Jak získat neomezené nápady na blogový příspěvek nezřetelným způsobem (upozornění na spoileru: zahrnuje rozhovor s vaším publikem)

Jak získat neomezené nápady na blogový příspěvek nezřetelným způsobem (upozornění na spoileru: zahrnuje rozhovor s vaším publikem)

Jak získat neomezené nápady na blogový příspěvek nezřetelným způsobem (upozornění na spoileru: zahrnuje rozhovor s vaším publikem)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Největší výzvou úspěšného blogování je důsledně přichází s poutavými nápady na blogový příspěvek které čtenáři budou vlastně užívat si. Na začátku jednoduše zapíšeme vše, co bychom běžným zákazníkům říkali. Na několik měsíců se to zdá snadné. Ale pak…


Projdeme všechny naše počáteční nápady a stane se jedna ze dvou věcí: uvědomujeme si, že naše články nereagují s naším publikem, nebo nám došli úplně nápady. Někdy se oba stávají a nedostatek růstu v kombinaci s koncem našich původních nápadů vyčerpává naši motivaci.

V tuto chvíli mnoho majitelů firem jednoduše nechalo své blogy umřít. Všichni jsme je viděli – blogy se šesti nebo dvanácti nebo možná i dvaceti příspěvky, to vše od roku 2014. Pronásledují internet a čekají, až jim někdo znovu vdechne život..

V nejlepším případě jsou tyto mrtvé blogy zbytečnými příležitostmi pro interakci a zapojení. V nejhorším případě jsou prominentní a činí web – a proto společnost – neprofesionální.

To vše proto, že tyto počáteční příspěvky byly napsány v kreativním vakuu. Bez zpětné vazby nebo angažovanosti je hledání nápadů na články jako ztráta času. Jejich psaní se cítí jako ještě větší plýtvání. Ale nemusí to tak být.
Jak získat nápady na blogový příspěvek

Můžete vytvořit nekonečný proud nápadů na příspěvky na blogu, které vaše publikum touží číst, spolupracovat a sdílet je. Naučíte se, jak strukturovat své titulky a články tak, aby přilákaly významné čtenáře od Googlu a rozrostly váš blog i vaši firmu. Vše, co musíte udělat, je vystoupit z tvůrčího vakua a začít mluvit s publikem.

Získání vašich nápadů přímo od publika vám umožní vytvořit obsah, který již hledají. Ještě lépe můžete naučte se jazyk, který používají k hledání tohoto obsahu. Poté můžete použít tato přesná slova v nadpisu článku, což mu pomůže dosáhnout vyššího hodnocení ve vyhledávačích a přilákat pozornost cílové skupiny.

Tato příručka vás provede několika různými způsoby komunikace s cílovým publikem, i když již na vašem webu nejsou.

Jak mluvit s publikem

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, ale průzkumy jsou často nejúčinnější, takže se zaměříme především na ty. Ukážeme vám také, jak můžete komunikovat s cílovým publikem, pokud je vaše současné publikum malé (nebo dokonce neexistuje)..

Metoda č. 1: Zkoumejte svůj e-mailový seznam s nápady na příspěvky do blogu

Nejlepší místo, kde začít, je vždy seznam e-mailů. Tito lidé to už znají a mají vás rádi, takže jsou ochotni odpovědět na vaše otázky. Pokud jste svůj marketing udělali správně, budou také členy vaší cílové skupiny, takže mohou poskytnout informace o tom, co by mohlo chtít širší publikum.

Zkoumání stávajícího publika vám také pomůže prohloubit vztahy. Lidé to milují, když je podniky poslouchají. Rádi mají přímý dopad na vaše podnikání a mají pocit, že na jejich názorech záleží. A když začnete vytvářet obsah na základě jejich nápadů, budou vědět, že jste dávali pozor.

Budete chtít přizpůsobit otázky svému publiku, ale existuje několik základních otázek, které může každá firma použít (vyplňte mezery něčím důležitým pro vaši firmu):

 • "Jaká je vaše největší výzva (prázdné)?"
 • "Jaké jsou vaše nejpalčivější otázky (prázdné)?"
 • "Kde vidíte mezery ve službách poskytovaných společnostmi v (prázdné)?"
 • "Jak byste chtěli, aby společnosti vyplnily tyto mezery / jaké produkty byste chtěli vidět??"

Nezapomeňte, že vaše publikum má omezený čas, takže čím méně otázek položíte, bude s větší pravděpodobností lidé vyplní váš průzkum. Lidé také inklinují spěchat přes delší průzkumy. Podle výzkum provedený SurveyMonkey, lidé utratí v průměru:

 • 75 sekund při průzkumu s jednou otázkou,
 • 40 sekund na každou otázku ve dvou otázkovém průzkumu,
 • 30 sekund na otázku, pokud je jich 3-10.

A to se zhorší, pouze pokud průzkum prodloužíte.

Tyto spěšné odpovědi mohou být pro některé věci dobré, ale nebudou vám poskytovat ty nejlepší nápady na blogování. Pokud chcete skutečné drahokamy, mějte průzkum na jednu nebo dvě otázky. Chcete-li získat obecnější nápady, stále budete chtít, aby váš průzkum zůstal pod 10 otázkami.

Jakmile vytvoříte solidní seznam otázek, můžete je zpřístupnit svým lidem několika různými způsoby:

Použití TypeForm nebo SurveyMonkey
Oba tyto nástroje jsou vynikající, pokud jde o vytváření průzkumů. Oblíbený program CodeinWP je TypeForm. Použili jsme jej pro náš původní průzkum hostování WordPress. Můžete jednoduše vytvořit průzkum a poté na něj odeslat odkaz svým odběratelům zpravodajů.

Zasílejte otázky v surovém stavu
Alternativou je jednoduše poslat vaše otázky jako standardní e-mail a poté počkat, až na odpovědi přijdou. Nevýhodou je, že kategorizace odpovědí, které obdržíte z tohoto typu průzkumu, je obtížnější..

Vložte průzkum na svůj web WordPress
Jednoduchý průzkum můžete vytvořit pomocí praktického pluginu WordPress a poté jej vložit na standardní stránku. Zde je návod, jak to udělat.

typový formulář

Metoda č. 2: Zobrazit vyskakovací průzkumy všem návštěvníkům

Dalším skvělým způsobem, jak získat informace od publika, je vytvořit vyskakovací průzkum, který uvidí všichni návštěvníci, když vstoupí na váš web nebo z něj odejdou. Tyto průzkumy jsou efektivní, protože umožňují oslovit širší publikum, ale musí být ještě kratší než e-mailové průzkumy. Návštěvníci se mohou těšit z vašeho webu a chtějí ho vylepšit, ale zatím se vám nezavázali.

V ideálním případě by se vyskakovací průzkumy měly zaměřit na jednu nebo dvě hlavní otázky. Skvělým příkladem je náš vlastní vyskakovací průzkum o hostování WordPress. Tato kampaň se zaměřila na dvě zdánlivě jednoduché otázky – jakou hostitelskou společnost používáte a jak je pravděpodobné, že ji doporučíte – ale umožnili nám shromáždit neuvěřitelné množství informací o hostitelích WordPress.

Najdete více pluginů pro průzkum pro WordPress, díky kterým bude vytvoření skutečného průzkumu hračkou. Tuto funkci bude nabízet i jakýkoli užitečný nástroj třetích stran.

Některé možnosti:


Anketa YOP

Autor: váš programátor


Hodnocení 88%


20 000 instalací


WP 3.3 + Vyžaduje

Více informací

yop-poll.zip

Aktuální verze: 6.1.6

Poslední aktualizace: 20. května 2020


Hodnocení 88%


20 000 instalací


WP 3.3 + Vyžaduje

Stránka pluginu WordPress.org


Anketa YOP


Anketa, průzkum, formulář & Kvíz Maker by OpinionStage

Autor: OpinionStage.com


Hodnocení 88%


10 000 + instalace


WP 2.8 + Vyžaduje

Více informací

social-polls-by-opinionstage.19.6.36.zip

Aktuální verze: 19.6.36

Poslední aktualizace: 27. dubna 2020


Hodnocení 88%


10 000 + instalace


WP 2.8 + Vyžaduje

Stránka pluginu WordPress.org


Anketa, průzkum, formulář & Kvíz Maker by OpinionStage


Kvíz a průzkumový mistr – nejlepší kvíz, zkouška a plugin pro průzkum pro WordPress

Autor: ExpressTech


Hodnocení 96%


30 000 + instalace


WP 4.9 + Vyžaduje

Více informací

quiz-master-next.6.4.11.zip

Aktuální verze: 6.4.11

Poslední aktualizace: 22. května 2020


Hodnocení 96%


30 000 + instalace


WP 4.9 + Vyžaduje

Stránka pluginu WordPress.org


Kvíz a průzkumový mistr – nejlepší kvíz, zkouška a plugin pro průzkum pro WordPress

Metoda č. 3: Moudře použijte uvítací e-mail z vašeho zpravodaje

Váš uvítací e-mail je první šancí, ke které se dostanete, dobře … vítejte lidi ve svém zpravodaji a je to také skvělý způsob, jak získat okamžitou zpětnou vazbu od vašich nových odběratelů.

Lze je nastavit poměrně intuitivně u většiny klientů e-mailových zpravodajů. Stačí přejít na ovládací panel pro seznam e-mailů a hledat buď "autoresponder" nebo přímo pro "uvítací e-maily." Měli byste nastavit tyto e-maily, aby šly ven všem novým odběratelům okamžitě poté, co potvrdí jejich předplatné.

Nejdůležitější věcí této metody je udržovat skutečný uvítací e-mail krátký, sladký a věcný. Tito lidé vás mají rádi, aby vás nechali do své doručené pošty, ale nejsou tak oddaní jako vaši stávající odběratelé.

Nejlepší otázkou je často položit jednu z výše uvedených otázek: "S čím bojujete (prázdný)?"

Někdo, kdo používá tento přístup s velkým účinkem, je Gabriela Pereira z DIY MFA. Její počáteční e-mail je delší než obvykle, protože její publikum, spisovatelé, jsou ochotni číst více obsahu, ale končí touto úžasnou částí:

DIYMFAEMAIL

V marketingovém kurzu Gabriela, Pixels to Platform, sdílí, že možná na tuto otázku skutečně odpoví jeden z deseti odběratelů, ale jejich odpovědi poskytly mnoho jejích nejlepších nápadů. Tyto odpovědi dokonce použila k utváření více než příspěvků na blogu, včetně obsahu jejích kurzů.

Chcete-li získat bezplatný zdroj, který vysvětluje, jak zajistit, aby tento přístup fungoval, podívejte se do průvodce Sean McCabe, Jak pěstovat vaše publikum s nápisy.

Metoda č. 4: Podívejte se na svá data

Mluvit s publikem je opravdu víc o poslechu a někdy nemusíte mluvit vůbec. Data, která již máte k dispozici, vám mohou hodně říci o tom, co vaše publikum chce a co již funguje.

Váš web WordPress by měl mít integrovanou analytiku, ale z Google Analytics (GA) získáte vždy podrobnější informace. Pokud ještě nemáte GA nastaveno, můžete jej spustit během několika minut s tímto průvodcem, plus zde jsou některé pokročilejší strategie, jakmile zjistíte základy. Než získáte významné údaje, musíte mít GA spuštěný alespoň jeden měsíc.

Pokud jste již GA používali, přejděte na hlavní panel účtu a prostudujte si dostupné statistiky se zaměřením na následující otázky:

 • Jaké jsou nejoblíbenější články právě teď?
 • Jaké jsou nejoblíbenější články všech dob? Jsou odlišné?
 • Proč si myslíte, že se jedná o nejoblíbenější články?
 • Můžete rozšířit / vytvořit aktualizované verze nejpopulárnějších článků?

Nezapomeňte si zapsat všechny své odpovědi.

Existuje velká šance, že z těchto otázek získáte několik nápadů na blogový příspěvek, ale my jsme to nedokončili! V tuto chvíli byste se měli posadit se svým oblíbeným brainstormingovým nástrojem a strávit půl hodiny zodpovězením několika dalších otázek:

 • Jaká podobná témata článků můžete na svém blogu pokrýt?
 • Jak můžete tyto články propojit se stávajícím oblíbeným obsahem?

Nastavte časovač a zapište si každý nápad, který vám přijde na mysl. Když máte solidní seznam nejméně dvaceti nápadů, zakroužkujte ty, které se vám nejvíce líbí, a začněte je proměňovat v obrysy.

Jak "promluvte si se svým publikem" když právě začínáte

V tuto chvíli možná přemýšlíte "No, to je skvělá rada, ale ještě nemám publikum". Nebo vaše stávající publikum může být příliš malé na to, aby fungovalo jako dobrá velikost vzorku.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak najít své cílové publikum a chatovat s nimi.

Tři hlavní místa, která byste měli hledat, jsou Quora, fóra a sociální média.

Krok 1: Identifikujte své cílové publikum

Než budete s nimi moci komunikovat, musíte přesně vědět, kdo je vaše cílová skupina. Již jsme vytvořili rozsáhlého průvodce jak identifikovat a najít své publikum v sociálních médiích, takže zde jen zopakujeme několik základů.

Technicky si můžete jako cílové publikum vybrat jakoukoli skupinu lidí, ale pokud se nezajímají o vaše produkty / služby, ztrácíte spoustu času a možná i peněz. Musíte tedy najít lidi, s nimiž je vaše firma nejlépe vybavena, nejen lidi, se kterými chcete pracovat.

Můžete identifikovat své cílové publikum položením několika otázek:

 • Jak vaše produkty / služby pomáhají lidem?
 • Pro koho jste původně vytvořili své produkty / služby?
 • Opravdu tito lidé skutečně kupují produkty nebo služby, jako jsou ty vaše?
 • Je váš produkt / služba relevantní pro jedno, dvě nebo všechny pohlaví?
 • Která věková skupina z vašich produktů / služeb získá největší užitek?
 • Jaké jsou jejich základní hodnoty?
 • Chcete se zaměřit na místní prodej nebo je vaše podnikání mezinárodní?
 • Jsou vaše výrobky / služby ideální pro lidi v určitých průmyslových odvětvích?
 • Kolik potřebují zákazníci, aby si mohli pohodlně dovolit vaše služby / produkty?

Odpověď na tyto otázky můžete použít k vytvoření demografického profilu pro vaše cílové publikum, což vám pomůže zjistit, kde je najdete.

Krok č. 2: Pomocí programu Quora získáte nápady na příspěvky na blogu

quora
Quora je jedním z nejlepších míst, kde můžete hledat nápady na příspěvky na blogu, protože přesně ukazuje, na jaké otázky se vaše publikum ptá – a jaké odpovědi jim nabízejí. Díky tomu je pro vás snadné tyto odpovědi vylepšit a rozšířit.

Quora můžete použít jako marketingový nástroj i jako výzkumný nástroj:

 1. Sledujte témata relevantní pro váš výklenek (samotná Quora navrhuje, aby uživatelé sledovali deset témat).
 2. Vymyslete odpovědi na populární otázky a publikujte je jako blogové příspěvky. Použijte přesně stejné formulace, jaké lidé kladou na použité otázky.
 3. Odpovězte na otázku týkající se Quory a uveďte odkaz na svůj blogový příspěvek, kde získáte další informace nebo podrobnější informace.

Podrobněji jsme hovořili o tom, jak používat Quoru v našem podrobném průvodci zahájením blogu (# 16 a # 38)..

Krok č. 3: K získání nápadů na příspěvky na blogu použijte fóra a sociální média

Fóra a sociální média jsou také skvělým nástrojem pro zjištění, co vaše publikum chce vědět. Můžete získat obrovské množství informací jednoduše sledováním správných vláken, skupin a hashtagů.

Na fórech a sociálních médiích se také můžete přímo zeptat publika, co chtějí. Můžete tak učinit buď zveřejněním otevřené otázky, nebo vytvořením ankety. Otázky, které jsme použili výše, zejména "S čím bojujete (prázdný)" jsou často nejúčinnější pro získání užitečných odpovědí zde.

V některých případech, zejména pokud pracujete v malém výklenku nebo jste v komunitě kolegů bloggerů, můžete se dokonce přímo zeptat "O čem bych měl blog o tomto týdnu?" Provozuji blog pro spisovatele, takže to často dělám na Twitteru. Někdy to udělám jako otevřenou otázku, ale častěji používám hlasování. Toto je ten, který jsem nedávno spustil, přičemž každá možnost je jedním z mých pravidelných blogových témat.

Každý z těchto nápadů na blogový příspěvek je dostatečně konkrétní, aby poskytoval směr, ale natolik široký, aby mi poskytl určitou tvůrčí svobodu. Jsou také založeny na třech hlavních tématech mého blogu: psaní, produktivita a duševní zdraví. Můžete udělat něco podobně širokého, nebo dokonce požádat své následovníky, aby si vybrali mezi konkrétními titulky.

Ahoj #amwriting Cvrlikání! O čem bych měl příští týden blogovat?

– Dianna Gunn (@DiannaLGunn) 4. října 2017

To samozřejmě funguje pouze ve vysoce aktivních komunitách. Pokud máte na dané platformě sociálních médií méně než 3 000 sledujících, pravděpodobně nedostanete významnou odpověď. Stále však budete moci spustit úspěšný průzkum anket o nápady na blogové příspěvky na příslušných fórech.

Vytvoření redakčního kalendáře pomocí toho, co jste se naučili

Až budete mít vyčerpávající seznam nápadů na blogový příspěvek, je čas vytvořit redakční kalendář. To vám pomůže udržovat konzistentní rozvrh blogů, jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu každého blogu. Také vám pomůže sledovat, jaká témata jste se zabývala, abyste věděli, kdy je třeba seznam doplnit.

Počet článků, které každý měsíc publikujete, by měl vycházet ze dvou faktorů: (1) jak rychle se věci pohybují ve vašem odvětví a (2) kolik článků můžete vydat za měsíc, aniž byste obětovali kvalitu.

Obecně platí, že čím častěji můžete publikovat, tím více provozu získáte na blogu. Výzkum provedený Hubspotem ukazuje, že blogy aktualizované 16krát za měsíc dostávají v průměru 3,5krát tolik provozu než blogy, které publikují pouze 0-4krát za měsíc.

(Grafy od Visualizer Lite.)

Vysílání 16+krát za měsíc však funguje pouze tehdy, pokud si můžete udržovat kvalitu mezi články. Google je neustále aktualizovat své algoritmy tak, aby stránky hodnotily podle kvality, a 94% lidí online sdílí články na základě užitečnosti. Jinými slovy, lidé najdou a sdílejí váš obsah, pouze pokud je to skutečně užitečné.

Díky tomu je ideální počet článků nejvyšší počet, který můžete každý měsíc vyrobit, aniž by došlo ke snížení kvality. Pokud nyní dokážete vyrobit pouze jeden vysoce kvalitní článek za týden, zaměřte se na to, aby ten jediný článek byl co nejlepší. S růstem vaší firmy můžete zvážit nábor nezávislých pracovníků, abyste zvýšili frekvenci příspěvků.

Některé výklenky jsou také náročnější na časté příspěvky než jiné. Zpravodajské weby nebo weby zaměřené na rychle se rozvíjející odvětví mohou vyžadovat krátké denní příspěvky k článkům delšího týdne. Jiné výklenky, jako je moje vlastní výklenek pro kreativní psaní, více odpouštějí blogům, které zveřejňují jednou týdně nebo dokonce jednou měsíčně. Podívejte se na to, co dělají nejúspěšnější blogy ve vašem oboru, a pokuste se vytvořit podobný plán.

Závěrečná rada

Existuje několik způsobů, jak vytvořit vynikající nápady na blogové příspěvky, ale nejlepší způsob, jak zajistit, aby váš obsah uspěl, je zakořenit to, co vaše publikum již chce. Nejlepší způsob, jak zjistit, co chtějí, je přímá komunikace s nimi.

Cítíte se ohromeni? Pomocí tohoto kontrolního seznamu můžete projít těmito kroky:

 • Vytvořte demografický profil pro své cílové publikum
 • Přidat jednu otázku – "Jaké jsou vaše největší boje (prázdné)" – na váš uvítací e-mail s automatickou odpovědí
 • Přihlásit se TypeForm nebo SurveyMonkey
 • Vytvořte 2-10 dotazů dlouhý průzkum
 • Pošlete průzkum svým odběratelům zpravodajů
 • Po 10 dnech odešlete následný e-mail každému, kdo průzkum nedokončil
 • Nainstalujte specializovaný plugin průzkumu WordPress
 • Pomocí nového pluginu vytvořte vyskakovací průzkum o 1-2 otázkách
 • Podívejte se na Google Analytics a objevte 10 nejoblíbenějších článků a obsah brainstormingu o podobných tématech
 • Přihlaste se do programu Quora a sledujte deset témat souvisejících s vaší výklenkem
 • Najděte si ve svém výklenku fóra a podívejte se na nejpopulárnější vlákna; brainstorming obsah založený na těchto vláknech
 • Připojte se k webům sociálních médií, které jsou populární s cílovým publikem, a sledujte relevantní kategorie / značky hashtag
 • Pokud již na fóru máte slušnou sociální média nebo máte dobrou pověst, zeptejte se, jaký obsah chtějí

Až skončíte, budete mít více nápadů na blogové příspěvky, než víte, co dělat (pokud ne, můžete vždy zkontrolovat tento náš další příspěvek na ThemeIsle – obsahuje 20 dalších způsobů, jak vymyslet nápady pro příspěvky na blogu pro váš blog WordPress).

Také jsme zvědaví, jaký je váš současný přístup, pokud jde o vymýšlení dobrých a zajímavých nápadů na blogové příspěvky?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector