iPhone vs Android: Který je lepší pro webové profesionály / vývojáře?

iPhone vs Android: Který je lepší pro webové profesionály / vývojáře?

iPhone vs Android: Který je lepší pro webové profesionály / vývojáře?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

iPhone vs Android


Debata o tom, který operační systém chytrých telefonů (OS) je nejlepší, probíhá roky bez prohlášení jasného vítěze. Pokud uvažujete o přechodu z iPhone na Android nebo naopak, může být obtížné oddělit nároky fanoušků od skutečností o každé platformě.

Naštěstí iPhone i Android mají co nabídnout, takže se opravdu nemůžete pokazit. Vaše rozhodnutí o tom, který OS je pro vás vhodný, byste se měli zaměřit na vaše potřeby webového profesionála. Porovnáním klíčových funkcí platforem byste měli být schopni zúžit, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.

V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi iPhone a Android.

Poté se podrobně podíváme na šest klíčových faktorů, které je třeba zvážit při výběru vašeho smartphonu jako webového profesionála. Pojďme na to!

Jaké jsou klíčové rozdíly mezi iPhone a Android?

Když porovnáme iPhone a Android v tomto článku, mluvíme především o operačním systému (OS), na kterém běží každý, a nikoli o jednotlivých zařízeních, jako je iPhone X nebo Google Pixel 3. Je důležité si všimnout několika důvody.

Zaprvé, Apple iOS běží pouze na iPhone. Nicméně operační systém Android společnosti Google běží širokou škálu zařízení, některé z nich jsou velmi levné, ale postrádají kvalitu. To ztěžuje srovnání telefonů se systémem Android s telefony iPhone. Zaměření na OS vyrovná podmínky hry.

Vzhledem k tomu je důležité si uvědomit, že zkušenosti s používáním systému Android OS se u levných telefonů budou výrazně lišit od kvalitnějších zařízení srovnatelných s iPhone. Problémy s Androidem mohou pramenit spíše ze zařízení než z OS.

Obě platformy mají své klady a zápory. Pokud jde o krizi, nejvýznamnější rozdíl mezi nimi je ten, že iOS je uzavřený zdroj, Android je otevřený zdroj. To ovlivňuje několik důležitých aspektů každého operačního systému, včetně jejich zabezpečení a dostupnosti aplikací.

iPhone vs Android: Který smartphone je pro webové profesionály lepší? (6 faktorů, které je třeba zvážit)

Jako webový profesionál chápete lépe než většinu důležitost určitých funkcí, pokud jde o výběr smartphonu. Srovnali jsme iPhone vs Android na šesti faktorech, které pravděpodobně budou hrát největší roli při rozhodování, které použít.

1. Která možnost je dostupnější?

Než se podíváme na to, co každý operační systém dokáže, pojďme diskutovat o tom, kolik bude pro vás stát pořizování zařízení, které bude provozovat daný operační systém. Začínáme s iPhone jsou poměrně drahé iPhone XR jít za 599 $ a iPhone 11 Pro za neuvěřitelných 999 $ (za předpokladu, že neobchodujete se starým modelem). Dokonce i mnohem starší iPhone 7 si vezme sousto z vašich úspor, na 449 $.

Jak jsme diskutovali výše, Android je k dispozici na široké škále zařízení, k lepšímu nebo k horšímu. Nicméně i telefony se systémem Android, které jsou srovnatelné s iPhone XR – například Google Pixel 4 nebo Samsung Galaxy s10 – běžet trochu levněji. Můžete si vybrat jeden z těchto telefonů za nový za 799 $ nebo 749 $.

Bez ohledu na to, kterou z těchto možností zvolíte, vám budou některé funkce chybět. Galaxy s10 má největší kapacitu baterie, ale iPhone XR má obrovskou (téměř úplně stejnou velikost jako Galaxy s10) velikost obrazovky. IPhone je podporován dalším koprocesorem M12 a LCD displejem pro více tlumené barvy. Pixel 4 nemá dostatek úložného prostoru, má však vynikající kameru a je dobře integrován s Asistentem Google.

Kromě toho můžete snadno najít telefony s Androidem za méně než 200 USD. Proti ceně iPhonu 7 neexistuje soutěž o to, které atraktivní číslo je. Nezapomeňte však, že iPhone 7 bude obecně lepší kvality, pokud jde o funkce, jako je výdrž baterie, kvalita fotografií, velikost obrazovky a úložiště..

2. Zajistí systém iOS nebo Android lepší zabezpečení a soukromí?

Pokud jde o zabezpečení, iOS těží z toho, že je platformou s uzavřeným zdrojem. Toto je jeden z mála případů, kdy open source = horší. Proces prověřování aplikací je u iPhone jen mnohem přísnější a uživatelé iPhone jsou omezeni na schválené aplikace v Apple Obchod s aplikacemi pouze. To pomáhá zabránit uživatelům iPhone v náhodném stahování malwaru.

obchod s aplikacemi

Uživatelé Androidu mají naopak přístup k internetu Google Play obchod a libovolný počet distributorů aplikací třetích stran. U těchto zdrojů je méně pravděpodobné, že budou před aplikací stahovat malware a viry.

Google Play

Byly učiněny kroky ke snížení množství malwaru představovaného aplikacemi pro Android a jsou mnohem bezpečnější než v minulosti. nicméně, zprávy se zobrazují že aplikace pro iPhone jsou stále bezpečnější.

Apple byl také historicky důslednější, pokud jde o vydávání aktualizací a oprav zabezpečení. Díky rychlé opravě slabých stránek dělá iOS lepší práci při údržbě zabezpečené platformy.

Pokud jde o soukromí, podle Apple je soukromí uživatelů iPhone velmi znepokojivé. Apple zakóduje uživatelská data shromažďovány pro vytváření aktualizací a data se nikdy neprodávají bez souhlasu uživatelů.

Na druhou stranu, podle studie provedené v srpnu 2018, telefony Android komunikují dvakrát tolik uživatelských dat než telefony iPhone. Androidy dokonce sdílejí údaje o poloze uživatele, když se telefon nepoužívá, zatímco iPhony ne.

android iphone

Kromě toho na téma telefonů iPhone došlo k několika vysoce známým případům, kdy se vládní agentury pokoušely získat přístup k iPhone nepoctivého člověka, který by byl naprosto bez úspěchu. To může být špatná zpráva pro národní bezpečnost, ale skvělá zpráva pro každého, kdo si chce být jistý, že jejich zařízení jsou na úrovni Fort-Knox. To je to, co dostanete s iPhone ven z brány. V podstatě je vaše zařízení bez vašeho hesla zcela nepřístupné.

3. Je snadnější použití nebo přizpůsobení důležitější pro uživatelský dojem?

Uživatelská zkušenost (UX) zahrnuje širokou škálu aspektů. iOS i Android poskytují žádoucí funkce UX, ale mají různé priority, které mohou ovlivnit, která je pro vás nejvhodnější.

Používání iPhonu bývá snazší používat než telefony Android. Jejich rozhraní je intuitivnější a došlo k několika změnám v tom, jak telefony pracují od vydání po vydání. Jakmile si vyberete, jak používat iPhone, neměli byste se po upgradu již mnoho učit.

Přesto mají Androidy hodně více přizpůsobitelné rozhraní. Můžete nastavit výchozí aplikace, přidávat widgety, vybírat z různých obrazovek zámku, měnit klávesnici a další. Na rozdíl od iPhonu si můžete vytvořit svůj vlastní Android a upravit ho tak, aby lépe vyhovoval vašim potřebám.

Mnoho dalších aspektů UX spojených s telefony – včetně fotoaparátů, velikosti obrazovky, výdrže baterie a úložiště – bude záviset na tom, které konkrétní zařízení iPhone vs Android vyberete. Kvalita těchto funkcí bude záviset na tom, kolik jste ochotni zaplatit za svůj smartphone.

4. Jak spolehlivé jsou iOS a Android?

Navzdory tomu, čemu byste věřili mnoho článků online, jsou iOS a Android z hlediska spolehlivosti poměrně srovnatelné. Bez ohledu na to, který si vyberete, měli byste skončit s OS plně schopným podporovat vaše potřeby.

Tvrdí fanoušci obou platforem mají tendenci se zaměřovat na data, díky nimž jejich preferovaný operační systém vypadá přitažlivě. Například, iPhone fanoušci se zaměří na Android s mírně vyšší celkovou mírou selhání (s některé dokonce explodují), zatímco milovníci Androidu rádi poukazují na "ohnout bránu" nebo jiná známá selhání iPhone.

Pro ilustraci tohoto bodu jiným způsobem se můžeme podívat na články: Zapomeňte na mýtus, že iPhone je spolehlivější než Android a Spolehlivost chytrého telefonu: iOS Outpaces Android. Citují přesně stejnou studii, ale jak vidíte z titulků, rozhodli se zvýraznit různé informace.

To jen ukazuje, jak si mohou oba fanoušci iPhone vs Android vybrat a vybrat, na které výsledky studie se mají zaměřit, aby podpořili preferovaný operační systém. Při zvažování spolehlivosti každého z nich se podívejte na všechna data.

5. Který operační systém nabízí větší kompatibilitu s aplikacemi a dalšími zařízeními?

Jak jsme již dříve zmínili v tomto článku, uživatelé iPhone jsou při přístupu k aplikacím mnohem omezenější než uživatelé Android. Protože jsou však důkladněji prověřovány, aplikace pro iPhone mají tendenci být bezpečnější a kvalitnější.

Pro webové profesionály mohou být aplikace pro komunikaci a správu úloh neuvěřitelně užitečné. Bez ohledu na to, jaký operační systém si vyberete, vám bude chybět v několika skvělých aplikacích, které jsou dostupné pouze uživatelům druhého systému.

V iPhonu budete mít přístup Letecká pošta, například pro organizaci e-mailu a zefektivnění pracovního postupu. Můžete se také podívat na Denní program aplikace pro psaní poznámek, Moleskine TimepageChytrý kalendář a Jiskra e-mailový klient.

jiskra

Na druhé straně s Androidem máte přístup Tasker a automatizovat část vašeho pracovního postupu. K dispozici je také Solid Explorer aplikace pro správu souborů a Drupe pro zjednodušenou komunikaci. Android má navíc widgety sociálních médií, pomocí kterých můžete snadno přistupovat k účtům bez otevírání jejich aplikací.

solidexplorer

Pokud jde o kompatibilitu se stolními počítači, notebooky, tablety a dalšími zařízeními, iPhone funguje hladce s ostatními produkty Apple. Pokus o připojení k zařízením od jiné značky však bude vyžadovat nějakou práci navíc.

Android je kompatibilní s větším počtem zařízení, ale opět není dobře integrován s produkty Apple. Ostatní zařízení, která již jsou ve vašem arzenálu, mohou hrát důležitou roli při určování, které chytré operační systémy zvolíte.

6. Jsou iPhone vs Android telefony populárnější?

Při výběru smartphonu OS je třeba zvážit popularitu. Jsme všichni, abychom vynikli z davu. Jak však pravděpodobně víte, vývojáři s větší pravděpodobností vytvoří aplikace a další nové nástroje, které se integrují s populárnějším operačním systémem.

Po celém světě Android porazil iPhone pokud jde o popularitu. Na umístění však záleží a v Severní Americe (a zejména v USA) je preferovanou platformou pro uživatele chytrých telefonů iOS. I mezi našimi čtenáři na CodeinWP naše analytika ukazuje, že iPhony jsou mobilní zařízení volby! Při výběru vašeho smartphonu jako takového byste možná měli zvážit, kde se nachází většina vašich klientů a který OS je v každé oblasti nejvíce rozšířen..

Závěr

Pokud jde o výběr správného smartphonu jako webového profesionála, rozhodnutí nakonec přijde na to, který OS nabízí funkce, které potřebujete, abyste byli úspěšní. Ať už to znamená, že si vyberete možnost s aplikacemi, které se vám nejvíce líbí, nebo upřednostňují zabezpečení, nemůžete se pokazit s jakoukoli platformou.

V tomto článku jsme porovnali operační systémy iPhone vs Android na šesti klíčových faktorech:

 1. Která možnost je dostupnější?
 2. Udržuje iOS nebo Android lepší zabezpečení a soukromí?
 3. Je pro UX důležitější snadné použití nebo přizpůsobení?
 4. Jak spolehlivé jsou iOS a Android?
 5. Poskytují telefony iPhone nebo Android větší kompatibilitu s aplikacemi a zařízeními?
 6. Jsou populární telefony iPhone nebo Android?

Máte dotazy ohledně toho, který smartphone je nejlepší pro webové profesionály? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector