14 parimat JavaScripti raamatukogu ja raamistikku, mida proovida 2020. aastal

14 parimat JavaScripti raamatukogu ja raamistikku, mida proovida 2020. aastal

14 parimat JavaScripti raamatukogu ja raamistikku, mida proovida 2020. aastal
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Parimad JavaScripti teegid ja raamistikud


Selles postituses vaatleme parimaid JavaScripti raamatukogusid ja raamistikke, mida 2020. aastal proovida. Miks? Kuna JavaScript on saadaval igas veebibrauseris, muudab see tänapäeval kõige juurdepääsetavama programmeerimiskeele.

2010-ndatel aastatel said JavaScripti teegid ja raamistikud kasutajaliidese arendajate jaoks usaldusväärseteks valikuteks.

Iga raamistiku kohta, mida uurime tänases loendis, anname teile teada selle populaarsuse põhjuse, raamistikuga alustamise ning hindame raamistiku küpsust ja kogukonna tuge..

Kui olete uus arendaja, peaks see postitus juhendama teid raami valimisel, millest võite alustada.

Lähme loendisse:

(Pole konkreetses järjekorras)

1. Nurgeline

Parimad JavaScripti teegid ja raamistikud: nurgeline

Nurga all on üks küpsemaid JavaScripti raamistikke, mis täna saadaval on. Google avaldas oma esimese versiooni AngularJS-na juba 2010. aastal. Suur muutus filosoofias tuli 2016. aastal välja Angular 2 väljaandmisega ja raamistik nimetati ümber lihtsalt nurga all tavaliseks.

Nurk annab teile võimaluse juhtida nii kasutajaliidese komponente kui ka käitumist. Nurga all käsitletakse iga DOM-i elementi komponendina. Seejärel saate jälgida või siduda iga direktiiviga erinevaid käitumisviise.

Nurk on TypeScriptil põhinev raamistik, seega on õppimiskõver järsk. Nurga meisterdamiseks peate investeerima märkimisväärselt palju aega, ehkki see annaks teile hiljem kasu.

Siit leiate juhise luues oma esimese rakenduse nurga alt. Kui te pole varem TypeScripti kasutanud, see lühike sissejuhatus peaks alustama.

2. Reageeri

Parimad JavaScripti teegid ja raamistikud: reageerige

Reakt on veel üks kasutajaliideste loomise raamistik. See JavaScripti raamistik töötati välja Facebooki sisemise projektina kuni selle avaliku väljalaskmiseni 2013. aastal. See on küps projekt, millel on märkimisväärne panustajate baas ja hea tugiteenus veebis.

Reaktit kasutatakse kõigis emaettevõtte veebi- ja mobiiltoodetes – Facebookis, WhatsAppis ja Instagramis. Viimase paari aasta jooksul on React leidnud laialdast aktsepteerimist veebirakenduste parima kasutajaliidese raamistikuna.

Ehkki Reaketi põhifunktsioone on võrreldes nurgapealsega lihtsam õppida, peate täpsema funktsionaalsuse saamiseks võib-olla kolima kolmandate osapoolte teekidesse. Oskus luua tere maailma rakendus ainult vähestes ridades on see, mis teeb Reaketi nii populaarseks.

Siin on juhend oma esimese rakenduse loomiseks Reactis.

3. Vue

Parimad JavaScripti teegid ja raamistikud: vue

Vue on noor, kuid põnev JavaScripti raamistik, mille andis 2014. aastal välja Google’i endine töötaja Evan You. Viimase paari aasta jooksul on toimunud tohutu kasv, mida tuleb vaadelda võrdselt Nurga ja Reaktiga. Kasvava populaarsuse märgiks on Vue ületanud nurga ja reageerinud GitHubi hoidlas olevate tähtede arvu järgi.

Vue annab teile veebirakenduse kujundamisel tohutu kohandamispotentsiaali. See lihtsustab Vue abil asjade õppimist ja kiire ehitamist. Keerukamate komponentide ehitamisel saate jätkata Vue lisafunktsioonide õppimist. Tegelikult võimaldab Vue kohandatavus hõlpsalt üle minna mis tahes muust raamistikust.

Siit leiate juhise Vuega alustades.

�� Kas te pole ikka veel kindel, kas peaksite oma järgmise projekti jaoks valima nurga all, reageerima või Vue? Siit leiate meie juhendi, mis aitab teil valida.

4. Aurelia

Parimad JavaScripti teegid ja raamistikud: aurelia

Aurelia on kaasaegne avatud lähtekoodiga kasutajaliidese teek, mis töötati välja lihtsuse ideed silmas pidades. Durandal Inc andis selle välja umbes samal ajal, kui Angular 2 välja tuli. Selle kogukond on paaril viimasel aastal kasvanud, nii et peaksite veebist abi leidma juhuks, kui komistate mõnele takistusele..

Oma lihtsuse tõttu julgustab ta olema loov. Aurelias ühe komponendi loomise kood sarnaneb VanillaJS-iga, mis suurendab selle atraktiivsust arendajate seas. Selle sisseehitatud funktsioonid, nagu marsruutimine, võimas andmete sidumine ja testimine, võimaldavad teil luua tugeva esiotsa rakenduse. Aurelia on hõlpsasti laiendatav ja hõlpsasti integreeritav muude tootjate raamistikega, näiteks React.

Aurelia oma kiire alguse õpetus selgitab ülesanderakenduse loomist ja see peaks olema piisav raamistikuga alustamiseks.

5. Ember

inimene

Ember, tuntud ka kui Ember.js, on tänapäevane JavaScripti raamistik, mis julgustab teid looma ambitsioonikaid veebirakendusi. Kaasas "patareid komplektis", mis viitab teatud kriitilisele funktsionaalsusele. Tänu oma filosoofiale töötab see iseseisva lahendusena keerukate veebirakenduste loomiseks.

Ember sisaldab kiire DOM-i renderdusmootorit Glimmer. See annab teile võimaluse rentida mallist DOM-i elemente. Emberil on eraldi andmekiht, marsruutimine ja sisseehitatud testimiskeskkond. Emberil on ka käsurealiides, mis võimaldab teil teha toiminguid nagu ümberehitused, komponentide automaatne uuesti laadimine ja üksusetestide käivitamine. Lisaks annab Ember teile võimaluse integreeruda kvaliteetse, kureeritud kogukonnaga Ember Addons, et lisada funktsionaalsust.

Siin on lühijuhend põhikomponendi loomiseks Emberis.

6. Mocha

mokk

Mocha on funktsioonirikas testimisraamistik, mis on kirjutatud saidil Node.js. Kuigi muud raamistikud võivad pakkuda testimismooduleid, võimaldab Mocha teil ka asünkroonselt testida. Mocha testid kulgevad jadamisi, mis võimaldab mõõdikute aruandlust paindlikult ja täpselt esitada.

Mocha integreerub hästi teiste JavaScripti väiteraamatukogudega nagu Chai, mis muudab ülemineku teiselt teegilt sujuvaks. See testimisraamistik töötab enamikes kaasaegsetes brauserites, võimalusega kohandada teste vastavalt brauserile, millel seda testitakse.

Siin on lihtne alustusjuhend Mocha jaoks.

7. Webix

webix

Webix on JavaScripti teek, mis koosneb kasutusliideste komponentidest ja vidinatest. Kuna see ühildub HTML5-ga, on see ideaalne kasutamiseks HTML-põhise veebi- või mobiilirakenduse loomisel.

Peaksite selle raamistiku valima, kui vajate kasutusvalmis komponente. Need komponendid võib jagada viide kategooriasse: andmed (andmetabelid, filtrid), navigeerimine (menüüd, vihjed), paigutus (akordion, armatuurlaud), visualiseerimine (diagrammid) ja hüpikaknad. Lisaks eraldab Webix visuaalse ja andmekihi, mis aitab moodulite väljatöötamisel ja testimisel. Webix integreerub hästi ka MVC raamistikuga, kui arendate keerulist veebirakendust. Siin on põhjalik loetelu vidinate Webixi all.

Webixi peamine püsilitsents on hinnaga 449 dollarit ühe projekti ja ühe arendaja jaoks. Keerulised vidinad, näiteks pöördepunktid, kanban-tahvlid ja arvutustabelid maksavad lisatasu.

8. Gatsby

gatsby

Gatsby, mida nimetatakse ka GatsbyJS, on tasuta ja avatud lähtekoodiga Reactil põhinev raamistik kiirete staatiliste veebisaitide ja rakenduste loomiseks. Staatiline veebisait on rühm omavahel seotud HTML-lehti, mis näitavad sama sisu kõigile järjestikustele vaatajatele. Nad ei loo andmebaasiga ühendust, et nõudmisel uusi andmeid koguda.

Gatsby on kõik-ühes staatiline veebisaitide generaator. See võimaldab teil määratleda oma veebisaidi sisu, selle marsruutimise ja linkimise ning kogub andmeid mitmesugustest andmeallikatest, et luua oma staatiline sait nõudmisel. Kuigi Gatsby on üsna uus, on selle populaarsus kaasa toonud kogukonna märkimisväärse kasvu. Näiteks siin on Gatsby teemade loend hooldab kogukond.

Siin on Gatsby lühijuhend.

�� Kui soovite teada, kuidas Gatsby võrreldakse WordPressiga, siis on siin meie käes olev asi.

9. Paabel

paabel

Babel on JavaScripti kompilaator ja tõenäoliselt kahtlemata üks parimatest JavaScripti teekidest. Kas olete soovinud, et koodi kirjutamine JavaScripti versioonide vahel oleks lihtsam? Paabeli elanikke kimbutas sama probleem ja nad pakkusid välja lahenduse Paabeli näol.

Babel on sisuliselt koostaja. See võtab ühe JavaScripti standardis kirjutatud koodi ja teisendab selle teiseks standardiks. Lisaks võib Babel aidata ES6 VanillaJS-i kompileerimisel aidata ka vana JavaScripti koodi teisendada uuteks versioonideks. Babel tugineb kompileerimise saavutamiseks üksikasjalikele konfiguratsioonifailidele, nii et see võib algajatele pakkuda järsku õppimiskõverat.

Siin on a lühike juhend Babeli jaoks, mis aitab teil tutvuda eelseadete ja konfiguratsioonidega.

10. ESLint

eslint

ESLint on ühendatav JavaScripti liiter, mis aitab teil oma JavaScripti koodis probleeme leida ja parandada. See tööriist analüüsib staatiliselt teie koodi, et leida selles probleeme ja tuua välja võimalikud probleemid. ESLinti saab seostada teie tekstiredaktoriga või integreerida pideva integreerimise (CI) torustikku, et testida uut koodi, kuna see tõstetakse tootmisele.

Saate konfigureerida ESLinti oma JavaScripti koodil testide käivitamiseks, saate lisada uusi reegleid koos ESLinti sisseehitatud reeglitega, et kohandada teste vastavalt teie organisatsiooni nõuetele. Samuti saate tööriista rutiinsete vigade automaatseks parandamiseks seada oma üldise arendusprotsessi efektiivsemaks.

Kui kasutate GUI-põhist tekstiredaktorit, peate testide integreerimiseks oma reaalajas kodeerimiskeskkonda installima pistikprogrammi. Siin on sublimeeritud teksti ja aatomi ESLinti pistikprogramm. See lühike juhend aitab teil installida ESLint serverisse, mis võib olla integreerimise eelkäijaks ehitamissüsteemiga nagu Gulp või Grunt.

11. D3.js

d3

D3.js või lihtsalt D3 on JavaScripti teek andmete visualiseerimiseks HTML DOM-i elementidega manipuleerides. D3 on oma esimesest väljaandmisest peaaegu kümme aastat vana ja sellest on saanud võimsaim JavaScripti visualiseerimiskogu.

See raamatukogu võimaldab teil koguda andmeid erinevatest andmevormingutest ja andmeallikatest. Seejärel kasutab D3 elemente põhigraafiku loomiseks või kasutab SVG elementi keerukuse saavutamiseks. See soodustab modulaarset lähenemist, võimaldades arendajal koodi uuesti kasutada. Interaktiivsust saate lisada ka oma diagrammidesse.

Siin on juhendaja loomiseks tulpdiagramm D3-st algajatele.

12. Raseerima

raseerima

Raseerimine on kerge JavaScripti tööriist, mis kärbib teksti, et see sobiks HTML5 DOM-i elemendiga. See peidab ajutiselt ülejäänud teksti varjatud elemendina, mida saate vajadusel vajadusel näidata. See on ainult 1,5 KB pistikprogramm, ilma konkreetsete toiminguteta sõltuvusteta.

Raseerimise funktsionaalsuse kasutamiseks lisage HTML-i DOM-i valija ja maksimaalne kõrgus. See integreerub hästi teiste pistikprogrammidega, millel võivad olla keerukamad kärbimisfunktsioonid. Raseerimise kasutamise eeliseks on võime muuta suurel hulgal elemente kiiresti koos.

Siin on a CodePeni demo of Shave, mis näitab 50 elemendi kärpimiseks kuluvat aega.

13. Veebipakett

veebipakk

Webpack on kaasaegne JavaScripti tööriist, mis toimib staatilise moodulipakettina. See koondab sisuliselt teie rakenduse varad ja ressursid, hoides sellega teie koodi puhtana. Hiljem saab see pärast nende minimeerimist laadida sama vara, aidates säästa veidi laadimisaega.

See tööriist analüüsib teie rakenduse sõltuvusi, et luua sisemine sõltuvusgraafik. See sõltuvusgraafik kaardistab kõik varad, millest teie projekt sõltub, et luua rakenduse erinevate versioonide jaoks kimbud. Siin on a alustamine juhend Webpackile.

14. LitElement

LitElement on järjekordne Google’i arendatud JavaScripti kogu, mis võimaldab arendajatel hõlpsasti sujuvaid veebisaite luua. See sai alguse kui Polümeeri raamatukogu, ja on nüüdseks kasvanud uueks projektiks. LitElemendi eesmärk on võimaldada arendajatel kiiresti luua kiireid, kergeid ja korduvkasutatavaid veebikomponente.

Kõik veebielemendid, mille te LitElemendi abil loote, järgivad Veebikomponentide standardid. Seega integreeruvad teie komponendid hõlpsalt ka kõigi teiste raamistikega. LitElement võimaldab kohandada ka elemente. LitElement veebikomponendid töötavad kõigi suuremate veebibrauseritega.

Teid võivad huvitada ka need artiklid:

  • Parimad administraatori nurga all olevad juhtpaneeli mallid

Lõplikud mõtted parimate JavaScripti teekide kohta

Selles postituses uurisime parimaid JavaScripti teeke ja raamistikke, mida saaksite 2020. aastal proovida.

Esmalt arutasime parimate JavaScripti teekide üle, mida saate kasutada täielike esirakenduste loomiseks. Järgmisena vaatlesime erinevaid raamatukogusid, mis pakuvad kiireks arendamiseks abivalmis korduvkasutatavaid veebikomponente. Lõpuks liikusime edasi tööriistade ja pistikprogrammide juurde, mis lahendavad arendajatele spetsiifilisi probleeme – näiteks komplekteerimine, visualiseerimine, silumine ja kompileerimine.

Mis on teie lemmik JavaScripti kogu? Jagage julgelt allolevaid kommentaare.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector