Jak se soustředit při práci pomocí 12 metod „hluboké práce“

Jak se soustředit při práci pomocí 12 metod „hluboké práce“

Jak se soustředit při práci pomocí 12 metod „hluboké práce“
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Jak se soustředit v práci


Nebylo by skvělé, kdybyste věděli, jak se více soustředit na práci, než přemýšlet o narozeninách svého strýce? Nebo co se stalo tomu dítěti z domova sám? Nebo to jsem jen já?

Jistě, vaše rušivé myšlenky by mohly být zajímavější než moje, ale vsadím se, že jsou to stále narušení, bez kterého se dokážete obejít. Víte, co by mohlo pomoci? Pomocí některých hluboké pracovní metody ve vaší každodenní grind.

Jaká je ale hluboká práce?

Profesionální činnosti prováděné ve stavu bez rozptylování, které posouvají vaše kognitivní schopnosti na jejich hranici. Toto úsilí vytváří novou hodnotu, zlepšuje vaše dovednosti a je obtížné jej replikovat. Calport Newport, „Deep Work“

Jednoduše řečeno: díky hluboké práci budete lepší. A jak se práce na dálku rozrůstá v popularitě a fond talentů se prohlubuje, nepotřebuje konkurenční výhodu?

Nejde však o nástroj plug-n-play, který zvyšuje vaše zaměření, generuje větší hodnotu a brání robotům v převzetí vaší práce. Myslím, že všechny tyto věci můžete dosáhnout pomocí hluboké práce, ale bude to vyžadovat trochu tvrdé práce.

Například můj první pokus o hlubokou práci byl neúspěch. Bylo to sotva týden, než jsem odešel. ��‍♂️

Na druhé cestě to bylo jen dva týdny, než jsem si všiml, že se něco mění. Bylo to jiné, protože jsem začal s menšími změnami a pak jsem přidal další – větší – změny.

Z tohoto důvodu je tento článek postaven na nejlepších doporučitelných tipech z hluboké práce, které vám mají pomoci zjistit, jak se soustředit na práci. Pokud začnete shora, najdete stavební kameny, které vám pomohou pracovat hlouběji. Nebo můžete vytáhnout některý z tipů, jak zlepšit své zaměření během pracovního dne.

Pojďme nula v:

1. Kvantifikujte své úkoly jako mělké nebo hluboké úkoly

Nejlepší způsob, jak se soustředit na úkol, je pracovat na úkolech, které přinášejí největší odměny a potěšení. Než budete připraveni na ponoření do hloubky práce, musíte vědět, které úkoly vyžadují největší zaměření. Naštěstí Newport dodává jednoduchý vzorec, který nám to pomůže:

Jak dlouho bude trvat (v měsících) trénovat inteligentního absolventa vysoké školy bez specializovaného výcviku v mém oboru, než bude tento úkol dokončen? Cal Newport, „Deep Work“

Je zřejmé, že čím kratší časové období, tím menší úkol a tím nižší odměny. Toto opatření vám pomůže určit, které úkoly budou z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější – zaměřte se na ně.

2. Přestaňte multitasking a organizujte svůj den s hlubokou filozofií práce

Multitasking je vrah pro vaše zaměření. Pokaždé, když změníte úkoly, které vložíte tlak na výkonné funkce vašeho mozku změnit pozornost a znovu nastavit cíle pro každý úkol, což znamená velké výběry z kognitivní energie, kterou jste vložili. Práce na jednom úkolu současně znamená, že mu budete moci věnovat více soustředěnou pozornost. Odměny budou větší, chyby budou menší a více se udělá.

Newport má čtyři různé filozofie hluboké práce, které vám pomohou najít perfektní denní strukturu podle vašeho pracovního plánu.

Filozofie
Co je to?
Minimální jednotka času
Je to pro vás?
KlášterníOdstraňte veškeré mělké úsilí a zaměřte se na jeden úkol, který přináší obrovskou hodnotu.Dokud nebude úkol dokončen.Jste schopni se ze svého prostředí na delší dobu odstranit?
BimodalRozdělte si čas mezi mělkými a hlubokými úkoly. Najděte hluboká a nepřetržitá období koncentrace.Jednoho dne.Chcete-li být úspěšní, potřebujete mělké úkoly?
RytmickýHluboká práce je zvykem a součástí vaší každodenní rutiny.Bloky 60 až 90 minut.Máte hluboké a mělké úkoly, které vyžadují pravidelnou pozornost?
ŽurnalistaPustit se do hluboké práce, když je čas k dispozici bez předchozího upozornění.Stačí jen 30 minut.Lidé, kteří mají silnou vůli a mohou zapínat a vypínat zaměření.

Pro mě a pravděpodobně většinu administrativních pracovníků je rytmická filozofie tou nejlepší volbou. Mám mnoho mělkých úkolů, jako je moderování komentářů, sledování klíčových slov a "e-mailové věci," které nelze ignorovat. Rytmická filosofie však umožňuje ještě více než toto, aby jste si udělali pauzu od soustředění a doplnili svou sílu a přitom každý den vypláceli ziskový počet hlubokých pracovních hodin..

3. Přestaňte čekat na inspiraci ke stávce

Amatéři sedí a čekají na inspiraci, my ostatní vstáváme a jdeme do práce

Usnadněte si práci tím, že propojíte dobrý pracovní prostor s pravidly a rutinami. Zatímco "ranní rutinní články" možná naznačují, že jste od provozování společnosti Fortune 500 jen snídani burrito, pravděpodobně to není pravda. Existují však data podporující přesvědčení, že rituály a rutiny vám mohou pomoci zaostřit, odstranit nejistotu a zvýšit důvěru.

 • Mít místo pro cílenou práci. To platí zejména pro vzdálené pracovníky, ale administrativní pracovníci by také měli najít oblasti pro práci bez rozptylování.
 • Soubor dosažitelné lhůty pro soustředěnou práci, která udržuje vaši mysl ostrou a vysokou motivaci. Otevřená bitva po celý den je demotivující a vyčerpávající.
 • Soubor pravidla, která vám pomohou soustředit se. Budete zakázat používání internetu, ignorovat Slack, převrátit telefon lícem dolů?
 • Zadejte vaše mozek nějakou podporu. Přiveďte kávu, čaj, vodu a zdravé občerstvení na své místo.
 • Mít vše, co potřebujete poblíž Jakmile se usadíte, nemusíte se pohybovat ze svého místa.
 • Na stole mějte poznámkový blok. Nejprve si zapisujte užitečné nápady as you go. Za druhé, zapište si méně užitečné nápady, které by vás mohly odlákat od práce.

4. Použijte smysluplné opatření

Žijeme v éře, kde je měření výkonu jednodušší než kdy předtím. I když můžete najít miliony opatření pro produktivitu, hloubková práce se nejlépe používá ve spojení s Vést a zpoždění opatření.

A zpoždění opatření je skvělý způsob, jak měřit výsledky. Například míra okamžitého opuštění je dobrým způsobem, jak měřit, jak dlouho lidé na webu zůstávají. Ale opravdu vám to nepomůže držet lidé na místě. Pro lepší míru okamžitého opuštění potřebujete Vést zavedená opatření. Hlavní opatření přímo souvisejí se zpožděním a pomáhají předpovídat výsledek. Například měření a zvyšování rychlosti webu by mělo snížit míru okamžitého opuštění.

�� Když se učíte, jak se soustředit na práci, přemýšlejte o tom, co byste chtěli, aby výsledek byl, a nastavte jej jako své zpoždění. Pak přijďte se dvěma jasnými opatřeními, která vám pomohou dosáhnout.

Pro mě jsem se soustředil na psaní určitého počtu článků. To mě však vedlo k tomu, abych svou práci dával do dávek, když se blížily lhůty. V rámci mého experimentu jsem sledoval Newportovu radu a sledoval počet denních hlubokých pracovních hodin. Počet neustále rostl minimálně na tři hodiny denně. Dopadem bylo výrazně snížené množství nevyřízených položek a rychlejší dokončení mělkých úkolů. To mě také osvobodilo k účasti na zajímavějších projektech.

5. Vyhoďte svůj seznam úkolů

Použijte svůj seznam úkolů k vyfukování nosu, alespoň to bude užitečné. Naplánujte si čas na dokončení úkolů a bude pro vás mnohem snazší zůstat na nich během dne.

Každý den jsem psal seznam úkolů. Na konci týdne na mě ten dlouhý seznam při každém úkolu toužil. Když jsem však v době, kdy jsem měl k dispozici, přešel na organizování svých úkolů, začal jsem s nimi procházet častěji.

Nejprve zvažte použití jednoho z těchto bezplatných nástrojů pro správu projektů k zajištění všech vašich úkolů, jako to děláme v Redbooth.

Můj seznam úloh Redbooth mi pomáhá organizovat úkoly a naplňovat můj kalendář

Za druhé, použijte kalendář nebo denní plánovač k nastavení bloků času věnovaných hlubokým nebo mělkým úkolům. Bloky by neměly být delší než 90 minut pro jakékoli hluboké úkoly (váš mozek nedokáže zvládnout mnohem víc než toto). Nastavil jsem svůj rozvrh týden předem a vyladil jsem ho, když jdu.

Když se učíte, jak se soustředit na práci, rozvrh, jako je tento, organizuje váš den a stanoví limity.

Kolem své hluboké pracovní doby se vrhnu do menších mělkých úkolů, které vyžadují méně pozornosti. Jako každý den po hluboké pracovní relaci kontroluji komentáře v blogu, komentáře na Facebooku a odpovídám na e-maily. Nejenže vymažete nevyřízené položky, ale dostanete i přestávku od intenzivního zaměření.

6. Stanovte si cíle a cíle svých zaměřených úkolů

U každého mého zaměřeného bloku přemýšlím o tom, čeho chci v každém bloku dosáhnout. To pomáhá vytvořit pocit dokončení pro každý blok, což pomáhá mému mozku přeorientovat se na jiný úkol, protože pokaždé existuje pocit dokončení.

Používám to cíle a šablony cílů pomozte mi mentálně uspořádat každý blok a stanovit cíle pro každou část velkého úkolu. Je to něco jako stanovení mini-lhůt pro každý úkol, což přidává pocit naléhavosti úkolu bez obav z nedodržení termínu v hlavě. To mi pomáhá uzavřít úkol na konci bloku, což zase snižuje zbytky pozornosti a pomáhá mi soustředit se na další úkol.

Jak používám jednoduchou šablonu, abych zůstal soustředěný v práci

7. Držte se svého rozvrhu!

Jedním z důvodů, proč se mi líbí používat Kalendář Google, je schopnost přesouvat úkoly a měnit jejich načasování. A určitě to budete občas potřebovat udělat. Například když jsem psal tento článek, byl jsem stažen pryč, abych se podíval na problém s bannery na našem sesterském webu, ThemeIsle. Když jste se od úkolu vzdálili, nejlepší je udělat to, abyste to odložili na pět nebo deset minut a uplatnili svou vůli..

To platí pro jakékoli rozptýlení, které přichází zevnitř. Zajímá vás historie Red Hot Chili Peppers? Zkuste to odložit alespoň na pět minut. To pomáhá zvýšit vaši schopnost soustředit se, ale může to také znamenat, že rozptýlené myšlenky zmizí, jakmile na ně zatlačíte.

Několik dalších nápadů, které vám pomohou soustředit se na váš úkol:

 • Nastavte časovač za každý blok času.
 • Změňte své bloky jednotky času na začátku, které pomáhají spravovat zaostření.
 • Naplánujte malé přestávky ve vašich blocích,
 • Pokud je to praktické, odpojit se od internetu.
 • Zavřete nesouvisející karty, zejména e-mail.
 • Otočte se obrazovka telefonu dolů.
 • Ztlumit oznámení v Slacku nebo jiném komunikačním nástroji.

8. Napište lepší e-maily a zprávy (pokud je píšete vůbec)

Ignorování doručené pošty je jedním z nejčastějších tipů, jak se naučit, jak se soustředit na práci. Cal Newport se však svým vylepšením zlepšil blogový příspěvek o procesně orientovaných e-mailech.

Dodržování metody zaměřené na proces znamená psaní delších e-mailů, ale také zkracuje délku každého vlákna. Jeho nápady můžete přizpůsobit práci pro jakýkoli z vašich komunikačních nástrojů. Jak to dokážete?

 • Nejprve se zeptejte, co je úkolem e-mailu a jak jej můžete co nejefektivněji ukončit?
  • Nabízí omezenou škálu možností. Například mohu mít schůzku v pondělí, úterý nebo středu ve 15 hodin.
  • Vysvětlete, co budete dělat a co očekáváte od svého korespondenta. Například dokončím návrh v pátek a pošlu vám odkaz, abyste mohli kopii přidat v pondělí.
 • Za druhé, nereagujte na vágní zprávy. Naučil jsem se, jak v tom být dobrý, od našeho redaktora obsahu. Například dostáváme spoustu e-mailů, které navrhují příspěvek hosta. Pokud někdo neposkytne žádné odkazy na svou práci, nějaké nápady a tajné slovo ve své zprávě, nedostane odpověď..

9. Používejte sluchátka potlačující hluk

Sluchátka potlačující hluk jsou slaninou kancelářského příslušenství; všichni je milují. Je to proto, že odfiltrují rušivý hukot kanceláře. Bude pro vás snazší se soustředit v kanceláři, když se nebudete vyděsit bouchnutím dveří nebo jemným zvukem, jak se pero vtáhne do vakua.

Udělat to o krok dále, poslech hudby může zvýšit vaši produktivitu a kvalita práce. Každý však má svůj vlastní vkus a ne veškerá hudba je vytvořena stejně, takže zde je několik tipů, které vám pomohou najít nejlepší hudbu pro vás a váš úkol:

 • A co je nejdůležitější, poslouchejte hudbu, která vás baví.
 • S ohledem na to mohou být texty rušivé, takže kdy učení nového úkolu, nebo provádění hluboké práce zaměřit se na instrumentální hudbu.
 • nicméně, složité hudební struktury mohou také rušit, tak jděte na něco jednoduchého, jako jsou zvuky přírody nebo okolní stopy.
 • Poslech hudby může pomoci přinášejí potěšení opakujícím se úkolům; pokud posloucháte něco pozitivního, vaše pozornost nevyhoří ani nezmizí.
 • Opakování poslechu jedné skladby může být skvělý způsob, jak se soustředit. Zajímavé je, že to podporuje Matt Mullenweg, kterého možná znáte.
 • Nic neposlouchejte. Pomocí sluchátek potlačujících šum vytvořte kopu ticha a začněte pracovat.

Zde jsou tři seznamy skladeb, které každý den střídám:

10. Mít jasný konec do svého dne

Chcete vědět, jak se soustředit na práci? Nemysli na to pořád.

Váš rituál na konci dne nevyžaduje nutně oběť kapitalismu nebo šikovný tanec, ale dobrý rituál na konci dne pomáhá vašemu mozku vklouznout do nečinného času, který je nezbytný k obnově vašeho zaměření a vůle.

V podstatě začínám svůj rituál každý den v 17:30, další pravidlo o hluboké práci, a to trvá asi 15 minut. Díky tomu se po opuštění budovy mohu vyhnout webovým stránkám souvisejícím s e-maily, Slackem a prací.

 • Prohlédněte si neúplné úkoly a podívejte se, kde se mohou hodit do mého rozvrhu, s plánem posunu vpřed nebo jejich splněním.
 • Proveďte jeden závěrečný e-mail, Slack, Trello, Redbooth a zkontrolujte, zda není nic vynikajícího.
 • Vytvořte nové karty pro všechny úkoly, které byly přiřazeny během dne.
 • Zkontrolujte a změňte plány příštích dnů, abyste se ujistili, že je vše připraveno a jsou stanoveny cíle.
 • Vyčistit a uspořádat můj stůl (v rozumných případech).
 • Vypněte na den a duševně uznat, že můj den je hotový.

11. Rozvíjejte návyky mimo zaměstnání, které vám pomohou zůstat v práci v kanceláři

Zpočátku jsem se ponořil do hluboké práce a zjistil jsem, že bojuje a ztrácí důvěru ve svou schopnost jít hluboko. Dokonce jsem se vzdal většiny svého úsilí. Ale ne všechny.

Některé z nich, jako např. Strategie mimo kancelář, jsem si nechával kolem e-mailů. A to mi pomohlo uspět při druhém pokusu.

Je to proto, že strategie mimo kancelář pomohly vybudovat můj soustředěný sval. Pokud hodláte začít hlouběji pracovat, nebo chcete vědět, jak se soustředit na práci, doporučuji nejdříve začít mimo práci:

 • Dopřejte si mozek z práce. Nejenže vám to pomůže soustředit se v práci, ale budete také užijte si produktivnější informace. Přestal jsem kontrolovat své e-maily, zprávy Slack a Facebook zprávy od našich uživatelů (omlouvám se, kluci).
 • Nechte se nudit se a nechat svou mysl bloudit. Váš mozek je zapojen do rovnováhy mezi soustředěným a nezaostřeným myšlením. Pokud chceš zlepšit své zaměření na kancelář, musíte dát mozku období rozostřeného myšlení.
 • Cal Newport navrhuje věnovat si čas Meditujte produktivně. To vše zahrnuje hluboké přemýšlení o problému při činnosti s nízkým klíčem, jako je dojíždění, procházení se psem nebo ve sprše..
 • Vyzvedněte nový koníček, který vyžaduje soustředěnou koncentraci (ale nikoli související s prací), aby se posílil váš soustředěný sval.

12. Využijte výhod nástrojů a aplikací, které vám pomohou soustředit se v práci

Když se učíte, jak se soustředit na práci, může vám několik nástrojů pomoci. Vyzkoušel jsem několik snoozerů pro doručenou poštu, hudební aplikace a aplikace pro sledování času, a to jsou ty, které nejvíce pomohly:

 • Používáme Time Doctor v kanceláři, ale pokud hledáte jednoduchou a bezplatnou možnost, doporučuji Toggl.
 • Kalendář Google byl skvělý způsob, jak sestavit můj týdenní rozvrh.
 • Redbooth a Trello jsou našimi vybranými nástroji pro řízení projektů. Náš editor obsahu vřele doporučí Trello.
 • Pokud hledáte melodie bez rozptylování, pak Brain.fm je nejlepší, placené řešení.
 • Na druhou stranu zvuky jsou pokryty bezplatnou stránkou, myNoise s více než 200 zvukovými generátory na výběr.
 • Také jsem použil Doručená pošta, když je připravena zavřít moji doručenou poštu podle plánu.

Závěr o tom, jak se soustředit na práci

Hluboká práce nabízí velkou šanci zlepšit zaměření na pracovišti. Zlepšíte svou produktivitu, vytvoříte hodnotnější poznatky a získáte skvělé odměny.

Přesto je ponoření do hluboké práce těžké. Chtěl bych vás povzbudit, abyste si vzali tyto tipy a začali budovat svůj den kolem období zaměření. Zjistíte, že vaše zaměřovací sval se při každém cvičení stává silnějším.

Jak se soustředíte na práci? Něco nám chybělo? Neváhejte se podělit o své nápady v komentářích níže.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector