WordPress.com vs WordPress.org – Jaký je rozdíl?

WordPress.com vs WordPress.org – Jaký je rozdíl?

WordPress.com vs WordPress.org – Jaký je rozdíl?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Celá věc WordPress.com vs WordPress.org je opravdu matoucí. Pro každého.


Za prvé, a to je třeba říci hned, WordPress.org a WordPress.com jsou dva zcela odlišné weby / organizace / webová řešení.

Jinými slovy, jeden vám dá úplně jinou věc než druhou.

Vím, že je to divné. Není mnoho případů, ve kterých je značka ".com" doména je zcela oddělená od domény ".org" doména. Jsme zvyklí vidět to samé při každém rozšíření domény, které může mít značka.

Pro WordPress je to prostě jiné.

Než ale probereme rozdíly mezi WordPress.com a WordPress.org, vyjdeme z cesty nejdůležitější kousek skládačky:

WordPress.com vs WordPress.org

Pokud si jen chcete založit blog nebo vytvořit web, můžete tento článek přeskočit a přejít k těmto průvodcům:

 • Jak začít blog s WordPress
 • Jak vytvořit svůj vlastní web WordPress

Co je WordPress??

Odložíme tajemství .org a .com a řekneme si na sekundu mluvit čistě WordPress.

WordPress je nejoblíbenějším webovým nástrojem ze všech. Je to software, který můžete použít jako operační systém vašeho webu.

Logo WordPress

Jinými slovy, WordPress je na vašem webu to, co je Microsoft Windows (nebo Mac OS) pro váš počítač.

WordPress se používá na více než 32% všech webových stránek a je schopen zpracovat jakýkoli typ nebo velikost webových stránek. Balí spoustu funkcí a lze jej donekonečna rozšířit o další témata (vlastní návrhy) a pluginy (další funkce). Je to opravdu perfektní řešení.

Dobře dobře, ale jaké jsou nejvýznamnější rozdíly mezi WordPress.com vs WordPress.org?

WordPress.com vs WordPress.org: základní rozdíly

Zde je snadný způsob, jak si zapamatovat, jaký je rozdíl … stačí se podívat na rozšíření domény WordPress, o které se zajímáte:

 • �� WordPress.org – ".org" znamená "organizace"
 • �� WordPress.com – ".com" znamená "komerční"

S ohledem na to je klíčovým rozdílem mezi WordPress.com a WordPress.org to, kdo skutečně hostuje váš web. S WordPress.org hostujete svůj vlastní web (doporučujeme to). Na druhou stranu WordPress.com se o to postará (snadnější start, menší svoboda).

WordPress.com vs WordPress.org v souhrnu:

com

WordPress.com

Kompletní řešení pro stavbu webů all-in-one / není potřeba žádný hosting / volitelné domény / k dispozici bezplatné a placené plány / méně technické

org

WordPress.org

webový software / open source / free / DIY řešení / potřebujete hosting a doménové jméno, než budete moci spustit svůj web / chvíli potrvá projít kroky

�� Což je levnější?

Téma tvorby cen u WordPress.com vs WordPress.org je ošemetné. U obou verzí WordPress je k dispozici spousta možností, ale jsou také velmi odlišné pod kapotou. Tady je proces související s vytvářením webových stránek nebo blogů na jedné z platforem plus náklady na ně:

WordPress.com

 1. Přejděte na stránku WordPress.com a zaregistrujte se k účtu
 2. Zadejte všechny své přístupové údaje pro nový účet
 3. Zadejte název svého webu, vyberte design
 4. Vyberte si plán, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Ty se pohybují od 0 do 25 $ za měsíc – více o nich níže
 5. Pokud jste v předchozím kroku vybrali placený plán, zaregistrujte pro web novou doménu
 6. Dokončete nastavení a nakonfigurujte svůj web

WordPress.org

 1. Začněte výběrem webového hostitele třetí strany pro svůj budoucí web. Ceny se pohybují od 3 do 30 $ za měsíc – více o nich níže
 2. Zaregistrujte se u svého hostitele
 3. Během procesu registrace zaškrtněte políčko, které označuje, že chcete, aby byl WordPress nainstalován ve vašem nastavení (přečtěte si: bude WordPress nainstalován automaticky hostitelem)
 4. Dokončete nákup hostingu a přihlaste se ke svému novému panelu WordPress
 5. Nakonfigurujte svůj web a vyberte design

Jak vidíte, proces vytváření webových stránek se liší v závislosti na tom, kdo si vyberete – WordPress.com nebo WordPress.org.

Zatímco WordPress.com vám dává zcela zdarma plán, jste omezeni v tom, co s tímto webem můžete dělat:

 • Můžete použít pouze subdoménu WordPress.com – nelze připojit vlastní název domény
 • Na vašem webu bude vlastní reklama na WordPress.com – z těchto reklam nic nevyděláváte
 • Získáte pouze 3 GB úložiště webových stránek
 • Web nelze používat pro komerční účely
 • Získáte omezený výběr témat a nebudete moci web rozšiřovat pomocí pluginů

Pokud chcete získat trochu více funkcí, můžete získat jeden z placených plánů. Zde je návod, jak se věci odehrávají:

Poznámka. Mějte na paměti, že zatímco výše uvedené tabulky říkají "vlastní název domény", to neznamená, že jste si to opravdu přibalili. Stále za to musíte platit zvlášť.

Když přidáváte věci dohromady, provozování slušné komerční webové stránky na WordPress.com vás bude stát zhruba 111 USD ročně (8 $ / měsíc pro WordPress.com samotný + 15 $ / rok pro název domény).

Ve srovnání s WordPress.org musíte investovat peníze předem, ale investice je obvykle celkově menší, zejména pro nové weby.

Chcete-li spustit web s WordPress, musíte se chopit webového serveru a doménové jméno (o kterou se musíte postarat úplně odděleně od toho, co získáte od WordPress.org).

Jak se ukázalo, můžete získat vysoce kvalitní hostingový balíček pro web WordPress přibližně za 35 $ / rok. Když zohledníme náklady na doménu, tak to je Celkem 50 USD ročně za provoz webové stránky založené na WordPress.org. Zhruba polovina částky, kterou byste zaplatili s WordPress.com.

Jedinou obtížnou součástí je, jak si vybrat kvalitního webového hostitele. Přímo zde máme kompletní srovnání nejlepších možností, ale pokud nemáte čas na to vše, můžete prostě jít do Bluehostingu a získat od nich nastavení hostingu. Je to uznávaná společnost s mnoha možnostmi pro WordPress. Co je dobré na nabídce Bluehost:

 • Můžete získat plán hostování pro WordPress za 2,95 $ / měsíc
 • Získáte zdarma doménové jméno pro první rok
 • Aplikace WordPress se nainstaluje automaticky
 • Získáte automatické aktualizace softwaru WordPress

Bluehost zde působí velmi podobně jako WordPress.com, ale je to prostě levnější. Celkově také můžete na svém webu používat neomezená témata a instalovat libovolné doplňky, které si přejete. V zásadě máte svobodu dělat, co chcete, cokoli vylepšit a přizpůsobit vše, co na svém webu potřebujete. WordPress.com vám stále poskytne omezený přístup k přizpůsobením, i když souhlasíte s placením pojistného.

I když může být brzy na nákup vašeho hostingu, když jste na to připraveni, u Bluehostu použijte výše uvedený odkaz. Je to však přidružený odkaz (což znamená, že dostaneme malou provizi), také vám odemkne zlevněnou cenu 2,95 $ vs 3,95 $. Tuto slevu nezískáte, pokud navštívíte web Bluehost jinak než pomocí výše uvedeného odkazu.

�� WordPress.com vs WordPress.org – více do hloubky

Poznámka: Chtěli byste raději sledovat video o hlavních rozdílech mezi WordPress.com a WordPress.org?

Klikněte zde

WordPress.com vs WordPress.org: celkově

WordPress.com
WordPress.org
Nabízí bezplatné hostování, ale omezuje místo na vašem webu na 3 GB bezplatného plánu.Nepřišel s hostingem zdarma. Budete muset hledat hostitele sami a platit za něj zvlášť.
Poskytuje bezplatnou subdoménu. Něco jako YOURSITE.wordpress.com. Pokud chcete vlastní doménu, budete muset upgradovat na placený tarif. Musíte si pořídit vlastní doménu (platí se další poplatky).
Získáte základní zabezpečení a zálohy zpracované za vás.Váš webový hostitel má určitou úroveň zabezpečení, ale z velké části musíte svůj web zabezpečit sami. Totéž platí pro zálohy – ty, které musíte povolit také pomocí pluginů.
Vše o technickém výkonu vašeho webu řeší tým za WordPress.com. Pokud něco nefunguje v žádném okamžiku, nemůžete udělat nic jiného, ​​než čekat na vyřešení problému týmem.Můžete si vybrat doplňky a nastavení výkonu vašeho webu. Vyžaduje to nějakou práci, ale máte plnou kontrolu nad tím, co se na vašem webu děje.
Nabízí omezený počet témat, ze kterých si můžete vybrat. Dodává se také s omezenými možnostmi přizpůsobení.Umožňuje vzít a nainstalovat libovolné téma a také provést všechny požadované úpravy. Můžete si také vytvořit vlastní témata, pokud víte, jak postupovat při programování v PHP.
Umožňuje používat doplňky třetích stran, pouze pokud získáte plán $ 25 / mo. U ostatních plánů získáte pouze úzký rozsah předdefinovaných funkcí. Na svůj web nemůžete přidat další funkce, které ve výchozím prostředí WordPress.com již nejsou k dispozici.WordPress.org vám nabízí svobodu instalace libovolného bezplatného nebo prémiového pluginu. To je důležité, pokud chcete přizpůsobit svůj web tak, aby vyhovoval vašim potřebám v ruce.
Na svůj web nemůžete mít své vlastní reklamy. WordPress.com však zobrazuje * jejich * reklamy na vašem webu – to je cena, kterou zaplatíte za bezplatnou platformu. Chcete-li tyto reklamy odstranit, je to alespoň 4 $ / měsíc.Můžete mít tolik reklam a kolik forem zpeněžení, kolik chcete (také si můžete vybrat jakoukoli reklamní službu, kterou chcete). Dobrou zprávou je, že si udržujete 100% svých výdělků.

���� Výhody a nevýhody WordPress.org a WordPress.com

Místo toho, abych uvedl každou jednotlivou sadu výhod a nevýhod, zaměřuji se pouze na výhody jedné platformy nad druhou. Jinými slovy, pokud vidíte, že je něco pro jednu platformu, znamená to, že druhá platforma ji nemá.

PROS a CONS: WordPress.com vs WordPress.org

WordPress.com PROS
WordPress.org PROS
Zřízení webu WordPress.com trvá kratší dobu než zřízení webu WordPress.org.Poskytuje mnohem více možností přizpůsobení než WordPress.com.
Může být použit nováčky. I když je to poprvé, co spustíte web, budete stále moci dělat všechno sami.Je to bezplatná a open source platforma.
Postará se o automatickou aktualizaci a zálohování vašich stránek, takže se nemusíte o nic starat.Svůj web máte plně pod kontrolou. Můžete s tím dělat, co chcete.
Je to zdarma pro jednoduché a malé stránky a získáte technickou podporu.Můžete použít vlastní témata a vlastní doplňky.

�� Jak se rozhodovat mezi WordPress.com vs WordPress.org?

Ve většině situací je WordPress.org určen pro ty z nás, kteří se nebojí, aby nám zašpinili ruce, a pro ty, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad svými stránkami. Je to také perfektní platforma pro jakýkoli typ obchodního místa a profesionálního projektu.

Na druhou stranu je WordPress.com skvělý pro osobní blogy a weby bez komerčního záměru.

Zde je bok po boku, který vám pomůže při rozhodování:

WordPress.com

 • umožňuje rychle vytvořit web
 • nabízí 100% bezplatný plán
 • nedává vám plnou kontrolu nad webem
 • je velmi snadno použitelný, pokud nemáte s webovými stránkami mnoho zkušeností
 • dává perfektní smysl pro malé osobní projekty / blogy
 • umožňuje vybrat si pouze z omezeného počtu témat (návrhů) a nedovolí vám vytvořit si vlastní
 • má omezené možnosti rozšíření

WordPress.org

 • vám dává plnou kontrolu nad vaší webové stránky
 • umožňuje použít vlastní design
 • neomezuje způsoby, jak můžete web zpeněžit (skvělé pro firemní weby)
 • je neuvěřitelně přizpůsobitelný
 • vyžaduje, abyste si zakoupili vlastní hosting a doménové jméno
 • i když je samotný WordPress zdarma, skutečný provoz webové stránky pro veřejnost vás bude stát 35–50 $ ročně – můžete začít s Bluehostem a získat levnější variantu pro první rok

�� Další čtení

 • Přemýšlíte, jak se dostat do blogů? Zde je náš kompletní průvodce, jak začít blog … na základě našich zkušeností s vytvářením tohoto blogu od 150 000 čtenářů měsíčně měsíčně.
 • Zde je návod nainstalovat WordPress po stažení z WordPress.org.
 • Potřebujete pomoci s prací WordPress? Zde je návod, jak najít outsourcera, který vám pomůže s nastavením webu WordPress.org.

Co pro vás tedy bude? WordPress.com nebo WordPress.org?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector