Jaký je nejlepší Cloud IDE v roce 2020? Zde je 8 z nejlepších možností

Vývojáři tradičně vytvářeli kód pomocí vašich každodenních textových editorů. Z místního počítače na server jsou textové editory založené na terminálech, jako je VIM a Emacs (stejně jako textové editory založené na GUI, jako je SublimeText), stále pro mnoho vývojářů stále funkční. K rostoucí popularitě cloudových služeb však dochází vzestup cloudových IDE. V tomto příspěvku se zabýváme nejpopulárnějšími a funkčními funkcemi dneška a snažíme se najít nejlepší cloud IDE v roce 2020.


Ale nejprve, jak se liší IDE od textového editoru? Kromě pokročilých funkcí textového editoru, jako je zvýraznění syntaxe, je nejvýznamnějším rozdílem to, že IDE umožňuje kompilovat a spouštět kód, který píšete. Některé IDE mají navíc pokročilé funkce, jako je ladění. Nejlepší IDE poskytují komplexní řešení pro všechny vaše vývojové potřeby – s dalšími výhodami, jako je řízení verzí a nepřetržitá integrace.

Nejlepší cloud IDE

Zde je celá řada:

 1. CodePen #
 2. JSFiddle #
 3. Notebooky Microsoft Azure #
 4. Pozorovatelné #
 5. Repl.it #
 6. Codenvy #
 7. Google Cloud Shell #
 8. Codeanywhere #

1. CodePen

kodepen cloud IDE

CodePen je cloudový editor pro HTML, CSS a JavaScript, který umožňuje vykreslit úryvky v reálném čase a poté je sdílet s ostatními. Primárním cílem CodePen je umožnit vývojářům vytvářet ukázky své front-end práce.

Ukázka kódu CodePenUkázka CodePen

Můžete použít šablony stylů a skripty hostované externě na vašem demo CodePen. CodePen navíc umožňuje přístup do konzoly JavaScriptu pro ladění kódu, pokud vytváříte prvek v rámci platformy.

Demoverze CodePen lze vložit také na váš web. Vestavěné pera mají náhledy kódu, díky nimž jsou ideální pro technické spisovatele při vytváření výukových programů pro front-end technologie.

CodePen vám umožňuje rozvětvovat práci jiných vývojářů a stavět na nich. K dispozici jsou různá zobrazení vašeho kódu, ale některé jsou dostupné pouze na verze pro, začínající na 8 $ / měsíc účtováno ročně.

Zatímco síla CodePen je vytváření a sdílení pera, to představil Projekty v roce 2017, což vám umožní vytvořit na webu celé frontendové projekty, což z něj činí kompletní IDE.

2. JSFiddle

jsfiddle - cloudové IDE pro JS

JSFiddle je rané IDE, které vzniklo jako hřiště s kódem, které dnes ovlivňuje mnoho dalších konkurentů. To vám umožní vytvářet front-end prvky a vykreslit je živě v prohlížeči.

Ukázka JSFiddleUkázka JSFiddle

Jste schopni rozdělit práci ostatních a stavět na ní, kromě vkládání své práce na externí weby. JSFiddle je zjednodušená verze CodePen pro ty, kteří chtějí pracovat s jednodušším editorem kódu, ale přesto mají kompilační schopnosti.

3. Notebooky Microsoft Azure

azure - nejlepší cloudové IDE od společnosti Microsoft

Microsoft Azure Notebooks je kompletní komplexní řešení poskytované společností Microsoft ke správě projektů vyvinutých prostřednictvím Notebooky Jupyter. Nejprve se musíte přihlásit k účtu Microsoft a zvolit plán. K dispozici je bezplatný plán úrovní. Vaše projekty mohou být postaveny na Pythonu 2, Pythonu 3, R nebo F #.

Poté můžete inicializovat prázdný úložiště projektu pomocí souboru README.

Vytvořte projekt na AzureVytvořte projekt v Azure

Po vytvoření úložiště můžete přistoupit k vytváření notebooků a pracovat na nich.

Notebook Jupyter na AzureNotebook Jupyter v Azure

Azure také umožňuje spustit terminál v místě projektu. Na terminálu můžete spouštět příkazy Unix a také poskytovat možnost ladění kódu Python prostřednictvím terminálu.

Azure terminálAzure terminál

Azure také umožňuje sdílet váš projekt se spolupracovníky. Výukové programy vytvořené společností Microsoft pro notebooky Azure jsou také ve formě projektů na platformě. Například zde je projekt na přístup k datům z těchto poznámkových bloků.

4. Pozorovatelné

pozorovatelný

Zatímco Jupyter je zodpovědný za zvyšování popularity Pythonu v cloudu, inspiroval také tvůrce Observable k vytvoření podobného řešení určeného pro JavaScript.

Pozorovatelné notebooky jsou cloudové notebooky JavaScript, které mohou obsahovat kombinaci skriptů a Markdown. Primárním cílem pozorovatelného je sdílení grafů založených na JavaScriptu prostřednictvím cloudu.

Můžete si vyzkoušet funkce Pozorovatelného, ​​aniž byste si vytvořili účet prostřednictvím demo notebook.

Pozorovatelná ukázkaPozorovatelné demo

Po vytvoření účtu budete moci uložit všechny provedené změny do poznámkového bloku a sdílet výsledky s ostatními.

Pojďme nyní přejít k poněkud úplnějším komplexním řešením a najít další nejlepší cloudové IDE platformy.

5. Repl.it

repl.it

Myšlenkou Repl.it je umožnit vám soustředit se na kódování tím, že se platforma postará o nastavení prostředí.

Po dokončení registrace můžete vytvořit prostředí kliknutím. Existuje velké množství jazyků, ze kterých si můžete vybrat. V této ukázce pokračujme s Pythonem.

Když vyberete prostředí, otevře se okno, které se otevře, rozděleno do tří sloupců – systém souborů, textový editor a interpret na terminálu. Můžete je změnit jejich velikost a zaměřit se na část projektu, na kterou se soustředíte.

Repl.it EnvironmentRepl.it prostředí

Z nabídky vlevo můžete také vybrat balíčky, se kterými chcete pracovat v aktuálním projektu. Na serveru Repl.it je dokonce možnost pro více hráčů, díky čemuž je užitečná pro spolupráci! Když ji aktivujete, můžete si s potenciálním spolupracovníkem vytvořit adresu URL, která buď přispěje k stavu projektu, nebo si jej prohlédne v reálném čase..

Repl.it SpolupráceRepl.it spolupráce

6. Codenvy

codenvy

Codenvy je další cloudové IDE, které vám umožní nakonfigurovat vývojové prostředí, napsat kód v rámci platformy a poté jej spustit. V této ukázce vytvořme prostředí založené na PHP.

V Codenvy se vývojové prostředí v cloudu nazývá pracovní prostor. Po registraci musíte nejprve vytvořit pracovní prostor s předdefinovaným zásobníkem. Zásobníky zahrnují populární programovací jazyky jako PHP, Python, Go a Rails s 3 GB RAM ve volné vrstvě. Týmy s až třemi vývojáři mohou také využívat bezplatný plán.

Vytvořte pracovní prostor v CodenvyVytvořte pracovní prostor v Codenvy

Po vytvoření pracovního prostoru je funkce podobná jako Repl.it. Vaše pracovní oblast je rozdělena na správu souborů, textový editor a terminál. Na rozdíl od Repl.it můžete k ladění kódu použít příkazy Unix v terminálu, nikoli pouze interpret jazyka Python..

Ukázkový projekt PHP na CodenvyUkázkový projekt PHP v Codenvy

Codenvy také umožňuje importovat projekt z GitHubu nebo klonovat úložiště ze vzdáleného umístění. Codenvy dále umožňuje sdílet váš projekt se spolupracovníky v reálném čase.

7. Google Cloud Shell

cloud.google

Google Cloud Shell je terminál v cloudu, který můžete spustit prostřednictvím prohlížeče. Cloud Shell je předinstalovaný s celou řadou populárních knihoven a služeb, jako jsou Docker, Python, Git a VIM. Poskytuje 5 GB úložného prostoru ve vašem domovském adresáři.

Google Cloud Shell je kompletní řešení pro vývojáře bez místního vývojového prostředí. Pokud používáte Chromebook, měla by se tato možnost postarat o většinu vašich rozvojových potřeb.

Terminál Google Cloud ShellTerminál Google Cloud Shell

Google Cloud Shell vám také poskytuje textový editor založený na grafickém uživatelském rozhraní, pokud se vám nelíbí textové editory terminálů, jako jsou VIM a Emacs. Chcete-li textový editor spustit pomocí prohlížeče systému souborů, použijte ikonu úprav v pravém horním rohu terminálu.

Textový editor GUI Google Cloud ShellTextový editor grafického uživatelského rozhraní Google Cloud Shell

I když můžete použít Git pro synchronizaci souborů v terminálu, máte také možnost nahrávat nebo stahovat soubory prostřednictvím systému souborů, který je zobrazen vlevo. Veřejná beta verze vám také umožňuje vytvořit shell z obrazu ukotvení.

Celkově se zdá, že Google Cloud Shell je životaschopnou možností použití jako primární vývojové prostředí. S častými změnami produktu byste si jej měli určitě vyzkoušet.

8. Codeanywhere

codeanywhere - možná nejlepší cloud IDE celkově

Codeanywhere je poslední možností v naší snaze najít nejlepší cloudové IDE. Jedná se o multiplatformní cloudové IDE, které vám umožní vytvořit prostředí, importovat nebo vytvořit projekt a poté provést ve stejném prostředí.

Pro Codeanywhere není žádná volná úroveň, i když je k dispozici sedmidenní zkušební verze. Nejlevnější plány jsou 2,5 $ měsíčně, účtovány ročně.

Nastavení prostředí na CodeanywhereNastavení prostředí v Codeanywhere

Jakmile se přihlásíte, musíte vytvořit vývojové prostředí. Můžete použít jeden ze stávajících zásobníků ze seznamu možností. Použijme zásobník zaměřený na vývoj Pythonu:

Textový editor na CodeanywhereTextový editor v Codeanywhere

Když se sestavení úspěšně načte, můžete buď importovat projekt Git, nebo si vytvořit vlastní vlastní úložiště.

Terminál na CodeanywhereTerminál v Codeanywhere

S editorem RTF můžete vytvářet, upravovat a ukládat soubory. Dále můžete spustit jakýkoli kód, který jste vytvořili nebo uložili přes terminál spuštěním příslušného příkazu.

Codeanywhere poskytuje podporu pro synchronizaci s Dropbox, OneDrive a Google Drive, kromě GitHub a BitBucket prostřednictvím řízení verzí. Dále se můžete také připojit k vašemu prostředí prostřednictvím FTP klientů, abyste mohli přenášet soubory do az jiných umístění. Codeanywhere má také partnerství s DigitalOcean pro integraci s DO kapičkami.

Závěrečné myšlenky na nejlepší cloudové IDE

Na nejlepší cloudové IDE nemusí být v roce 2020 jediná odpověď, ale v závislosti na vašich požadavcích si můžete vybrat z mnoha možností:

Pokud potřebujete pouze spustit a sdílet fragmenty kódu, zkuste to JSFiddle nebo CodePen.

Pokud chcete vytvořit notebooky s kombinací výstupů Markdown a kódů, můžete to dát Notebooky Azure nebo Pozorovatelné pokus.

Pokud chcete alternativu k místnímu vývojovému prostředí, měli byste to vyzkoušet Google Cloud Shell.

Pokud byste chtěli kompletní end-to-end řešení, měli byste to zkusit Codeanywhere, Codenvy nebo Repl.it.

Který z nich je podle vašeho názoru nejlepší cloud IDE 2020? Stýskalo se nám po tvém oblíbeném? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map