Tajemství strategie obsahu pro vítězství se čtenáři a společností Google

Tajemství strategie obsahu pro vítězství se čtenáři a společností Google

Tajemství strategie obsahu pro vítězství se čtenáři a společností Google
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Dnešní špičková marketingová rada je plná bzučivých slov a "rychlé a špinavé tipy", snaží se tě prodat na sexy straně marketingu. To ale ignoruje jedinou strategii obsahu, která vždy funguje … protože je obtížné prodat, je to tvrdá práce, je to časově náročné a neexistují žádné zkratky.


Jádro je také docela jednoduché: musíte poskytnout podrobný obsah, který je nepopiratelně lepší než cokoli jiného na webu. Váš obsah musí mít více než jen "skvělá kvalita". Musí to být nejlepší.
Vaše strategie obsahu blogu

Proč "skvělá kvalita" nestačí na úspěšnou obsahovou strategii

Každý obchodník s obsahem tam vám řekne, že kvalitní obsah je důležitý, ale jen hrstka z nich rozumí * úrovni * kvality, která je skutečně nezbytná. Pro větší přehlednost v tomto článku definujeme kvalitu pomocí stupnice 10. Většina lidí věří, že mohou dosáhnout úspěchu důsledným psaním článků, které zasáhly 8 z 10. Aka. "dostatečně dobrý".

Po dlouhou dobu měli tito obchodníci pravdu. 8 z 10 nemusí vyhrát více než miliony lidí, ale přinese to dost pro udržení úspěšného podnikání.

Ale 8 z 10 už nestačí. Dnes existují miliony článků o téměř každém tématu, které si lze představit online. Tisíce těchto článků jsou již 8 z 10. Pokud píšete další článek, který má pouze 8, je ztraceno v rostoucím moři (tzv.) Kvalitního obsahu. Uvidíte nulové výsledky. Něco takového:

kvalita vs dopad

Pokud jste ochotni jít na míli navíc a dosáhnout této 10. úrovně kvality, získáte výsledky na stejné úrovni. Čtenáři si všimnou, že jste vložili další práci, kde tisíce dalších obchodníků odmítly. Získáte více provozu než kdykoli předtím a vaše výsledky se zlepší pouze tehdy, když se Google více zaměřuje na kvalitu aktualizace algoritmu.

Tento typ obsahu – věci, které dosahují 10 z 10 na měřiči kvality – je jádrem populárního Briana Deana. mrakodrapová technika (kde si vezmete již úspěšný kousek a vylepšíte ho ještě více). Ale vytvoření nejlepšího obsahu ve vaší nika je strategie sama o sobě. Tyto články se stávají "propojitelná aktiva", zdroje tak užitečné, že jiní ovlivňovatelé si nemohou pomoci, ale sdílejí na ně odkazy. Nejlepší propojitelná aktiva stále získávají odkazy roky po datu jejich zveřejnění.

Potřebujete důkaz? Zde je nejvíce propojený příspěvek CodeinWP – klikněte. Datum publikace? 25.01.2015.

Jak vytvořit obsah, který skóre 10/10 na stupnici kvality

Úspěšní obchodníci s obsahem vědí, že nestačí psát cokoli, co jim přijde do hlavy. Musí psát obsah, který jejich publikum místo toho hledá. Stráví značné množství času hledáním toho, co jejich publikum chce vědět, a učinit z toho součást své obsahové strategie. Všechny jejich články jsou na základě otázek, které jejich zákazníci již kladou.

Jak vypadá článek ve formátu 10/10 – propojitelné aktivum? Zde je několik příkladů od týmu CodeinWP:

 • ✍️ 44 věcí, které bych si přál, abych věděl před zahájením blogu – které můžete použít k růstu vašich návštěv na 225 000 návštěv / měsíc, jako jsme to nakonec udělali
 • ✉️ Porovnání nejlepších poskytovatelů SMTP – Amazon SES vs SendinBlue vs SendGrid vs Mandrill
 • Hosting Volný hosting WordPress: stojí to za to?
 • ��️ Divi vs Avada vs X Téma: Konečné srovnání

Všechny tyto články mají více než 2000 slov a jejich témata rozdělují do neuvěřitelných detailů. Poskytují důkladné znalosti konkrétního tématu a množství čitelných rad, které čtenáři mohou začít používat okamžitě.

Cílem těchto příspěvků je odpovědět na všechny otázky, které by čtenáři mohli mít ohledně tématu.

Základem jakékoli skvělé obsahové strategie je psaní článků, které mají pokaždé skóre 10/10. Vytvoření tohoto obsahu je časově náročné, ale nemusí to být složité. Pro zjednodušení vašeho života jsem proces rozdělil do osmi jednoduchých kroků:

Krok 1: Zjistěte, co vaše publikum chce vědět

Pokud je vaše aktuální obsahová strategie založena na myšlence vytvoření "skvělý obsah", pravděpodobně jste se už naučili založte své články na otázkách přímo od publika. Můžete si vybrat jednu otázku a odpovědět na ni do hloubky.

Chcete-li vytvořit ještě lepší obsah, začnete téměř stejným způsobem. Přejděte na své oblíbené místo a najděte otázky publika – Quora a Reddit jsou skvělá místa, kde můžete získat otázky od široké veřejnosti – a hledat hlavní téma.

Vaše téma by mělo být dostatečně široké, aby oslovilo širokou škálu lidí, a dostatečně zajímavé, aby o něm bylo napsáno alespoň 2 000 slov. Měl by také vytvořit příležitosti k propojení s jinými články, které jste napsali, a povzbudit je, aby zůstali na vašem webu déle.

Hledejte věci, které vypadají, jako by rezonovaly se spoustou lidí.

Například tým CodeinWP se hodně snaží testovat různé hostingové platformy pro weby WordPress a analyzovat jejich výkon. Není to jen něco, co se jim líbí, ale také téma, které je na Quoru velmi populární.

quora1
quora2

Lidé se samozřejmě starají o levné a dobré hostingové platformy. Zde je odpověď CodeinWP na tuto potřebu: Nejlepší levný hosting WordPress: 10 možností za méně než 3,95 $ / měsíc .

Krok 2: Vytvořte úplný seznam otázek, na které budete odpovídat

Nyní, když máte svou počáteční otázku – tu, ve které budete stavět svůj obsah – můžete začít vytvářet dílčí otázky; odpovědi na tyto otázky budou tvořit různé části vašeho článku. Existují čtyři primární způsoby, jak přijít s těmito otázkami:

 • Uveďte všechny relevantní otázky, které jste našli online během počátečního kola výzkumu
 • Brainstorm další otázky k tématu
 • Vraťte se k původní otázce na sociálních médiích a sledujte připojená vlákna, kde najdete více
 • Zeptejte se svých sociálních médií nebo publika bulletinů, jaké dotazy mají k danému tématu

Pomocí všech čtyř těchto metod vytvořte rozsáhlý seznam otázek. Tento seznam představuje rámec, ve kterém budete stavět svůj skutečný obsah.

Krok 3: Odpovězte na všechny tyto otázky

Jakmile máte rámec, je čas se dostat do tvrdé práce a doladit svou obsahovou strategii. Musíte objevit odpovědi na každou otázku ve svém seznamu. Už znáte odpovědi? Pokud nepíšete o něčem mimořádně subjektivním, musí být tyto odpovědi stále podpořené fakty a zdroji.

Tam, kde najdete tyto odpovědi, záleží hodně na tom, v jakém odvětví jste, ale weby jako Quora, Reddit a Odpovědi Yahoo mají sekce pro prakticky jakýkoli druh informací, které si dokážete představit.

Po dokončení výzkumu zaznamenejte všechny své odpovědi do bodových poznámek. Proměnit je v článek, který si diváci budou užívat, přijde později.

Další věc, kterou můžete udělat, je přihlásit se k myšlence výše uvedené techniky mrakodrapu. Principem zde je najít zdroj (příspěvek, průvodce, článek), který již toto téma řeší poměrně dobře. Poté jej prozkoumejte a vyhledejte místa, která byste mohli dělat lépe, a další sekce, které byste celkově mohli vylepšit.

Jinými slovy, považujte tento prostředek za lešení pro váš zdroj. Neberte a neukradejte žádný obsah, samozřejmě, ale jen si udělejte dobrou představu o tom, čeho musí část obsahu v daném tématu dosáhnout a jaké výzvy existují při pokusu o vytvoření takové věci..

Profesionální tip: Vždy zkontrolujte zdroje, zejména pokud získáváte informace z výše uvedených webů. Zveřejnění vadných informací podkopává vaši důvěryhodnost a překonává účel této obsahové strategie.

Krok 4: Napište své odpovědi

Nyní jste shromáždili tunu informací, pravděpodobně během několika dnů, a konečně je čas začít psát! Vysvětlete bodové odpovědi, které jste vytvořili dříve, házením v některých osobních názorech a anekdotách, abyste vytvořili hlubší spojení se svými čtenáři.

Měli byste také dodržovat některá základní pravidla psaní, aby byl váš obsah přitažlivější:

 • Používejte krátké, výstižné věty.
 • Ale ne vždy – měnící se struktura vět dodává vašemu psaní chuť.
 • Udržujte svůj jazyk jednoduchý.
 • Uspořádejte svůj obsah pomocí nadpisů a podkapitol.
 • Pomocí seznamů s odrážkami nebo číslovaných seznamů můžete rozdělit dlouhé kousky textu a zvětšit mezeru.
 • Použijte směs první osoby ("Já"), druhý ("Vy") osoba a třetí osoba ("ona"/"on"/"ony"), aby vaše práce získala konverzační pocit.

Můžete použít Váš SEO plugin abyste zkontrolovali, jak čitelný je váš článek, kdykoli během procesu psaní.

čitelnost

Profesionální tip: Podívejte se na obrovského průvodce CodeinWP s názvem "Jak začít blog: Kompletní průvodce od nulového zážitku po 150 000+ čtenářů každý měsíc" – v podstatě se celý tým dozvěděl o blogování v průběhu let ao tom, jak vytvořit obsah, který si všiml.

Krok 5: Přidejte obrázky

Lidé mají rádi obrázky. Ony pamatujte si je lépe a s větší pravděpodobností je budou sdílet na sociálních médiích (data, data). Čím více obrázků má článek, častěji je sdílen. Pokud váš článek není doprovázen alespoň několika obrázky, svůj marketing jste v podstatě zastřelili.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak získat své obrázky. Můžete se zaregistrovat k placené službě stock photography jako Shutterstock, nebo si můžete vybrat jeden z mnoha bezplatných obrazových webů.

CodeinWP obsahuje celou podrobnou příručku, jak najít a dokonce vytvořit obrázky pro svůj obsah blogu. Koukni na to.

Jakmile tyto obrázky získáte, můžete je publikovat tak, jak jsou, nebo použít program jako Canva upravit je.

Svůj článek můžete ještě vylepšit vytvořením infographic, který s ním bude spojen – a nemusíte toho o designu hodně vědět. Canva nabízí stovky infographic prvků. Některé z nich jsou k dispozici zdarma a prémiové prvky stojí pouze 1 USD. S trochou praxe budete schopni vytvořit infographic za 15 minut pomocí tohoto většinou bezplatného nástroje.
Canva

Krok 6: Úpravy, úpravy, úpravy

Je možné napsat čistý první koncept, ale žádný první koncept není dokonalý. Takže nezveřejňujte svůj první koncept – nikdy. Napište svůj první koncept a odložte jej na den nebo dva. Vraťte se k tomu s čerstvýma očima a roztrhněte je. Ujistěte se, že každé slovo slouží účelu. Zkontrolujte si své údaje třikrát.

Až to všechno uděláte, odložte jej na několik dní stranou a poté to korigujte. Pokud si můžete dovolit profesionálního editora, najměte někoho, aby váš obsah zářil. Zkuste spolupracovat s editorem kopií – s někým, kdo ve vašem psaní řeší stylistické problémy – as korektorem.

Tyto lidi můžete najít na webech jako Upwork nebo Fiverr.

Všechny články by váš článek měl projít kdekoli od dvou až po pět úprav, než jej publikujete.

Profesionální tip: Kvalita je nejdůležitější součástí této obsahové strategie, ale na SEO stále záleží. Při úpravách věnujte pozornost SEO. Plugin Yoast SEO sleduje vaše SEO v reálném čase, což usnadňuje optimalizaci každého článku. Ujistěte se, že dostanete zelené světlo od Yoast, než stisknete GO.
vaše skóre

Krok 7: Publikovat

Gratulujeme! Napsali jste neuvěřitelně podrobný článek, který řeší problémy pro vaše čtenáře a editovali jste ho několikrát. Nyní je připraven jít na svět. Můžete ji publikovat okamžitě, ale naplánování na konkrétní datum je obvykle lepší. To vám pomůže zajistit pravidelný plán publikování – zveřejňování ve stejný den každý týden udržuje vaše publikum vracet se – a dává vám čas na přípravu marketingového plánu.

Propagace obsahu nejvyšší kvality

Vytváření obsahu nejvyšší kvality je samo o sobě výkonnou strategií obsahu, ale vaše práce nekončí publikací. Kvalitní článek přirozeně přitáhne provoz sám, ale stále potřebuje – a zaslouží – marketingovou podporu. A 10/10 obsah je ideální pro nejúspěšnější marketingovou strategii ze všech: přimět další vlivníky, aby pro vás marketing udělali.

S tímto obsahem chcete oslovit tři typy lidí. První skupinou jsou lidé, které již ve vašem oboru znáte. Druhou skupinou jsou lidé, které neznáte, ale sdílejí obsah, jako je ten váš. Třetí skupinou (která se často překrývá s jednou z dalších dvou) jsou lidé, jejichž obsah jste ve svém článku propojili.

Vytvořte e-mailové šablony pro každou skupinu lidí. Připomeňte jim, kdo jste, přesně jim řekněte, co je váš nový obsah, a přesně to, co od nich chcete. Chcete, aby sdíleli váš článek na sociálních sítích? Zahrňte předem napsanou zprávu, kterou mohou rychle sdílet. Chcete, aby na svůj web umístili odkaz? Řekněte jim, kam patří a co by měli nazvat článkem. Přizpůsobte si tyto e-maily se jmény ovlivňujících osob a přesně proč k nim oslovujete – chválit jejich práci vždy pomáhá.

hackernews
Měli byste také podělte se o svůj kvalitní obsah na všech vašich vlastních profilech sociálních médií.

Zvažte například weby pro sociální sdílení Hacker News a Spravovat WP (pro obsah WordPress). Neexistuje žádná záruka, že vaše články budou na těchto webech fungovat dobře, ale je pravděpodobné, že se obsah 10/10 dostane na vrchol.

Závěrečná rada: Jak uvést tuto obsahovou strategii do praxe

Každý prodejce obsahu v oblasti rockových hvězd dodržuje jedno jednoduché pravidlo: "skvělá kvalita" se nikdy nemohou vyrovnat nejvyšší kvalitě. Vytváření vlastní obsahové strategie kolem tohoto jednoho pravidla je nejlepším způsobem, jak zajistit úspěch. Nemusí to být okamžité – samotný proces psaní může trvat několik dní – ale kvalitní obsah nakonec přinese váš blog na vrchol jeho výklenku.

Prozatím se nemusíte starat o to, aby veškerý obsah vašeho obsahu byl vysoce kvalitní. Začněte jedním článkem. Vyberte otázku, na kterou chcete odpovědět, prostudujte si každou relevantní otázku, kterou najdete, a všechny tyto odpovědi vytvořte do komplexního průvodce. Upravte jej, dokud se neozáří, nezveřejníte a propagovat.

Po dokončení prvního článku v nejvyšší kvalitě se zaměřte na psaní jednoho měsíce. Postupem času zdokonalíte své výzkumné a písemné dovednosti, čímž proces zrychlíte. Nakonec si budete moci vytvořit veškerý obsah nejvyšší kvality – a pak si budete moci vychutnat výsledky nejvyšší kvality.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector