Průvodce začátečníky k blogovým rozhovorům – Jak vést rozhovor pro váš blog

Dnes vám ukážeme, jak vést rozhovor pro váš blog – od chvíle, kdy se rozhodnete s někým pohovořit, až po publikování a marketing vašich blogových rozhovorů.


Jak rozhovory mohou revoluci vašeho blogu (a váš život)

Rozhovory jsou skvělý způsob, jak zvýšit autoritu vašeho blogu a diverzifikovat váš obsah. Mohou být publikovány samostatně nebo mohou být použity jako zdrojový materiál pro jiné články. Citace rozhovorů od více odborníků lze sestavit do jediného podrobného článku (jako je tento).

Jsou to nejuniverzálnější obsah v okolí. A jsou také jedním z nejjednodušších způsobů, jak dostat svou práci před nové publikum. Většina respondentů má své vlastní fanoušky a můžete se vsadit, že své rozhovory s těmito fanoušky sdílejí na sociálních médiích a případně i s trvalým odkazem na jejich webových stránkách..

V neposlední řadě je každý rozhovor příležitostí k rozšíření vaší sítě. Nejlepší lidé, kteří mají rozhovor, jsou stejní odborníci a vlivní pracovníci ve vašem oboru, kteří mohou pomoci vašemu podnikání růst. Jejich rozhovor je skvělý způsob, jak začít vztah. Prostřednictvím rozhovorů jsem začal několik úžasných profesionálních vztahů, zejména s Alan Bahr z Gallant Knight Games, společnost, pro kterou jsem již udělal několik projektů.
jak vést rozhovor pro váš blog

Jak vybrat ty správné lidi pro blogové rozhovory

Rozhovory na blogu jsou pouze tak zajímavé jako lidé, s nimiž se rozhovor vede. A musí být zajímavé pro vaše publikum, nejen pro vás.

Vytvořte rámec pro výběr respondentů

Pro řadu Pirátské rozhovory na našem partnerském blogu ThemeIsle přišel tým s následujícími kritérii:

V první řadě musí být dotazovaní součástí výklenku, o kterém píšeme – v tomto případě WordPress.

Za druhé, vytvoříme seznam lidí, kteří jsou více či méně známí v komunitě nebo kteří pracují pro společnost, o které lidé dříve slyšeli.

Dalším kritériem je míra odpovědí, protože ne každý odpovídá na naše pozvání. Snažíme se rozhodnout o lidech, kteří se zdají být dosažitelnější a pravděpodobně přijmou rozhovor. Adelina Tuca
Blogové rozhovory na ThemeIsle

Jinými slovy:

 • Jejich práce se musí zaměřit na správné místo – Vaše rozhovory musí souviset s hlavním tématem vašeho blogu.
 • Musí být ve vašem oboru známí – Vaši čtenáři se musí zajímat o to, co respondenti říkají.
 • Musí být přístupné – Lidé, kteří reagují na fanoušky na sociálních médiích, s větší pravděpodobností reagují na vás.

Vytvořte si svůj vlastní seznam nezbytných dotazovaných, počínaje výše uvedenými faktory. Mezi další faktory, které je třeba zvážit, patří primární sociální média dotazovaného, ​​velikost publika a celková značka.

Pravděpodobně získáte několik nápadů pro své úvodní dotazované osoby, když uvedete povinná kritéria. Zapište si tato jména do samostatného dokumentu. Budete je používat k dokončení dalšího kroku procesu:

Vytvořte seznam potenciálních dotazovaných

Nyní, když rozumíte tomu, co hledáte, je na čase najít konkrétní lidi, kteří budou vystupovat. Někteří lidé neodpovídají, takže je důležité vytvořit seznam, i když provádíte pouze jeden rozhovor. Dobrým pravidlem je mít alespoň dvakrát tolik potenciálních dotazovaných, kolik je třeba. Pokud dostanete více rozhovorů, skvělé, ale pokud dostanete odpovědi pouze od poloviny lidí, budete mít stále vše, co potřebujete.

Jak tyto názvy najdete? Když začínáte, můžete použít dvě hlavní strategie: brainstorming a vyhledávání prostřednictvím sociálních médií.

�� Brainstorming

Je pravděpodobné, že již znáte (nebo znáte) některé skvělé kandidáty na blogové rozhovory. Všimli jste si vědomě nebo ne, jména, která se ve vašem oboru objevují znovu a znovu.

To jsou nejlepší lidé, kteří začínají ze dvou důvodů. Za prvé, můžete autenticky říci, že jste s jejich prací dobře obeznámeni, a díky opravdovým komplimentům je více nakloněn pomoci vám. Zadruhé, pokud jste o nich už slyšeli, jsou natolik důležití, že stojí za rozhovor.

Pořiďte si časovač, otevřete notebook nebo Word dokument a brainstormujte jména na 5-10 minut. Nakonec budete chtít sledovat kandidáty na pohovory v tabulce, ale prázdné poznámkové bloky / dokumenty Wordu povzbuzují vaši mysl k volnějšímu myšlení.

Nemysli na tato jména příliš tvrdě a nezačni lidi křižovat. Chcete získat co nejvíce jmen – seznam můžete později zúžit.

�� Používání sociálních médií

Sociální média jsou ideálním nástrojem k nalezení lidí, kteří jsou dostatečně zajímaví a vlivní, aby se stali vynikajícími kandidáty na pohovory. Jeden pohled na profily sociálních médií člověka vám může říct, jak velké je jeho publikum, proč ho přitahovalo a jak jsou vůči tomuto publiku citlivé.

V závislosti na preferovaných sociálních sítích můžete tuto možnost provést několika způsoby:

 • Sledujte oblíbené hashtagy na Twitteru a Instagramu a věnujte zvláštní pozornost lidem, jejichž příspěvky jsou pravidelně uvedeny v seznamu "Horní" kategorie
 • Podívejte se na chaty Twitter, které jsou relevantní pro vaše odvětví. Všimněte si, kdo řídí chaty a jakékoli speciální hosty, které mají
 • Hledejte oblíbené kanály YouTube související s vaší nika. Přidejte do svého seznamu tvůrce a všechny speciální hosty
 • Vezměte na vědomí lidi vystupující na nejlepších blogy a podcasty ve vašem oboru
 • Podívejte se na nejlepší vydavatele LinkedIn, kteří píšou o tématech souvisejících s vaším publikem
 • Požádejte své sociální mediální publikum o návrhy

Jakmile bude vaše série rozhovorů stanovena, budete také moci vydávat výzvy k rozhovorům na sociálních sítích, ale pro začátečníky to není velká taktika. Většinu lidí, kteří stojí za rozhovor, pravidelně vyhledávají média. Nepřijdou k vám, dokud neví, kdo jste – a domnívají se, že váš blog stojí za čas.

Jak oslovit lidi ohledně blogových rozhovorů

Vytvoření seznamu potenciálních dotazovaných bylo snadné. Ve skutečnosti oslovení těchto lidí může být nervózní, zvláště pokud jsou to lidé, které obdivujete. Ale nemusí to být. Pamatujte, že je vyzýváte, aby se bavili o své práci na vaší platformě. Bude jim lichotit, že jste na ně mysleli, i když nemohou pohovor udělat.

Jak napsat žádost o rozhovor

Vaše žádost by měla být co nejkratší a výstižná. Informace, které musíte bezpodmínečně uvést, jsou čtyři:

 • Kdo jsi
 • Jak víte, kdo je kandidát na pohovor
 • Proč k nim oslovujete
 • Jak se mohou posunout vpřed s procesem pohovoru

Tento proces můžete zjednodušit vytvořením šablony žádosti o rozhovor. Toto je šablona, ​​kterou jsem použil pro rozhovory na svém autorském blogu:

Vážení (jméno),

Jmenuji se Dianna Gunn a jsem velkým fanouškem (vaší práce). Jsem také spisovatel a blogger na adrese http://www.thedabbler.ca, kde každý týden publikuji autorské rozhovory. Dneska oslovuji, protože bych rád uvedl vás a vaši práci v této sérii rozhovorů.

Rozhovory mají 8 až 10 otázek a mohou být vedeny přes Skype nebo e-mailem, ať už dáváte přednost.

Pokud máte zájem o účast v této sérii rozhovorů, pošlete e-mail s upřednostňovanou metodou pohovoru a veškerá témata týkající se psaní, o která máte během pohovoru zvláštní zájem..

Děkuji vám za Váš čas,

Dianno
http://www.thedabbler.ca

Tato šablona funguje z několika různých důvodů:

 • Příjemce okamžitě uvidí, kdo jsem
 • Ukazuje to, že jsem s jejich prací dobře obeznámen a zaplatím jim poklonu
 • Obsahuje konkrétní podrobnosti o pohovoru, aby uchazeči mohli učinit informované rozhodnutí
 • To přesně vysvětluje, jak reagovat, pokud mají o pohovor zájem

Budete muset změnit podrobnosti, ale můžete použít podobný formát pro své vlastní požadavky.

�� Profesionální tip: Podporujte živé rozhovory prostřednictvím telefonu, Skype nebo Google Hangoutu, kdykoli je to možné. Živé rozhovory získají více autentických odpovědí a v tuto chvíli se často objevují nové otázky.

Blíží se kandidáti na pohovor prostřednictvím Twitteru

Twitter je vlastně místo, kde tým našel většinu účastníků série blogových rozhovorů ThemeIsle, ale vyžaduje trochu odlišný přístup.

Nejprve se chcete ujistit, že je sledujete na Twitteru, než se dotknete. To vás označí jako fanouška, což dává kandidátovi na pohovor více důvodů k odpovědi.

Musíte také změnit svůj přístup na Twitteru. Vaše původní žádost by měla obsahovat pouze dvě informace:

 • Proč se blížíte k této osobě
 • Jak reagovat, pokud mají o pohovor zájem

Kdo jste, je již viditelný na Twitteru; pokud se chtějí dozvědět více, mohou se podívat na váš profil. Protože je již sledujete, mohou také předpokládat, že je znáte.

Jak vést rozhovor pro váš blog

Nyní, když jste našli několik lidí, kteří jsou ochotni být rozhovorem pro váš blog, je na čase projít samotnými rozhovory.

Zajistěte skvělý rozhovor podle těchto pěti kroků:

1. Připravte otázky

Otázky, které položíte, mohou vést nebo přerušit pohovor, takže si chcete vybrat ty správné.

Brainstorm možné otázky po dobu pěti minut, zapsat každou otázku si můžete myslet. Seznam pak zúžte na 5 až 10 nejzajímavějších otázek. Chcete dost, abyste měli všechny informace, které potřebujete, i když nevzniknou žádné nové otázky.
Seznamy autorůDokument, který jsem použil k uložení všech potenciálních otázek na rozhovor

Někteří bloggové také rádi posílají dotazované otázky předem, ale zjistím, že kladení otázek poprvé během rozhovoru získává více autentických odpovědí.

�� Profesionální tip: Zkompilujte všechny otázky, které použijete, do jednoho dokumentu. Poté můžete vytáhnout z tohoto hlavního seznamu pro všechny nové rozhovory, které děláte, takže nezačínáte od nuly.

2. Zvolte čas a techniku

Existuje několik způsobů, jak můžete skutečně vést rozhovor. Nejběžnější metody jsou telefon, Skype a Google Hangouts. Můžete také vést blogové rozhovory prostřednictvím e-mailu, nebo udělat živý rozhovor, pokud je váš dotazovaný místní.

Pokud je to možné, zkuste nabídnout více možností, takže si mohou respondenti vybrat, s čím jsou nejpohodlnější. Budete chtít udělat totéž s plánováním; dejte jim různé možné časové úseky. Usnadněte jim to, jak je to možné.

�� Profesionální tip: Pokud chcete výhody živého rozhovoru, ale váš dotazovaný není spokojený, když mluví s lidmi po telefonu nebo při videohovoru, požádejte o místo toho textovou funkci Skype. Funguje to jako služba zasílání rychlých zpráv, takže stále mluvíte živě, ale dotazovaný nemusí sdílet svůj hlas nebo tvář.

3. Dostaňte se do rozhovoru

Poznámka: Pokud provádíte rozhovor prostřednictvím e-mailu, tento krok přeskočte.

Před každým rozhovorem vyčleňte půl hodiny, abyste se osvěžili, prostudovali si poznámky a procvičili si své otázky. Zvažte meditaci po dobu dvou minut před pohovorem, abyste vyčistili mysl. Měli byste se také ujistit, že máte po ruce sklenici vody, protože tolik budete žízní.

�� Profesionální tip: Oblečte se na každý rozhovor, i když to děláte s telefonem ve vaší domácí kanceláři. Právo oblečení může posílit vaši důvěru.

4. Proveďte rozhovor

Technické podrobnosti se liší v závislosti na tom, jak vedete rozhovory, ale existuje několik způsobů, jak zajistit vynikající rozhovor na jakékoli platformě:

 • Pokuste se vyrovnat energetické úrovně dotazovaného a použijte podobný jazyk, který jim pomůže cítit se pohodlně
 • Procvičujte aktivní poslech – měli byste se soustředit na to, co říká druhá osoba, ne na další otázku
 • Po zodpovězení nových otázek počkejte několik sekund poté, co se domníváte, že dotazovaný ukončil mluvení; můžete být ohromeni tím, co přichází s nějakým prostorem navíc
 • Buďte připraveni zcela zrušit své původní otázky a sledovat další zajímavá témata, pokud vůbec přijdou

Pokud provádíte rozhovor e-mailem, jednoduše odešlete své otázky a počkejte, až na dotazovaný odpoví.

