Publikování bez bolesti: Nové triky WordPress pro usnadnění blogování

Publikování bez bolesti: Nové triky WordPress pro usnadnění blogování

Publikování bez bolesti: Nové triky WordPress pro usnadnění blogování
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Po všech krocích, jak publikovat, sdílet a propagovat příspěvek WordPress, může být zbytečně komplikovaný proces. Tento příspěvek se zaměří na některé pěkné triky WordPress, aby se snížil odpor v procesu publikování a jak automatizovat co nejvíce kroků, jak je to možné.


Blogování by mělo být bezproblémové a snadné. WordPress dělá spoustu věcí velmi dobře, ale zatím nejsme v okamžiku, kdy je publikování neuvěřitelně snadné. K tomuto bodu bychom se mohli nakonec dostat s novým editorem Gutenbergů (nebo ne?), ale mezitím se budeme muset spoléhat na triky WordPress, abychom blogům usnadnili.

Ve skutečnosti nemáte blogování, protože je tu legrace při optimalizaci obrázků, aktualizaci pluginů a formátování textu (a samozřejmě pak přeformátování textu, protože jste vypnuli HTML).

Jste blogování, protože chcete sdílet své psaní.

WordPress triky pro usnadnění blogování

Když jsem poprvé začal blogovat s WordPress, software byl v relativním věku a získání příspěvku ze dveří byl neuvěřitelně únavný proces zahrnující:

 • Ruční změna velikosti a optimalizace obrázků.
 • Aktualizace mého „posuvníku doporučeného obsahu“ udržováním x počtu příspěvků v kategorii „doporučených“.
 • Přidání popisu metadat a vlastního názvu SEO pomocí vlastních polí (a museli se spočítat znaky každého z nich).
 • Vytvořte doporučený obrázek, nahrajte pomocí nástroje pro nahrávání médií a poté vložte adresu URL do vlastního pole.
 • Přidání vlastního výňatku (pro vybraný jezdec).
 • Přidání pravidelného výpisu.
 • Atd.

Díky WordPress je v těchto dnech vysílání mnohem jednodušší, ale stále existuje několik úhledných triků WordPress, které můžete použít, abyste zjednodušili proces publikování.

Tento příspěvek rozvine řadu jednoduchých triků WordPress, které můžete použít k tomu, aby byl váš blogovací proces jednodušší, rychlejší a bez stresu. Můžete strávit pět minut čtením tohoto článku, půl hodiny implementací triků WordPress, které jste se naučili, a během několika příspěvků získáte více, než jen čas zpět. Zní to dobře? Pojďme se zaseknout.

Zde je TOC, pokud chcete skočit přímo na část, která vás nejvíce zajímá:

Vyberte téma, které zahrnuje jednoduchost Trávit méně času prací s obrázky Buďte velmi opatrní, jaké krátké kódy používáte Pište více, nenarušené | Automatizovat retenci návštěvníků Čtení překvapení a potěšení Udělejte si čas ze svého seznamu e-mailů Automatizujte sociální sdílení

Vyberte téma, které zahrnuje jednoduchost

Nejjednodušší trik WordPress pramení z výběru motivu. Výše uvedený příběh – o tom, jak složitý byl můj proces publikování WordPress – přišel s použitím komplikovaného tématu WordPress v době, kdy jádro WordPress postrádalo mnoho funkcí, které nyní bereme jako samozřejmost, jako jsou doporučené obrázky.

Zde je tajemství: většinu složitosti publikování můžete odstranit pomocí motivu, který zahrnuje jednoduchost a čitelnost. S méně "zvony a píšťalky" v tématu WordPress se nemusíte starat o publikování – a budete moci své příspěvky rychlejší..

Vyberte motiv WordPress, který vám umožní soustředit se na váš obsah, a pak nechat svůj obsah mluvit. Uděláte to v dobré společnosti: extrémně populární blogy, například zenské zvyky a James Clear jsou velmi jednoduché weby, na nichž je zobrazen pouze obsah.

zenhabits
jamesclear

Dobré příklady témat WordPress, které zahrnují jednoduchost, jsou Zillah (téma, které je vlastní tvorbou ThemeIsle – vytvořené na blogu ThemeIsle; bezplatné téma) a Nezávislý vydavatel 2 od Automattic (odkaz ke stažení je ve spodní části stránky).

Zillah
nezávislý vydavatel-2

A co víc, jednoduché nemusí znamenat neintuitivní pro vaše čtenáře: namísto složitého funkčního jezdce na domovské stránce vašeho blogu byste mohli využít například úvodní stránku, která čtenáře povede k obsahu, který je pro ně pravděpodobně nejzajímavější.

Toto je vysoce přístupný trik WordPress; Pokud jste frustrovaní tím, jak dlouho trvá zveřejnění příspěvku, jednoduše přepněte na něco jednoduššího.

Trávit méně času prací s obrázky

Po zjednodušení motivu WordPress se zaměříme na obrázky. Toto je další oblast, ve které WordPress prošel strašně dlouhou cestu a řada malých triků WordPress může výrazně zlepšit váš proces zpracování obrázků v WordPress..

Pokud používáte neupravené obrázky obrázků, můžete značně snížit dobu, kterou trávíte hledáním obrázků, pomocí pluginu, který do knihovny médií WordPress vytvoří vyhledávání obrázků obrázků. Dreamstime Stock Photos je bezplatný plugin, který to dělá, což vám dává 25 milionů fotografií zdarma na výběr – přímo z knihovny médií.

Pokud však raději trávíte trochu více času na obrázcích, které doprovázejí váš příspěvek, budete vědět, že trochu dalšího úsilí může vést k zabijácké grafice, která skutečně zlepší zážitek ze čtení.


Dreamstime fotografie Dreamstime fotografie

Autor: Čas snů

Aktuální verze: 3.5

Poslední aktualizace: 6. března 2020

dreamstime-stock-photos.3.5.zip


Hodnocení 82%


900 + instalace


WP 3.5 + Vyžaduje

Naštěstí vytváření grafik zabijáků nemusí být komplikované: Snappa je editor obrázků založený na prohlížeči, který usnadňuje vytváření doporučených obrázků, infografik a obalů eBook – stejně jako obrázků pro téměř každou platformu sociálních médií.

Snappa je snadno použitelný nástroj pro úpravu obrázků

Populární alternativou je Canva, i když dávám přednost Snappa pro jeho širší podporu blog-image.

Triky WordPress nekončí tvorbou obrázků! Ujistěte se, že používáte oblíbený bezplatný plugin Jetpack společnosti Automattic, abyste zajistili, že vaše obrázky budou automaticky upravovány, optimalizovány a hostovány v (i bezplatné) síti pro doručování obsahu. Abyste mohli tyto obrazové funkce využít, musíte použít modul Photon společnosti Jetpack. Vidět tohle video návod, jak získat toto nastavení.

Jeden poslední bonusový trik: pokud stále chcete hledat fotografie na externích stránkách, použijte Zásobit se. Stock Up shromažďuje 26 skutečně kvalitních stránek s obrázky a umožňuje vám je prohledat všechny najednou a přesměrovat vás na původní web ke stažení. Vynikající šetřič času.

Při publikování příspěvku WordPress trávíte méně času prací s obrázky, což je vynikající ovoce s nízkým visením, které vám usnadní proces blogování. Optimalizace tohoto procesu se vyplatí.

Buďte velmi opatrní, jaké krátké kódy používáte

Krátké kódy jsou pohodlný způsob, jak přidat výkonné formátování a funkce. Nejužitečnější krátké kódy však nejsou výslovně zabudovány do jádra WordPress: přidávat krátké kódy závisí na vašich tématech a zásuvných modulech.

To je v pořádku a umožňuje jednotlivým tématům a zásuvným modulům přidávat opravdu elegantní funkce. Co však není v pořádku, je pokud používáte krátké kódy zabudované do vašeho motivu a pak je přepínáte, kolem vašich příspěvků najdete prázdné [krátké kódy].

Chtěl bych zdůraznit tento bod: pokud téma pohánělo krátký kód a vy jste přepnuli témata, pak zjevně nedojde k žádnému úhlednému fungování – budete mít všude jen [krátké kódy]. Vypadá to hrozné a to vede k výjimečně špatné uživatelské zkušenosti.

Jaké jsou zde triky WordPress, které mohou zachránit den? Vždy používejte pluginy pro vaše krátké kódy. Pokud formátují krátké kódy, použijte speciálně vytvořený plugin. Cokoli jiného, ​​a budete buď uzamčeni, nebo budete muset čelit nutnosti projít a nahradit spoustu zbytečných hranatých závorek ve všech svých příspěvcích.

Rád používám Shortcodes Ultimate. Je zdarma, účelně postavený a plně vybavený – bez nadýmání. Jinak je víceméně nepoužívám.

(Poznámka editora; Shortcodes Ultimate je vlastně náš oblíbený plugin pro krátké kódy zde na CodeinWP. Používáme ho po celou dobu k vytváření vlastních rozvržení pro naše příspěvky. I v příspěvku, který právě čtete, je v něm obsaženo několik krátkých kódů SU.)

Buďte důkazem budoucnosti! Dávejte pozor na to, které krátké kódy používáte.


Doplněk WordPress Shortcodes - Shortcodes Ultimate Doplněk WordPress Shortcodes – Shortcodes Ultimate

Autor: Vladimir Anokhin

Aktuální verze: 5.9.0

Poslední aktualizace: 24. května 2020

shortcodes-ultimate.5.9.0.zip


Hodnocení 98%


800 000 + instalace


WP 4.6 + Vyžaduje

Pište více, bez rozptýlení

Zjednodušili jste tak použitelnost svého webu a backendem zajistili budoucnost. Ale co vlastně produkce obsahu? Plné ponoření se do procesu psaní je jediný nejlepší způsob, jak udělat psaní hotovo. Odstraňte rozptýlení a budete moci psát více, rychleji.

WordPress to také ví a má vestavěný režim bez rozptylování. Najdete ho v pravé horní části uživatelského rozhraní editoru, nebo stačí stisknout Alt + Shift + G, abyste se tam rychle dostali. Jakmile začnete psát, uvidíte všechno, kromě toho, co píšete, slábnou a můžete se soustředit na snižování počtu slov. Pohybujte myší znovu a nabídky se vrátí.

Rozptýlení bez psaní režimu v WordPress

Dokonce i v režimu bez rozptýlení WordPress se stále potýkáte s rozptýlením, které se skrývá na ostatních kartách, pouze Ctrl + Tab. Pokud máte nadřazenou vůli vůle, nemusí vás to napadnout, ale zjišťuji, že potřebuji nějaké triky WordPress, které mi dovolí, abych byl zcela ponořen v písemné formě..

Nyní vstupujeme do světa vyhrazené aplikace pro psaní. Zacházejte opatrně, protože jsou často nepřiměřeně drahé a nezahrnují MacBooky a cappuccina, s nimiž se obvykle setkáte.

Řeknu si to: je tu spousta psacích aplikací, zejména pro Mac; většina z nich je v pořádku, některé jsou dobré, žádný nemá všechny funkce, které chci, a všechny jsou drahé:

 • WordPress.com pro stolní počítače (známá také jako Calypso) je k dispozici pro Windows, Mac a Linux a poskytuje poměrně hladký uživatelský zážitek bez rozptylování a pohodlný přístup k řadě dalších částí řídicího panelu WordPress. Přestože byla aplikace primárně vytvořena pro uživatele WordPress.com, funguje také s uživateli, kteří mají hostitele, kteří mají nainstalovaný plugin Jetpack.
 • Ulysses pro Mac (také na iPadu) je velmi dobrá a je moje aplikace pro psaní. Může exportovat přímo do WordPress, což je velmi pohodlné a obecně má všechny funkce, které byste chtěli. Je to drahé, ale pokud píšete hodně, bude to stát za to.
 • Napsat a Letterspace, také pro Mac, jsou levnější alternativy sdílení mnoho rysů Ulysses.
 • MarkdownPad pro Windows byla moje go-to Windows aplikace pro psaní s markdown na dlouhou dobu. Nezískáte integraci WordPress, ale získáte velmi výkonný editor.
 • Poznámka editora; Ty, které mě každý den zvlášť baví a užívám, jsou: iA Writer a Medvěd. První z nich je nejlepší aplikace pro psaní pro Mac, IMO. Ten má lepší integraci s dotykovým panelem MacBook Pro.

medvědMedvěd app
iawriterAplikace iA Writer

To, co mají všechny tyto aplikace pro psaní společného, ​​je podpora markdown. Markdown je jazyk pro psaní speciálně navržený pro web, který je navržen tak, aby nemusel sundávat prsty z klávesnice. Vše – formátování, přidávání odkazů a přidávání obrázků – se provádí v jedné linii s několika kousky syntaxe. Zkrátka: Markdown vám umožní psát rychleji. Tohle je úhledný úvod, pokud s tím nejste obeznámeni.

Speciální aplikace pro psaní se může stát vaším místem k ignorování všeho jiného a soustředit se úplně na psaní. Režim bez rozptylování WordPress je v pořádku, ale použijte jeden z těchto triků WordPress a můžete dělat mnohem lépe. Porazit rozptýlení! Pište rychleji a usnadněte blogování.

Automatizovat retenci návštěvníků

Usnadnění publikování vám umožní strávit více času zaměřením na kvalitu vašeho obsahu. Zaměření na kvalitu vašeho obsahu vám poskytne lepší blog. Lepší blog může být úspěšnějším blogem – pokud zajistíte, že si budete moci udržet návštěvníky.

Automatické zobrazování souvisejících příspěvků v dolní části každého příspěvku je skvělý způsob, jak udržet návštěvníky v interakci: říkáte "už jsi dokončil jednu věc? Skvělé, tady je další věc, která je stejně dobrá."

Jetpack, opět, má řešení tady, s vestavěný modul souvisejících příspěvků. Aktivujete ji, jako u všech modulů pluginu, v nastavení. Zabijákem souvisejících příspěvků společnosti Jetpack je analýza, které příspěvky se mají zobrazit na vašem serveru. Díky tomu je tato funkce velmi přátelská ke sdílenému hostování WordPress, které nedokáže zvládnout úkoly náročné na zdroje.

Příklad bloku souvisejících příspěvků:

Funkce příspěvků Jetpack

Pokud byste raději používali samostatný plugin – který je potenciálně náročnější na zdroje, než Související příspěvky pro WP je dobře respektovaná možnost (prémium, 39 $).

Překvapení a potěšení čtenáři (spíše než požadovat jejich e-mailovou adresu)

Moudrost konvenčního budování publika a e-mailového marketingu říká, že jediným způsobem, jak získat e-mailové adresy čtenářů, je nabídnout nějaký druh "mrkev": bonus nebo pobídka. Ale konvenční moudrost říká hodně věcí; sledujte je všechny a budete vždy sledovat nejnovější trendy, nikoli je nastavovat.

Je třeba učinit velmi silný a velmi zajímavý argument pro překvapivé a potěšující čtenáře rozdávání skutečně cenných bonusů bez náročných e-mailů a pouze požádat o e-mailové adresy, jakmile budou čtenáři prodáni za cenu a kvalitu vašeho blogu.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem: jak často jste dlouhodobě přihlášeni k odběru stránek, které vás donutily dát vám svou e-mailovou adresu?

Odpověď je pravděpodobně velmi málo. Nejlepší e-mailové zpravodaje, které dostávám, pocházejí z radosti z kvality obsahu stránek a dobrovolného přihlášení. Na své stránky byste měli postupovat stejným způsobem: publikovat výjimečný obsah, rozdávat vynikající bonusy a v žádném případě nevyžadovat e-mailové adresy.

Případová studie toho v praxi – a funkční – je od Sumo.com Marketing šéfa Nat Eliason. Nat zabil jeho zachycení e-mailu ve prospěch rozdávání obsahu a budování loajality a důvěry se svými čtenáři. Jeho názory na stránky mají explodoval: jeho web nyní dostává stovky tisíc návštěvníků měsíčně a seznam e-mailů opravdu roste velmi dobře.

Překvapením a potěšením vašich čtenářů rozdáváním bonusového obsahu je navíc plus, že je to sakra mnohem jednodušší nastavení. Vytváření PDF obsahu je jednoduché, stačí jej nahrát pomocí aplikace pro nahrávání médií WordPress bez nutnosti integrace e-mailového marketingu. Toto je trik WordPress, který nejen usnadňuje blogování, ale také zajistí velmi šťastné čtenáře.

Poznámka editora; I když na tomto webu děláme hodně věcí, pokud jde o e-mail, poskytujeme také další obsah, aniž bychom žádali lidi o přihlášení. Pokud se například zajímáte o to, jaké hostingové plány pro WordPress s nejvyšším hodnocením jsou, udělali jsme velký průzkum, abychom to zjistili. V našem příspěvku s výsledky sdílíme surový exportní soubor s údaji z průzkumu – v případě, že chcete provést vlastní analýzu. Tento soubor lze stáhnout, aniž byste se museli připojovat k našemu seznamu. Koukni na to.

Poskytujte lidem trvale vysoce kvalitní obsah a dávají vám čas, pozornost a provoz.

Udělejte si čas ze svého seznamu e-mailů

Jakmile čtenáře překvapíte a potěší, že se cítí nuceni se zaregistrovat do svého seznamu e-mailů, je důležité zajistit, abyste tento zdroj využívali a pravidelně seznam kontaktovali. Bohužel, vytváření e-mailů pro váš seznam, když jste publikovali nový článek (pokud se takto seznamujete se svým e-mailem), může být obrovským časovým potápěčem, zejména pokud je při přidání do vaší e-mailové služby potřeba přeformátovat obsah..

Řešením je automatizovat co nejvíce z toho, jak je to možné. Existuje několik triků WordPress, které můžete použít zde, v závislosti na složitosti nastavení e-mailu:

Pošlete nové příspěvky do e-mailového zpravodaje prostřednictvím RSS. Nejoblíbenější e-mailové nástroje mají "RSS k návrhu" funkce, díky které se nové příspěvky stahují z vašeho webu automaticky, ale budete je muset zkontrolovat a odeslat ručně. To zvládne hodně grunt práce pro vás. Automatizační služba IFTTT může pomoci zde: zde co můžete dělat s Mailchimpem, například.

Vytvořte vlastní šablonu stránky v aplikaci WordPress a vyplňte e-mail automaticky. Tato druhá možnost je mnohem složitější, ale mnohem silnější: takto fungují weby WPShout a wpMail každý týden vytvářejí své informační zpravodaje o obsahu (které používají konzistentní formát). Oba weby mají vlastní šablona stránky setup (v praxi by to používal kód podobný a vlastní archivní stránka) automaticky stahovat příspěvky, které splňují určitá kritéria.

ifttt

Pak je zde prostor pro přidání vlastního úvodu a celý e-mail pak lze zkopírovat a vložit do poskytovatele e-mailu. Toto je mnohem složitější trik WordPress, ale je neuvěřitelně výkonný a obrovský spořič času.

Poznámka editora; Navíc, pokud máte zájem o více triků WordPress souvisejících s RSS, zahrneme několik z nich do jiného příspěvku na blogu – kde hovoříme o tom, co můžete dělat s různými "RSS k příspěvku" pluginy.

Podle mého názoru nejlepší zpravodaje jsou ty pravidelně zasílané, s osobním dotykem. Udělejte si čas ze svého seznamu e-mailů pomocí těchto triků WordPress, ale neautomatizujte se; být připraveni investovat nějaký čas s cílem vytvořit co nejlepší zážitek pro čtenáře.

Automatizujte sociální sdílení

Dalším velkým kandidátem pro automatizaci a úsporu času je sociální sdílení. Jakmile publikujete příspěvek, budete jej chtít sdílet ve svých sociálních sítích, abyste to mohli také usnadnit.

Než začnete sdílet sociální síť, ujistěte se, že máte Váš SEO nainstalován plugin. Tím zajistíte, že máte doporučený obrázek, sociální sítě ho vyzvednou a po sdílení zobrazí obrázek vedle vašeho příspěvku. Můžete je také nastavit ručně v nastavení Yoast SEO, ale se zaměřením na triky WordPress usnadňující blogování to nedoporučujeme. Pokud se chcete o této funkci dozvědět více, najdete průvodce zde – a nezapomeňte, že pomocí našich předchozích triků s obrázky můžete snadno vytvářet obrázky vhodné velikosti pro sociální sítě.

Nyní, když máte hotové počáteční nastavení, je čas přejít na skutečnou automatizaci sdílení sociálních médií. Jetpack může opět zachránit den: Propagujte funkci umožňuje automaticky publikovat na sociálních sítích, když je publikován nový příspěvek. Vše, co musíte udělat, je připojit Jetpack k sociálním sítím, které chcete použít, a WordPress se postará o vše, co bude příště publikovat nový příspěvek.

Tento trik vám však pomůže se sdílením příspěvku pouze při prvním zveřejnění. Chcete-li nadále sdílet své příspěvky a získávat nový provoz, budete chtít použít Oživte starý příspěvek. Tento plugin usnadňuje udržování opětovného sdílení příspěvků z archivů blogů a jejich automatické publikování do sociálních kanálů. Stačí to nastavit jednou, a pak sklízet výhody dlouhodobě!

Triky WordPress vám pomohou začít psát!

Cílem těchto triků WordPress je zajistit, aby vaše procesy psaní a publikování byly snadné, rychlé a bez bolesti. Nakonec, pokud jsou tyto procesy snazší, je pravděpodobnější, že je skutečně provedete.

Používání blogu WordPress, který je jednodušší, je ten, kde můžete pravidelně publikovat více obsahu.

Zde je rychlá rekapitulace, na kterou se můžete obrátit zpět na:

 1. Přijměte jednoduchost – vyberte téma, které to odráží.
 2. Strávte méně času prací s obrázky pomocí pluginů stock-image
 3. Váš obsah do budoucna. Nepoužívejte krátké kódy připojené k vašemu tématu.
 4. Pro rychlejší psaní bez rozptýlení použijte specializovanou aplikaci pro psaní.
 5. Automatizujte související příspěvky pomocí Jetpack.
 6. Rozdávejte bonusy, neobtěžujte se s e-mailovými přihláškami.
 7. Automatizujte svůj seznam e-mailů (pokud je to možné).
 8. Automatizujte sociální sdílení pomocí aplikací Revive Old Post, Jetpack a Yoast.

Jděte pryč a implementujte je hned teď. Čas, který to zabere, bude víc, než se získá zpět, a ušetříte čas, navíc z publikování odstraníte bolest a budete chtít zveřejnit více příspěvků.

Je to skutečně oboustranně výhodné. Dostat se k tomu!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector