14 nejlepších JavaScript knihoven a frameworků, které můžete vyzkoušet v roce 2020

14 nejlepších JavaScript knihoven a frameworků, které můžete vyzkoušet v roce 2020

14 nejlepších JavaScript knihoven a frameworků, které můžete vyzkoušet v roce 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Nejlepší JavaScript knihovny a rámce


V tomto příspěvku se podíváme na nejlepší knihovny a rámce jazyka JavaScript, které lze vyzkoušet v roce 2020. Proč? Díky JavaScriptu, který je k dispozici v každém webovém prohlížeči, se tak stává nejpřístupnějším programovacím jazykem dneška.

Během roku 2010 se knihovny a rámce JavaScript staly spolehlivou volbou pro vývojáře front-end.

U každého rámce, který prozkoumáme v dnešním seznamu, vám dáme vědět důvod jeho popularity, jak začít s tímto rámcem a posoudit zralost a komunitní podporu tohoto rámce.

Pokud jste nový vývojář, měl by vás tento příspěvek vést při výběru rámců, se kterými můžete začít.

Seznam pojďme:

(V žádném konkrétním pořadí)

1. Úhlové

Nejlepší knihovny a rámce jazyka JavaScript: úhlové

Úhlová je jedna z nejvyspělejších frameworků JavaScriptu, které jsou dnes k dispozici. Google vydal svou první verzi jako AngularJS zpět v roce 2010. Hlavní změna ve filozofii přišla v roce 2016 s vydáním Angular 2 a rámec byl přejmenován na Angular ve společné řeči.

Úhlová vám poskytuje možnost ovládat jak komponenty uživatelského rozhraní, tak chování. Úhlová považuje každý prvek DOM za součást. Poté můžete ke každé směrnici sledovat nebo přiřadit různá chování.

Úhlová je framework založený na TypeScript, takže křivka učení je strmá. Musíte zvládnout značné množství času, abyste zvládli Angular, i když vám to později poskytne odměny.

Zde je průvodce vytvoření první aplikace s Angular. Pokud jste TypeScript ještě nepoužili, tento krátký úvod měl bych začít.

2. Reagovat

Nejlepší JavaScript knihovny a rámce: reagovat

React je další rámec pro vytváření uživatelských rozhraní. Tento rámec JavaScript se vyvíjel jako interní projekt na Facebooku až do jeho veřejného vydání v roce 2013. Je to vyspělý projekt s podstatnou základnou přispěvatelů a dobrou podporou online.

React se používá ve všech webových a mobilních produktech mateřské společnosti – Facebook, WhatsApp a Instagram. Během posledních několika let získala společnost React široké přijetí jako špičkový rámec pro webové aplikace.

Zatímco základní funkce Reactu se ve srovnání s Angular snáze učí, pro pokročilé funkce budete možná muset přejít do knihoven třetích stran. Schopnost tvořit ahoj svět aplikace pouze v několika řádcích je to, co dělá React tak populárním.

Tady je průvodce vytvořením vaší první aplikace na React.

3. Vue

Nejlepší JavaScript knihovny a rámce: vue

Vue je mladý, ale vzrušující framework JavaScriptu, který v roce 2014 vydal bývalý zaměstnanec Google Evan You. V posledních několika letech došlo k obrovskému růstu, který lze považovat za srovnatelný s Angular and React. Jako znamení rostoucí popularity Vue překročila Angular and React v počtu hvězd ve svém úložišti GitHub..

Vue vám při navrhování webové aplikace nabízí obrovský potenciál přizpůsobitelnosti. To usnadňuje učení a rychlé stavění věcí na Vue. Při vytváření složitějších součástí můžete pokračovat v učení pokročilých funkcí Vue. Přizpůsobitelnost Vue ve skutečnosti umožňuje snadný přechod z jakéhokoli jiného rámce.

Zde je průvodce jak začít s Vue.

�� Stále si nejste jisti, zda byste měli pro svůj další projekt zvolit Angular, React nebo Vue? Zde je náš průvodce, který vám pomůže vybrat.

4. Aurelia

Nejlepší JavaScript knihovny a rámce: aurelia

Aurelia je moderní otevřená knihovna UI, která byla vyvinuta s ohledem na jednoduchost. Byl vydán společností Durandal Inc přibližně ve stejnou dobu, kdy vyšel Angular 2. V posledních několika letech se její komunita rozrostla, takže byste měli být schopni najít online pomoc, pokud narazíte na jakékoli překážky.

Díky své jednoduchosti vás vybízí, abyste byli kreativní. Kód pro vytvoření jedné komponenty v Aurelii je podobný VanillaJS, což zvyšuje její přitažlivost mezi vývojáři. Jeho vestavěné funkce, jako je směrování, silná vazba dat a testování, vám umožní vytvořit robustní front-end aplikaci. Aurelia je vysoce rozšiřitelná a snadno se integruje s jinými rámci třetích stran, jako je React.

Aurelia je příručka pro rychlý start vysvětluje, jak vytvořit aplikaci úkolů, a mělo by stačit, abyste mohli začít s rámcem.

5. Ember

ember

Ember, známý také jako Ember.js, je moderní JavaScriptový rámec, který vás vybízí k vytváření ambiciózních webových aplikací. Přichází s "včetně baterií", který odkazuje na určité funkce kritického rámce. Díky své filozofii funguje jako samostatné řešení pro vytváření komplexních webových aplikací.

Ember obsahuje Glimmer, rychlý renderovací modul DOM. To vám dává možnost vykreslit prvky DOM ze šablony. Ember má samostatnou datovou vrstvu, směrování a vestavěné testovací prostředí. Ember má také rozhraní příkazového řádku, které vám umožňuje provádět akce, jako je opětovné sestavení, automatické opětovné načtení součástí a spuštění testů jednotek. Kromě toho vám společnost Ember dává možnost integrace s vysoce kvalitní, kurátorskou komunitou společnosti Ember Addons pro větší funkčnost.

Tady je průvodce rychlým startem vytvořit v Emberu základní komponentu.

6. Moka

moka

Mocha je testovací rámec bohatý na funkce napsaný na Node.js. Zatímco jiné rámce mohou poskytovat testovací moduly, Mocha vám umožňuje testovat také asynchronně. Mocha testy probíhají sériově, což umožňuje flexibilní a přesné vykazování metrik.

Mocha se dobře integruje s dalšími knihovnami pro prosazování JavaScriptu, jako je Chai, což umožňuje bezproblémový přechod z jiné knihovny. Tento testovací rámec běží na většině moderních prohlížečů, s možností přizpůsobení testů na základě prohlížeče, na kterém je testován.

Tady je jednoduchý úvodní průvodce pro Mochu.

7. Webix

webix

Webix je knihovna JavaScriptu, která obsahuje komponenty a widgety uživatelského rozhraní připravené k použití. Vzhledem k jeho kompatibilitě s HTML5 je ideální použít, pokud vytváříte webovou nebo mobilní aplikaci založenou na HTML.

Tento rámec byste měli zvolit, pokud požadujete komponenty připravené k použití. Tyto komponenty lze rozdělit do pěti kategorií: data (datové tabulky, filtry), navigace (menu, rady), rozvržení (harmonika, dashboard), vizualizace (grafy) a vyskakovací okna. Webix dále odděluje vizuální a datové vrstvy, což pomáhá při modulárním vývoji a testování. Webix se také dobře integruje do rámce MVC, pokud vyvíjíte komplexní webovou aplikaci. Tady je úplný seznam widgetů pod Webix.

Základní trvalá licence Webix je cena za 449 $ pro jeden projekt a jednoho vývojáře. Složité widgety, jako jsou čepy, desky pro kanban a tabulky, stojí navíc.

8. Gatsby

Gatsby

Gatsby, také nazývaný GatsbyJS, je bezplatný a open-source React-based framework pro vytváření rychlých statických webů a aplikací. Statický web je skupina vzájemně propojených stránek HTML, které zobrazují stejný obsah všem následným divákům. Nepřipojí se k databázi a na vyžádání načtou nová data.

Gatsby je generátor statických webových stránek typu vše v jednom. To vám umožní definovat obsah pro vaše webové stránky, jeho směrování a propojení, a stahuje data z různých zdrojů dat k vytvoření statického webu na vyžádání. Přestože je Gatsby zcela nový, jeho popularita vedla k významnému růstu komunity. Například zde je seznam Gatsbyho témat udržované komunitou.

Tady je průvodce rychlým startem pro Gatsby.

�� Pokud byste chtěli vědět, jak Gatsby porovnává s WordPress, tady je náš názor na věc.

9. Babel

babel

Babel je kompilátor jazyka JavaScript a pravděpodobně bezesporu jedna z nejlepších knihoven jazyka JavaScript. Přejete si, aby bylo psaní kódu napříč verzemi JavaScript jednodušší? Lidé v Babelu byli trápeni stejným problémem a přišli s řešením ve formě Babela.

Babel je v podstatě kompilátor. Vezme kód napsaný v jednom standardu JavaScriptu a převede jej na jiný standard. Kromě toho vám Babel může také pomoci převést starý kód JavaScript na nové verze, aby vám pomohl kompilovat ES6 do VanillaJS. Babel spoléhá na podrobné konfigurační soubory, aby dosáhl kompilace, takže může představovat strmou křivku učení pro začátečníky.

Tady je rychlý návod pro Babel, což vám pomůže seznámit se s předvolbami a konfiguracemi.

10. ESLint

eslint

ESLint je připojitelný JavaScriptový ukazatel, který vám pomůže najít a opravit problémy v kódu JavaScript. Tento nástroj staticky analyzuje váš kód, aby v něm našel problémy a upozornil na možné problémy. ESLint může být přidružen k textovému editoru nebo zabudován do potrubí pro kontinuální integraci (CI) pro testování nového kódu, jak je tlačen do výroby.

Můžete nakonfigurovat ESLint pro spouštění testů v kódu JavaScript, přidávat nová pravidla spolu s vestavěnými pravidly ESLint pro přizpůsobení testů na základě požadavků vaší organizace. Tento nástroj můžete také nastavit tak, aby automaticky opravoval rutinní chyby, aby byl celkový proces vývoje efektivní.

Pokud používáte textový editor založený na grafickém uživatelském rozhraní, musíte nainstalovat plugin, který integruje testy do prostředí kódování v reálném čase. Zde je plugin ESLint pro Sublime Text a Atom. Tento rychlý návod vám pomůže nainstalovat ESLint na server, který může sloužit jako předchůdce integrace s build systémem jako Doušek nebo Grunt.

11. D3.js

d3

D3.js, nebo jednoduše D3, je knihovna JavaScript pro vizualizaci dat manipulací s prvky HTML DOM. Od prvního vydání je D3 téměř deset let starý a stal se nejvýkonnější knihovnou vizualizace JavaScriptu.

Tato knihovna umožňuje shromažďovat data z různých datových formátů a zdrojů dat. D3 pak pomocí elementů vytvoří základní graf, nebo pomocí elementu SVG složitost. Podporuje modulární přístup tím, že umožňuje vývojáři opětovně použít kód. Do grafů můžete také přidat interaktivitu.

Zde je návod, jak vytvořit sloupcový graf v D3 pro začátečníky.

12. Oholit se

oholit se

Shave je odlehčený nástroj JavaScript, který zkrátí text tak, aby se vešel do prvku HTML5 DOM. Dočasně skryje zbytek textu ve skrytém prvku, který můžete později zobrazit, pokud je to potřeba. Je to pouze zásuvný modul s kapacitou 1,5 KB, bez závislostí, který provede konkrétní úkol.

Chcete-li používat funkci holení, poskytněte selektor HTML DOM a jeho maximální výšku. Dobře se integruje s dalšími pluginy, které mohou mít pokročilejší funkce zkrácení. Výhodou použití Shave je schopnost rychle transformovat velké množství prvků dohromady.

Tady je Ukázka CodePen of Shave, což ukazuje čas potřebný ke zkrácení 50 prvků.

13. Webpack

webpack

Webpack je moderní JavaScriptový nástroj, který slouží jako statický modul modulátor. V zásadě sdružuje aktiva a prostředky vaší aplikace, čímž udržuje váš kód čistý. Může později načíst stejná aktiva po jejich minifikaci, což vám pomůže ušetřit čas načítání.

Tento nástroj analyzuje závislosti vaší aplikace a vytváří interní graf závislosti. Tento graf závislosti mapuje všechna aktiva, na kterých váš projekt závisí, a vygeneruje balíčky pro různé verze vaší aplikace. Tady je Začínáme průvodce pro webpack.

14. LitElement

LitElement je další knihovna JavaScriptu vyvinutá společností Google, která vývojářům umožňuje bezproblémové vytváření jednoduchých webů. Začalo to jako Knihovna polymerů, a nyní se rozrostla na nový projekt. Cílem LitElement je umožnit vývojářům rychle vytvářet rychlé, lehké a opakovaně použitelné webové komponenty.

Jakýkoli webový prvek, který vytvoříte pomocí LitElement, následuje Standardy webových komponent. Proto se vaše komponenty snadno integrují s jakýmkoli jiným rámcem. LitElement umožňuje přizpůsobit prvky také. Webové komponenty LitElement pracují se všemi hlavními webovými prohlížeči.

Také by vás mohly zajímat tyto články:

  • Nejlepší šablony úhlového administrátorského panelu

Závěrečné myšlenky na nejlepší knihovny JavaScript

V tomto příspěvku jsme prozkoumali ty nejlepší knihovny a rámce jazyka JavaScript, které můžete vyzkoušet v roce 2020.

Nejprve jsme diskutovali o nejlepších knihovnách JavaScriptu, které můžete použít k vytvoření úplných front-end aplikací. Dále jsme se podívali na různé knihovny, které poskytují použitelné webové komponenty, které lze znovu použít, a pomáhají tak rychlému vývoji. Nakonec jsme se přesunuli k nástrojům a zásuvným modulům, které řeší specifické problémy pro vývojáře – jako je sdružování, vizualizace, ladění a kompilace.

Jaká je vaše oblíbená knihovna JavaScriptu? Neváhejte se podělit o komentáře níže.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector