David Brauni intervjuu – TemplateMonsteri tegevjuht 14 aastat – “Te oleksite üllatunud, kui sügavalt ma kaasatud olen.”

Kui tegelete veebisaitide arendamisega, olete tõenäoliselt komistanud saidi nimega TemplateMonster.com. Võib-olla helistab sinine koletispea logo kelluke? Võib-olla oleks teie meelest ületanud, et sait on päris suur, aga kui suur? Uurime välja! Siin on minu intervjuu tegevjuhi David Brauniga ning lisaks palju huvitavaid fakte TemplateMonsteri senise teekonna kohta.


Alustame kõrge märkusega:

TemplateMonster nüüd turul 46 000 disainimalli kõige populaarsemate platvormide jaoks, sealhulgas WordPress ja WooCommerce, Joomla, Magento, Drupal ja PrestaShop. Alates selle asutamisest 2002. aastal on see teeninud rohkem kui 5 miljonit klienti, koos Iga päev külastab saiti 100 000 inimest.

Ettevõtte juhib 35-aastane tegevjuht – David Braun -, kellel on rajas 427 inimesest koosneva meeskonna, ja kõigi ühiste jõupingutuste kaudu saavutas tulu 15 miljonit dollarit.

Kuid teekond ei alanud nagu teie tüüpiline Silicon Valley startup. Kaugel sellest…

David Braun

Lühidalt: David Braun oli 1990ndate Gruusia sõja põgenik. Ta ehitas USA-s elava oma meeskonna abiga TemplateMonsteri. Viimased paar aastat on David oma ärist eemal olnud, abistades Ukraina valitsust kaitseministeeriumi reformimisel. Tema ettevõtte jaoks loodud süsteemid võimaldavad tal iseseisvalt töötada ka siis, kui teda pole.

Davidist on saanud minu jaoks kangelasekujuline tegelane. Hakkasin temast rohkem lugema peaaegu kohe, kui kuulsin esimest korda kõigist asjadest, mida ta tegi. Taaveti elus on olnud palju pöördepunkte, nii huvitavaid ja intensiivseid, et tahtsin asjadest paremini aru saada. Haarasin ta meili. Ta vastas kahe tunni jooksul.

Siin on minu intervjuu David Brauniga ja lugu TemplateMonster. Alustame algusaegadest:

David Brauni intervjuu: kuidas teie muutumine muudab kõike

Gruusia nime David Arakhamia nime kandnud David Braun pidi kodumaalt lahkuma 11-aastaselt koos perega sõda Abhaasias. Nad kolisid Ukrainasse, kus David viibis kuni akadeemiliste õpingute lõpetamiseni. See oli Interneti algus, nagu me seda teame täna, 2001. aastal.

Ta oli veel ülikoolis, kui kohtus oma tulevase Ameerika kaasasutajatega, kes tuli Ukrainasse talente otsima. Ta otsis kedagi, kes hoolitseks USA klientidele veebisaitide loomise eest. Esimene töö, mille nad said, oli General Electricu veebisaidi kloon, mille tellimus oli 7000 dollarit – tol ajal tohutu summa.

Äri hakkas õitsema, uusi kliente tuli juurde ja projektid toimetati õigel ajal. Protsess töötas hästi, kuid seda ei saanud automatiseerida. Iga projekt vajas kohandatud hooldust, iga klienti tuli juhtida erinevalt – mudelit ei olnud võimalik piisavalt kiiresti üles mõõta.

Mõnikord on parim halv, mis juhtuda võib

Tihedas koostöös oma meeskonnaga jälgis David Braun ühte oma disainerit tööl, kasutades isetehtud tööriistade komplekti, mis aitaks tal disainiprotsessi kiirendada. See pani David mõtlema. Sel ajal polnud keegi midagi sellist edukalt teinud, see oli kontseptsioon, mida tuli tõestada.

Disaineril oli kirg koletisi joonistada, ta joonistas neid kogu aeg. Nad otsisid domeeni üles ja see oli tasuta. Nii sündis TemplateMonster.com.

TemplateMonsteri logo areng

Esimene töönädal? Nad müüsid PSD-malle 70 000 dollari väärtuses, lihtsalt reklaamides neid erinevatel veebifoorumitel.

See kõlab 2002. aasta kohta täiesti hullumeelselt. Kuid… nagu selgus, oli 90% sellest rahast pettused, mis olid pärit varastatud krediitkaartidelt. Pank sulges nende konto ja ükski kaarditöötlejatest ei töötanud enam nendega.

Aja jooksul ja Taaveti sekkumisega tasanesid asjad ja pettuste tase langes. Samal ajal asus meeskond iga tehingut läbi vaatama, mõne kehtetuks tunnistama ja lõpuks tühjendasid nad oma konto.

Teiseks aastaks oli TemplateMonsteri käive umbes 300 000 dollarit. Neil õnnestus ehitada umbes 300 malli ja nad olid turul ainsad, kus polnud tõelist konkurentsi. Kogu see raha investeeriti uuesti ja äri normeeriti.

Nad jagasid kujundamisprotsessi kiiremaks kordamiseks – iga disainer vastutas nüüd ühe elemendi eest, et nad saaksid masstootmist. Aastal 2003 nad asus tegema Flashi, millest saab kiiresti nende peamine tuluvoog.

See kujundas ettevõtte tõesti üles ja disainilahenduste loomiseks pidid nad palkama rohkem Flashi arendajaid. Oma tippajal oli TemplateMonster esitanud 20 000 Flash-põhist malli ja äri oli jõudsalt arenenud. 70% tuludest moodustas Flash üksi.

70% TemplateMonsteri tuludest teenis Flash

Kuid nagu öeldakse – head asjad ei kesta igavesti.

2006. aastal tabas TemplateMonsterit pildiõiguse hagi, mille kahjutasuks hinnati 109 miljonit dollarit. Neid süüdistati veebisaitide mallide müümises, mis sisaldasid autoriõigusega kaitstud fotosid. TemplateMonster õppis siis kindlasti rasket õppetundi.

Siin on Davidi mõtted piltide autoriõiguse probleemidest WordPressi kogukonnas:

See on VÄGA keeruline osa ettevõttest. Enamik teemaautoreid kasutab nn "tasuta" pildid, litsentsitud Creative Commonsi litsentsi alusel. Kuid nad ei saa aru, et autor võib seda litsentsi igal ajal muuta ja nad võivad vastutada kuni 150 000 dollari eest rikkumise eest, kui keegi tulevikus litsentsi muudab.

Kuidas see töötab? (1) Keegi laadib Flickrisse üles pildi, mis pole nende oma. (2) Saate selle alla selle järgi, mis on teie arvates CC. (3) Siis astub algne autoriõiguse omanik sisse ja kaevab teid.

Puudub universaalne lahendus, kuidas end selliste juhtumite eest kaitsta, kuid ettevaatusabinõuna esitaksin vähemalt juriidiliselt kinnitatud tõendi, et pildid olid Creative Commonsi allalaadimise ajaks saadaval. Vähemalt see annab teile võimaluse saada "süütu rikkuja" kohtus.

Pole piisavalt vaeva?

2010. aastal kirjutas Steve Jobs avatud kiri kogu Flash-tööstuse maha panemine. Peagi lõpetasid inimesed mallide ostmise täielikult ja välklambil põhineva TemplateMonsteri müük langes kiiresti.

Taas seisid David Braun äritegevust mõjutavate väliste ohtudega. Nad olid sunnitud üle minema HTML-ile, mis tähendas nullist alustamist. Neil polnud HTML-i malle, ettevõttes ei tegelenud keegi HTML-iga. Nad ei saaks lihtsalt kõiki vallandada ja uusi inimesi palgata – see tähendaks loobumist kõigist suurepärase meeskonna moodustamiseks tehtud töödest.

Nii otsustasid nad koolitada Flashi arendajad HTML-i arendajateks. See valik polnud orienteeritud rahale, vaid oli inimestele suunatud. Ühe aasta jooksul lõpetasid nad kasumlikkuse ja elasid kokkuhoiu arvelt. See langes kokku ka turuplatsile üleminekuga ja väliste toodete oma platvormil aktsepteerimisega.

2010. aasta HTML-i häire oli ettevõttele keeruline, kuid see pani Davidi mõistma, et nad ei saa jätkata ilma kindla ettevõttesüsteemita, mis kaitseks neid tulevaste turumuutuste eest. Nad alustasid ettevõtte restruktureerimist, selle väärtuste määratlemist ja selle protsesside optimeerimist (automatiseerimist).

See osa on minu lemmik ja arvan, et see võiks olla kasulik paljudele kiiresti kasvavatele ettevõtetele, kes on sunnitud laienema. See, mida need poisid tegid, pole küll retsepti ühelegi saneerimist vajavale ettevõttele, kuid see on näide mudelist, mis tõestas oma potentsiaali ja andis tulemusi.

Ettevõtte ümberkorraldamine, samm-sammult

Ettevõtte ümberkorraldamise alustamiseks pidi David astuma sammu tagasi igapäevastest toimingutest, vabastama oma ajakava ja eraldama iga päev mõned tunnid ettevõtte süstematiseerimiseks. Samuti mõistis ta, et ei saa seda ise teha ja vajas abi.

Kaks tema juhti saadeti spetsialiseeruma ärianalüütikale. Nad sulandusid erinevatesse protsessidesse, veetsid aega kõigi sidusrühmadega ja hakkasid koostama ettevõtte kaarti:

 • mis toimub igas osakonnas,
 • kuidas otsused toimuvad,
 • milliseid protsesse dubleeritakse,
 • kus on lüngad jne.

Suur väljakutse süsteemi reformimiseks oli seotud operatsioonide rahvusvahelise olemusega. Ettevõte, millel on mitu kontorit erinevates ajavööndites ja räägivad erinevaid keeli. Ja kõik need inimesed tuli viia vastavusse samade tööstandarditega.

Meie praegune personal on 427 inimest, sealhulgas töövõtjad. Pole liiga väljamõeldud asi, et juhtida nii palju inimesi, kes asuvad erinevates ajavööndites ja räägivad erinevaid keeli, kuid see on see, mida peame tegema, et ettevõtluses püsima jääda. Ma ei kujuta ette oma elu ilma ettevõtteportaalita, mida me kasutame. Seda nimetatakse bitrix24.com, see sisaldab kõiki ettevõtte juhtimiseks vajalikke tööriistu (vestlus, VoIP-kõned, CRM, kerge ERP, projektihaldusriistad, foorum jne).

Veel üks oluline ettevõtte ümberkujundamine pidi toimuma kõigil, kellel on sama mõtteviis. Selleks kasutasid nad Tasakaalustatud tulemuskaardisüsteem, juhtimistehnika, et viia töötajate tegevus vastavusse ettevõtte eesmärkidega. See tähendas ühise visiooni saavutamiseks üks-ühele vestlusi, palju Skype’i kohtumisi ja kõnesid.

Nagu arvata võis, meeldib David Braunile kiiresti liikuda. Nii et organisatsiooni iga töötaja jaoks ühise visiooni saavutamiseks oli neil vaja otsetee.

Nad otsisid organisatsiooni juhte – inimesi, kellel on teiste suhtes suurem mõju ja kes võivad sõnumit otse levitada. Nad kasutasid DISC-isiksuse profiilitesti, et leida need mõjutajad, kes saaksid ülejäänud meeskonnale volitusi anda.

Valiti ja koolitati viis inimest. Nad otsustasid edastada sõnumi järgmisele kümnele inimesele, kes siis levitaks seda järgmisele.

Selle tulemusel on TemplateMonsteril töötajatele, kelleks on pealkiri, mõned väga kõlavad reeglid:

Kõik, mida tööl teete, on TEIE. Kui tegite midagi väga head – tunnevad inimesed teie üle uhkust. Tegi midagi halba – inimesed mõtlevad sinust halvasti.

Sa ei tee midagi lihtsalt sellepärast, et keegi maksab sulle selle eest. Inimesed veedavad tööl vähemalt sama palju aega kui perega (tavaliselt isegi rohkem), seega on rumal mitte vastutada millegi eest, millele veedate 1/3 oma täiskasvanu elust.

(…)

Kui soovite midagi saavutada, lõpetage istumine ja mõelge, kui tark te olete, tehke midagi oma idee elluviimiseks ja avaldage kõigile muljet millegi toimivaga, mitte millegi sellisega, mis toimiks.

Klienditugi – uus paradigma

Sisemine ümberkorraldamine tõi turule uue lähenemisviisi.

Kõik tavapärased toimingud peaksid olema automatiseeritud ja inimesed peaksid keskenduma oma töö loovale osale. Katsetame palju nn "aatomikujundus" kontseptsioon, kus kujundus koosneb väikestest osadest (aatomitest) ja sobib üksteisega, sõltumata sellest, mis järjekorras te need kokku panete. Sa saad loe selle kontseptsiooni kohta lähemalt selle loojalt.

Ma usun, et kui see õigesti teostatakse, võiksime saada disainilahenduse generaatori, mis võib olla masina poolt loodud, kuid on äärmiselt raske tuvastada, et see on loodud.

Mis puutub muudesse loomevälistesse ülesannetesse, siis me kasutame juba palju automatiseerimist (teemakontrollid, automatiseeritud kvaliteedi tagamine, koormuste testimine, tootepakendamine jne).

Kuna klientide omandamiskulud hakkasid kasvama, pidid nad leidma uusi võimalusi kasutajateni jõudmiseks. Nad olid juba proovinud ja hõlmanud kõiki klassikalisi veebiturunduse tehnikaid.

Võimalus asju paremaks muuta tuli ootamatust suunast – klienditoest. Sel ajal peeti tuge vastutuseks, milleks kulub aega ja raha, mitte millekski sularaha sisse toomiseks. Niisiis, David Braun nihutas taas ettevõtte visiooni ja leiutas, kuidas nad asju tegid.

Ma mäletan, et meil oli puhtalt tehinguline ärimudel, kui inimesed külastavad teie saiti, ostavad malli ja te unustate nad ja nad unustavad teie. Tänapäeval ei saa me seda enam teha.

Esiteks seetõttu, et kliendi omandamine maksab igal aastal peaaegu kaks korda. Teiseks, kui hoiate oma klientidega sidet ka pärast seda, kui nad on malli põhjal veebisaidi lõpetanud, avab see palju võimalusi müügi ja ristmüügi jaoks. Peate tegema kõik endast oleneva, et saada kliendile usaldusväärne nõuandeallikas.

Piisava edu korral võib eluea väärtust kahekordistada või isegi kolmekordistada, ilma et tasulisele reklaamile kulutataks palju. Seetõttu investeerime suuresti klienditugi. Praegu töötab meil 65 inimest, kes töötavad ööpäevaringselt ja on saadaval otsevestluse kaudu.

20% tuludest kulutatakse tugiteenistujate palkadele, seega on nende kinnipidamine muutunud prioriteediks. See kujundas kogu uute inimeste palkamise, koolitamise ja nende tööga kursis hoidmise protsessi.

See on nii, nagu see on tehtud:

Personali uuringute, intervjuude ja hinnangute asemel saavad uued inimesed ühe nädala "tasuline kohtuprotsess." Igale uuele töötajale määratakse mentor, kes valmistab nad ette eksamiks. Kui inimene ebaõnnestub, nädala lõpus kutsutakse mentor ja inimene on väljas.

Järjekordne eksam toimub kahe kuu möödudes (see juhtub tegelikult kõigiga, mitte ainult tugiosakonnas). Mentor juhendab inimest läbi konkreetsete protsesside ja õpetab talle kõike, mida nad peavad teadma. Pärast seda katseaega astub inimene sisse ja saab meeskonna liikmeks.

Iga töötaja saab ka oma KPI-d (peamised tulemusnäitajad), mis mõõdavad, kui tõhusad nad igapäevaselt on. Ma mõtlen sõna otseses mõttes iga päeva lõpus, et näete, kui hästi olete hakkama saanud, kui produktiivne oli teie päev ja kuidas see mõjutab teie palka.

Toetust peetakse nüüd omandamiskanaliks. Kui inimesed on saadud abiga rahul, soovitavad nad teenust oma sõpradele, see on nii lihtne. Ja see töötab. Tugi teenib praegu umbes 25% TemplateMonsteri tuludest. See tähendab umbes 750 000 dollarit.

TemplateMonster ja kogukond WordPress

TemplateMonsteri populaarseimad platvormid on WordPress, PrestaShop ja Moto CMS, WordPress lisab kuni 1800 teemat.

Äri on palju muutunud, kuna TemplateMonster oli Flassile orienteeritud malli looja. Praegu on see muutumas üha enam ainult turupõhise mudeli poole. WordPressi teemad teenivad 30% tulust, muutes selle ettevõtte võtmeosaks.

Küsisin Davidilt, kas WordPressi kogukond erineb ülejäänud TemplateMonsteri kasutajatest kuidagi:

Ausalt, me ei alustanud kogukonnaga alguses hästi. Kuna tegemist on kommertsettevõttega, ei saanud ma aru väärtusest ja sõnumitest, mida avatud lähtekoodiga maailm teile saadab. Nii et esimese viie turul olnud aasta jooksul imbusime :). Pärast paari WordCampi külastamist, arukate inimestega vestlemist, kogukonnas suurepäraste ärimudelite nägemist oleme muutnud oma lähenemist.

Oleme hakanud kogukonnas avatud rolli mängima, aitasime WordPressi arendamisse palju kaasa, oleme GPL-i raames välja andnud meie keskse WordPressi raamistiku (Cherry Framework), palju pistikprogramme ja teemasid. Paistab, et see tasub mõne aja pärast tagasi. Inimesed panevad teid tähele, austavad teie panust ja kasutavad teie tooteid.

WordPress on olnud TemplateMonsteri prioriteet alates 2011. aastast (vt 10 aasta juubeli infograafik) ja David Braunist on saanud üks WordPressi kogukonna tegelasi.

Siin on TemplateMonsteri meeskond WordCamp Kiiev 2016:

Kuidas nautisid meie kolleegid Ukrainast @WordCampKyiv 2016 – esimene ametnik #WordCamp Ukrainas pic.twitter.com/Ivcp1pdrIl

– TemplateMonster (@templatemonster) 1. oktoober 2016

Ma ei jõudnud kunagi sellesse ossa, kus David Braun astus Ukraina sõjaväelisele ja poliitilisele areenile, et aidata armee moderniseerimisel. Ja see lugu on veelgi ägedam kui see, mida ta tegi TemplateMonsteriga. Võibolla mõni muu kord …

Nüüd tahaksin end sulgeda ja tänada Taavetit välkkiirete e-kirjade eest ja selle eest, et ta kogu selle asja eest osa võttis!

Kui soovite Davidilt midagi küsida, lubas ta, et liitub kommentaaridega ja vastab tagasi. Täname, et lugesite!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map