Erinev WordPressi arendusõpetus: kuidas oma töövoogu automatiseerida

Automaatika WordPressi arendusõpetus


WordPressi arendajana võib uusimate tehnikate ja trendidega kursis olla hirmutav. Võtame näiteks automatiseerimise – kas olete lisaks sellele, mida saaksite oma töövoo automatiseerimisel ära teha? Mitte päris? Olgu, see artikkel võib teid selles aidata. See on natuke erineb teie tavalisest WordPressi arendusõpikust. See keskendub automatiseerimisele, mida saab automatiseerida kui töötate järgmise WordPressi projekti kallal.

Järgmine WordPressi arendusõpetus läbib tüüpilises arendustsüklis osalevad sammud. Samuti pakume välja lahendusi ja tööriistu, mida saate kasutada teatud protsesside automatiseerimiseks, et vähendada väljalaskeaega.

Automatiseerimise eelised

Enne kui hakkame arutama automatiseerimise üle, arutame, miks peaksite teatud protsesse ikkagi automatiseerima.

 • ⏲️ Automatiseerimine säästab aega, ja seetõttu ka raha. Kujutage ette salvestatud aega, kui sünkroonite WordPressi kohaliku arendusversiooni serveriga ühe klõpsuga.
 • Järgmisena koondatud toimingute automatiseerimine aitab vältida vigu. Muudatuste serveritega sünkroonimisel võite tahtmatult vale versiooni üles laadida. See viib ümbertegemiseni.
 • ��️ Edasi automatiseerige oma arengutsükli erinevaid etappe aitab jälgida. See aitab teil koodi siluda. Näiteks peate saama korraliku logi selle kohta, millised muudatused millisel kuupäeval serverisse üles laaditi.
 • �� Lõpuks aitab automatiseerimine teid keskenduge tähtsamatele asjadele nagu innovatsioon! Kui teid ei koorma ülearused, korduvad ülesanded, on teil rohkem aega oluliste ülesannete jaoks, mis nõuavad teie tähelepanu.

See WordPressi arendusõpetus aitab teil saavutada suuremat tõhusust, leides kõigepealt üleliigsed toimingud ja seejärel aidates teil neid automatiseerida.

Automatiseerige oma arenduskeskkond

Kujutage ette vajadust käsitsi luua arengukeskkond iga kord järgmiste stsenaariumide korral:

 • Alustage projekti
 • Liikuge uude arendusmasinasse
 • Teil on uus meeskonnaliige

Tarkvara ja käskude loendi koostamine on esimene samm automatiseerimisel. Igal sammul käsitsi läbimine võtab siiski palju aega ja on altid vigadele. Niisiis, selline loetelu pole endiselt teie keskkonna seadistamiseks piisav.

Dokk on teenus, mis aitab teil vastavalt teie vajadustele seadistada uue masina jaoks arenduskeskkonna. Docker tutvustab konteinerite mõistet. Konteiner on praktiliselt suletud süsteem, mis on loodud koos teie arenduskeskkonnaga. Dockeri abil ei satu te kunagi olukorda, kus keegi värskendas mõnda serveri tarkvara ja miski ei tööta!

dokk

Esiteks määratlete arenduskeskkonna, mis täpsustab, mida täpselt uues masinas vajate. Seejärel käivitage protsessi käivitamiseks lihtsalt uues masinas käsk – see on nii lihtne!

Siit leiate juhise Dockeri seadistamine WordPressi jaoks. Lisaks veel siin kiire Dockeri konfiguratsioonifail WordPressi jaoks.

Dockeril on üks puudus – kui kasutate Windowsi-põhist arenduskeskkonda (nt SQL Server, .NET või VisualBasic), ei saa te seda Dockeri abil rakendada..

Pideva integreerimisega versioonikontroll

Selle WordPressi automatiseerimise arendusõpetuse järgmine samm on keskenduda koodide haldamisele. Kui mitu arendajat töötavad sama koodiga samal ajal, kasutavad nad tavaliselt mingisugust versioonikontrolli, näiteks Git või Merkuur. Siin on WordPressi arendusõpetus saidil versiooni juhtimine.

elavhõbe

Koodihaldustarkvara kasutamisel saab arendaja teha keskhoidlast koopia. Nad saavad hoidlas parandusi teha ja esitada muudatused, mis ühendatakse algse koodiga. Populaarsetes hoidlates võib päevas olla sadu kuni tuhandeid muudatusi. Kui arendaja soovib koodi ühendada, võivad tekkida erinevad konfliktid. Äärmisel juhul võib juhtuda, et ühinemise ajal probleemide lahendamiseks kulub rohkem aega kui esialgse parenduse tegemiseks..

Pideva integratsiooni eesmärk on vältida seda stsenaariumi, ühendades sageli arendajate tööd. Ühendamine pole aga nii lihtne, kui kõlab. See hõlmab arendaja koostamist ja testimist enne mis tahes koodi sisestamist. Tavaliselt käivitab serveriserver need koodikontrollid, kui kood on keskhoidlasse surutud. See protsess vähendab ümbertöötlemist, mis on üks raiskamise allikaid, säästes nii kulusid ja aega. Testimise ja ehitamise sagedus on erinev, kuid tänapäeval viiakse see protsess läbi pärast iga kohustust.

Pidev integratsioon Travis CI-ga

travis-ci

Travis CI pakub avatud lähtekoodiga hoidlate jaoks tasuta versiooni. Maksma peate ainult oma eraprojektide eest. Selles näites demonstreerin GitHubi projekti. Kui olete Travises registreerunud (soovitan registreeruda GitHubi kaudu), peate ehituse alustamiseks tegema järgmised toimingud:

 • Aktiveerige oma GitHubi hoidlad
 • Lisage .travis.yml-fail oma hoidla juurkataloogi
 • Travisega ehitamiseks lükake hoidlasse

Teie peal Travise profiil, aktiveerige hoidla, mida soovite Travisega testida.

Siin on näide sellest, kuidas aktiveerin näidishoidla veebi kraapimise:

Travis hoidlate aktiveerimineTravis hoidlate aktiveerimine

Pärast hoidla aktiveerimist peate hoidlasse lisama .travis.yml-faili. Faili sisu on järgmine:

keel: python
python:
– "2.6"
– "2.7"
# käsk sõltuvuste installimiseks
# install: "pip install -r nõuetele.txt"

# käsk testide käivitamiseks
skript: python tests.py

Peate määrama keele (Python) ja selle versioonid, mille suhtes testida. Juhul kui teil on installimiseks sõltuvusi, peate need üles loetlema failide.txt failis. Kuna selles hoidlas tehakse ainult näivkatseid, jäetakse nõuete rida vahele. Kui neid ei kommenteerita, paigaldab Travis enne testide käivitamist need nõuded ehitamiskeskkonda. Lõpuks täpsustatakse testi käivitav käsk. Avatud lähtekoodiga hoidlad meeldivad e-cidadania on üksikasjalikumad .travis.yml-failid.

Kui olete koodiga lõpetanud, sisestage see ja lükake kood GitHubile. Testi tulemusi saate vaadata oma hoidla lehel. Katsetulemustega saadetakse ka e-kiri. Samuti saate oma profiililehe kaudu käivitada uue ehituse, et kontrollida ehitust reaalajas:

Ehitage Travisile eduEhitage Travisile edu

Automatiseeri teema arendamine

Järgmine asi, mida selles ebatavalises WordPressi arendusõppes käsitletakse, on teema arendamine. Kuigi WordPressi kataloogis muudetava koodi jaoks piisab koodihaldussüsteemi kasutamisest, võivad teema arendamise vaheetapid olla ja need peaksid olema automatiseeritud!

Laseme hetkeks peatuda, et loetleda mõned ülesanded, mis on tüüpilised teema arendusprotsessile pärast seda, kui olete oma teema muudatused lõpule viinud:

 • Kompileerige CSS-i eeltöötluskood
 • Minimeerige CSS-faile
 • Lisage teema uued pildid
 • Piltide optimeerimine
 • Lasteteemade genereerimine
 • Vaadake muudatusi ja värskendage hoidlaid

Kõik need ülesanded on ülearused, mis näitab automatiseerimise ulatust. Seda saame teha järgmiselt.

Automatiseerige teema arendus Gulpiga

Keskendume populaarsele tööriistale, Gulp, automatiseerida teema arendamine ja juurutamine. Gulp on tööriistakomplekt, mis aitab kõiki ülalnimetatud protsesse automatiseerida. Gulp on JavaScriptil põhinev tööriist, mis töötab Node.js serveris.

gulpjs

Gulpi installimiseks peate Node.js ja NPM installitud. Seejärel saate Gulpi installida, käivitades terminalis järgmised käsud.

npm install gulp -g

Teemaga Gulp töötamiseks peate navigeerima teemakataloogi, mis tavaliselt asub kataloogis / wp-content / themes /, ja lähtestama NPM terminalis käsuga npm init.

Järgmisena peaksite faili package.json lisama Gulpi.

{
"nimi": "minu teema",
"versioon": "1.0.0",
"kirjeldus": "WordPressi arendusõpetuse automatiseerimine koos Gulpiga",
"autor": "Minu nimi",
"devSõltuvused":
{
"lonkama": "^ 3.9.1"
}
}

Kui Gulp on teie kataloogis lähtestatud, peate selle määratlema Lahe ülesanded funktsiooni ülesande () kasutamine – iga ülesanne on automatiseerimise samm, mille Gulp täidab. Siin on üksikasjalik juhend Gulpiga ülesannete kirjutamiseks.

Kas teid huvitab teema arenduse automatiseerimine – siin on juhend, mis viib teid inseneri meeskonna teekonnale.

Pideva juurutamisega lõpptoote testimine

Selle WordPressi arendusõpetuse viimane samm on teie lõpptoote testimise automatiseerimine. Lühidalt, proovite hinnata, kas teie veebisait levitab õigesti kõigis seadmetes.

Nagu hiljutised DevOps suundumused näitavad, parim tava on minna pidevast integratsioonist kaugemale. Kui olete pideva integratsiooni edukalt juurutanud, võite küsida, kas teie keskses hoidlas olev kood pole alati töökorras? Loogiline vastus on jah ja seetõttu on mõttekas oma tarkvara uusim versioon välja anda, kuna ehitamine on toimunud!

Kas sellel on mõtet kõigis olukordades? Ei, eriti kui teie klient ei soovi pidevaid värskendusi. Kuid see on filosoofia, mille kohaselt teie kood on saatmisvalmis. Olukordades, kus arendate oma toodet, on pidev juurutamine kõige tõhusam. Google’is kulub pärast lubamist koodi ilmumist umbes 8 minutit!

Veebirakenduse loomisel ei pruugi kompileerimine tähendada, et see töötab kõigis seadmetes. Sellisel juhul on selline tööriist nagu BrowserStack tuleb kasuks. See käitab teie veebirakendust erinevate tootjate päris seadmetes, kus käitatakse erinevaid opsüsteeme, et tagada nende töö lõpptarbija jaoks.

sirvida

Pidev juurutamine BrowserStacki abil

BrowserStackis saate teste Pythonis läbi viia Seleen, mis tuleb paigaldada PIP-i kaudu.

pip install seleeni

Käivitagem lihtne test, kasutades Galaxy Note 8, kus töötab Android v7.1. Allolevas koodis pakutud lingi saate pärast registreerumist brauserisStack (seal on tasuta prooviversioon). BrowserStack seab teid näidiskoodiga, kui olete valinud valikud.

Esimese testi seadistamine rakenduses BrowserStackEsimese testi seadistamine rakenduses BrowserStack
seleeni impordi veebidriverist
alates selenium.webdriver.common.keys impordib võtmeid
saidilt selenium.webdriver.common.desired_capamissions importige soovitud parameetrid

soovitud_kapp = {
‘browserName’: ‘android’,
‘seade’: ‘Samsung Galaxy Note 8’,
‘realMobile’: ‘tõene’,
‘os_version’: ‘7.1’
}

draiver = veebidriver.Remote (
command_executor = ‘http: // shaumikdaityari1: [email protected]: 80 / wd / hub’,
soovitud_võimed = soovitud_kapp)

driver.get ("https://www.codeinwp.com/")
elem = driver.find_element_by_name ("q")
elem.send_keys ("BrowserStack")
elem.submit ()
prindi (juht.title)
driver.quit ()

Käivitamiseks lihtsalt täitke fail või käivitage käsud terminalis.

python brauser_test.py

Testi õnnestumise saate kontrollida oma terminalist. Lisaks võite minna tagasi oma brauseri konto juurde, et kontrollida videot selle tegeliku toimimise kohta.

BrowserStacki testide video ja logidBrowserStacki testide video ja logid

Saate automatiseerida teste mobiilibrauserites. BrowserStack võimaldab teil testid käivitada ka oma serveris, nagu on kirjeldatud jaotises dokumentatsiooni.

Kui teete mobiilirakendust, soovite seda konkreetse tööriista abil testida erinevates seadmetes. See on võimalik TestGrid, mis võimaldab teil rakendust käitada erinevates seadmetes.

Lõplikud mõtted selle ebatavalise (automatiseeritud) WordPressi arendusõpetuse kohta

Sellega jõuame WordPressi arendamise ajal toimingute automatiseerimise õpetuse lõppu. Kajasime automatiseerimise eeliseid ja erinevaid ülesandeid, mida saab teie arendustsüklis automatiseerida.

Kas kasutate WordPressi arendamise töövoo automatiseerimiseks muid tehnikaid või tööriistu? Jagage oma nippe allolevates kommentaarides.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map