15+ způsobů, jak zabránit vyhoření (dnes i v budoucnu)

15+ způsobů, jak zabránit vyhoření (dnes i v budoucnu)

15+ způsobů, jak zabránit vyhoření (dnes i v budoucnu)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Když trpíte vyhořením, může to být nekonečné. Možná se budete cítit, že pro vaše vyčerpání neexistuje lék, jako je to trvalá podmínka, kterou musíte přijmout. Existuje však řada způsobů, jak se vypálit, léčit z něj a dokonce zabránit opětovnému vyhoření.


Tato příručka vysvětlí, co je syndrom vyhoření, jak jej rozpoznat a strategie, pomocí kterých se můžete vypořádat s vyhořením a dokonce ho vyléčit.

Jak rozpoznat syndrom vyhoření

Je důležité pochopit, že syndrom vyhoření není totéž jako únava. Obyčejná únava je dočasný stav. Cítíte se unavení, jdete spát a probudíte pocit odpočinku.

Na druhou stranu se syndrom vyhoření vyznačuje neustálým, neproniknutelným vyčerpáním. Když bojujete s vyhořením, je nemožné se cítit odpočinutí. Dokonce i ty nejlepší části vaší práce se cítí únavně.

Jak zabránit vyhoření

Způsoby, jak se vypořádat a zabránit vyhoření

�� Poznámka; Příznaky syndromu vyhoření mohou být velmi podobné příznakům deprese. Pokud zjistíte, že metody zvládání uvedené v tomto článku neposkytují významné propuštění, vyhledejte odbornou pomoc terapeuta nebo psychiatra.

1. Vezměte si nějaký čas volno

První, co musíte udělat, pokud bojujete s vyhořením, je vzít si volno. To neznamená jen čas od práce. To znamená čas strávený relaxací nebo děláním věcí, které obnovují vaši mentální energii, jako je pěší turistika v lese. Dokonce i dlouhý víkend strávený děláním něčeho, co vás opravdu baví, vám může pomoci zabránit vyhoření.

Klíčovou věcí této doby je, že musíte zcela vypnout svou pracovní mysl. Nekontrolujte svůj e-mail, nepřijímejte hovory z práce ani se neprodávejte se svými spolupracovníky. Musíte dokončit oddělení od své práce.

2. Žurnál

Časopis o tom, s čím bojujete, jak se cítí vaše vyhoření a co je vaše vyhoření způsobeno. Vytvořte podrobný plán, jak se s tím vypořádat. Když se cítíte ohromeni, protože už ani nevíte, co dělat, obraťte se na tento plán.

Zabraňte vyhoření: Denní deníková aplikace

Dávám přednost deníku s perem a papírem, ale existuje mnoho způsobů, jak deník.

Můžete použít dokument v aplikaci Word nebo Disk Google, aplikaci pro psaní poznámek nebo speciální deník Den první, aplikace pro nahrávání hlasu nebo dokonce funkci nahrávání videa v telefonu.

Důležité je, že tento čas věnujete sebereflexi.

Bonusový tip: Chcete-li dlouhodobě posílit své duševní zdraví, zvažte zachování a vděčný deník.

3. Mít srdce k srdci s blízkým přítelem nebo terapeutem

Promluvte si o svých zápasech s někým, komu důvěřujete. V ideálním případě bude tato osoba také oddělena od vaší situace (takže spolupracovník pravděpodobně není vaše nejlepší sázka). Vnější pohled vám může pomoci vidět věci v jiném světle a možná dokonce vám pomůže najít řešení.

Klíčem je zde upřímnost. Nebudete se cítit lépe, když jen řeknete "Jsem pořád vyčerpaná." Musíte prozkoumat, co se děje ve vašem životě a odkud toto vyčerpání pochází. To vám nejen pomůže vyrovnat se v tuto chvíli, ale také vám pomůže zabránit vyhoření v budoucnosti.

4. Odpočiňte si od alkoholu a kofeinu

Když bojujete s vyhořením, mohlo by to vypadat, že alkohol a kofein jsou jediné věci, které vás udržují v chodu, ale ve skutečnosti všechno zhoršují..

Alkohol narušuje komunikační cesty v mozku a poškozuje vaši schopnost regulovat emoce.

Kofein zvyšuje úzkost a způsobuje problémy se spánkem. Pokud bojujete s vyhořením, možná je na čase detoxovat od obou.

Neznamená to, že to neznamená, že musíte trvale opustit alkohol nebo kofein. Jakmile se zotavíte ze svého vyhoření, můžete pokračovat v jednom nebo obou moderováních. Do té doby však tyto látky vystřihněte, aby se váš mozek a tělo mohly uzdravit.

Zabraňte vyhoření: omezte kávu

5. Vybudujte meditační praxi

Meditace a meditační praktiky může snížit úzkost a depresi a dokonce zlepšit kvalitu spánku. Díky tomu není jen jeden z nejlepších způsobů, jak se vypálit, ale také jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit vyhoření v budoucnosti..

K dispozici jsou tisíce zdrojů, které vám pomohou vyvinout účinnou meditační praxi, včetně několika telefonních aplikací. Velmi doporučuji 10% Happpier a Uklidnit.

6. Najděte typ cvičení, které máte rádi

Zabraňte vyhoření sportováním

Pokud jste v posledním desetiletí věnovali zdravotní diskurzu nějakou pozornost, víte, že se prokázal rozsáhlý výzkum výhody cvičení pro duševní zdraví.

Vytvoření cvičební rutiny – a držet se jí – se však snadněji říká, než udělá. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je najít cvičení, které opravdu milujete.

Podívejte se na něco, co je zábavné, ale které vás také povzbuzuje k tomu, abyste se tlačili a rostli a budovali vaši důvěru. Mezi skvělé aktivity, které je třeba zvážit, patří horolezectví, bojová umění a tanec.

7. Dopřejte si kreativní výstup

Vyzvedněte nový, beztlakový kreativní koníček nebo se vraťte do starého. Pokud můžete, chodte na hodiny, abyste se mohli ponořit do podpůrné komunity současně. Pokud jsou třídy příliš drahé nebo neexistují, kde žijete, učte se pomocí videí YouTube.

Důležité je, že se necítíte pod tlakem, abyste vytvářeli na určité úrovni kvality nebo produktivity. To by mělo být něco, co děláte svým vlastním tempem, čistě pro své vlastní potěšení, bez cíle zpeněžení. Když se všechny naše koníčky stanou vedlejším ruchem, začnou se cítit jako práce a to zhorší vyhoření, ne lepší.

získat koníček

8. Posílení a rozšíření vaší podpůrné sítě

Možná jste introvert, ale stále jste člověk a lidé jsou sociální tvorové. Vyžadujeme přátelství. Být součástí komunity zvyšuje naši odolnost a dává nám někoho, na koho se máme obrátit, když jsme ohromeni. Na druhé straně se cítí izolovaně významně přispívají k vyhoření.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit vyhoření, je ponořit se do komunity. Pokud máte podpůrné přátele, ale cítíte se od nich odpojeni, uskutečněte několik telefonních hovorů nebo si naplánujte shromáždění (možná ne právě teď). Pokud nemáte silnou síť přátel, jděte ven a potkejte některé lidi. Některé z věcí, o nichž jsme již hovořili, jako například třídy umění, jsou skvělé způsoby, jak toho dosáhnout.

9. Zlepšete svou hygienu spánku

Když nemáte dostatek odpočinku, nebo si odpočinete v nízké kvalitě, vaše mysl a tělo nemají čas na zpracování všeho ode dne, než se probudíte. To vám způsobí, že se následující den budete cítit vyčerpaní. A pokud tento problém nevyřešíte, ostatní strategie v tomto seznamu budou mít minimální účinek.

regulovat svůj spánek

Zde je několik způsobů, jak zlepšit hygienu spánku:

 • Dopřejte si nastavený čas na lůžko a držte se ho
 • Uchovávejte elektroniku, zejména televizi, mimo ložnici
 • Udělejte relaxační aktivitu, jako je čtení, poslední hodinu před spaním
 • Vyvarujte se elektroniky před spaním; pokud absolutně musíte používat elektroniku pozdě v noci, použijte něco jako f.lux odfiltrovat modré světlo
 • Vyhněte se občerstvení pozdě v noci, a pokud musíte mít pozdě v noci

Existuje také mnoho dalších způsobů, jak zlepšit kvalitu spánku.

10. Vylepšete svůj jídelníček

Vaše strava má obrovský dopad na vaši hladinu energie. Potraviny s vysokým obsahem cukru vytvářejí cyklus krátkých energetických špiček, po kterých následuje prodloužené havárie. Strava s vysokým obsahem cukru může také vést k neklidu, méně restorativní spánek. Díky tomu je snížení příjmu cukru jedním z nejlepších způsobů, jak překonat syndrom vyhoření a zabránit mu v opakování.

Cukr je také návykové, a dát do téměř všeho, co je zpracováno, takže tomu lze jen těžko zabránit. Začněte snížením nebo úplným vyloučením popu a šťávy. Až budete s těmito omezeními spokojeni, můžete představit více.

11. Udělejte svou práci příjemnějším místem

K tomu existují dvě různé vrstvy. Nejprve se chcete ujistit, že váš pracovní prostor je ergonomicky optimalizován. Tím se sníží fyzická zátěž spojená s vaší prací.

Za druhé, chcete, aby se vaše pracoviště stalo energizujícím pracovištěm, nikoli vyčerpávajícím. Vyzdobte si svůj prostor věcmi, jako jsou motivační kalendáře nabídek a obrázky lidí, kteří vás inspirují. Pořiďte si malou bambusovou rostlinu nebo, pokud je to možné, rozmístěte po celém vesmíru více rostlin. Ať je to místo, kde skutečně chcete být.

Dalším skvělým způsobem, jak změnit něco na vašem pracovišti, je dát stojanům panáky šanci. Přechod ze sedu na stojan vám může přinést překvapivé zvýšení produktivity.

pracoviště

12. Požádejte o různé odpovědnosti v práci

Burnout je často vytvářen pocitem jednotvárnosti. Když uděláme to samé znovu a znovu, nevyhnutelně začneme cítit, že jsme ve vyjetých kolejích. To je důvod, proč se říká "změna je stejně dobrá jako zbytek" je tak populární. Jedním snadným způsobem, jak vytvořit změnu, je převzít v práci různé odpovědnosti.

Klíčem je, že chcete převzít různé odpovědnosti, ne větší odpovědnost. Pokud se cítíte vyhořela, větší odpovědnost vás bude jen zhoršovat.

13. Pracujte mimo svůj stůl

Dalším skvělým způsobem, jak setřást rutinu, je pracovat mimo svůj stůl. To může znamenat práci z domova nebo práci na veřejném místě, jako je kavárna nebo knihovna. V závislosti na typu práce, kterou děláte, by to mohlo znamenat dokonce práci v parku.

Tato strategie však představuje riziko rozmazání hranice mezi Vaším pracovním a domácím životem. Pokud se rozhodnete pracovat z domova, důrazně doporučujeme označit konkrétní oblast jako pracovní prostor. Pracujte pouze uvnitř tohoto prostoru. A ano, to zahrnuje odpovědi na pracovní e-maily.

14. Zhodnoťte, jak se tráví váš čas

čas

Dalším důvodem, proč byste mohli trpět syndromem vyhoření, je špatné řízení času. Můžete určit, zda se jedná o problém, nebo ne, sledováním času pomocí jednoho z nejlepších nástrojů pro sledování času.

Některé věci, které si chcete dát pozor, jsou příliš mnoho času stráveného na sociálních médiích, procházení webu bez konkrétního účelu a pracovní projekty, které vám ve skutečnosti nepomohou dosáhnout vašich cílů. Můžete se také podívat na našeho průvodce správou času pro nezávislé pracovníky.

15. Po práci vytvořte rutinu pro ukončení činnosti

Jedním z největších problémů, s nimiž se mnozí lidé dnes potýkají, je nedostatečné oddělení jejich pracovního a domácího života. Jejich mozky nikdy úplně neopustí pracovní režim, což znemožňuje relaxaci. Rutina pro ukončení činnosti je skvělý způsob, jak říct mozku, že je čas přestat pracovat.

Vaše rutinní procedura nemusí být komplikovaná. Něco tak jednoduchého, jako je výměna pracovních oděvů a pyžamo, může vašemu mozku signalizovat, že je čas na odpočinek. Pokud potřebujete něco trochu aktivnějšího, doporučuji žurnálovat své myšlenky na to, co jste udělali během pracovního dne. Tato technika byla v mém vlastním boji nesmírně nápomocná při zachování oddělení mezi prací a relaxací.

16. Ukončete svou práci

Vyhoření někdy není o vás nebo vaší rutině. Někdy se jedná o kulturu společnosti, pro kterou pracujete. Pokud se ocitnete v cyklu vyhoření-vyhoření-vyhoření, je na čase, abyste se blíže podívali na svou práci.

Pracujete nepřiměřeně dlouhé hodiny? Zjistili jste, že je obtížné získat volno, abyste se vyhořili před vyhořením? Nepodařilo se vám vaše společnost v provádění preventivních opatření? Považujete pracovní prostředí za emocionálně vyčerpávající nebo dokonce toxické? Pokud je odpověď na některou z těchto otázek ano, je čas najít nové zaměstnání (vstupte do ekonomiky koncertů a vydělejte peníze na Fiverru) nebo možná dokonce zahajte svůj vlastní obchod s eCommerce.

Závěrečné rady o nejlepších způsobech, jak se vypořádat a zabránit vyhoření

Burnout je pro mnoho lidí velmi skutečný problém, ale můžete ho překonat. Pečlivé plánování a změny životního stylu vám také mohou pomoci zabránit opakování syndromu vyhoření.

Cítíte se ohromeni? Začněte nastavením deníku a řazením těchto strategií od nejjednoduššího k nejtěžšímu. Projděte si seznam, od nejjednodušší změny po nejtěžší.

Především si uvědomte, že vaše zdraví je důležitější než jakákoli jiná práce!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector