Ajahaldus WordPressi vabakutseliste jaoks, kel pole aega

Ajahaldus WordPressi vabakutseliste jaoks, kel pole aega

Ajahaldus WordPressi vabakutseliste jaoks, kel pole aega
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vabakutseline töö WordPressi ruumis on äärmiselt atraktiivne pakkumine: WordPress on juba üle kümne aasta kogenud uskumatut kasvu ja vaatamata väljakutsetele pole sellest peatamise märke ega töö ümberkäimisest puudu..


On isegi suurepäraseid võimalusi jagada oma aeg klienditöö ja oma projektide vahel, mis võivad areneda väga suurteks ettevõteteks (selle illustreerimiseks vaadake meie läbipaistvusaruannete üle tehtud edusamme).

See kliendi / isikliku projekti / WordPressi kogukonna ajaline jaotus on paljude vabakutseliste unistus, kuid reaalsus väga väheste jaoks. Kuidas me sellesse jama sattusime ja kuidas sellest välja tulla?

Ajahaldus WordPressi vabakutselistele

Selle ökonoomika on väga põhiline: vabakutselisena vahetate oma aja raha vastu. See on kõige kapitalistlikuma majanduse aluseks olev kõige lihtsam vahetusvorm.

Siiski saate sõltumatu vabakutselisena juurdepääsu vähestele viimase sajandi tõeliselt revolutsioonilistele tootlikkuse paranemistele (ilmselgelt on Internet olemas; kuigi on ebaselge, kas see tegelikult muudab meid produktiivsemaks või mitte). Te ei saa seda kasutada Henry Fordi masstootmisliin või Fredrick Taylori teaduslik töövoo juhtimine. Teie sissetulek on tõepoolest piiratud tundide arvuga nädalas, mille jooksul olete nõus töötama.

Arvestades kõiki WordPressi ruumis pakutavaid võimalusi, pole aja täitmine kõige suurem väljakutse: see on see, mida teha siis, kui nädalas on tund otsa saanud. Mida sa teed, kui oled "aeg otsa saab"? Kas sa lihtsalt kordad reklaami lõpmatuseni? Kuidas sa "tee aega" projektide jaoks, mille kallal soovite töötada?

Sellesse postitusse kaevatakse ajahaldus WordPressi vabakutseliste jaoks, kel pole aega. Pole tähtis, kuidas teie aeg praegu jaguneb; kui soovite praegu millegi jaoks aega leida, on see postitus teie jaoks.

 • Vaatame, kuidas keskenduda olulisele,
 • tööriistad targemaks töötamiseks,
 • ja tööriistad vähem töötamiseks.

Oleme saanud WordPressi kogukonnalt ka tarku häält, et pakkuda mahlaseid lisateadmisi.

Lähme siis otse selle juurde.

Hea aja juhtimine: keskenduge olulisele

Oma aja tõhusamaks haldamiseks on oluline eeltingimus otsustada ja seejärel sellele keskenduda. Peate seda tegema, et näha, kuidas teie praegune tegevus võrdub teie prioriteetidega ja mida soovite teha.

Selle hõlbustamiseks võite esitada rea ​​küsimusi:

 • Kuhu sa lähed? Kuidas see välja näeb kuue kuu, kahe aasta pärast?
 • Mis on sinu jaoks oluline? Kas soovite a elustiiliäri või jätkata järeleandmatult kasvu? Kas teil on seatud tulude eesmärk??
 • Mis on teie eesmärgid?? Kas nad on SMART?

Seejärel saate seda hinnata selle põhjal, millega te praegu töötate. Kuidas on iga teie kalendri tegevus või üksus kooskõlas teie eesmärkide ja prioriteetidega? Selle harjutuse abil saate ruudukujuliseks teha selle, millega töötate, millega soovite töötada.

Kui täidate oma tulude eesmärki, võite otsustada, et on aeg lõpetada uue vabakutselise töö tegemine või lõpetada üks projekt, mis teile ei meeldi. Kui teile ei meeldi praegu suund, siis kuidas saate selle parandamiseks fookust muuta? Need on asjad, mille üle mõelda tuleb. Siin on vabakutseline CTO Toby Osbourn ütlesin, kui küsisin temalt ajajuhtimise lähenemisviisi kohta:

Ma tean, kui palju raha teenin konkreetsest isiklikust projektist. Ma tean, kui palju raha on mul vaja klienditöölt teenida, et maksta arveid / omada sääste / saada oma elu. Plaanin kuu jooksul piisavalt klienttööd nende eesmärkide saavutamiseks, kõik muu on isiklik töö …

Muidugi on eesmärk töötada oma isiklike projektide sisuliste paranduste kallal, nii et järgmisel kuul näen, et nad on seda natuke rohkem teinud, mis võib lõpuks tähendada vähem seotust klienditööga.

Oluline on mitte unustada raha ja "jälgige oma kirge", vaid leida realistlik tasakaal tulu teenimise vajaduse ja tuleviku ülesehitamisele keskendumise vahel.

Siinkohal on kasulik meeles pidada, et kõigil on sama palju aega. Kellelgi pole kõige jaoks aega; alati on vaja aega varuda. Kui miski on teie jaoks tõesti oluline, peate selle jaoks leidma aega.

Mõelge sellele protsessile kui ajakavale "audit". Harjutage seda regulaarselt: keskenduge olulisele ja vaba aega, mida praegu kulutate vähem olulistele asjadele. Üldiselt saate ajakava, mis on paremini tasakaalus kliendi ja teie enda aja vahel.

Kiiremaks tööks sobivate tööriistade valimine

Ilmne viis rohkema aja leidmiseks on kiirem töö. Kui saate sama töö tehtud vähem aja jooksul, on teil rohkem aega. See on väga lihtne ja võitlus suurema tootlikkuse nimel on töötajad alates tööstusrevolutsioonist okupeerinud.

Küsitlesin teisi WordPressi vabakutselisi Täpsem WordPressi Facebooki grupp näha, kuidas teised spetsialistid lähenesid aja juhtimisele, ja lihtsalt kiirem töötamine oli vaieldamatult kõige eelistatum ajahaldusvahend.

Siin on tulemuste täielik jaotus. Nagu näete, olid kaks kõige populaarsemat vastust mõne marginaaliga tarkvara valimine, mis aitab kiiremini töötada ja korduvate toimingute automatiseerimine:

(Diagramm Visualizer Lite.)

Nende kahe meetodi populaarsuse kõige tõenäolisem põhjus on see, et need on hõlpsasti juurdepääsetavad ja ajajuhtimise kasulikkuse osas on ilmselgelt madalad rippuvad viljad. Niisiis, kuidas neid ära kasutada?

Alustame sellest õige tarkvara valimine. Nagu WordPressi plussid kinnitavad, võib see palju muuta. Siin on mõned teie parimatest võimalustest:

Tarkvara on väga isiklik ja kõigile sobivat parimat varianti pole. Proovige erinevaid tööriistu ja vaadake, mis teie jaoks kõige paremini sobib.

Lihtsa diagrammi kasutajaliidese tutvustamine.

(Oluline on õigete tööriistade valimine: juhtme kaadritarkvara (nt lihtsad diagrammid) võib teie töövoogu kiirendada.)

Ülesannete automatiseerimine on keerulisem äri, kuid kasu on võrdselt ilmne: kui teete ikka ja jälle samu ülesandeid, otsige võimalusi automatiseerimiseks ja pange siis kokkuhoitud aeg kokku. Need on asjad, mida saate hõlpsalt automatiseerida:

Automatiseerimisega kaasnevad suured eelised tuleb saavutada korduvate arendusülesannetega. Ma rääkisin Ben Gillbanks, WordPressi teema arendaja, kes töötab ProThemeDesign ja MasterWP. Ben on WordPress.com-i üks viljakamaid teemaarendajaid ja peab 20-teemalist teemat, seega hindab ta korduvate ülesannete vältimise eeliseid. Palusin Benil selgitada oma lähenemist arengu automatiseerimisele:

Minu filosoofia kõige suhtes, mis on seotud arenguga, on võimalikult automatiseerida.

Midagi lihtsat ja korduvat, mis ei vaja mõtlemist, võib tõenäoliselt kokku panna mingisse programmeerimisülesandesse (Gulp / Grunt / PHP) ja nii ma seda teen. See tähendab natuke rohkem koodi ja natuke rohkem arendamist, kuid pikas perspektiivis on see päästnud mind päevade (ilmselt nädalate) tööst – et saaksin keskenduda asjadele, mida tegelikult teen. Isegi midagi nii lihtsat kui omaenda algusteema loomine (või kasutamine s) säästab iga tunniga töötunde.

Beni lähenemisviis on siin kohane: algselt võib ülesannete automatiseerimiseks vajalike süsteemide seadistamine kauem aega võtta, kuid pikemas perspektiivis aja kokkuhoid aitab rohkem kui see tagasi teha.

Sisseostmine ei saanud Advanced WordPressi küsitluses palju armastust, kuid väärib kiiret mainimist. Ülesanded, mida te ei vaja, et neid saaksite teha (ja eriti neid, mis teile ei meeldi), saab tellida. See pole päris nullsumma: peate oma allhanget haldama, mis võtab aega, kuid kui see õigesti tehtud, võib see palju aega kokku hoida.

Selle kohta lisateavet leiate CodeinWPi teisest postitusest, kuidas oma WordPressiga seotud tööd allhanke korras tellida.

Kiirem töötamine vabastab aega. Sõltumatu vabakutselisena ei pruugi te olla saavutanud XX sajandi suurt tootlikkuse kasvu, kuid see ei tähenda, et pole võimalusi, kuidas aidata teil kiiremini töötada.

Töötamine nutikama aja blokeerimisega

Nutikamaks töötamine seob kogu selle ajahalduse omavahel. Olete auditeerinud, mille kallal töötate, ja olete leidnud tööriistad, mis aitavad teil kiiremini töötada, kuid mis nüüd? Töötage nutikamalt.

"80/20" reegel või Pareto põhimõte on üks produktiivsuse suurtest võimalustest. Selle eeldus on hästi teada: umbes 20% pingutustest annab 80% tulemustest. Idee, et saate oma tööaega lihtsalt 4/5 võrra vähendada ja kohe pea randa on enam-vähem täielikult reaalsus. Kui panustate vaid 20% tööst, võite saada tulemuseks 30% või isegi 40%, kuid teie kliendid, ülemus ja eakaaslased leiavad, et see on täiesti vastuvõetamatu.

Ehkki Pareto põhimõte pole sõna otseses mõttes kasutu, on üldkontseptsioon kasulik: kuidas saavutada 90%, 95% või 100% tulemustest pisut vähem aega? See on palju huvitavam küsimus, kuna see on täiesti saavutatav. Millised viisid võimaldavad töötada 10% või 20% kiiremini, et vabastada pool või isegi terve päev?

Nagu me juba varem arutasime, on hea lähtepunkt teie ajakava vaatamine ja tähtsuse küsimine, kuid see toimib ainult nende tööülesannete jaoks, mille kavandamine teil selgesõnaliselt on. Mis saab nendest asjadest, mida pole ette nähtud, kuid mis võivad kulutada lõpmata palju aega? Proovige esitada järgmised küsimused:

 • On viimane #wpdrama on teie jagatud tähelepanu tõsiselt väärt, või jätkub maailm pöördeliselt ilma teie kaasamiseta?
 • Kas iga vaikne vestlus vajab teie sisendit??
 • Kas peate vastama igale e-kirjale kohe, kui olete selle kätte saanud?
 • Millised on teie lemmiktegevused, mis tegelikult ei tööta?

Spoiler: maailm liigub ja hommikul tõuseb päike mis ka ei juhtuks. Neid aja imemiseks mõeldud tegevusi ei kuvata teie ajakavas, kuid neid juhtub peaaegu kindlasti. See on lihtne varu, et rohkem aega vabastada.

Sellega on oluline tegeleda. On tähelepanuväärne, et Advanced WordPressi küsitluses ei viidanud keegi, "e-posti või sotsiaalmeedia kasutamise aja piiramine" kui strateegiat, mida nad kasutavad, kuid minu arvates on aja blokeerimine üks parimaid viise ajahalduse parandamiseks:

Aja blokeerimine on lihtsalt konkreetse projektiga töötamiseks aja kavandamine ja kavandatud aja kulutamine sellele projektile. Näiteks võite kavandada klienditöö jaoks esmaspäeviti 9–12 ja konkreetse isikliku projekti jaoks 1-5. Aja blokeerimisega saate eelnevalt kontrollida, kui palju aega kulutate igale projektile. See on tohutu võit.

Kui soovite liikuda vabakutseliste tööde ja isiklike projektide vahel, on see kohustuslik. Sellega on kaasas ettevõtjate soovitused, sh Elon Musk ja Syed Balkhi ja kõik, mida peate alustama, on kalender. Siin on taas Toby Osbourn oma lähenemise kohta aja blokeerimisele:

Kui ma olen kolmapäeval kella 2–4 ​​vahel blokeerinud aja, et mõned vanad isiklikud ajaveebipostitused läbi vaadata ja ümber töötada, siis kavatsen seda teha – pole vahet, kas ma tean, et mind ootab ees arveldatav töö vahemikus 4 kuni 6. Niimoodi aja blokeerimine on kunstlik viis fookuse sundimiseks. Mul on selle asjaga tutvumiseks aega 2 tundi, selleks kulub 10 minutit, et kontrollida Twitterit / e-posti / mis iganes pole valik.

Minu lähenemisviis selles küsimuses on väga sarnane Toby omaga, blokeerides aja väärtuslike sundimiseks sügav töö mis tagab, et saan tööd tehtud.

Aja blokeerimine on WordPressi vabakutseliste jaoks tõenäoliselt kõige suurem parandus, kel pole aega. Määrate eelnevalt, kui kaua kavatsete iga projekti jaoks kulutada, ja järgige kogu nädala jooksul lihtsalt oma ajakava. See on lihtne tehnika, kuid pakub imet neile, kes võitlevad mitme kliendiprojekti ja isiklike eesmärkide vahel.

Mida sa kogu oma vaba ajaga teed?

Aja juhtimisele keskendumine võimaldab teil pühendada aega asjadele, mida soovite teha, olgu need siis isiklikud projektid, kogukonna kaasamine või vaba aeg. Arvestades, et seetõttu hakkavad paljud inimesed tegelema vabakutselistega, ei saa teie ajajuhtimise paremaks muutmise atraktiivsust ja tähtsust alahinnata.

Arutatud kolmepoolne tööriistade ja tehnikate kogum võib tegelikult parandada WordPressi vabakutseliste ees seisvat probleemi "kel pole aega":

 • Keskenduge olulisele annab teile võimaluse näha, millised projektid on väärtuslikud, ja juhtida need projektid, mis pole teie pikaajaliste eesmärkidega kooskõlas.
 • Õigete tööriistade valimine on lihtne viis kiiremaks töötamiseks, et rohkem aega vabastada. Arutatud soovitused pakuvad suurepärast paketti, et saaksite vähem ära teha vähem aega.
 • Töötades targemini aja blokeerimisega on parim ajahalduslahendus, mille vabakutselistele olen leidnud. Isiklikud projektid lähevad esimesena kohale, kui kliendi töö kiusatakse, nii et nende sõnaselge kavandamine tagab, et neile pühendatakse aega.

Ajapuudus on probleem, millega me kõik silmitsi seisame, kuid see on lahendatav probleem ja arutatud tehnikad peaksid pakkuma kindlat alust selle lahendamiseks. Millised on teie lemmik ajahaldusmeetodid ja tööriistad WordPressi vabakutseliste jaoks? Andke meile kommentaarides teada.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector