15 z nejzajímavějších knihoven komponent uživatelského rozhraní Vue pro rok 2020

15 z nejzajímavějších knihoven komponent uživatelského rozhraní Vue pro rok 2020

15 z nejzajímavějších knihoven komponent uživatelského rozhraní Vue pro rok 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Zajímavé knihovny komponent VU Uue


"Proč se obtěžovat s knihovnami komponent Vue UI?" Vue nebo Vue.js je populární knihovna JavaScript, kterou můžete použít k vytváření dynamických aplikací na front-endu. Od svých skromných začátků v roce 2014 nabývá na síle v posledních dvou letech. Společnost Vue se stala hlavním konkurentem společnosti Angular and React a jedním z důvodů popularity společnosti Vue je široká použití komponent, což usnadňuje pochopení vývoje.

V tomto příspěvku, pokrýváme některé z nejzajímavějších knihoven komponent Vue UI že byste se měli nejprve podívat. Určitě se vám hodí, pokud máte v dílech aplikaci Vue!

1. Vue Material Kit

sada materiálu vue

Vue Material Kit je skvělá zkratka, kterou můžete použít ke zrychlení procesu navrhování / vývoje při vytváření nových webů nebo webových aplikací. Základní znalost JavaScriptu, Vuejs a Vue Routeru je vyžadována, ale kromě toho je balíček snadno pochopitelný a krásný.

Součástí sady je 60 ručně vyrobených komponent, dva přizpůsobené pluginy a tři vzorové stránky.

2. Vuetify

Vuetify Domovská stránka

Vuetify je rámec nad Vue, který vám umožní vytvářet čisté, sémantické, opakovaně použitelné komponenty uživatelského rozhraní. Funguje to s Vue’s Server Side Rendering (SSR).

Co dělá Vuetify zajímavou volbou mezi nejlepšími knihovnami komponent UI Vue, je dostupnost hotového lešení pro kód – ve formě předem připravených šablon vue-cli. To vám pomůže začít rychle. Vuetify má také dobrou komunitu a pravidelné aktualizace.

3. Buefy

Buefy

Buefy je odlehčená knihovna komponent UI založená na Vue a Bulma, rámec CSS. Tento rámec, i když je dodáván se společností Bulma, je menší než 100 KB.

Pokud jste se systémem SASS spokojeni, budete se cítit jako doma Buefyovy podobnosti se SASS. Jak již bylo řečeno, zatímco Buefy poskytuje hotový seznam komponentů, které lze použít pro začátečníky, může se vám zdát nedostatečné, pokud pracujete na velkém projektu.

4. Materiál Vue

Materiál Vue

Vue Material je škálovatelná knihovna navržená podle nejnovějších konstrukčních specifikací společnosti Google. Knihovna obsahuje užitečné komponenty usnadnit proces vytváření složitých skořápek aplikací.

Díky více než 1,7 milionu stažení nabízí lehkou knihovnu pro vytváření aplikací, které se hodí na každou obrazovku. Knihovna Vue Material je kompatibilní s moderními webovými prohlížeči a její API je přátelské pro začátečníky, takže je ideální pro náš seznam do roku 2020.

5. Fish-UI

UI ryb

Fish UI je odlehčená sada nástrojů knihovny UI komponent UI s podporou webpacku a ES2015.

V době psaní tohoto projektu mělo tento projekt pouze pět přispěvatelů. Během posledního měsíce však došlo k nějaké aktivitě, což naznačuje, že je stále aktivní. Můžete zamířit dokumentaci projektu zkusit to!

6. Quasar

Quasar

Quasar je front-end framework založený na Vue. Měli byste to zvážit, pokud plánujete pracovat na responzivních webových a mobilních aplikacích. Je to plnohodnotný rámec, který kromě komponent pro váš rámec podporuje funkce, jako je minifikace a ukládání do mezipaměti. V květnu 2020 to skončilo 14,6 tisíc hvězd na GitHubu.

Quasar je možná nejrozsáhlejší ze všech knihoven komponent Vue UI, které jsme zde popsali. Má důkladnou dokumentaci a robustní implementaci end-to-end.

7. Vux

Vux

Vux je rámec založený na WeChat WeUI a webpack, na vrcholu Vue. Dokumentace je však většinou v čínštině s minimálním anglickým překladem. Společnost Vux klade důraz především na rychlý vývoj mobilních komponent pro vaši aplikaci.

Tady je živé demo systému Vux, který obsahuje seznam všech součástí a jejich vykreslování v prohlížeči.

8. Živel

Živel

Element je knihovna komponent uživatelského rozhraní pro web, která má také verze pro Reagovat a Úhlové, kromě Vue. Tato knihovna komponent je specificky zaměřena na desktopové aplikace, protože její komponenty nereagují.

Element má také významnou dokumentaci v čínštině, ačkoli jsou poskytovány španělské a anglické překlady. Nepůvodní čínští mluvčí by měli projít skrz internacionalizační dokumentace před použitím Element ve svých projektech.

9. Keen-UI

Dokumentace uživatelského rozhraní Keen

Keen-UI, na rozdíl od většiny ostatních knihoven komponent Vue UI uvedených v tomto článku, se zaměřuje spíše na interaktivitu prostřednictvím JavaScriptu než vizuálních komponent. Keen-UI je inspirován Materiál společnosti Google, a přichází s snadno použitelným API.

Uživatelské rozhraní Keen znovu neopakuje potřebu použití v celé vaší aplikaci a má několik užitečných součástí, které lze strategicky umístit, kdekoli je potřeba. Proto je Keen UI dobrou volbou při přidávání iteračních funkcí do existující aplikace.

10. AT-UI

AT-UI

AT-UI je další knihovna komponent Vue UI se zaměřením na desktopové aplikace.

AT-UI poskytuje ploché komponenty uživatelského rozhraní pro vaše webové aplikace. Existuje 14 přispěvatelů a není k dispozici mnoho podpory, i když existuje startovací šablona na GitHub můžete použít.

11. Mint-UI

Mint-UI

Mint UI je odlehčená knihovna komponent VU UI, která je založena na kompilátoru JavaScript Babel. Malá velikost tohoto balíčku je vhodná pro použití v mobilních aplikacích. Uživatelské rozhraní mincovny poskytuje téma podobné pro komponenty vaší aplikace. Tady je demo komponent Mint UI.

Mincovna UI má přes 15 tisíc hvězd na GitHub. Vývoj rámce stále pokračuje v plném proudu a v polovině ledna se nové závazky zavádějí do hlavní pobočky. Rychlý pohled na tracker problémů na GitHubu vám však řekne, že Mint UI obstarává čínské vývojáře především.

12. VuePress

VuePress

VuePress je generátor statických stránek založený na Vue. Tento rámec používá webpack k vytváření předem vykreslených statických HTML stránek (co statické weby WordPress?), Což výrazně zrychluje zpracování.

Použití VuePress otevírá mnoho možností pro váš projekt – jako automatizace procesu dokumentace. Snadno se integruje do vaší stávající aplikace. Značnou nevýhodou však je, že podpora SEO je stále nová a dokumentace se dosud nezaměřuje na toto téma.

13. Eagle.js

Eagle.js

Eagle.js je framework ve Vue, který umožňuje vývojářům vytvářet prezentace v rámci webové aplikace. Existuje mnoho témat, animací, widgetů a stylů, z nichž si můžete vybrat a přizpůsobit se na Eagle.js.

Přestože Eagle.js poskytuje dobrý počet příkladů na demo stránkách, dokumentace je stále minimální. Zřejmá alternativa k Eagle.js je Reveal.js, samostatný rámec JavaScript pro webové prezentace. Eagle.js však překonává největší chybu pomocí Reveal.js – rigidita struktury prezentace.

14. Bootstrap-Vue

Bootstrap-Vue

Bootstrap-Vue přináší do Vue sílu Bootstrap, široce používané knihovny CSS. Poskytuje vám snadno dostupné komponenty uživatelského rozhraní a mřížkový systém a vše je mobilní a pohotové. Komponenty této knihovny jsou dále kompatibilní s pokyny WAI-ARIA pro přístupnost webu. V souladu s filozofií Bootstrapu rychle vytvářet komponenty uživatelského rozhraní umožňuje Bootstrap-Vue vývojáři rychle zahájit projekt.

dokumentace je rozsáhlá a komunitní podpora je silná, díky čemuž je pro někoho bezpečným řešením.

15. Uživatelské rozhraní iView

iView-UI

iView UI je knihovna ve Vue, která poskytuje komponenty a widgety uživatelského rozhraní se zaměřením na čistý design. iView má svůj vlastní nástroj rozhraní příkazového řádku (CLI), iView-cli, který poskytuje vizuální nástroj pro lešení součástí a offline verzi dokumentace. Je aktivně udržován pomocí pravidelné aktualizace řešení chyb a přidávání funkcí.

Pokud ve svém projektu používáte iView, je zde Startovní balíček, což vám pomůže začít se základním využitím knihovny.

Kterou knihovnu součástí uživatelského rozhraní Vue si vybrat?

Uváděli jsme zde 15 knihoven komponent uživatelského rozhraní Vue, které vykonávají různé funkce, ale která je nejlepší? Odpověď je obvyklá "záleží." Pokud chcete kompletní řešení, možná budete chtít pokračovat a vybrat Quasar. Na druhou stranu, pokud hledáte řešení plug-and-play pro vaše stávající projekty, možná budete chtít pokračovat s Vuetify nebo Keen-UI.

Které knihovny součástí Vue UI používáte ve svých projektech? Dejte nám vědět ve svých komentářích níže.

Také by vás mohly zajímat tyto články:

  • Nejlepší šablony úhlového administrátorského panelu

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector