Měli byste si vytvořit klientský web WordPress od základu nebo použít… Ehhm… pomocníka?

Měli byste si vytvořit klientský web WordPress od základu nebo použít… Ehhm… pomocníka?

Měli byste si vytvořit klientský web WordPress od základu nebo použít… Ehhm… pomocníka?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Každý designér má své zvyky…


Možná je to tenhle typ stínového efektu, který byste rádi oblékli do většiny prvků postranního panelu.

Nebo možná je to způsob, jakým oddělujete ty drobné odkazy.

Každopádně je tu vždy něco.

Ale co když to vezmeme mnohem dále a mnohem širší? Konkrétně byste měli při vytváření webů pro klienty používat zástupný symbol WordPress? Nebo byste měli začít od nuly a stavět si cestu nahoru, element za elementem pro každý klientský projekt zvlášť?

Poznámka. Tento článek není o popisu "co je správné dělat." Chci zde dosáhnout pouze seznamu technicky možných řešení a výhod a nevýhod každého z nich. Je pak na vás, abyste se rozhodli, pro kterou se s největší pravděpodobností rozhodnete.

Kdykoli stavíte web WordPress, můžete to udělat jedním z těchto pěti způsobů:

Vytvořte si vlastní téma od základů.
Vytvořte téma na základě rámce motivu.
Stavte na existujícím tématu, které je podobné tomu, čeho chcete dosáhnout.
Vytvořte motiv pomocí spouštěcího motivu, jako je _S.
Vytvořte si vlastní úvodní téma a poté jej použijte při vytváření každého klientského webu.

Dobře, pojďme to shora:

1. Vytvoření vlastního motivu od základů

Dovolte mi to hned přiznat Nejsem fanoušek.

Vytváření vlastního motivu pokaždé, když pracujete na klientském projektu, je extrémně neproduktivní přístup.

Jen o tom přemýšlejte, musíte začít vytvořením požadované adresářové struktury, všech požadovaných souborů PHP, postarat se o povinné funkce WP, implementovat základní funkce, ujistit se, že CSS funguje podobně na každém prohlížeči a nesčetných dalších věci.

Možná si myslíte, že si klienti chtějí nechat své webové stránky postavit od základu, protože to je konečný důkaz, že vaše práce je originální. Ale naopak. To, co klienti opravdu chtějí, je především kvalita. A když pracujete na tématu od základů, nikdy nedosáhnete stejné úrovně funkčnosti jako u rámce nebo se startovacím motivem.

Dobře, takže s nevýhodami z cesty, pojďme mluvit o některých pozitivních aspektech.

Vidím jen dva, abych byl upřímný:

  • Obvykle je snazší implementovat každý znak designu, který jste vytvořili ve Photoshopu, na vlastní téma než na témata založená na rámcích nebo startovacích tématech. Je tomu tak proto, že s rámcem musíte zapadnout do mechanismů samotného rámce a nemůžete volně vytvářet kód.
  • Žádná křivka učení nad rámec standardních znalostí WordPress. Přiznejme si to, některé rámce jsou trochu složitější a naučit se, jak je správně používat, bude nějakou dobu trvat.

2. Vytváření motivu pomocí startovacího motivu jako _S

_S

Téma _S, také známý jako podtržítka, je to, čemu říkáme startovací téma. To znamená, že _S není zamýšleno jako nadřazené téma vaší tvorby (jako je tomu obvykle v případě jiných tematických rámců), ale místo toho jste vyzváni, abyste přímo upravili soubory motivů a použili je jako základ svého vlastní téma – v tomto případě pro klientský web.

Jak se tedy liší od vytváření vlastního tématu od té doby?

No, to poskytuje řadu funkcí hned od netopýra. Jednoduše řečeno pár, s _S získáte optimalizované šablony stránek HTML 5 s minimálními prvky, 404 stránkou, ukázkovou implementaci záhlaví, navigační skripty, dobře organizovaný soubor CSS (včetně dvou ukázkových rozložení) plus spoustu dalších věci.

Jinými slovy, _S vám poskytne kompletní a optimalizovaný balíček, abyste mohli začít pracovat na konečném návrhu / tématu.

Nevýhody? Než budete moci efektivně používat zdrojový kód, musíte si být jisti, že pracujete se zdrojovým kódem a také ovládáte strukturu _S.

Další nevýhodou je, že kdykoli z oficiálních stránek vygenerujete nové verze motivu _S, mohou existovat určité rozdíly v důsledku aktualizací, které mohly být mezitím zavedeny..

Kromě toho, to je pravděpodobně nejvšestrannější způsob, jak vytvořit web pro klienta, způsobem, který vám dává plnou kontrolu nad funkčností a designovými prvky. To je, pokud jste se již seznámili s tím, jak _S funguje.

3. Vytváření tématu nad rámec motivu

Tématické rámce jsou dalším krokem, pokud jde o nalezení způsobu, jak přimět ostatní lidi, aby za vás zvládli některé části vaší práce.

Dobře, jen si dělám srandu, ale myslím, že s tematickým rámcem nemusíte vlastně vytvářet celou strukturu webu sami. Musíte vytvořit podřízené téma, které zdědí prvky nadřazeného – rámec – a poté vyplníte mezery, a nakonec vytvoříte klientský web až do jeho konečné podoby..

S rámcem získáte řadu užitečných funkcí a funkcí, které vám pomohou rychleji zvládnout celý projekt. Rovněž získáte strukturu optimalizovanou pro SEO, některé vlastní widgety a někdy také podporu a aktualizace (v závislosti na vybraném rámci).

Nevýhodou je, že některé tematické rámce mohou být trochu omezující, pokud jde o způsob, jakým jsou vytvářeny určité prvky webu, a také to, co s nimi můžete udělat ve vztahu k vašemu počátečnímu projektu Photoshopu..

Skutečné dovednosti v používání rámce si vyžádají čas, ale možná je čas velmi dobře strávený, zejména pokud každý rok stavíte značné množství klientských webů. Můžete přejít na WordPress.org a krátký seznam rámců.

hybridní

4. Vytvoření vlastního motivu startéru a jeho použití při vytváření každého klientského webu

Tomu bych říkal přístup ze staré školy. To jsme dělali před věkem startovacích témat jako _S.

Tento přístup vám však nabízí mnoho možností, pokud jde o předběžnou tvorbu prvků a prvků, které stejně vždy využíváte na všech klientských webech. Celkově tedy celý proces budování webu o pár kroků zkracuje ve srovnání s budováním webu od základů.

Stále však musíte čelit výzvám, jak udržovat aktuální téma s novými verzemi WordPress, novými trendy v designu a technologií vytváření webů (jako je HTML 5) a se vším, co se může v tomto velkém online prostoru může stát..

Použití existujícího startovacího motivu jako _S je pravděpodobně lepším řešením na konci dne. A pokud chcete mít připravené vlastní přizpůsobení pro každý klientský web, na kterém pracujete, proč nezačínat se souborem custom.fp made.php?

5. Navazující na existující téma, které je podobné tomu, čeho chcete dosáhnout

Přestože se to někteří lidé stále snaží stáhnout, řekl bych, že je to líný mužský přístup. A docela překvapivě je to také přístup, který může trvat mnohem více času než kterýkoli z výše uvedených.

Důvodem je skutečnost, že často můžete strávit hodiny hledáním správného tématu, ale pouze si uvědomit, že jeho struktura není tak snadno pochopitelná, jak jste doufali. Výsledkem je, že trávíte hodiny v nejvyšších hodinách, aby to vypadalo a fungovalo napůl slušně.

Vaše úsilí je mnohem lépe vynaloženo buď zvládnutím rámce témat nebo naučením, jak používat startovací téma.

Co je tam dalšího?

Je samozřejmé, že všechny výše uvedené přístupy vyžadují určitou úroveň obeznámenosti s tím, jak WordPress pracuje a s kódováním PHP obecně. Pokud to odložíte stranou, sestavení motivu pro svého klienta také zabere čas. A v závislosti na složitosti věci, může dát hodiny nad váš původní odhad.

Náznak. Náznak. Pokud s tím vším nechcete pohrávat, vyzývám vás, abyste nám zavolali a nechali nás zpracovat tu část projektu za vás. Potřebujeme pouze vaše soubory PSD a na oplátku vám poskytneme nové lesklé téma.

Ale co si o tom myslíš? Jak se vám daří proměnit váš design v plně funkční klientský web?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector