülesannete vahel. Leidke sügavad ja katkematud keskendumisperioodid.Üks päev.Kas teil on edu saavutamiseks vaja madalaid ülesandeid??
RütmilineSügav töö on harjumus ja osa teie igapäevasest rutiinist.60–90-minutilised plokid.Kas teil on sügavaid ja madalaid ülesandeid, mis vajavad regulaarset tähelepanu?
AjakirjanduslikAlustage sügavat tööd, kui aega on ilma palju ette teatamata.Piisab vaid 30 minutist.Inimesed, kellel on tugev tahtejõud ja kes suudavad fokuseerimise sisse ja välja lülitada.

Minu ja ilmselt enamiku kontoritöötajate jaoks on rütmiline filosoofia parim lahendus. Mul on palju madalaid ülesandeid, näiteks kommentaaride modereerimine, märksõnade jälgimine ja "meilisõnumid," mida ei saa tähelepanuta jätta. Kuid veelgi enam – rütmiline filosoofia võimaldab teil teha jõupingutustest pausi, et oma jõudu täiendada, hoides samal ajal iga päev kasumlikku arvu sügavaid töötunde..

3. Lõpetage inspireerimise ootamine

Amatöörid istuvad ja ootavad inspiratsiooni, ülejäänud meist lihtsalt tõusevad püsti ja lähevad tööle.Stephen King

Ühendades hea tööruumi reeglite ja rutiinidega, muutke endale tööle asumine lihtsaks. Kuigi "hommikused rutiinsed artiklid" võib arvata, et olete Fortune 500 ettevõtte juhtimisest eemal vaid hommikusöögi burrito, need tõenäoliselt ei vasta tõele. Siiski on andmeid, mis kinnitavad arvamust, et rituaalid ja rutiinid võivad aidata teil teravdada keskendumist, eemaldada ebakindlust ja suurendada enesekindlust.

 • Kas teil on asukoht keskendunud töö jaoks. See kehtib eriti kaugtöötajate kohta, kuid kontoritöötajad peaksid leidma ka piirkonnad, kus tähelepanu kõrvale juhtida.
 • Komplekt saavutatavad ajalised piirangud keskendunud töö jaoks, et hoida oma mõte terav ja motivatsioon kõrge. Terve päeva vältel avatud lahing on motiveeriv ja kurnav.
 • Komplekt reeglid, mis aitavad teil keskenduda. Kas keelate Interneti kasutamise, ignoreerite Slacki, pöörake telefoni näoga allapoole?
 • Anna oma aju mingit tuge. Tooge oma asukohta kohv, tee, vesi ja tervislikud suupisted.
 • On kõik, mida läheduses vaja on nii et te ei pea pärast oma elama asumist oma kohalt eemalduma.
 • Hoidke oma laua peal märkmepadja. Esiteks kirjutage kõik üles kasulikke ideid kui lähete. Teiseks pange kirja vähem kasulikud ideed, mis võiksid teid töölt eemale meelitada.

4. Kasutage mõtestatud meedet

Me elame ajastul, kus jõudluse mõõtmine on lihtsam kui kunagi varem. Ehkki võite leida miljoneid tootlikkuse mõõdikuid, on sügavat tööd kõige parem kasutada koos plii ja mahajäämus mõõdud.

A mahajäämus mõõtmine on suurepärane viis tulemuste mõõtmiseks. Näiteks on teie põrkemäär hea viis mõõta, kui kaua inimesed kohapeal viibivad. Kuid see ei aita sind tegelikult pidama inimesed kohapeal. Parema põrkemäära saamiseks peate plii meetmed paigas. Juhtmeetmed on otseselt seotud mahajäämuse mõõtmega ja aitavad tulemusi ennustada. Näiteks peaks saidi kiiruse mõõtmine ja parandamine vähendama teie põrkemäära.

�� Kui õppite, kuidas tööl keskenduda, mõelge, milline võiksite olla tulemus, ja määrake see oma mahajäämuse mõõdupuuks. Seejärel tuletage välja kaks selget juhtmeedet, mis aitavad teil seda saavutada.

Minu jaoks keskendusin meelsasti teatud arvu artiklite kirjutamisele. See viis aga selleni, et tähtaegade saabudes lähenesin oma tööle. Oma eksperimendi osana järgisin Newporti nõuandeid ja jälgisin igapäevaste sügavate töötundide arvu. See arv kasvas pidevalt minimaalselt kolme tunnini päevas. Selle mõju oli märkimisväärselt vähenenud mahajäämus ja madalate ülesannete kiirem täitmine. See vabastas mind ka huvitavate projektide tegemisest.

5. Visake ülesandeloend välja

Kasutage nina puhumiseks oma ülesandeloendit, vähemalt sellest on kasu. Ajastage ülesannete täitmiseks aega ja teil on päeva jooksul nende peal olemine palju lihtsam.

Ma kirjutasin iga päev ülesandeloendit. Nädala lõpuks oli see pikk nimekiri mind iga ülesande täitmise ajal ära tüüdanud. Kui aga hakkasin oma ülesandeid korraldama juba olemasolevate tundide paiku, hakkasin neid sagedamini läbi saama.

Esiteks kaaluge kõigi nende ülesannete korraldamiseks ühe sellise tasuta projektihaldusriista kasutamist, nagu me teeme Redboothis.

Minu Redboothi ​​ülesannete loend aitab mul ülesandeid korraldada ja minu kalendrit asustada

Teiseks kasutage kalendrit või päevaplaneerijat, et seada ajaplokid sügavatele või madalatele ülesannetele. Üksikute sügavate toimingute tegemiseks ei tohiks plokid olla pikemad kui 90 minutit (teie aju ei saa sellega palju enamat hakkama). Panin oma ajakava paika nädal ette ja näpistan seda vastavalt vajadusele.

Kui õpite, kuidas tööl keskenduda, korraldab selline ajakava teie päeva ja seab piirid.

Umbes oma sügaval tööajal teen ma väiksemaid madalaid ülesandeid, mis nõuavad vähem keskendumist. Näiteks kontrollin iga päev pärast sügavat tööseanssi ajaveebi kommentaare, Facebooki kommentaare ja vastan e-kirjadele. Mitte ainult ei kustuta teie mahajäämus, vaid saate ka pausi intensiivsest keskendumisest.

6. Seadke oma keskendunud ülesannete jaoks eesmärgid ja eesmärgid

Iga oma keskendunud ploki puhul mõtlen, mida ma igas plokis saavutada tahan. See aitab luua iga ploki valmidusetunde, mis aitab mu ajudel ümber orienteeruda teistsugusele ülesandele, kuna iga kord on täielik valmidus..

Ma kasutan seda eesmärkide ja eesmärkide mall et aidata mul vaimselt iga plokki korraldada ja seada eesmärgid suure ülesande igale osale. See on selline, nagu igale ülesandele kehtestataks minimaalsed tähtajad, mis lisab ülesandele kiireloomulisuse, ilma et oleks vaja vaevata tähtaja lõppu. See aitab mul blokeeringu lõpus ülesande sulgeda, mis omakorda vähendab tähelepanu jäävust ja aitab mul keskenduda järgmisele ülesandele.

Kuidas kasutada tööl keskendununa lihtsat malli

7. Hoidke kinni oma ajakavast!

Üks põhjus, miks mulle Google kalendri kasutamine meeldib, on võime ülesandeid teisaldada ja nende ajastamist muuta. Ja kindlasti peate seda aeg-ajalt tegema. Näiteks tõmmati mind seda artiklit kirjutades eemale, et vaadata probleemi meie õe saidil olevate ribareklaamidega, TeemaIsle. Kui olete ülesandest eemale tõmmatud, on kõige parem proovida see viieks või kümneks minutiks ära panna ja oma tahtejõudu kasutada.

See kehtib kõigi seestpoolt tulevate tähelepanu kõrvalejuhtimiste kohta. Kas olete huvitatud Red Hot Chili Peppers ajaloost? Proovige see vähemalt viieks minutiks välja lülitada. See aitab suurendada teie keskendumisvõimet, kuid võib tähendada ka seda, et häirivad mõtted kaovad, kui lükkate neile vastu.

Veel mõned ideed, mis aitavad teil keskenduda oma ülesandele:

 • Seadke taimer iga ajaploki kohta.
 • Tehke oma klotsid väiksemaks ajaühikud, alguses, et aidata fookust juhtida.
 • Kavas väikesed pausid oma plokkides,
 • Kui praktiline, Interneti-ühenduse katkestamine.
 • Sulgege sõltumatud vahelehed, eriti e-posti teel.
 • Pöörake oma telefoni ekraan küljelt alla.
 • Vaigista teatised Slack’is või mõnes muus kommunikatiivses tööriistas.

8. Kirjutage paremaid e-kirju ja sõnumeid (kui neid üldse kirjutate)

Postkasti eiramine on üks levinumaid näpunäiteid, kuidas õppida keskenduma tööl püsimisele. Cal Newport parandas seda siiski omaga ajaveebipostitus protsessikesksete meilide kohta.

Protsessikeskse meetodi järgimine tähendab pikemate meilide kirjutamist, kuid vähendab ka iga lõime pikkust. Tema ideid saate kohandada mis tahes oma suhtlusvahendi jaoks. Kuidas saate seda teha?

 • Esiteks küsige endalt, mis on e-posti missioon ja kuidas saate seda kõige tõhusamalt lõpetada?
  • Pakuge piiratud valikut võimalusi. Näiteks võin korraldada koosoleku esmaspäeval, teisipäeval või kolmapäeval kell 15.
  • Tehke endale selgeks, mida teete ja mida oma korrespondendilt ootate. Näiteks lõpetan kujunduse reedel ja saadan teile lingi, et saaksite koopia esmaspäeval lisada.
 • Teiseks, ärge reageerige ebamäärastele sõnumitele. Õppisin meie sisutoimetajalt, kuidas selles hea olla. Näiteks saame palju e-kirju, kus soovitatakse külalise postitust. Kui keegi ei paku oma töö juurde linke, ideid ja salajast sõna, siis ta ei saa vastust.

9. Kasutage müra summutavaid kõrvaklappe

Müra summutavad kõrvaklapid on kontoritarvikute peekon; kõik armastavad neid. Selle põhjuseks on see, et nad filtreerivad kontori häirivad huumorid välja. Kontoris on teil hõlpsam keskenduda, kui uksed ei kisu või kui vaakumisse imendub pliiatsi õrn heli..

Astudes sammu edasi, muusika kuulamine võib teie tootlikkust parandada ja töö kvaliteet. Kuid kõigil on oma maitsed ja mitte kõik muusika pole võrdsed, nii et siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil leida teile ja teie ülesandeks parima muusika:

 • Kõige tähtsam on kuulata muusikat, mis teile meeldib.
 • Seda silmas pidades võivad laulusõnad häirida, nii et millal uue ülesande õppimine, või sügava töö tegemine eesmärk instrumentaalmuusikale.
 • Kuid, keerulised muusikalised struktuurid võivad samuti häirida, nii et otsige midagi lihtsat, näiteks loodushelid või ümbritsevad lood.
 • Muusika kuulamine võib aidata tuua rõõmu korduvatest ülesannetest; kui kuulate midagi ülipopulaarset, ei põle see teie tähelepanu ära ega kao.
 • Korrates korratakse ühte laulu võib olla suurepärane viis keskenduda. Huvitav on see, et seda toetab Matt Mullenweg, kellega võite tuttav olla.
 • Ära kuula midagi. Kasutage müra summutavaid kõrvaklappe, et luua vaikuse kuppel ja tööle asuda.

Siin on kolm esitusloendit, mida ma iga päev vaheldan:

10. Tehke oma päevale selge lõpp

Kas soovite teada, kuidas tööl keskenduda? Ärge mõelge sellele kogu aeg.

Teie päeva lõpu rituaal ei nõua tingimata kapitalismi ohverdamist ega vahvat tantsu, kuid hea päeva lõpu rituaal aitab teie aju libiseda jõudeolekule, mis on teie fookuse ja tahtejõu taastamiseks hädavajalik..

Põhimõtteliselt alustan oma rituaaliga iga päev kell 17.30, see on veel üks sügava töö reegel ja see võtab umbes 15 minutit. Selle tulemusel on mul pärast hoonest lahkumist võimalik vältida e-posti, Slack’i ja tööga seotud veebisaite.

 • Vaadake üle mittetäielikud ülesanded ja vaadake, kuhu need minu ajakavasse mahuvad, kui plaanite edasi liikuda või neid täita.
 • Tehke üks viimane e-kiri, Slack, Trello, Redbooth ja kontrollige, et seal poleks midagi silmapaistvat.
 • Tehke uued kaardid igaks päevaks määratud ülesandeks.
 • Vaadake üle ja muutke eelseisvate päevade ajakavasid, et veenduda, kas kõik on ette valmistatud ja eesmärgid seatud.
 • Puhastage ja korraldage minu laud (mõistlikkuse piires).
 • Pange päev kinni ja tunnistage vaimselt, et minu päev on tehtud.

11. Töötage välja tööharjumused, mis aitavad teil kontoris tööl püsida

Esialgu sukeldusin sügavasse töösse ja leidsin, et pingutan ja kaotan enesekindluse oma võimete vastu sügavale minna. Ma isegi loobusin suuremast osast oma pingutustest. Kuid mitte kõiki neid.

Pidasin neist mõnda, näiteks kontorivälist strateegiat e-kirjade ümber. Ja see aitas mul teisel katsel edu saavutada.

Seda seetõttu, et kontorivälised strateegiad aitasid mu fookuslihast üles ehitada. Kui plaanite alustada sügavat tööd või soovite lihtsalt teada, kuidas tööl keskenduda, siis soovitan kõigepealt alustada väljaspool tööd:

 • Andke oma ajule puhata töölt. See mitte ainult ei aita teil tööl keskenduda, vaid aitab ka nautige produktiivsemaid teadmisi. Lõpetasin oma kasutajate meilide, vaiksete sõnumite ja Facebooki sõnumite kontrollimise (vabandust, kutid).
 • Luba endale igav ja lase oma mõttel tiirutada. Teie aju on ühendatud, et tasakaal oleks keskendunud ja sihipärase mõtlemise vahel. Kui sa tahad parandada oma keskendumist kontoris, peate andma ajule sihipärase mõtlemise perioodid.
 • Cal Newport soovitab anda endale natuke aega Mediteeri produktiivselt. Kõik see hõlmab mõtlemist probleemile sügavalt mõeldes, kui tegeletakse madala vaevaga tegevusega, näiteks pendeldamine, koera kõndimine või duši all käimine.
 • Võtke omale fookuslihase tugevdamiseks uus hobi, mis nõuab keskendunud keskendumist (kuid mitte tööga seotud).

12. Kasutage tööriistu ja rakendusi, mis on loodud selleks, et aidata teil tööl keskenduda

Kui õpid, kuidas tööl keskenduda, võivad mõned tööriistad teid aidata. Olen proovinud mõnda postkasti snoozerit, muusikarakendust ja ajajälgimisrakendust ning need aitasid kõige rohkem:

 • Me kasutame kontoris Time Doctorit, kuid kui otsite lihtsat ja tasuta võimalust, siis soovitan Toggl.
 • Google’i kalender oli suurepärane viis minu nädalakava koostamiseks.
 • Redbooth ja Trello on meie valitud projektijuhtimisvahendid. Meie sisutoimetaja soovitab südamest Trello.
 • Kui otsite tähelepanu hajutamata lugusid Brain.fm on parim, tasuline lahendus.
 • Seevastu helisid katab tasuta sait ulatuslikult, myNoise üle 200 heligeneraatori vahel.
 • Kasutasin ka Kui postkast on valmis minu postkasti ajakava sulgemiseks.

Järeldus selle kohta, kuidas tööl keskenduda

Sügav töö pakub suurepärase võimaluse oma töökohale keskendumise parandamiseks. Parandate oma tootlikkust, saate rohkem väärtuslikku teavet ja saate suurepäraseid hüvesid.

Kuid sügavasse töösse sukeldumine on raske. Julgustan teid neid nõuandeid kasutama ja alustama oma päeva keskendumist keskendumisperioodidele. Leiate, et teie treenimislihas muutub iga harjutusega võimsamaks.

Kuidas püsite tööl keskendununa? Midagi jätsime vahele? Jagage julgelt oma ideid allolevates kommentaarides.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map