Přechod z WordPress Blog na knihu – Váš konečný průvodce ��

V této blogovací činnosti jste již nějakou dobu a chcete ji posunout na další úroveň: otočením blogu WordPress si zarezervujte knihu. Chcete, aby autorita, která pochází z publikovaného autora, a sekundární příjem, který můžete vydělávat z knihy. Ale tento proces je skličující. Kde vůbec začnete??


Můžete začít u nás. Tato příručka vám přesně ukáže, jak převést blog WordPress na knihu, od výběru správného tématu a článků pro vaši knihu až po publikaci..

Cesta z blogu WordPress do knihy

Transformace z blogu WordPress do knihy může vyžadovat nějakou práci, ale nemusí být složitá, pokud budete postupovat podle správných kroků. Tady je všechno z ptačí perspektivy. K podrobnostem se dostaneme později v této příručce:

WordPress blog do knihy

téma

1. Vyberte své téma – Chcete-li číst jako knihu, musí být vaše články svázány společným tématem.

vybrat články

2. Vyberte si své články – nechcete publikovat každý článek na svém blogu jako knihu. Chcete publikovat své nejlepší články, ty, které i nadále publikují publikum dlouho po jejich zveřejnění.

sestavit

3. Zkompilujte své články do knihy – vaše články musí být uspořádány tak, aby tekly jako kniha a aby se vzájemně stavěly, aby bylo dosaženo primárního cíle.

přidat obsah

4. Přidejte nebo aktualizujte obsah – Díky novému obsahu je vaše kniha složitějším zdrojem a zajišťuje, že čtenáři blogů najdou knihu po dlouhou dobu i nadále.

upravit obsah

5. Upravte knihu – v tomto bodě chcete upravit gramatiku, konzistentnost stylů a přehlednost. Chcete také odstranit hypertextové odkazy a odkazy na blog.

pronájem editor

6. Najměte editora – (volitelně); automatická úprava vám může poskytnout dostatečně dobré výsledky, ale pro skutečnou profesionální kvalitu budete chtít pracovat s profesionálním editorem.

designový obal

7. Získejte přebal knihy – vysoce kvalitní obal vytvořený grafikem pomůže vaší knize stát se odděleně od davu publikovaných prací.

formát knihy

8. Formátujte svou knihu – v některých ohledech je to nejdůležitější součást převodu blogu WordPress na knihu; díky tomu je vaše kniha čitelná jako ebook, tištěná kniha nebo obojí.

publikovat

9. Publikujte svou knihu – jakmile je kniha naformátována, je připravena k prodeji! Nahrajte jej na své stránky jako freebie nebo jej dejte na prodej na Amazonku (nebo alternativní platformy pro větší dopad).

Řekněme si tyto kroky jeden po druhém! Začínání s:

Výběr správných článků pro vaši knihu

Mohli byste jen transponovat všechny své články do dokumentu Word, formátovat je jako ebook a uvolnit to do světa, ale nebude to číst jako řádná kniha.

Chcete-li, aby se váš blog WordPress stal knihou, kterou si lidé budou skutečně chtít přečíst, musíte označit výběr svých nejlepších článků, všechny svázané společně se společným a přesným tématem.

Mnoho bloggerů to dělá tak, že změní výzvu, kterou hostili, na knihu, jako je Darren Rowse 31 dní na vybudování lepšího blogu (nyní upraveno do kurzu).

Jen pro případ, že jste zvědaví, zde jsou všechny jednotlivé blogové příspěvky, které tuto knihu tvoří.

31 dní

Jak vybrat téma

Mnoho bloggerů jednoduše používá stejné téma pro svou knihu, které použili pro celý svůj blog, ale já vás doporučuji, abyste byli konkrétnější.

Pokud se zúžíte na menším tématu, můžete tento postup opakovat a pomocí blogu vytvořit více knih. To může posílit vaši pověst autority ve vašem oboru a zvýšit příjem, který vyděláváte za autorství.

Vaše zastřešující téma však musí být dostatečně zajímavé, aby si zasloužilo celou knihu. Něco, co uchová váš zájem během procesu vytváření i zájem publika během procesu čtení.

Chcete-li zajistit, aby vaše téma vyhovovalo oběma těmto požadavkům, vyberte něco, o čem jste již napsali alespoň 10 až 12 úspěšných článků. Tím se minimalizuje množství nového obsahu, který je třeba vytvořit, aby byl projekt dlouhý jako kniha.

Jak vybrat články

Co se považuje za blogový příspěvek hodný knih? Existuje několik ukazatelů:

 • Provoz v průběhu času – některé z vašich článků mohou být nejnovější, ale chcete, aby byl každý článek vždy zelený.
 • Počet komentářů – vysoký počet komentářů ukazuje, že se vaše publikum aktivně zajímá o téma.
 • Akcie na sociálních médiích – znovu to ukazuje, že lidé mají dostatečný zájem na tom, aby dělali víc než jen četli blogový příspěvek; chtějí sdílet tyto informace a diskutovat o nich, a dokonce by se mohli zajímat o knihy na toto téma.
 • Kvalita a délka – každá část vaší knihy musí být vysoce kvalitní a společně vaše články musejí vytvořit dostatek obsahu, aby se skutečně považovaly za knihu. S délkou e-knih existuje velká flexibilita, ale většina lidí nepovažuje knihu za méně než 15 000 slov. Zaměření na delší a podrobnější články usnadní přístup k počtu slov, aniž by se vytvořilo obrovské množství nového obsahu.
 • Kontinuita – každý článek se stane kapitolou nebo částí vaší knihy, ale všechny musí vést k jednomu souvislému cíli.
 • Formát – to, že na blogu funguje dobře, neznamená, že bude fungovat v knize. Články, které se spoléhají na videoobsah nebo vysokou koncentraci odkazů, nebudou v knize fungovat. Obrázky fungují dobře v knihách, ale mohou komplikovat formátování a jejich tisk může být nákladný. Držte se článků, které zprostředkovávají jejich informace většinou nebo úplně prostřednictvím textu.

Přesná čísla, která hledáte, se budou lišit v závislosti na velikosti publika, ale chcete si vybrat články, které získaly nadprůměrné interakce. To jsou myšlenky, které již rezonují s vaším publikem. Tyto myšlenky jsou zabaleny do knihy a mohou čerpat nové publikum.

Kompilace blogu WordPress do knihy

Vybrali jste tedy téma a vybrali jste o něm 10 a více nejlepších článků. Nyní je čas tyto články zkompilovat do skutečné knihy. Můžete to udělat několika různými způsoby:

 • Microsoft Word / Open Office / atd. – Pokud pracujete v aplikaci Microsoft Word (nebo jiném textovém procesoru), můžete kopírovat & vkládat články přímo z vašeho blogu do dokumentu aplikace Word. Chcete-li formátování zachovat, nezapomeňte kopírovat & vložit z veřejné stránky, na kterou je článek publikován, NEBO vizuálního editoru WordPress.
 • Blurb – Blurb je společnost vydávající samostatně, která nabízí formátovací software s názvem BookWright. Jejich "Import webu" Tato funkce usnadňuje stahování článků z blogu WordPress a jejich kompilaci do knihy. BookWright také poskytuje úplné formátování připravené pro tisk, když jste připraveni publikovat.

Po importu vašich článků je čas je převést do knižní podoby. Existují tři kroky k úpravě vaší sbírky článků, aby se vytvořila správná kniha:

1. Vyberte objednávku

Prvním krokem k proměně vybraných článků v knize je rozhodnutí, v jakém pořadí půjdou. Obecně platí, že chcete začít s nejzákladnějšími informacemi a poté absolvovat složitější témata. Každý nový článek by měl stavět na předchozím článku.

2. Uspořádejte články do kapitol

Tento krok můžete provést poté, co jste si pro své články vybrali objednávku, nebo to můžete provést současně. Můžete to také udělat dvěma různými způsoby:

 • Každý článek jako kapitola – pokud jsou vaše články podrobnými kousky, které prozkoumávají každý aspekt tématu, mohou stát samostatně jako kapitoly.
 • Více článků na kapitolu – pokud máte sklon psát krátké články zkoumající konkrétní úhly / aspekty tématu, pravděpodobně budete chtít zkombinovat dva nebo více článků pro vytvoření každé kapitoly.

Nejdůležitější věc je, že každá kapitola se musí rozbalit na předchozí kapitolu. Musí se navzájem logicky sledovat způsobem, který bude mít smysl pro čtenáře.

3. Vezměte na vědomí případné mezery ve znalostech

Vaše kniha by měla být komplexním zdrojem takovým způsobem, že jediný blogový příspěvek ani řada blogových příspěvků nemůže. Hledejte místa, kde jste zmeškali užitečné informace, nebo kde můžete věci vysvětlit podrobněji. Zapište si je pro budoucí použití.

Pokud používáte články, které jsou staré dva nebo tři roky, budete také chtít zajistit, aby vaše informace byla stále aktuální.

4. Přidejte nový obsah

Přidání nového obsahu do vaší knihy zvýší její hodnotu a již máte několik skvělých nápadů: seznam mezer ve znalostech, které jste vytvořili ve třetím kroku. Cílem vašeho nového obsahu by mělo být vyplnění těchto mezer. Pokud je vaše stávající kniha trochu krátká, možná budete chtít také vysvětlit další relevantní obsahové nápady.

Kolik přidávaného obsahu je zcela na vás, ale doporučuji přidat alespoň 3 000–5 000 nových slov, takže dlouhodobí čtenáři blogů mohou z vaší knihy získat hodnotu.

500 způsobů, jak být lepším spisovatelem Chuckem Wendigem

To znamená, že nemusíte technicky přidávat nic, abyste svůj blog WordPress změnili na knihu. Kniha Chucka Wendiga, 500 způsobů, jak být lepším spisovatelem, je vlastně jen jeho kompilace 25 věcí, které byste měli vědět blogové příspěvky. Toto jsou nejvíce informativní články o čemkoli, co na blogu publikuje, a jsou natolik populární, že je dokázal proměnit v celou úspěšnou sérii..

Nicméně, jako dlouhodobý fanoušek Terribleminds blog, Byl jsem zklamaný, když jsem konečně koupil některou ze série 500 způsobů, a uvědomil jsem si, že jsem už celý obsah přečetl. Pokud se vydáte stejnou cestou, uvědomte si, že riskujete odcizení některých svých dlouhodobých čtenářů.

Organizování obsahu

Rozdělení článků do kapitol a jejich řádné objednání je časově nejnáročnější součástí převodu blogu WordPress na knihu, ale je třeba provést několik dalších úprav, aby se vaše práce opravdu četla jako kniha:

 • Odstraňte odkazy na kapitoly, které jsou příspěvky / články blogů – hledejte místa, kde říkáte věci jako "v tomto blogovém příspěvku". Odstraňte je nebo je změňte "v této kapitole" nebo "v této části knihy".
 • Spojte kapitoly dohromady – do každé sekce vkládejte odkazy na další kapitoly a celkový cíl knihy.
 • Posílit začátek a závěr každé kapitoly – blogy mají konverzační tón a často je to nejzřetelnější na začátku a na konci článků, kde se dělají věci jako zmínka o jiných článcích a požádání o komentáře. Spojte tyto kousky s ostatními částmi knihy a nahraďte výzvy k akci, které se spoléhají na formát blogu, aktivitami, ke kterým se čtenáři mohou připojit k knize..
 • Nahraďte odkazy odkazy – to je zásadní změna, kterou musíte provést při převodu blogu WordPress na knihu. Načtení e-knihy s hypertextovými odkazy vypadá neprofesionálně a nevyrovnáno nebude fungovat v tisku. Stále můžete odkazovat na online zdroje, ale odkazy by měly být přesunuty do poznámek pod čarou nebo zkompilovány na konci každé kapitoly. Zde je příklad, jak to vypadá:

Reference

 • Upravte kvalitu a konzistenci – chcete se ujistit, že každá část knihy obsahuje nejkvalitnější obsah, který můžete vytvořit právě teď. To je zvláště důležité, pokud pracujete s články z více než před rokem, protože vaše psaní se za tu dobu mohlo výrazně rozšířit.

Možná budete chtít najmout profesionálního editora, ale je důležité nejprve provést tyto úpravy sami. To vašemu editoru usnadní snahu soustředit se na to, aby byla kniha tak dobrá, jak jen to může být, místo aby ji jednoduše vytvořila v knize. To také ušetří čas editoru a potenciálně vám ušetří peníze.

Proces publikování

Nyní, když jste sestavili svou knihu, je čas zahájit skutečnou fázi publikování knihy "WordPress blog do knihy" proces. Budete chtít udělat alespoň tři z těchto čtyř věcí: najmout profesionálního editora, vytvořit nebo objednat obal knihy, naformátovat knihu pro zveřejnění a zpřístupnit ji veřejnosti.

Profesionální úpravy

Existují tři typy profesionálních úprav: vývojové úpravy, kopírování a korektury.

 • Vývojové úpravy se zaměřují na knihu jako celek, což vám pomůže objasnit vaše body a co nejefektivněji uspořádat knihu.
 • Copyediting se zaměřuje na gramatiku, pravopis a konzistentnost formátování a stylu.
 • Korektury se zaměřují čistě na gramatiku a pravopis.

Jaký typ úprav tedy potřebujete?

Pokud jste poprvé publikovali knihu, důrazně doporučuji najmout profesionály pro všechny tři typy úprav. Můžete nahradit vývojový editor několika čtenáři beta – čtenáři, kteří vám poskytnou zpětnou vazbu k vaší knize zdarma – ale spolupráce se skutečným profesionálním editorem vás naučí obrovské množství psaní.

Kolik bude editace stát?

Úpravy mohou být největším nákladem na převedení blogu WordPress na knihu, ale částka, kterou utratíte, se bude lišit v závislosti na délce knihy, typu úpravy, za kterou platíte, a na profesionálech, které si vyberete.

U slovní knížky o objemu 15 000–20 000 obvykle stojí profesionální úpravy někde mezi 400 až 800 USD. Můžete najít profesionální editory Reedsy.

Jak změnit svůj blog na knihu: Reedsy Editors

Chcete-li získat více rozpočtu zaměřeného řešení, můžete také vyzkoušet své štěstí Fiverr. Tato platforma je známá tím, že nabízí provádění nesčetných malých úkolů za 5 $ za kus. Neočekávejte však, že bude celá vaše kniha upravována za 5 $. Při úpravách narazíte na ceny v ballparku ve výši 5 $ za 500 slov (nebo podobně). Přesto bude konečná částka mnohem nižší než na jiných místech. Přitom mějte na paměti, že kvalita může být také o něco nižší.

fiverr střih

Na tomto blogu máme několik návodů, jak používat Fiverr. Zkontroluj je. Vlastně jdeme krok za krokem celým zážitkem.

Obaly na knihy

Knihu si můžete vytvořit pomocí Photoshopu nebo dokonce Canvy, ale buďme upřímní: lidé posuzují knihy podle jejich obalů. Už jste udělali obrovské množství práce, abyste svůj blog WordPress změnili na knihu a chcete mu dát nejlepší možnou šanci. Pokud tedy již nejste zkušený grafik, chcete zaplatit za přebal knihy.

Kolik bude kniha pokrývat náklady?

Opět se to bude velmi lišit. Stránky jako Jdi na zápis nabízejí jak hotové obaly, tak dostupné provize. Návrháře obalů najdete také na stránkách, jako je výše uvedený Fiverr.

U většiny návrhových úkolů si můžete také prohlédnout stránky jako 99 návrhů. Je to "online tržiště splňuje aukci" druh místa pro projekční projekty. Koukni na to.

99 návrhů

Formátování knihy pro publikaci

Toto je poslední krok při přeměně blogu WordPress na knihu a jeho transformace ze surového souboru na něco, co si lidé budou rádi číst.

Formátování knihy se zcela liší od designu blogů, ale můžete se naučit, jak to udělat sami. Existuje několik programů věnovaných výhradně na pomoc autorům samostatně vydávat svou první knihu. Pokud jste již k importu svého webu použili BookWright, můžete použít stejný program k formátování knihy pro publikaci …

Pro komplikovanější návrhy knih (návrhy, které používají hodně grafiky), možná budete chtít investovat do programu, jako je Pergamen. Můžete začít s Vellum čtením tohoto výuka formátování od Joanna Penn. Jedinou nevýhodou Vellum je, že je aktuálně k dispozici pouze pro Mac.

Nechcete to dělat sami? Naštěstí je profesionální formátování relativně levné. Někteří návrháři obalů také nabízejí zlevněné balíčky s možnostmi formátování, takže pokud se nechcete aktivně učit, je to něco, co byste chtěli zadávat externě.

Kolik stojí formátování?

Obvykle můžete očekávat, že utratíte mezi formátováním 50 až 200 USD. Přesná cena formátování bude záviset na třech faktorech:

 • snímky – Obrázky komplikují formátování, takže bude také dražší.
 • Formáty – Získání knihy ve formátu pro tisk i ebook bude stát víc než jen provedení verze ebooku.
 • Profesionál – Většina návrhářů knih na volné noze nabízí paušální sazby. Někteří si mohou účtovat příplatek za delší knihu.

Můžete najít zkušené profesionály formátování Reedsy. Někteří umělci krytů také nabízejí služby formátování a mohou nabídnout slevu, pokud si je koupíte jako svazek.

Hledání formátování Reedsy

Publikování knihy

S formátovanou knihou je čas na publikaci! Pokud se chystáte udělat z něj zpravodaje freebie, vše, co musíte udělat, je nahrát do své zpravodajské služby a připojit jej k autoresponderu.

Pokud chcete svou knihu prodat světu, nejjednodušší je nahrát ji do Amazonu (tady je jak). Knihu lze poté za několik dní prodat po celém světě. Amazon vám dokonce dá Číslo ISBN pokud ho nemáte. Bylo řečeno, Pokud používáte Amazon ISBN, budete moci prodávat pouze na Amazonu.

jestli ty zakupte si vlastní čísla ISBN, můžete prodat Kobo, obchod iBooks a knihkupectví Google Play. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít službu jako Draft2Digital zefektivnit zapojení vašich knih do všech těchto a dalších online prodejců.

Propagujte svou knihu na trh

Vaše kniha zvýší důvěryhodnost vaší stávající práce, ale k tomu, aby přilákala nové publikum, potřebuje samostatný marketingový plán. Tento marketingový plán by měl být přizpůsoben obsahu vaší knihy, potřebám vaší cílové skupiny a tomu, co ve skutečnosti baví.

Zde je několik věcí, které stojí za vyzkoušení:

 • Pokračujte v propagaci svého blogu – Stejně jako je vaše kniha skvělým marketingovým nástrojem pro váš blog, váš blog je skvělým marketingovým nástrojem pro vaši knihu. Ujistěte se, že ve vašich nabídkách existují výrazné odkazy na vaši knihu, a zvažte konec přidání každého životopisu s odkazem na knihu na konec každého příspěvku. Při spuštění knihy publikujte články týkající se vaší knihy.
 • Navštivte další blogy – Příspěvky a rozhovory hostů jsou skvělé způsoby, jak se představit publiku jiného bloggera. Rozhovory jsou obzvláště skvělé, protože vás v pozici reflektoru postaví jako odborníka. Můžete také zvýšit svou autoritu a přítomnost na webu hostováním rozhovorů na svém vlastním blogu.
 • Zavázat se k marketingu sociálních médií – Kniha musí být začleněna do celkové strategie sociálních médií a pro spuštění knihy byste také měli mít samostatnou strategii.
 • Zahájení večírků – Zahajovací večírky mohou být živé události v knihkupectvích nebo knihovnách nebo online události vysílané prostřednictvím YouTube nebo Facebook Live.
 • Události s veřejným projevem – Události s veřejným projevem jsou skvělým způsobem, jak představit sebe a své nápady novým lidem, dát si ještě větší důvěryhodnost a případně i dostat zaplaceno.
 • Výuka – Vyučujte lekce ze své knihy jako skutečný kurz, online nebo offline.
 • Reklamní – Placená reklama na Facebooku a Amazonu může každý měsíc přinést tisíce nových čtenářů. Chcete-li maximalizovat své reklamní dolary, vezměte si Reklama pro autory kurz nabízený Markem Dawsonem. Můžete si také prohlédnout naše přehledy transparentnosti, které sdílejí výsledky mnoha našich reklamních experimentů.

Závěrečná rada

Publikování knihy je jedním z nejlepších způsobů, jak se etablovat jako odborník a vydělat si sekundární příjem. Mnoho z nejslavnějších bloggerů na světě, od Darren Rowse z Problogger na Gretchen Rubin projektu The Happiness Project jsou autoři. Přepnutí blogu WordPress na knihu nezaručuje, že dosáhnete úrovně úspěchu, ale to vás na správné cestě.

Co si o tom všem myslíte??

Proměňuje váš blog WordPress, aby si v blízké budoucnosti zarezervoval něco, co je ve vašem programu?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map