iPhone vs Android: mis on parem veebiprofessionaalidele / arendajatele?

iPhone vs Android


Arutelu selle üle, milline nutitelefoni opsüsteem on parim, on aastaid kestnud ilma selget võitjat kuulutamata. Kui kaalute üleminekut iPhone’ilt vs Androidile või vastupidi, võib olla raske eraldada kõvade fännide väiteid iga platvormi kohta käivatest faktidest.

Õnneks on nii iPhone’il kui Androidil palju pakkuda, nii et te ei saa tõesti valesti minna. Teie otsus, milline OS teile sobib, peaks keskenduma teie kui veebiprofessionaali vajadustele. Võrreldes platvormide põhifunktsioone, peaksite saama kitsendada seda, mis teie olukorrale kõige paremini sobib.

Selles artiklis käsitleme peamisi erinevusi iPhone’i ja Androidi vahel.

Seejärel käsitleme sügavalt kuut peamist tegurit, mida nutitelefoni OS-i valimisel veebiprofessionaalina silmas pidada. Hüppame sisse!

Millised on iPhone’i ja Androidi peamised erinevused?

Kui me selles artiklis iPhone’i ja Androidi võrdleme, räägime peamiselt operatsioonisüsteemist (OS), milles igaüks töötab, mitte üksikutest seadmetest nagu iPhone X või Google Pixel 3. Seda on oluline arvestada mõne põhjused.

Esiteks töötab Apple iOS ainult iPhone’ides. Kuid Google’i Android OS töötab lai valik seadmeid, mõned neist on väga odavad, kuid kvaliteetsed. See raskendab Androidi telefonide võrdlemist iPhone’idega. OS-ile keskendumine annab võrdsed võimalused.

Seda arvesse võttes on oluline meeles pidada, et Androidi OS-i kasutamise kogemus on odava telefoni puhul palju erinev kui iPhone’iga võrreldavama kvaliteetse seadme puhul. Androidi probleemid võivad tuleneda seadmest, mitte operatsioonisüsteemist.

Mõlemal platvormil on oma plussid ja miinused. Kui tegemist on krõbistamisega, on nende vahel kõige olulisem erinevus selles, et samal ajal iOS on suletud lähtekoodiga, Android on avatud lähtekoodiga. See mõjutab iga OS-i mitmeid olulisi aspekte, sealhulgas nende turvalisust ja rakenduste kättesaadavust.

iPhone vs Android: milline nutitelefon on veebispetsialistidele parem? (6 tegurit, mida tuleks arvestada)

Veebiprofessionaalina saate paremini aru kui teatud funktsioonide olulisus nutitelefoni valimisel. Oleme iPhone’i ja Androidi omavahel võrrelnud kuue teguri osas, millel on tõenäoliselt suurim roll, aidates teil otsustada, mida kasutada.

1. Milline variant on soodsam?

Enne kui hakkame uurima, mida iga OS saab teha, arutame läbi, kui palju maksab teile antud OS-i käitatava seadme soetamine. Alustuseks on iPhone’id üsna kallid iPhone XR hind on 599 dollarit ja iPhone 11 Pro ilmatu 999 dollarit (eeldusel, et te ei kaubelda vana mudeliga). Isegi palju vanem iPhone 7 võtab teie säästudelt hammustuse ära – 449 dollarit.

Nagu me varem arutasime, on Android saadaval parema või halvema seadme jaoks paljudes erinevates seadmetes. Kuid isegi Androidi telefonid, mis on võrreldavad iPhone XR-iga – näiteks Google Pixel 4 või Samsung Galaxy s10 – joosta üsna odavamalt. Võite valida ühe neist telefonidest uue, vastavalt 799 või 749 dollari eest.

Ükskõik millist neist valikutest valite, jätate mõne funktsiooni kasutamata. Galaxy s10 on suurima aku mahutavusega, kuid iPhone XR-il on tohutu (peaaegu täpselt sama kui Galaxy s10) ekraanisuurus. IPhone on varustatud täiendava M12 kaasprotsessori ja vedelkristallekraaniga, et saada värve vähem. Pixel 4 pole salvestusruumi, kuid sellel on parem kaamera ja see on hästi integreeritud Google Assistantiga.

Madalas osas leiate hõlpsalt Androidi telefone vähem kui 200 dollari eest. IPhone 7 hinnaga võrreldes pole ühtegi võistlust selle üle, milline on atraktiivsem number. Pidage siiski meeles, et iPhone 7 saab üldjuhul parema kvaliteediga, kui rääkida sellistest funktsioonidest nagu aku kestus, foto kvaliteet, ekraani suurus ja salvestusruum.

2. Kas iOS või Android säilitavad teie turvalisuse ja privaatsuse paremini?

Turvalisuse osas tuleb iOS-ile eeliseks suletud lähtekoodiga platvorm. See on üks haruldastest juhtudest, kus avatud lähtekoodiga = halvem. Rakenduste sõelumisprotsess on iPhone’i puhul lihtsalt palju rangem ja iPhone’i kasutajad piirduvad Apple’i kinnitatud rakendustega Rakenduste pood ainult. See aitab vältida iPhone’i kasutajate tahtmatut pahavara allalaadimist.

rakenduste pood

Teisest küljest on Androidi kasutajatel juurdepääs sellele Google Play pood ja suvaline arv kolmandate osapoolte rakenduste levitajaid. Enne kui kasutajad lubavad neil neid alla laadida, kontrollivad need allikad vähem tõenäoliselt õelvara ja viiruste olemasolu.

Google Play

Androidi rakenduste sisse viidud pahavara hulga vähendamiseks on tehtud edusamme ja need on palju ohutumad kui varem. Kuid, aruanded näitavad et iPhone’i rakendused on endiselt turvalisemad.

Samuti on Apple ajalooliselt olnud värskenduste ja turvaparanduste vabastamisel järjekindlam. Nõrkade puuduste lappimisega teeb iOS parema töö turvalise platvormi säilitamiseks.

Mis puutub privaatsusesse, siis Apple’i sõnul on iPhone’i kasutajate privaatsus äärmiselt murettekitav. Apple segab kasutaja andmeid kogutakse värskenduste loomiseks ja andmeid ei müüda kunagi ilma kasutajate loata.

Teiselt poolt, vastavalt uuringule 2018. aasta augustis läbi viidud Android-telefonid edastavad kaks korda rohkem kasutajaandmeid kui iPhoneed. Androidid jagavad kasutaja asukoha andmeid isegi siis, kui telefoni ei kasutata, iPhones aga mitte.

android iphone

Lisaks oli iPhone’ide teemal paar kõrgetasemelist juhtumit, kus valitsusasutused üritasid petturitele iPhone’ile täielikku juurdepääsu saada. See võib olla riigi julgeoleku jaoks halb uudis, kuid suurepärane uudis kõigile, kes soovivad olla kindlad, et nende seadmed on Fort-Knoxi tasemel turvalised. See on see, mida saate iPhone’i abil väravast välja. Põhimõtteliselt on teie seade ilma teie paroolita täiesti juurdepääsematu.

3. Kas kasutuslihtsus või kohandamine on kasutajakogemuse jaoks olulisem??

Kasutajakogemus (UX) hõlmab väga erinevaid aspekte. Nii iOS kui ka Android pakuvad UX-i soovitavaid funktsioone, kuid neil on erinevad prioriteedid, mis võib mõjutada seda, mis teile kõige paremini sobib.

iPhone’e on tavaliselt lihtsam kasutada kui Androidi telefone. Nende liides on intuitiivsem ja telefonide töös alates vabastamisest kuni vabastamiseni on vähe muutunud. Kui olete otsustanud, kuidas iPhone’i kasutada, ei peaks te pärast täiendamist enam midagi tegema.

Isegi nii on androididel palju kohandatavam liides. Saate seada vaikerakendusi, lisada vidinaid, valida erinevate lukustuskuvade hulgast, muuta klaviatuuri ja palju muud. Erinevalt iPhone’ist saate tõesti Androidi enda jaoks muuta ja seda vastavalt vajadustele kohandada.

Paljud muud telefonidega seotud UX-aspektid – sealhulgas kaamerad, ekraani suurus, aku kestus ja salvestusruum – sõltuvad sellest, millise konkreetse iPhone’i või Androidi seadme valite. Nende funktsioonide kvaliteet sõltub sellest, kui palju olete nõus oma nutitelefoni eest maksma.

4. Kui usaldusväärsed on iOS ja Android?

Hoolimata sellest, mida paljud veebiartiklid teile usuksid, on iOS ja Android töökindluse osas üsna võrreldavad. Pole tähtis, kumba valite, peaksite saama operatsioonisüsteemi, mis suudab teie vajadusi täielikult toetada.

Mõlema platvormi kõvad fännid kipuvad keskenduma andmetele, mis muudavad nende eelistatud operatsioonisüsteemi ahvatlevaks. Näiteks keskenduvad iPhone’i fännid Androidile, mille üldine rikete määr on pisut kõrgem (koos mõni neist isegi plahvatab), samas kui Androidi austajatele meeldib tähelepanu pöörata "painutada värav" või muud teadaolevad iPhone’i tõrked.

Selle punkti muul viisil illustreerimiseks võime vaadata artikleid: Unustage müüt selle kohta, et iPhone’id on usaldusväärsemad kui Android ja Nutitelefonide töökindlus: iOS edestab Androidi. Nad tsiteerivad täpselt sama uuringut, kuid nagu pealkirjadest näete, otsustasid nad esile tuua erinevat teavet.

See lihtsalt näitab, kuidas mõlemad iPhone’i ja Androidi fännid saavad valida ja valida, millistele uuringutulemustele keskenduda, et toetada oma eelistatud operatsioonisüsteemi. Mõeldes nende usaldusväärsuse üle, lugege kindlasti kõiki andmeid.

5. Milline OS pakub paremat ühilduvust rakenduste ja muude seadmetega?

Nagu me selles artiklis varem mainisime, on iPhone’i kasutajad rakendustele juurdepääsu saamiseks palju piiratumad kui Androidi kasutajad. Kuna iPhone’i rakendused on põhjalikumalt läbi vaadatud, kipuvad need olema siiski turvalisemad ja kvaliteetsemad.

Veebiprofessionaalidele võivad suhtlus- ja ülesandehaldusrakendused olla uskumatult kasulikud. Sõltumata sellest, millist OS-i valite, jääb teil puudu mõni suurepärane rakendus, mis on saadaval ainult teise süsteemi kasutajatele.

IPhone’il on teil juurdepääs Lennupost, näiteks oma e-posti korraldamiseks ja töövoo sujuvamaks muutmiseks. Võite vaadata ka Päevakord märkmete tegemise rakendus, Moleskine’i ajalehtNutikas kalender ja Säde e-posti klient.

säde

Teisalt pääseb Androidi abil juurde Tasker ja automatiseerida osa oma töövoogudest. Seal on ka Solid Explorer failihalduri rakendus ja Drupe lihtsustatud suhtluse jaoks. Lisaks on Androidil sotsiaalmeedia vidinad, mille abil saate oma kontodele hõlpsasti juurde pääseda ilma nende rakendusi avamata.

solidexplorer

Lauaarvutite, sülearvutite, tahvelarvutite ja muude seadmetega ühilduvuse osas töötavad iPhone’id sujuvalt teiste Apple’i toodetega. Mõne teise brändi seadmetega ühenduse loomine proovib siiski pisut lisatööd teha.

Android ühildub suurema hulga seadmetega, kuid jällegi ei integreerita see õigesti Apple’i toodetega. Teistel arsenalis juba olevatel seadmetel võib olla oluline roll teie nutitelefoni OS-i valimisel.

6. Kas iPhone või Android telefonid on populaarsemad?

Populaarsus on nutitelefoni OS-i valimisel midagi, mida tuleb arvestada. Me kõik oleme selle eest, et seista välja rahva seast. Kuid nagu te ilmselt teate, loovad arendajad suurema tõenäosusega rakendusi ja muid uusi tööriistu, mis integreeruvad populaarsema OS-iga.

Kogu maailmas lööb Android käepäraselt iPhone’i kui rääkida populaarsusest. Kuid asukoht on oluline ja Põhja-Ameerikas (ja eriti USA-s) on iOS nutitelefonide kasutajate jaoks eelistatud platvorm. Isegi meie oma CodeinWPi lugejate seas näitab meie analüüs, et iPhone’id on valitud mobiilseade! Seetõttu võiksite nutitelefoni OS-i valides kaaluda, kus asub enamik teie kliente ja milline OS on igas piirkonnas kõige levinum.

Järeldus

Veebiprofessionaaliks õige nutitelefoni valimisel langeb lõppkokkuvõttes otsus, milline OS pakub edu saavutamiseks vajalikke funktsioone. Ükskõik, kas see tähendab valiku valimist kõige meeldivamate rakendustega või turvalisuse eelistamist, ei saa kummagi platvormi puhul valesti minna.

Selles artiklis oleme iPhone’i ja Androidi opsüsteeme võrrelnud kuue peamise teguri osas:

 1. Milline variant on soodsam?
 2. Kas iOS või Android säilitavad teie turvalisuse ja privaatsuse paremini?
 3. Kas kasutusmugavus või kohandamine on UX-i jaoks olulisem??
 4. Kui usaldusväärsed on iOS ja Android?
 5. Kas iPhones või Androids pakuvad rohkem ühilduvust rakenduste ja seadmetega?
 6. Kas iPhone või Android telefonid on populaarsemad?

Kas teil on küsimusi selle kohta, milline nutitelefon on veebispetsialistidele kõige parem? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map