15+ viisi läbipõlemise ennetamiseks (täna ja tulevikus)

15+ viisi läbipõlemise ennetamiseks (täna ja tulevikus)

15+ viisi läbipõlemise ennetamiseks (täna ja tulevikus)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kui teil on läbipõlemine, võib see tunda end lõputuna. Võite tunda, et teie kurnatust ei saa ravida, kuna see on püsiv seisund, millega peate leppima. Kuid läbipõlemisega toimetulemiseks, sellest paranemiseks ja isegi läbipõlemise kordumise ärahoidmiseks on mitmeid viise.


Selles juhendis selgitatakse, mis on läbipõlemine, kuidas seda ära tunda ning strateegiad, mida saate kasutada läbipõlemisega toimetulemiseks ja sellest isegi paranemiseks.

Kuidas ära tunda läbipõlemist

Oluline on mõista, et läbipõlemine pole sama asi kui väsimus. Tavaline väsimus on ajutine seisund. Tunned end väsinuna, lähed magama ja ärkad puhates.

Läbipõlemist seevastu iseloomustab pidev ja läbimatu kurnatus. Kui olete hädas läbipõlemisega, on võimatu tunda puhata. Isegi parimad tööosad tunnevad end väsitavalt.

Kuidas vältida läbipõlemist

Läbipõlemisega toimetuleku ja selle vältimise viisid

�� märkus; Läbipõlemise sümptomid võivad olla väga sarnased depressiooni sümptomitega. Kui leiate, et käesolevas artiklis loetletud toimetulekuviisid ei anna märkimisväärset vabanemist, pöörduge terapeudi või psühhiaatri poole professionaalse abi saamiseks.

1. Võtke mõni aeg vabaks

Esimene asi, mida peate läbipõlemisega võitlema, on võtta mõni aeg maha. See ei tähenda ainult töölt eemal viibimist. See tähendab aega, mis kulub lõõgastumiseks või teie vaimset energiat uuendavate asjade tegemiseks, näiteks metsas matkamine. Läbipõlemist aitab vältida isegi pikk nädalavahetus, mis on veedetud midagi, mis teile tõeliselt meeldib.

Selle aja peamine asi on see, et peate töömeele täielikult välja lülitama. Ärge kontrollige oma e-posti, ärge helistage töölt ega registreeruge töökaaslastega. Peate oma tööst täielikult eralduma.

2. Teataja

Teatage sellest, mille nimel vaeva näete, kuidas teie läbipõlemine tunneb ja mida teie läbipõlemine põhjustab. Koostage samm-sammuline plaan sellega tegelemiseks. Kui tunnete hämmingut, nagu te ei tea isegi enam, mida teha, pöörduge selle plaani poole.

Läbipõlemise ärahoidmine: esimese päeva ajakirjarakendus

Eelistan ajakirja pliiatsi ja paberiga, kuid ajakirjutamiseks on arvukalt võimalusi.

Võite kasutada dokumenti Wordis või Google Drive’is, märkmete tegemise rakendust, spetsiaalset ajakirjarakendust (nt.) Esimene päev, helisalvestusrakendus või isegi teie telefoni videosalvestusfunktsioon.

Oluline on, et võtaksite selle aja eneseemõtlemiseks.

Boonuse näpunäide: Vaimse tervise pikaajaliseks parandamiseks kaaluge a tänupäevik.

3. Suhtuge südamesse lähedase sõbra või terapeudi juures

Rääkige oma võitlustest kellegagi, keda usaldate. Ideaalis eraldatakse see inimene ka teie olukorrast (seega pole kaastöötaja tõenäoliselt teie parim panus). Väline vaatenurk aitab teil näha asju teises valguses ja võib-olla isegi aidata teil lahendusi leida.

Siin on oluline ausus. Te ei tunne end paremini, kui lihtsalt öelda "Olen kogu aeg kurnatud." Peate uurima, mis teie elus toimub ja kust see kurnatus tuleb. See mitte ainult ei aita teil hetkega hakkama saada, vaid aitab tulevikus vältida läbipõlemist.

4. Tehke paus alkoholist ja kofeiinist

Läbipõlemisega võitlemisel võib tunda, et alkohol ja kofeiin on ainsad asjad, mis hoiavad teid edasi, kuid need muudavad tegelikult kõik veelgi hullemaks.

Alkohol häirib teie aju kommunikatsiooniradu, kahjustades teie võimet emotsioone reguleerida.

Kofeiin suurendab ärevust ja tekitab uneprobleeme. Kui olete hädas läbipõlemisega, võib olla aeg võtta mõlemast võõrutus.

Pange tähele, et see ei tähenda, et peate alkoholist või kofeiinist lõplikult loobuma. Pärast läbipõlemisest toibumist saate modereerimisega jätkata ühte või mõlemat. Seniks aga lõika need ained välja, nii et su aju ja keha saaksid paraneda.

Vältige läbipõlemist: piirake kohvi kasutamist

5. Koostage meditatsioonipraktika

Meditatsioon ja meditatsioonipõhised praktikad võib vähendada ärevust ja depressiooni ning isegi parandada teie une kvaliteeti. See muudab selle mitte ainult üheks parimaks viisiks läbipõlemisega toimetulemiseks, vaid ka üheks parimaks viisiks tulevikus läbipõlemise ennetamiseks.

Saadaval on tuhandeid ressursse, sealhulgas mitu telefonirakendust, mis aitavad teil välja töötada tõhusat meditatsioonipraktikat. Soovitan väga 10% õnnelikum ja Rahulik.

6. Leidke endale meelepärane treeningu liik

Takistage läbipõlemist spordiga tegeledes

Kui olete viimase kümne aasta jooksul tervisedekursusele tähelepanu pööranud, teate, et ulatuslikud uuringud on tõestanud treenimise eelised vaimsele tervisele.

Treeningrutiini loomine – ja sellest kinni pidamine – on aga lihtsamini öeldud kui tehtud. Parim viis selle teostamiseks on leida treening, mida tõeliselt armastate teha.

Otsige midagi, mis on lõbus, kuid mis julgustab ka teid ennast edasi arendama ja kasvama, suurendades enesekindlust. Mõned suurepärased tegevused, mida tuleks kaaluda, on mägironimine, võitluskunst ja tants.

7. Andke endale loominguline väljund

Hankige uus, survevaba loominguline hobi või astuge vanasse tagasi. Kui saate, viige klassid läbi, et saaksite samal ajal sukelduda toetavasse kogukonda. Kui tunnid on teie elukohas liiga kallid või olematud, õpetage ennast YouTube’i videote abil kasutama.

Oluline on see, et te ei tunne survet luua teatud kvaliteedi- või tootlikkuse tasemel. See peaks olema midagi, mida teete omas tempos, puhtalt omaette nautimiseks, ilma et peaksite monetiseerima. Kui kõik meie hobid muutuvad tõrkeks, hakkavad nad tundma end tööna ja see muudab läbipõlemise halvemaks, mitte paremaks.

saada hobi

8. Tugevdage ja laiendage oma tugivõrgustikku

Võite olla introvert, kuid olete ikkagi inimene ja inimesed on sotsiaalsed olendid. Me vajame sõprust. Kogukonda kuulumine suurendab meie vastupidavust ja annab meile kellegi poole pöörduda, kui oleme hämmingus. Enesetunne seevastu saab aitavad märkimisväärselt kaasa läbipõlemisele.

Üks parimaid viise läbipõlemise ärahoidmiseks on sukelduda kogukonda. Kui teil on toetavaid sõpru, kuid tunnete end neist eemal olevat, helistage mõnele telefonikõnele või planeerige kogunemist (ehkki mitte praegu). Kui teil pole tugevat sõprade võrku, minge sinna ja tutvuge mõne inimesega. Mõned asjad, millest oleme juba arutanud, näiteks kunstitunnid, on selleks suurepärased viisid.

9. Parandage oma unehügieeni

Kui te ei saa piisavalt puhata või kui teil on ebakvaliteetne puhkus, pole teie meelel ja kehal aega kõike enne ärkamist töödelda. See jätab teid järgmisel päeval kurnatuks. Ja kui te selle probleemiga ei tegele, on teistel selle loendi strateegiatel minimaalne mõju.

reguleeri oma und

Siin on mõned viisid, kuidas oma unehügieeni parandada:

 • Andke endale kindel voodiaeg ja pidage sellest kinni
 • Hoidke elektroonikat, eriti telerit, magamistoast eemal
 • Tehke lõõgastav tegevus, näiteks lugege viimast tundi enne magamaminekut
 • Vältige enne magamaminekut elektroonikat; kui peate tingimata kasutama hilisõhtul elektroonikat, siis kasutage midagi sellist f.lux sinise valguse välja filtreerimiseks
 • Vältige hilisõhtuseid suupisteid ja kui tingimata peab olema hiline õhtu

Samuti on arvukalt muid viise parandage oma une kvaliteeti.

10. Parandage oma dieeti

Teie toitumine mõjutab teie energia taset tohutult. Toiduained, milles on palju suhkrut, loovad lühikese energiatsükli, millele järgneb laiendatud krahhid. Ka kõrge suhkrusisaldusega dieet võib põhjustada rahutust, vähem taastavat und. See teeb suhkru tarbimise vähendamise üheks parimaks viisiks, kuidas ülepõlemisest üle saada ja selle kordumist vältida.

Suhkur on ka sõltuvust tekitav, ja pange peaaegu kõik töödeldav, nii et seda on keeruline vältida. Alustuseks vähendage või täielikult kõrvaldage popp ja mahl. Kui need piirangud teile meeldivad, saate neid tutvustada veelgi.

11. Muutke oma töö sõbralikumaks kohaks

Sellel on kaks erinevat kihti. Esiteks soovite veenduda, et teie tööruum on ergonoomiliselt optimeeritud. See vähendab teie tööga seotud füüsilist koormust.

Teiseks soovite oma töökoha muuta energiat andvaks, mitte kuivendavaks. Kaunista oma ruum näiteks motiveerivate pakkumiskalendrite ja piltidega inimestest, mis sind inspireerivad. Hankige väike bambusetaim või paigutage võimaluse korral ruumi ümber mitu toataime. Tehke sellest ruum, kus soovite tegelikult olla.

Teine suurepärane võimalus oma töökoha midagi muuta on seisvatele töölaudadele löök anda. Istmelt seismisele üleminek võib teil üllatavalt suureneda.

töökoht

12. Küsige tööl erinevaid kohustusi

Läbipõlemist põhjustab sageli monotoonsus. Kui teeme ikka ja jälle sama asja, hakkame paratamatult tundma, nagu oleksime rutt. Seetõttu on see ütlus "vaheldus on sama hea kui puhkus" on nii populaarne. Ja üks lihtne viis muudatuse loomiseks on tööl erinevate kohustuste võtmine.

Peamine on see, et soovite võtta erinevaid kohustusi, mitte rohkem vastutust. Kui tunnete end läbipõlenudna, paneb suurem vastutus teid ainult halvemaks tegema.

13. Töötage oma laualt eemal

Teine suurepärane viis oma rutiini raputamiseks on töölauast eemal töötamine. See võib tähendada kodus töötamist või avalikus kohas töötamist nagu kohvik või raamatukogu. Sõltuvalt tööst, mida teete, võib see tähendada isegi pargis töötamist.

Selle strateegiaga kaasneb aga oht hävitada piir oma tööelu ja koduse elu vahel. Kui otsustate töötada kodus, soovitan tungivalt määrata kindel ala oma tööruumiks. Töötage ainult selle ruumi sees. Ja jah, see hõlmab ka töökirjadele vastamist.

14. Hinnake, kuidas teie aeg kulutatakse

aeg

Teine põhjus, miks võite kannatada läbipõlemise käes, on halb ajahaldus. Saate kindlaks teha, kas see on probleem või mitte, jälgides oma aega ühe parima ajajälgimisriista abil.

Mõned asjad, millest soovite tähelepanu pöörata, on liigne ajaveetmine sotsiaalmeedias, kindla sirvimiseta veebibrauser ja tööprojektid, mis tegelikult ei aita teil eesmärke saavutada. Samuti võiksite vaadata meie vabakutseliste ajahaldusjuhendit.

15. Koostage pärast tööd likvideerimise rutiin

Üks suurimaid probleeme, millega paljud inimesed tänapäeval silmitsi seisavad, on töö ja koduse elu lahususe puudumine. Nende ajud ei lahku kunagi täielikult töörežiimist, muutes lõdvestamise võimatuks. Likvideerimise rutiin on suurepärane viis öelda ajule, et on aeg töö lõpetada.

Teie likvideerimise rutiin ei pea olema keeruline. Midagi nii lihtsat kui tööriiete vahetamine ja pidžaamadeks muutmine võib teie ajule märku anda, et on aeg lõõgastuda. Kui vajate midagi pisut aktiivsemat, soovitan kirjutada oma mõtted selle kohta, mida te oma tööpäeval tegite. See tehnika on olnud väga kasulik minu enda võitluses töö ja lõdvestuse lahususe hoidmisel.

16. Lõpeta töö

Mõnikord ei puuduta läbipõlemine teid ega teie rutiini. Mõnikord on see seotud ettevõtte kultuuriga, kus töötate. Kui leiate end läbipõlemise-tervenemise-läbipõlemise tsüklist, on aeg oma tööga põhjalikult tutvuda.

Kas töötate ebamõistlikult palju tunde? Kas teil on olnud raske läbipõlemisest paranemiseks aega saada? Kas teie ettevõte pole teid ennetavate meetmete võtmisel toetanud? Kas leiate, et töökeskkond on emotsionaalselt kuivendav või isegi mürgine? Kui vastus mõnele neist küsimustest on jaatav, on aeg leida uus töökoht (siseneda gigmajandusse ja teenida Fiverriga raha) või võib-olla isegi oma e-kaubanduse ettevõte asutada.

Lõplik nõuanne läbipõlemise vältimiseks ja ärahoidmiseks

Läbipõlemine on paljude inimeste jaoks väga tõeline probleem, kuid võite sellest üle saada. Hoolikas planeerimine ja elustiili muutmine võivad samuti aidata teil vältida läbipõlemist.

Kas tunnete end ülekoormatud? Alustage ajakirja seadistamisega ja järjestage need strateegiad lihtsaimast raskeimani. Töötage oma nimekirjas ülespoole, alates kõige lihtsamast muutumisest kuni kõige raskemani.

Mis kõige tähtsam, pidage meeles, et teie tervis on tähtsam kui ükski töö!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector