WordCamp Europe 2014 (#wceu) 1. den – Co se děje?

WordCamp Europe 2014 (#wceu) 1. den – Co se děje?

WordCamp Europe 2014 (#wceu) 1. den – Co se děje?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

– 26. září –

Letošní ročník WordCamp Europe začal o něco dříve, než se očekávalo. Přestože oficiální zelené světlo bylo vydáno dnes ráno (27. září), ve skutečnosti se začalo dít včera večer.


Jak již bylo řečeno, agenda nebyla zvlášť napjatá, protože nejpopulárnější hashtag kromě #wceu byl… počkat na to … #beer. Zdálo se, že lidé oslovují jiné stejně smýšlející nadšence WordPress v naději, že se rychle setkají a promluví některé věci WordPress nad pěkným studeným nápojem.

Rychle vpřed do dnešního rána.

– 27. září 8:00 –

Stejně jako se plánovalo, registrace začala v 8 hodin ráno a tabulka vypadala docela působivě se všemi jmenovkami (omlouvám se za kvalitu obrázku):

stůl

Po úvodních poznámkách nastal čas rozhodnout se, čeho jsme se vlastně chtěli zúčastnit.

Jen abych vás přivedl na rychlost. Letošní WordCamp nabízí dvě sezení, která se dějí současně – konají se v horních a dolních halách. Takže bohužel vše nevidíte.

Jak již bylo řečeno, harmonogram je dobře vyvážený. Například, pokud jste vývojář a máte zájem o vše, co souvisí s budováním webů, přesto vás nijak zvlášť netrápí obchodní záležitosti nebo design, pak jste téměř všichni připraveni na nic nechybí..

Když se podíváme na celý rozvrh, existuje pouze jeden případ, kdy se současně odehrají dvě rozhovory o vývoji.

– 27. září 9:30 –

První dvě rozhovory začaly silné, protože lidé byli opravdu nadšeni, že se nakonec mohli zúčastnit největší události roku WordPress (alespoň v Evropě)..

Noel Tock zahajuje první řeč #wceu pro den v hale 3: Za kódem. pic.twitter.com/TMfZUtFa3U

– WordCamp Europe (@WCEurope) 27. září 2014

Noel Tock sdílel svou moudrost v prezentaci nazvané Beyond the Code (praktický průvodce, jak udělat více s WordPress), a hned poté Luca Sartoni hovořila o tipech pro růst pro jakýkoli web WordPress. Toto pokrylo mnoho základů, se zaměřením na věci jako růstové inženýrství a použití správných růstových strategií. Nejlepší ze všeho je, rady se vztahují jak na malé osobní blogy, tak na větší vydavatelské weby.

Pro rychlé shrnutí těchto rozhovorů se podívejte na úžasné poznámky k náčrtu Studionettingu:

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

První dvě relace #wceu #sketchnotes

Příspěvek sdílený uživatelem Studio Netting (@studionetting) 27. září 2014 v 1:38 hod. PDT

– 27. září 11:30 –

V přízemí haly Konstantin Dankov (@ kdankov) hovořili o stylingu administrátora WordPress – téma blízké našemu srdci, vzhledem k jednomu z posledních článků na tomto blogu. Docela zajímavé informace o budování zcela nového vzhledu wp-admin, spolu s několika pěknými příklady.

Diskuse, která následovala po Dankovově, byla o Underscores – jednom z nejpopulárnějších startovacích témat pro WordPress. Konstantin Obenland nás vzal zpět k původům tématu a hovořil o jeho úspěších, nejnovějších vylepšeních a celkově dalších věcech, které se dějí v týmu Underscores.

Mimochodem se zdá, že _S bylo staženo více než 350 000krát. gratuluji!

Kolo potlesku za 350 000 stažení a stabilní kolo otázek na Inside Underscores #wceu pic.twitter.com/k4YtB4fkYq

– WordCamp Europe (@WCEurope) 27. září 2014

– 27. září 13:00 –

Přestávka na oběd nebyla přinejmenším obyčejná. Kdokoli, kdo je pohodlný v okolí hudebního nástroje, může vyzkoušet své silné stránky v jam session. Jak je to pro "tech konference?"

Jen fyi, před halou 9 se odehrává skvělá akustická jam. A klavírní křeslo je prázdné! #wceu pic.twitter.com/wAfZiDoe2j

– WordCamp Europe (@WCEurope) 27. září 2014

– 27. září 14:30 –

Odpolední zasedání začalo Julio Potierem mluvit o barvách. Jako osoba zabývající se barvoslepostí sdílí Julio své bolesti hlavy s použitím barev a kontrastů na stránkách WordPress.

A opět, Studionetting má během hovoru nějaké pěkné poznámky k náčrtu:

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Ještě více skicáků # sketchnotes #wceu

Příspěvek sdílený uživatelem Studio Netting (@studionetting) 27. září 2014 v 6:51 hod. PDT

Další, Adrian Zumbrunnen’s (@azumbrunnen_) diskuse s názvem Přehodnocení obsahu. Původní výňatek naznačoval, že tato přednáška se bude týkat přehodnocení způsobu, jakým funguje publikování na webu, a vytváření zážitků, které lidem umožní vyjádřit se bohatším způsobem. To, co Adrian také udělal, bylo uvedení jeho nového projektu FrontKit.

Řekl také velmi pravdivou věc o účelu obsahu na webu celkově:

"Základem všeho, co děláme a milujeme na webu, je obsah"

– 27. září 16:30 –

Po rychlé přestávce na kávu jsme se vrátili, abychom poslouchali Helen Hou-Sandi (@helenhousandi) o tom, proč by se vývojáři měli zajímat o jádro WordPress. Helen řekla, že mezi námi je opravdu jedna věc:

"Pokud se nejsem v rozpacích z kódu, který jsem napsal před rokem, neučím se dost."

To nemůže být pravda.

Jedním ze dvou závěrečných zasedání dne byl rozhovor Michaela Schrodera o přispívání k jádru WordPress. Michael, který byl jedním z vedoucích verzí pro WordPress 3.9, se o tomto tématu měl hodně podělit. Mluvil o své cestě WordPress, zmínil některé problémy, se kterými se setkal jako přispěvatel, a jak se s nimi vypořádal.

– Zítra? –

To je pro dnešek!

Zítra začínáme s Chrisem Lemou silným. Každý už varoval, aby se ve večerních hodinách příliš neúčastnil, takže myslím, že nemáme jinou možnost.

Nechoďte zůstat pozdě na #wceu po večírku začnu zítra ráno v 9:30.

– Chris Lema (@chrislema) 27. září 2014

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector