Obrázky zdarma pro blogy – Jak je získat a používat je efektivně (varování! Nepřehlédnutelná rada, zálohovaná data)

Obrázky zdarma pro blogy – Jak je získat a používat je efektivně (varování! Nepřehlédnutelná rada, zálohovaná data)

Obrázky zdarma pro blogy – Jak je získat a používat je efektivně (varování! Nepřehlédnutelná rada, zálohovaná data)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020


Říká se, že blogové příspěvky s obrázky získávají o 94 procent více zhlédnutí než ty, které neobsahují. [1]

Jo, v pořádku, ale jsou to "jen čísla"?

Chci říct, existuje nějaký zvláštní důvod, proč obrázky na blogech WordPress fungují dobře, nebo se na ně jen rádi podíváme … bez dalšího vysvětlení?

A co je důležitější, jsou všechny vytvořené obrázky stejné? Potřebujete jen "obrázek" pro váš blog, bez ohledu na to, co je v něm? Nebo možná ten druh obrazu něco změní?

Dnes to zjistíme. Věci, které v tomto příspěvku pokrýváme:

 • Proč jsou obrázky lepší než text.
 • Proč některé obrázky fungují, zatímco jiné padnou.
 • Jak a kde získat zdarma obrázky pro váš blog.
 • Co dělat s obrázky, abyste je nastavili pro maximální dopad.
 • Jak udělat vaše obrázky jedinečnými a odlišnými od ostatních.

Bonusové informace: Tento příspěvek je o tom, jak. Stejně jako v: jak zajistit, aby vaše obrázky vypadaly úžasně a jak je efektivně používat na vašem webu. To se však nedotýká ani technických aspektů.

Tady je ta věc, obrázky obvykle přispívají k době načítání vašeho webu poměrně silně. A pokud s nimi nebudete zacházet správně, můžete skončit s pomalým načítáním webu = katastrofa v očích Google a publika. Jedním ze způsobů, jak tomu zabránit – vstoupit do našeho bezplatného kurzu pro urychlení vašeho webu WordPress. Stačí kliknout zde.

Proč obrázky?

Buďme klišé…

Obraz stojí za tisíc slov! … Yada yada yada.

Ale proč? Co je to, co dělá image stojí za to tolik?

Bylo provedeno mnoho skvělých výzkumů, ale pojďme si vymyslet jen dva kusy:

 • Nejprve máme psychologa Alberta Mehrabiana, který vysvětluje, že 93 procent lidské komunikace je neverbální, což je způsobeno potenciálně miliony let evoluce, během níž jsme neměli věci jako "Jazyk" dosud vyvinut. Naše mozky se tomu přizpůsobily. Ve skutečnosti dokážou zjistit vizuální prvky současně, zatímco moderní jazyk je dekódován sekvenčním způsobem, což jednoduše vyžaduje více času. [2]
 • Pak je tu zajímavá studie od Nielsena, která se blíže podívá na "stránka týmu" na FreshBooks.com. Stránka zobrazuje profilové obrázky vedle krátkých životopisů. Ukázalo se, že návštěvníci této stránky tráví 10% více času prohlížením těchto fotografií než čtením životopisů. A to i přesto, že text spotřebuje na stránce o 316 procent více místa. [3]

stránka týmu čerstvých knih

Takže, abych vám dal krátkou odpověď – obrázky fungují, protože je náš mozek dává přednost textovému obsahu.

Jak již bylo řečeno, ne všechny obrazy jsou vytvořeny rovnocenné. A poznání rozdílu mezi dobrým a špatným obrazem znamená všechno.

Poznámka. Mimochodem, nemluvím o technické kvalitě obrazu. Jako pixelované nebo rozmazané obrázky vs. ostré. To není vůbec o tom.

kvalitní obrázek?

Stejná studie od Nielsena (zmíněná výše) také hovoří o hlavní vadě dekorativních obrazů a o tom, jak jsme naučili naše mozky, aby je vydělali a účinně je zcela ignorovali..

Co je to dekorativní obraz? Číst, "zřejmý obrázek."

Například, pokud chcete umístit obrázek na "kariéry" stránku vašeho webu, poté místo toho, abyste hledali iStock, vyfotografujte lidi, kteří ve skutečnosti pracují pro společnost "lidé na pracovišti."

skladem

Hlavním pravidlem je použití pouze obrázků, které vylepšují nebo vizualizují textovou zprávu, která je vedle.

Dokonalým příkladem jsou snímky obrazovky. Snímky obrazovky většinou nevyžadují fantazii, přesto si zachovávají spoustu pozornosti a také vám usnadní práci, protože můžete něco ukázat, nikoli popsat..

Mona Lisa

To přináší další aspekt – jedinečnost obrazu.

V této fázi víme, jak akcie vypadají. Pokud tedy chcete upoutat pozornost svého návštěvníka, měli byste obrázek udělat nějakým chytře (více za minutu). Musí vypadat jako něco originálního, něco, co na jiných webech nenajdete.

Dobře, takže jsme hodně mluvili o hodnotě obrázků a všech skvělých výhodách, které mohou přinést. Je na čase se podívat na to, jak:

Jak a kde získat zdarma obrázky pro váš blog

Ve skutečnosti by byla přesnější otázka, Kam jít zdarma, vysoce kvalitní obrázky, které můžete použít ve svém blogu WordPress, aniž byste se museli obávat problémů s autorskými právy?

Začněme srážkovým kurzem, co NEDĚLAT:

 1. Nechoďte na Obrázky Google – většinou na obrázky chráněné autorskými právy, které nemůžete použít bez výslovného svolení vlastníka.
 2. Buďte opatrní s tím, co se říká "obrázky bez licenčních poplatků" – po většinu času nejsou svobodní; "bez poplatku" znamená to, že při používání nemusíte platit licenční poplatky.
 3. Ignorujte hlavní akciové weby, jako je iStock, Shutterstock, Fotolia… pokud nechcete do svých obrázků investovat peníze, v tom případě jděte na to.
 4. Nefotografujte obrázky z webů jiných lidí, pokud vám to nedovolí. Pořízení a zobrazení obrázku na vašem webu není "fair use," i když odkazujete na zdroj.

Co tedy dělat?

Nejprve se pokuste získat obrázky, které jsou k dispozici pod Licence CC0. To zkrátka znamená, že s obrázkem můžete dělat, co si přejete, a že pokud zdroji nechcete, nemusíte zdroj připsat..

V zásadě CC0 = úplná svoboda.

Zde jsou mé oblíbené zdroje takových obrázků:

1. MyStock.Photos

http://mystock.photos/

mystock.photos

Toto je naše vlastní stránka – řízená týmem CodeinWP – a jedná se o náš pohled na bezplatné obrázky ve vysoké kvalitě pro blogy..

Rozlišuje se však v tom, že fotografie jinde na webu nenajdete. Všichni jsou zastřeleni a pocházejí přímo od nás. (Jedinečnost, zkontrolováno!)

2. Unsplash

https://unsplash.com/

Vydrž, vydrž! Dobře, Unsplash je v dnešní době docela dobře známým zdrojem obrázků blogů, ale pojďme stránky používat trochu méně standardním způsobem.

Ve výchozím nastavení se dostanete do Unsplash "představoval" galerie – to jsou fotografie, které každý používá na svých stránkách a které nakonec vytvářejí určité obrázky, které nasycují web. Místo toho přepněte na "Nový" fotky:

unsplash

Získáte tak přístup k obrovsky větší knihovně fotografií, které jsou stejné kvality, ale ne tak, jak se běžně používají na celém webu..

3. JayMantri.com

http://jaymantri.com/

Jedná se v podstatě o web stejně jako Unsplash (pokud jde o kvalitu a styl fotografie), ale ještě ne tak dobře známý.

4. New Old Stock

http://nos.twnsnd.co/

Já osobně miluji tento web. Je to knihovna historických fotografií z veřejných archivů. Nejedná se nutně o CC0, ale spíše o známá omezení autorských práv, což je v zásadě totéž (nikoli právní poradenství; na to mě neuvádějte).

5. Více?

Tam je spousta těchto webů CC0, takže pokud máte stále hlad po dalších obrázcích, můžete se podívat na příspěvek Adeliny na jejím osobním blogu – bezplatné fotografické zdroje pro váš blog.

Adelina je

Jak jít na plné pro a fotografovat sami

Varování. Žádný kurz fotografie zde. Jen a "fotografický hack," jestli budeš.

Následuje můj velmi oblíbený způsob, jak zachytit pěknou fotku blogového příspěvku:

 1. Pokud máte telefon Android nebo iPhone, nechte si zavolat aplikaci Retrica.
 2. Představte scénu, která volně souvisí s tématem, které chcete vizualizovat.
 3. Vyberte náhodný filtr v aplikaci Retrica a vyfotografujte snímek.

Zde je příklad obrázku, který jsem pořídil tuto minutu. Vypadalo by to skvěle na příspěvek s názvem, "Co mě Star Wars naučil o marketingu obsahu":

hvězdné války

Proč používat aplikaci Retrica nebo podobnou aplikaci? Jde o to, že pokud fotografujete normálně – pomocí standardního objektivu – barevné schéma scény nemusí být konzistentní. Když jej ale vložíte přes filtr – jako je Retrica -, barevné schéma se efektivně změní a celý obraz bude jednotnější.

Jak udělat vaše obrázky jedinečnými

Jedna věc, kterou jste si mohli všimnout na obrázku výše, je to, že je zde nějaké textové překrytí.

Podle mého názoru kombinace A) styl obrázku a b) text v něm je to, co dělá tento obrázek jedinečným. Pro maximální dopad potřebujete oba tyto prvky.

Zde jsou mé 3 oblíbené způsoby vyladění obrázku jako je tento:

1. Paint.NET, Gimp nebo Photoshop

Jedná se o ruční přístup, ale musím to prostě zmínit kvůli svobodě, kterou vám dává. Kromě toho práce s těmito nástroji není tak obtížná.

Například v Paint.NET (zdarma pro Win), stačí otevřít obrázek, přepnout do textového nástroje, vybrat písmo, přidat text, věc uložit.

paint.net

2. Adobe je nový Adobe Spark Post aplikace

https://spark.adobe.com/about/post/

Je to zjednodušený nástroj Adobe pro přidávání textu do obrázků.

Moc se mi líbí tento, zejména díky jeho snadnému použití a chytrým algoritmům, které pracují na pozadí, aby vaše snímky opravdu posunuly na další úroveň.

V podstatě stačí jen vybrat obrázek z knihovny telefonu. V tomto okamžiku aplikace analyzuje barevné schéma tohoto obrázku a upraví nastavení textu a rozvržení tak, aby se vše vizuálně hodilo.

Navíc se také postará o automatické zarovnání textu a automatické přizpůsobení velikosti písma. Dovolte mi ukázat vám příklad:

adobe post

Cena? Tento malý hashtag máte v dolním rohu obrázku:

štítek

3. Vyrovnávací paměti Pablo nářadí

https://buffer.com/pablo

Co je v pohodě na Pablovi, je jeho naprostá jednoduchost. Nedává vám mnoho možností, ale stále to bude stačit pro 90 procent možných případů použití, a zejména pokud potřebujete kvalitní obrázek blogu rychle.

pablo

Unikátní vlastností Pablo’s je to, že vám umožní optimalizovat váš obrázek pro sociální platformy, jako je Pinterest, Instagram, Facebook a Twitter..

pablo možnosti

Kam zobrazit obrázek pro maximální dopad

Obecně platí, že čím vyšší je stránka, tím lépe – to je něco, co novináři dělají po celá desetiletí.

A moderní online obchodní odborníci mají tendenci se hrnout k podobnému přístupu. Derek Halpern například doporučuje umístit obrázek vpravo od úvodních odstavců odstavce. Tím se zkrátí délka řádku tohoto úvodního textu a tím se příspěvek stane čitelnějším. [4]

kam umístit obrázky

(Podívejte se, co jsem tam udělal?)

Další velmi běžnou metodou je použití a "hrdina" obrázek nebo doporučený obrázek, což v podstatě znamená obrázek v záhlaví části příspěvku. To děláme tady v CodeinWP.

nejlepší obrázek

Jednou z posledních výhod používání obrázků ve vašich příspěvcích na blogu

Je to toto:

Kdykoli někdo chce sdílet svůj příspěvek na sociálních médiích a příspěvek má k němu přidružený obrázek (například prostřednictvím karty Twitter), tento obrázek se objeví v samotném tweetu. To vám opět poskytne větší expozici, kterou byste bez obrázku nedostali.

(Team Buffer uvádí, že tweety s obrázky získávají o 18 procent více kliknutí, o 89 procent více oblíbených a o 150 procent více zpráv než těch, které neobsahují. [5])

Tak co si myslíte? Jsou obrázky důležitým prvkem na vašem blogu / webu WordPress? Poskytujete dostatek času a úsilí, aby tyto obrazy skutečně vzkvétaly?

Osobně vím, že na obrázky někdy zapomínám úplně … na nic, na co bych mohl být hrdý. Tentokrát jsem například přistál na ProBloggeru jako pěkný hostský příspěvek, kde mluvil o důležitosti obrázků … a všechno vypadalo dobře, dokud jsem si neuvědomil, že zapomněl jsem přidat do jednoho příspěvku pouze jeden obrázek! Trapný. Lidé mě na to v komentářích oslovili.

Jo, a ještě jednou … vzpomínáte na to, co jsem řekl na začátku … o obrázcích přispívajících k dobám načítání? Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Jednou z věcí, kterou pokrýváme, je, jak optimálně zpracovat obrázky. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Reference: 1, 2, 3, 4, 5.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector