Vizualizace dat ve WordPressu: Jak na to (s příklady, zásuvnými moduly a nástroji)

Vizualizace dat ve WordPressu


Použití vizualizace dat ve WordPressu je skvělý způsob, jak vylepšit běžný textový obsah a lépe komunikovat data a koncepty se svými čtenáři.

Zatímco "vizualizace dat" zní fantasticky, je to opravdu jen termín pro grafické prezentace informací nebo dat, aby čtenáři snáze porozuměli myšlenkám, trendům nebo vzorům.

Tato poslední část je nejdůležitější – nejde jen o údaje o dumpingu návštěvníků. Místo toho je to pomocí dat vyprávět příběh vizuálním způsobem. ����

V tomto příspěvku vysvětlíme, jak můžete začít používat vizualizaci dat ve WordPress:

 • ✅ Ukážeme vám několik příkladů běžných implementací vizualizace dat, které podnítí některé nápady.
 • ✅ Sdílení čtyř pluginů a nástrojů pro vizualizaci dat WordPress, které můžete použít ke spuštění vizualizace dat bez nutnosti jakýchkoli technických znalostí.
 • ✅ Končí několika tipy od odborníků na vizualizaci dat.

Začněme…

�� Šest příkladů vizualizace dat ve WordPressu

V této první části vám ukážeme několik dosažitelných příkladů toho, jak můžete použít vizualizaci dat ve WordPress, aniž byste potřebovali speciální znalosti..

Poté se v další části dozvíte o některých zásuvných modulech a nástrojích, které vám pomohou tyto příklady implementovat.

Základní grafy a grafy (výseč, sloupec, čára atd.)

Nejjednodušší způsob, jak začít s vizualizací dat ve WordPressu, je s některými základními grafy a grafy. I když používáte výsečový nebo sloupcový graf, můžete svým návštěvníkům usnadnit pochopení dat, která s nimi sdílíte.

Například tento sloupcový graf ze sloupce pět médií usnadňuje sledování toho, jak se u různých sportů NCAA hromadí cestovní vzdálenost. Je to mnohem srozumitelnější než jen sdílení těchto dat jako seznamu, správně?

Příklad sloupcového grafu

Obecně:

 • Čárové grafy jsou dobré pro zobrazení změn v průběhu času pro jednu nebo více skupin.
 • Výsečové grafy jsou nejlepší pro porovnání částí celku beze změn v průběhu času.
 • Sloupcové grafy jsou dobré pro porovnání různých skupin nebo vykazování velkých změn v průběhu času.
 • Grafy oblastí jsou dalším způsobem, jak sledovat změny v průběhu času pro jednu nebo více skupin.

Srovnávací tabulky

Srovnávací tabulky jsou skvělý způsob, jak rychle vizualizovat důležité rozdíly mezi různými entitami.

V mnoha našich příspěvcích používáme datové tabulky k porovnání různých pluginů nebo služeb, aby čtenáři snáze našli ten správný nástroj.

Například srovnávací tabulka v našem příspěvku pro nejlepší správce hesel pomáhá návštěvníkům rychle vidět klíčové rozdíly mezi nástroji pro správu hesel, aniž by je museli nutit číst odstavce textu:

příklad jednoduchého stolu

Infografika

Kromě toho, že jsou populární strategií vytváření odkazů, jsou infografiky také skvělým způsobem, jak vytvořit celé příběhy vizualizace dat.

To znamená, že místo jediného grafu nebo grafu infografika obvykle zahrnuje více metod vizualizace dat, které všechny proudí společně za účelem sdělování informací.

Například náš webový infographic hosting WordPress používá různé měřidla a ikony k vyprávění příběhu o hostování WordPress.

Časová osa s událostmi

Časová osa s událostmi kombinuje čárový nebo plošný graf se specifickými událostmi. Myšlenka je taková, že dokážete nejen komunikovat změny v čase, ale také označovat klíčové události, které k těmto změnám vedly.

Podívejte se například, jak tato vizualizace dat z časopisu Anthropocene Magazine spojuje klíčové události se změnami emisí CO2:

Časová osa s příkladem událostí

Pictorials

Obraz kombinuje grafiku s daty grafu. V zásadě vylepšuje data, která by jinak mohla být komunikována pomocí jednoduššího grafu přidáním obrázku nebo ikony, která se připojí k příběhu.

Podívejte se například na tento obrázek od Stephena Wildishe zobrazující obsah různých druhů konzerv:
Obrázkový příklad

Vizualizace map

Mapy jsou skvělý způsob, jak předávat údaje o konkrétních místech.

Jedním z populárních způsobů, jak zobrazit hustotu dat s ohledem na geografické polohy, je bublinový mapový graf.

Například, tuto bublinovou mapu rychle komunikuje hustotu meteorologických úderů po celém světě:

Příklad mapy bublin

Dalším způsobem, jak vizualizovat geografická data, je mapa s choroplethem. U tohoto typu vizualizace je každá geografická oblast zastíněna podle barevného klíče (zaručuji, že jste to viděli – prostě ji možná neznáte podle jejího názvu!).

Mapy Choropleth jsou dobré pro zobrazení rozměry, spíše než celkové hodnoty, jako je výše uvedený příklad mapy bublin.

Například tato mapa choropletů z UC Davis rychle ukazuje procento chudoby podle stavu USA:

Příklad mapy Choropleth

Získejte více příkladů vizualizace dat pomocí projektu Data Viz Project

Pokud chcete více inspirace pro vizualizaci dat ve WordPressu, Projekt Data Viz je úžasný web, který předvádí různé přístupy k vizualizaci specializovaných dat, jako jsou histogramy a grafy motýlů.

�� Čtyři vizualizace dat Doplňky a nástroje WordPress, které vám pomohou začít

Nyní na další otázku – jak můžete tyto příklady vizualizace dat skutečně použít na svůj web WordPress?

Zde jsou některé doplňky a nástroje pro vizualizaci dat, které můžete použít k tomu, aby návštěvníci vašeho webu mohli data pochopit…

1. Plugin pro vizualizér

Visualizer je doplněk pro vizualizaci dat WordPress, který vám pomůže vytvořit celou řadu tabulek, grafů a grafů z ovládacího panelu WordPress..

Dodává se s 12 různými responzivními a interaktivními grafy a grafy, včetně všeho od jednoduchých liniových a výsečových grafů po pokročilejší implementace, jako jsou geo mapy a rozptylové grafy:

Typy grafů pluginů pro vizualizátory

Data můžete přidat přímo do WordPress pomocí rozhraní podobného Excelu. Nebo můžete importovat z Tabulek Google nebo CSV, včetně možnosti automatické synchronizace dat, aby vaše grafy a grafy byly neustále aktualizovány.

Vizualizér je skvělou volbou, pokud hledáte způsob, jak zahrnout interaktivní grafy a grafy jako součást vašeho stávajícího obsahu WordPress, místo vytváření samostatného infographic obrázku, který lze vložit jinde.

Visualizer má omezenou bezplatnou verzi na WordPress.org. Poté budou placené plány začínat na 59 USD, i když budete chtít automaticky synchronizovat své grafy a grafy, abyste je udržovali aktualizované, ale budete potřebovat vývojářský plán $ 149..

2. Adioma

Adioma je cloudový nástroj, který vám pomůže vytvořit infografiku.

Zatímco Visualizer je více o tom, jak vám pomoci zobrazovat aktuální grafy a grafy, Adioma vám dává trochu více flexibility při návrhu k vytvoření vlastního infographic pro zobrazení vašich dat, i když máte menší flexibilitu, pokud jde o skutečné grafy a grafy.

Zde je příklad typu infographic, který můžete vytvořit pomocí Adiomy – všimněte si, jak se trochu více zaměřuje na ikony a vizualizaci připojení / časových řad, než na tvrdá data:

Příklad od Adiomy

Adioma nabízí sedmdenní bezplatnou zkušební verzi. Poté začnou plány začínat na 39 $ měsíčně.

3. Infogram

Infogram leží mezi Visualizer a Adioma. Stejně jako Adioma je to cloudový nástroj, který nabízí rozhraní grafického tvůrce, které vám pomůže vytvářet infografiky.

Pokud však jde o vkládání grafů a map do vašich infografik, jde to mnohem dále než Adioma, s možností vložit 35+ grafů a 550+ typů map, včetně možnosti upravovat data přímo v editoru Infogram (nebo připojit se k externím zdrojům, jako jsou Tabulky Google nebo CSV):

Infogram pomáhá s vizualizací dat ve WordPressu

Infogram je tedy dobrou volbou, pokud chcete kombinovat mapy / mapy s editorem podobným Canva pro text a obrázky..

Infogram má omezený plán zdarma. Poté placené plány začínají na 19 USD.

4. Datawrapper

Datawrapper je vizualizační nástroj, který se zaměřuje na novináře hledající způsoby vizualizace dat v jejich reportingu. Používají ho novináři ve velkých publikacích jako Bloomberg a Fortune.

A i když je to na marketingové kopii, rozhodně nemusíte být novinářem, abyste mohli využívat tento nástroj, a je snadné používat grafy, které vytvoříte na svém webu WordPress..

Datawrapper vám pomůže vytvořit základy, jako jsou sloupcové, výsečové a plošné grafy. Ale myslím, že kde tento nástroj skutečně vyniká, je v některých z více specifických možností vizualizace dat, které nabízí.

Například mapa Locator vám umožní vytvořit opravdu zajímavé vizualizace pro body fyzické polohy:

Mapa umístění obálky dat

Rovněž symbolická mapa nabízí skvělou možnost zvýraznění hustoty v určitých oblastech:

Mapa Datawrapper

Datawrapper vám umožňuje zdarma vytvořit jeden graf / mapu za měsíc. Poté placené plány začínají na 29 EUR / měsíc.

�� Dva rychlé tipy, které vám pomohou s vizualizací dat ve WordPressu

Než dokončíme našeho průvodce vizualizací dat ve WordPressu, projdeme si několik rychlých tipů, jak efektivně využívat nástroje vizualizace dat výše.

Nejprve přemýšlejte o zprávě

Při použití vizualizace dat ve WordPress je snadné se příliš soustředit na návrh grafu nebo infographic. I když design jistě záleží, nemělo by to být vaše první zaměření při vizualizaci dat.

Tak jako Alberto Káhira studia vizualizace dat v Káhiře vysvětluje:

"Informační grafika by měla být esteticky příjemná, ale mnoho designérů přemýšlí o estetice, než přemýšlí o struktuře, o samotné informaci, o příběhu, který by měla grafika vyprávět."

Takže pamatujte – zpráva a příběh jsou na prvním místě. Návrh je tu jen proto, aby tuto zprávu podporoval.

Méně je více

Další pokušení je hodit co nejvíce dat vašim návštěvníkům. Nakonec, pokud jsou některá data dobrá, více dat musí být lepší, správně?

Ne nutně…

Pamatujte, že se snažíte vyprávět příběh, ne vypsat data o lidech. Udržujte svá data co nejjednodušší, abyste přesně řekli příběh, který chcete sdělit.

Jako Garr Reynolds, autor knihy Prezentace Zen, vysvětluje:

"V návrhu efektivních grafů, grafů a tabulek můžete dosáhnout jednoduchosti zapamatováním tří základních principů: omezit, snížit, zdůraznit."

��️ Začněte používat vizualizaci dat ve WordPress ještě dnes!

Myslím, že to je místo, kde mám říci něco o obrázku v hodnotě tisíc slov.

Přiznám se, že nevím přesný směnný kurz mezi obrázky a slovy, ale mohu říci, že inteligentní používání vizualizace dat v WordPress vám může pomoci vyprávět příběhy a zprostředkovat význam efektivněji než slova samotná.

Snažil jsem se podělit o některé z nejúčinnějších, nejjednodušší aplikovatelných technik vizualizace dat pro uživatele WordPressu, jakož i nástroje, pluginy a tipy, které vám pomohou začít s vizualizací dat ve WordPressu..

Chcete-li si namočit nohy, můžete začít používat plugin Visualizer k vytváření grafů a grafů přímo z ovládacího panelu WordPress. Jakmile se věci dostanou na kloub, můžete začít používat další nástroje k vytváření infografik, pokročilejších map polohy a mnohem více.

Máte nějaké dotazy týkající se využití vizualizace dat ve WordPressu? Zeptejte se v komentářích!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map