Kódování hudby! Seznamy skladeb a rady, jak být produktivnější při kódování doma (nebo v kanceláři)

Co se děje s kódováním hudby? Měli byste se obtěžovat stavbou svého konečného seznamu skladeb? ⏯️


Lidé se hádají o hudbě a produktivitě od doby, než začaly jeskyně používat Walkmany. Koneckonců, všichni jsme tvrdili, že hudba hraná na 11 je jediným účinným způsobem studia algebry. ��‍♂️

Teď, když jsme trochu moudřejší, víme, že Linkin Park hraný na 11 není pro nic efektivní, natož kódování. Na druhou stranu však zvuky telefonního vyzvánění nebo vysávání nepomáhají nikomu kód. Naštěstí spousta vědců má ráda myšlenku hraní hudby v práci a máme řadu studií, které můžeme použít k vytvoření seznamu skladeb dobré kódovací hudby.

Z tohoto důvodu se tento článek bude zabývat jak hudba ovlivňuje produktivitu, a jak tyto informace použít k vytvoření dokonalého seznamu skladeb. Budu také sdílet nejlepší seznamy skladeb a nástroje pro dokonalý hudební zážitek na pracovišti bez ohledu na to, zda pracujete z domova nebo v kanceláři.

Kódování hudby! Seznamy skladeb a rady, jak být při kódování doma produktivnější

Jak "kódování hudby" ovlivňuje vaši produktivitu

Existuje celá řada různých způsobů, jak zlepšit zaměření na pracovišti, a převzetí kontroly nad zvukem je jedním z nejdůležitějších. Například náhlý a disonantní hluk jsou dva podněty, které mohou váš mozek vytlačit z oblasti do bezvědomého obranného stavu..

I když nezažijete překvapivý efekt, jakýkoli kancelářský hluk, který je buď hlasitý, neočekávaný nebo nepříjemný, bude stále rozptylovat a vést ke snížené kreativitě.

Ve skutečnosti, co si myslíte, že je považováno za nejvíce nepříjemný zvuk? ��

I příjemné zvuky, jako je konverzace o Netflixu, mohou rušit koordinace nervové aktivity. Když práce tří velkých "soustředit se" neuromodulátory: acetylcholin, dopamin a norepinefrin je narušena, váš mozek ztratí směr a zažijete:

 • Neschopnost určit, co je nejdůležitější: váš kód nebo Stranger Things?
 • Začnete se zaměřovat na irelevantní informace.
 • Budete reagovat pomaleji, méně rozumíte a budete se cítit ospalý.

Na druhou stranu, poslech kódování hudby má opačný účinek na tyto oblasti mozku. Vskutku, studie ukázaly že poslech vaší oblíbené hudby uvolní dopamin ve dvou oblastech vašeho mozku, hřbetním a ventrálním striatu. Stručně řečeno, je to jako získat velké objetí. Sběr známého seznamu skladeb kódování hudby je jen jedním z triků, které můžeme použít pro zvýšení produktivity založené na hudbě.

Jak vybrat nejlepší kódovací hudbu pro rychlé výsledky

Začněme nejviditelnějším trikem; vyhněte se poslechu hudby, kterou nenávidíte. To je samozřejmě bolestně zřejmé, ale opak nemusí být nutně pravdivý.

Ve skutečnosti existuje několik námitek, které byste měli zvážit, než začnete hrát na svůj oblíbený seznam skladeb. Pro jednu věc potřebujete určité množství novosti, aby se vaše neurony dopaminu odpálily. Studie ukázaly že hlavní mozková aktivita nastane, když hudba není zřejmá, ale dostatečně známá, aby poskytla pocit očekávání, který pomáhá uvolňování dopaminu.

Příliš mnoho novinek však nasměruje vaše zaměření na hudbu a od kódu. Hudba, o které jste ambivalentní, však může přinést skvělé výsledky. Zaprvé to není tak rušivé jako něco, co máte rádi nebo nenávidíte.

Vyberte hudbu, která je vhodná pro daný úkol. Pokud děláte něco nudného a opakujícího se, pak si vyberte hymnu s optimistickými texty. Texty jsou dobrým způsobem, jak rozbít nudu a udržet si motivaci.

Už jsme dříve viděli, že rozlišitelná řeč může být skutečným zabijákem produktivity. To platí pro texty v hudbě. Pokud pracujete na hlubších úkolech, které vyžadují soustředění a učení, měli byste se vyhýbat hudbě s texty. Lepší možností pro hlubší úkoly by byly nepřetržité zvuky přehrávané při 70 decibelech, které byly Ukázáno na pomoc kreativnímu myšlení.

S ohledem na to byste si měli vybrat hudbu s konzistentními tempy, rytmy a režimem, abyste se soustředili, zlepšili svou náladu a zlepšili své poznání. Ve skutečnosti může být tempo jedním z tajemství produktivního dne. Maximální užitek získáte, když posloucháte hudbu s tempo mezi 60 a 120 BPM (PDF) u nichž bylo prokázáno, že usnadňují učení a udržení.

Správné tempo může také uvolnit alfa mozkové vlny, které vám mohou pomoci najít elegantnější řešení chyb. Všichni jsme se provinili posunutím! Důležitých v řešení problémů, ale pokud máte přístup k alfa mozkovým vlnám, pak můžete při řešení problémů se vyhýbejte běžným odpovědím.

Váš seznam skladeb by měl být tak dlouho, jak plánujete, což vám připomene přestávku. Nejen, že je to lepší pro produktivitu, ale vyhnete se vyhoření v dlouhodobém horizontu. Výběr prémiové služby je ve skutečnosti nejlepším způsobem, jak zajistit tento druh kontroly nad vaší pracovní zvukovou scénou.

A co je nejdůležitější, a samozřejmě, vyberte hudbu dostatečně hlasitě, aby maskovala nežádoucí hluk vašeho pracovního prostředí. Takto optimalizujete hudbu pro kognitivní fungování. Mírná hlasitost je klíčem k úspěchu, když vyvažujete hudbu a práci. Hudba by měla být spíše přikrývkou než nežádoucího šumu než zaměřením.

Nejlepší seznamy skladeb pro kódování hudby

Při přehrávání hudby dávám přednost streamování služeb a nástrojů přes YouTube. Zaprvé jsem na YouTube nenašel seznamy skladeb, které by odpovídaly seznamům na streamovacích službách, a jen málo reklam přispívá k produktivitě.

Zvukové stopy videoher

 • Nejlepší pro: Jakýkoli úkol vyžadující soustředění a trvalé soustředění.
 • Klady: Zvukové stopy videoher jsou vytvořeny tak, aby pomohly hráčům řešit hádanky, shromažďovat informace v konverzaci, myslet mimo krabici.

Klasické seznamy skladeb

 • Nejlepší pro: Každý, kdo hledá klasickou hudbu, doprovází jejich práci.
 • Klady: Barokní hudba má dobré tempo, které může pomoci zvýšit vaši náladu a zlepšit zaměření.

Klasické obaly známých popových písní

 • Nejlepší pro: Lidé, kteří chtějí výhody klasické se známým pocitem.
 • Klady: Skvělé pro poskytování známosti, která uvolní dopamin bez rozptylování.

Okolní

 • Nejlepší pro Lidé, kteří potřebují zakrýt zvuky kanceláře.
 • Klady: Ambientní hudba je navržena pro zvýšení nálady a zaostření.

Alfa mozkové vlny

 • Nejlepší pro: Zvyšování zaměření a kreativity při přemýšlení mimo krabici.
 • Klady: Dobrý hack pro vstup do stavů toku.
 • Varování: Zvuky mohou být nepříjemné a nelze je používat delší dobu. Také proto, že pracují na mozkových vlnách, je třeba jim zabránit těhotnými ženami, obsluhujícími těžkými zařízeními nebo lidmi ohroženými záchvaty..

Pozitivní hudba s texty

 • Nejlepší pro: Práce na nudných, opakujících se úkolech, které nevyžadují zaměření.
 • Klady: Vybrané seznamy skladeb jsou pravidelně aktualizovány o oblíbené skladby.

Zvuky přírody

 • Nejlepší pro: Maskování kancelářského hluku, když se potřebujete soustředit.
 • Klady: Náhodnost zvuků je skvělý způsob, jak uvolnit dopamin bez použití bílého šumu.

Nejlepší aplikace pro kódování užitečných zvuků

Odložíme-li seznamy skladeb, podívejme se nyní na několik skvělých nástrojů, díky nimž může být celá vaše kódovací hudba trochu efektivnější.

Brain.fm

Brain.fm

Brain.fm vám přináší nejnovější poznatky v oblasti neuromuzikologie se zvuky a hudbou, které vám pomohou pracovat, spát a relaxovat.

Klady: Široká škála možností pro každý vkus. Každou z možností ostření lze také vybrat v závislosti na vašem úkolu. Mají možnosti pro práci, čtení, tvůrčí práci nebo studium. Vyvíjejí své nové skladby na základě dalších trendů, jako je lo-fi zaměření, které bylo inspirováno lo-fi kanálem na YouTube.

Nevýhody: Zkouška vám poskytne pouze pět zasedání. Jedná se o předplacenou službu za 6,99 $ / měsíc nebo 49,99 $ / rok.

Speciální nabídka: Získat jeden volný měsíc přes tento odkaz.

myNoise

myNoise

myNoise je bezplatná webová aplikace, která má řadu zvuků, které vám pomohou maskovat zvuky kanceláře, když potřebujete udělat práci.

Klady: Má širokou škálu jedinečných zvuků, které pokrývají téměř každý případ použití. Používá generátory šumu založené na prohlížeči, takže při streamování zvuků nepoužíváte žádná data.

Nevýhody: Možnosti hudby jsou omezené.

Bezplatný hudební archiv (FMA)

Zdarma hudební archiv

The Free Music Archive, inspirovaný hnutím otevřeného softwaru, poskytuje vysoce kvalitní legální stahování pro různé účely.

Klady: Kvalita dostupných skladeb je vysoká a rozsah je široký. Rozhraní je jednoduché a snadno použitelné bez složitých registrací nebo skrytých nákladů.

Nevýhody: Pokud hledáte něco populárního nebo známého, pak jej pravděpodobně nenajdete. To by vás mohlo vést k poslechu hudby s příliš velkou novinkou, a tím podkopat vaše úsilí.

Hudba pro programování

Hudba pro programování

Tuto záložku byste si měli uložit do záložek, nejen že ji vytvořili vývojáři, ale pokrývá také všechny důležité oblasti, které jsme již dříve zahrnuli: několik textů, omezená složitost a některá stará hudba.

Klady: Za prvé, miluji rozhraní. Ještě důležitější je, že vývojáři sestavili hudbu na základě své vlastní zkušenosti s tím, co pro ně funguje.

Nevýhody: Někteří lidé nemusí mít rádi ovládací prvky.

Závěrečné myšlenky o kódování hudby

Otevřená kancelář je skvělý způsob, jak povzbudit spolupráci a rozvíjet kulturu. I když to může být pravda, zvukový prostor úřadu s otevřeným plánem může být rušivý. Pokud se ocitnete neustále rozptylován nežádoucím hlukem, pak převzetí kontroly nad zvuky a hudbou může pomoci zajistit přikrývku nad těmito zvuky.

Jinými slovy, můžete použít hudbu k vyvolání období se zvýšeným zaměřením a dosažení více. Pokud jde o vaše nudné úkoly, můžete pomocí hudby pomoci k jejich zvládnutí. Pokud se potřebujete učit nebo být kreativní, pak vám určitá okolní hudba ve správném objemu pomůže vymyslet neobvyklá řešení. Nezapomeňte na to, že výběr správné hudby vám pomůže zvládnout jakýkoli úkol!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map