�� Profesionální tip: Ujistěte se, že máte způsob, jak zaznamenat rozhovor, bez ohledu na to, jakou technologii používáte. Rád dělám rozhovory na Skype a nahrávám je Amolto Call Recorder (je to zdarma!).

5. Volitelné: Odeslat následné otázky

Někdy, když upravujete rozhovor, zjistíte, že vám chybí důležitá informace. V tuto chvíli můžete odeslat e-mail s následnou kontrolou s dotazem, zda jsou ochotni objasnit několik věcí.

Pošlete nejmenší počet otázek potřebných k získání všech potřebných informací. Chcete mít na paměti čas vašeho dotazovaného.

Jak používat blogové rozhovory

Nejjednodušší a často nejúčinnější způsob použití blogových rozhovorů je zveřejnit je přímo na vašem blogu jako články.

Pokud byly vaše rozhovory vedeny prostřednictvím e-mailu, jedná se o jednoduchý proces. Tyto rozhovory můžete často publikovat s menšími úpravami gramatika, jasnost, a SEO.

Živé rozhovory jsou složitější. Budete muset projít svou nahrávku alespoň jednou, pravděpodobně více, abyste našli ty nejlepší odpovědi. Při úpravě rozhovoru do formátu článku se musíte také rozhodnout, co parafrázovat a co chcete přímo citovat..

Můžete také použít části vašich rozhovorů jako zdroje pro další články, jako jsou citace v našem článku o místních vývojových nástrojích WordPress. To dává vašim článkům novinářský pocit a propůjčuje vašemu blogu další úroveň autority.

Další příklad, jak to udělat, najdete v našem článku / rozhovoru s Davidem Braunem ze společnosti TemplateMonster.
citát

Nejlepší rozhovory lze použít oběma těmito způsoby – jen se ujistěte, že je váš dotazovaný pohodlný s opakovaným vkládáním nabídek.

Jak uvádět na trh blogové rozhovory

Jakmile bude váš rozhovor upraven a publikován, můžete jej prodávat stejným způsobem, jakým prodáváte své ostatní články.

Můžete také využít marketingovou platformu dotazovaného. Chcete-li maximalizovat své šance oslovit publikum dotazovaného, ​​vytvořte předem připravené zprávy, které mohou sdílet na sociálních médiích. Měli byste také odeslat všechny obrázky, které jste pro článek vytvořili.

Když sdílíte článek na svých vlastních platformách sociálních médií, vždy označte dotazovaného ve svých příspěvcích. Téměř vždy rádi sdílejí váš příspěvek se svým vlastním sledováním a může jim to připomenout, aby propagovali článek na jiných místech. Můžete tyto automatizované zprávy v sociálních médiích automatizovat a vždy, když vyjdou, můžete počítat s podporou vašeho dotazovaného.

Závěr

Vedení a publikování vynikajících blogových rozhovorů může být vyčerpávající, ale je to také jeden z nejlepších způsobů, jak vylepšit váš blog.

Pokud se cítíte ohromeni, použijte tento kontrolní seznam, který vás provede:

 • Vyberte pro své rozhovory zastřešující téma, ať už je to vaše celková nika nebo něco konkrétnějšího
 • Brainstorm seznam lidí, které chcete rozhovor
 • Hledejte kandidáty na pohovory na sociálních médiích
 • Volitelné: Zeptejte se svého publika, koho chtějí vidět
 • Sledujte kandidáty na sociálních médiích
 • Volitelné: Vytvořte šablony zpráv pro přístup k uchazečům o pohovor
 • Přístup kandidátů
 • Vyberte otázky
 • Sjednat kdy a jak bude pohovor veden
 • Dostaňte se do rozhovoru
 • Proveďte rozhovor
 • Volitelné: Odeslat následné otázky
 • Upravit rozhovor
 • Publikovat
 • Odesílejte předem připravené marketingové zprávy / aktualizace sociálních médií svému dotazovanému

Postupem času si zvyknete na rytmus rozhovorů a bude to rychlejší; když jsem například dělal poslední kolo blogových rozhovorů, byl to můj nejjednodušší obsah pro publikování.

Co si myslíte o tom, že blogové rozhovory budou nedílnou součástí vaší nabídky obsahu? Ochotný dát to výstřel?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map