Efektivní cíle blogu: Váš konečný průvodce praktickým nastavením, kterým se nastavují, měří a dosahují vašich cílů jako bloggerů.

Efektivní cíle blogu: Váš konečný průvodce praktickým nastavením, kterým se nastavují, měří a dosahují vašich cílů jako bloggerů.

Efektivní cíle blogu: Váš konečný průvodce praktickým nastavením, kterým se nastavují, měří a dosahují vašich cílů jako bloggerů.
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Varování! Tohle není další "musíte nastavit cíle blogu" -křičet. To je víc. Mnohem víc. Za prvé, fakta: blogy, které stanoví cíle, měří a drží se dobrých cílů, jsou mnohem efektivnější než blogy bez cílů nebo blogy s neefektivními cíli. Tento příspěvek vám řekne vše o jeho specifikách, vysvětlí, jak nastavit efektivní cíle blogu a jak se ujistit, že se jich budete držet.


Samotný akt blogování není snadný. Ať už nastavujete nový blog, nebo vyvíjíte existující blog, posadíte se a řeknete si, "právo, čas na blog!" je asi stejně užitečné jako sedět před prázdným plátnem a říkat si "správně, je čas malovat obrázek!" Jistě, pro velmi vybraný počet lidí by taková kreativní svoboda mohla být osvobozující i inspirativní.

Ale pro většinu z nás může být tento druh bezsměrného impulsu ohromující a sebezničující. To není dobré místo, kde by se mělo být, ale tento příspěvek vás může vést od záměny k úspěchu blogů.

To, co odděluje skvělé blogy od zbytku, není nutně absolutní kvalita jejich nápadů nebo psaní, ale spíše schopnost autorů je vizualizovat, řídit a rozvíjet je v souvislou vizi s dlouhodobými cíli a strategiemi. Jinými slovy, efektivní cíle blogu.
nastavit cíle blogu

Lidé špatně uvažují, pokud jde o složený růst; raději uvažujeme lineárně. To znamená, že v krátkodobém horizontu přeceňujeme to, čeho můžeme dosáhnout, ale dlouhodobě podceňujeme. Správné stanovení cílů vám umožní spojit své velké ambice s každodenní taktikou, takže se nikdy nedostanete přes hlavu – ale rozhodně se nikdy neprodávejte krátce.

V tomto příspěvku se podíváme na metody, které můžete dnes využít k tomu, abyste svůj blog posunuli na další úroveň. Budeme zkoumat základní komponenty realizovatelných cílů a techniky jejich formování a rozvoje. Rovněž se podíváme na implementační strategie: uvedení těchto cílů do praxe, jejich dodržování a sledování vašich úspěchů. Nakonec pokryjeme některé běžné zátarasy a jak je překonat.

Začněme se základy a položte několik těžkých otázek, proč to děláte.

Jak formovat efektivní cíle: začněte s proč

První otázka, kterou si musíte položit, je také nejtěžší: proč tento blog používáte? Co doufáte, že toho dosáhnete? Zeptejte se 5 různých bloggerů a dostanete 5 různých odpovědí:

Chci, aby platforma vyjadřovala naši identitu značky a odlišovala se od konkurence
Chci se podívat do naší společnosti do zákulisí

Chci si vybudovat důvěryhodnost
Chci se osobně spojit se svými fanoušky
Chci vytvořit seznam e-mailů pomocí skvělého obsahu

Právě z tohoto seznamu můžete vygenerovat libovolný počet konkrétních cílených cílů pro svůj vlastní blog. Ale přestože to všechno zní jako naprosto rozumné nápady, ve skutečnosti nejdou dostatečně daleko. To znamená, že ve skutečnosti neřeší strategické cíle, které stojí za úspěšným blogem.

Jaký je smysl vytvořit seznam e-mailů? Jaká výhoda bude "budování důvěryhodnosti" vám ve vašem oboru? Jak pomůže zasvěcený přehled skutečně pomoci rozvoji vašeho podnikání? Než budete pokračovat, ujistěte se, že máte konkrétní představu k čemu je váš blog a případně, jak to pomůže vašemu podnikání.

Ale počkej! Je také důležité mít na paměti, že pouhé stanovení cílů blogu kvůli tomu nebude prospěšné. Nespoléhejte se jen na "převládající moudrost" v podnikání. Kam vy chtít vaše blog za měsíc? V roce? Pět let? Představte si svůj ideál "stav úspěchu" a přemýšlejte o tom, jak jste se tam mohli dostat, pokuste se vypracovat krátkodobé cíle, které vedou k vašim dlouhodobým cílům.

Ačkoli se zdají zpočátku přesvědčivé, v žádném z výše uvedených příkladů není žádná vnitřní hodnota, pokud nejsou svázány s vámi dlouhodobá vize pro váš blog. Slepým výběrem a výběrem cíle bude pro vás mnohem těžší najít osobní pohon, abyste toho mohli dosáhnout.

Trvat několik minut. Popadněte pero a papír. Zapište si některé nápady a obrysy toho, co si myslíte, že je účelem vašeho blogu, a kde vidíte, jak to bere vaši firmu.

Tento obrázek ukazuje toto cvičení provedené u jednoho z mých klientů. Udělejte si pár minut, než to skutečně uděláte, a držte se toho poté, co jste zakryli zřejmé body. Až budete hotovi, můžeme přistoupit k tomu, jak proměnit tyto myšlenky v konkrétní, dosažitelné cíle.
cíle blogu

Blog SMART pro efektivní cíle

S whys a wherefores z cesty, pojďme se podívat, jak nastavit zvládnutelné, efektivní cíle pro svůj blog. Tím zajistíte, že zacílíte na konkrétní, zlepšitelné oblasti a připravíte se na udržitelný a dlouhodobý růst klíčových metrik.

Rámec SMART je zlatým standardem, pokud jde o stanovení cílů. Možná jste to všechno slyšeli už dříve, ale je to tak jasný systém, že se zde opravdu opakuje. SMART je pětikrokový kontrolní seznam, který zajistí, že cíle dosáhnete co nejefektivnějším způsobem. SMART cíle jsou:

Charakteristický

Charakteristický

Generalizace jsou notoricky nepomocné. "Vylepšit můj blog" je v podstatě bezvýznamný cíl bez definovatelných parametrů nebo koncových bodů. Zúžení plánů na konkrétní cíle je prvním krokem k úspěchu – jinak nevíte, v co se vám daří!
Měřitelný

Měřitelný

To je založeno na myšlence, že musíte být schopni měřit své cíle, aby byly efektivní. "Staňte se lepším spisovatelem" není měřitelný cíl (jak měříte dobrotu?) – "napsat příspěvek, který získá 100 sdílení" je.

Dosažitelný

Dosažitelný

Jistě, jednoho dne možná budete chtít, aby si váš blog přečetlo 100 000 lidí. Nakonec se to může stát. Ale to se nestane v prvním měsíci. Abyste toho dosáhli, potřebujete 10 000 a dříve 1 000 a tak dále. Zaměřte se na to, co je možné, jinak budete zklamaní.
Relevantní

Relevantní

To se vrací k našemu prvnímu bodu: ujistěte se, že stanovujete cíle, které jsou relevantní z důvodu, proč svůj blog používáte. Shromažďování odběratelů e-mailů jen kvůli tomu vám dává uspokojivý pocit číselných čísel, ale opravdu to nepomůže. Místo toho zkuste stanovit cíl, například "zvýšit míru prokliku na stránku produktu o 30%", přímo souvisí s vašimi dlouhodobými cíli tvorby příjmů.
Časově vázané

Časově vázané

Jistým způsobem, jak něco ignorovat, není žádné časové omezení. Jednoduchý cíl "napsat 10 blogů" má výrazně odlišný impuls "do listopadu napište 10 blogů". Stanovte si pevný čas, abyste měli jistotu, že máte dnes důvod dělat věci.

Takže když to všechno dáte dohromady, jak vypadají cíle SMART blogů? Můžeme je zhruba rozdělit do tří různých typů cílů:

Cíle stvoření: Jedná se o nastavení cílů kreativního výstupu:

 • "Napište tento týden 500 slov denně".
 • "Vytvořte 3 nové různé koncepty blogů pro svůj výklenek v tomto čtvrtletí".
 • "Zveřejněte tento měsíc na novém médiu (video, podcast atd.), Abyste oslovili jiné klíčové publikum".

Výkonnostní cíle: ty se týkají toho, jak dobře si váš blog vede:

 • "Za čtyři týdny zvýšíte provoz blogu o 10%".
 • "V tomto čtvrtletí publikujte další čtyři blogy než v minulém čtvrtletí" .
 • "V tomto čtvrtletí zvyšte míru registrace e-mailů o 15%".

Cíle optimalizace: ty se vztahují k vašemu vlastnímu porozumění cílového procesu:

 • "V následujících dvou týdnech si přečtěte a dělejte si poznámky o 4 klíčových článcích".
 • "Nastavte si na blogu Google Analytics a kontrolujte čísla jednou týdně a výsledky aktualizujte v tabulce".

Vraťte se na seznam, který jste vytvořili dříve. Doufejme, že nyní začínáte pochopit, jak můžete tyto vágní nápady vzít a proměnit je v proveditelné SMART cíle. Vezměte si každý z nápadů, které jste původně napsali, a zkuste z nich vyvinout pět konkrétních cílů.

Opravdu stojí za to na tom trávit čas: stejně jako cokoli jiného, ​​stanovení cílů pro váš blog se s praxí usnadní. Až budete hotovi, vraťte se sem a my se podíváme, jak můžete tyto cíle splnit.

Jak se držet cílů blogu: zajistit, že na svém blogu budete postupovat

Nyní byste měli mít cit pro druh formátu, který byste měli používat ke strukturování svých cílů, aby byly efektivnější, a také vyzvednout nějaké nápady pro svůj vlastní blog. Ale co procesy za vytvářením a dodržováním cílů blogu? Jaké metody můžete použít ke skutečnému dosažení vašich dlouhodobých cílů blogu?

Nejprve pár zjevných bodů:

I. Neprovádějte příliš mnoho cílů najednou. Je lepší dosáhnout několika cílů blogu než v deseti selhat. Snažte se stavět na svých úspěších a upřednostňovat to, co je funkční, spíše než se snažit uspět ve všem současně.
II. Zapisování vašich cílů někde je prominentní udrží v čele vaší mysli. Vaše nástěnka; váš notebook máte vždy po ruce; stará dobrá post-it-note-přilepená k obrazovce; co pro tebe funguje. Jednoduše vám budou neustále připomínány, které vám pomohou se zavázat k vašim cílům.

III. Vypracujte, na co nebudete dávat přednost. Při práci na konkrétní sadě cílů si stanovte jasné hranice, které si nebudete dělat starosti. Soustředíte se na budování celkového provozu na webu? Věnujte pozornost počtu komentářů ke každému z vašich příspěvků. Hranice nastavení se odstraní "rušení" to by jinak mohlo propůjčit demoralizující pocit selhání, že nedosáhnete všech věcí najednou.
IV. Proveďte konkrétní cíl "spouští". Takže, spíše než si to říct "psát každý týden", zkuste stanovit cíl "psát každé úterý po obědě" nebo podobné. To se vrací do "časově vázané" aspekt rámce SMART a pomůže vám stanovit rutinní a konkrétní časy pro práci na vašich cílech blogu.

Pojďme se podívat na jednu úspěšnou strategii bloggerů a rozdělit je na jasnou, jednoduchou, ale výkonnou strukturu stanovování cílů, která může váš blog posunout na další úroveň..

Tříúrovňový proces stanovování / kontroly cílů

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak jsem se setkal s vizualizací dlouhodobých cílů v kontextu krátkodobého, je proces tříúrovňové kontroly vytvořil Tiago Forte (Tiago je v tomto tématu vynikající, ale to odkazuje na jeho blog s placeným médiem; verzi stejné věci najdete zde). V procesu kontroly vyberete a sledujete své nejdůležitější denní / týdenní / čtvrtletní cíle. To vám pomůže snadno nastavit vaše menší cíle do kontextu vašich celkových cílů blogu, což vám umožní efektivně pracovat na malých úkolech s jistotou, že všichni slouží vaší dlouhodobé vizi..

Obrovskou výhodou tohoto systému je to, že se vyhýbá pasti reakce na to, co je naléhavé kdykoli, místo toho, co je Důležité. Používám to, abych pomohl svým klientům upřednostnit jejich obsah blogu, a to i pro každodenní správu úkolů. Je to neuvěřitelně efektivní a také praktické – často jsou tyto věci naprosto nereálné, pokud jde o množství času, které od vás vyžadují, ale tento proces nastane pěknou rovnováhu mezi prací na čase, kam jedete, a časem, kdy práci děláte. Jak tedy funguje třístupňový proces vyladěný tak, aby vyhovoval cílům blogu??

 1. Na úrovni čtvrtletní stanovení cílů měli byste vypracovat 3 hlavní cíle blogu na příštích 13 týdnů. Zkontrolujte svůj poslední čtvrtletí (prostřednictvím týdenních recenzí): vaše úspěchy, úspěchy a neúspěchy. Zkuste a vizualizujte svůj ideál "stav úspěchu"; potřebují vaše dlouhodobé cíle úpravu / změnu / vyhození? Přijďte s tolika cíli pro příští čtvrtletí, jak jen můžete. Pak zúžte tuto sadu. Jaký by byl pro vás ten nejúžasnější a nejpamátnější cíl? Co byste se svým blogem udělali s neomezeným časem nebo prostředky? Pracujte na tom, dokud nebudete mít tři jasné cíle SMART pro příští čtvrtletí.
 2. Týdenní stanovení cílů je zhruba podobný. Rozdělte své čtvrtletní cíle blogů na kratší období (1-5, 6-10 atd.) A stanovte si cíle na mikroúrovni. To by vám mělo trvat pár minut každý týden. Rád to dělám v pondělí ráno, ale pro některé lidi v pátek odpoledne lépe. Každý týden projděte své čtvrtletní cíle a ujistěte se, že vám stále dávají smysl; zkontrolujte, čeho jste dosáhli na svém blogu za poslední týden, a poté si vyberte nový soubor cílů pro příští týden, vázaný na vaše čtvrtletní cíle.
 3. Pravděpodobně nebudete na svém blogu pracovat dostatečně často, aby bylo nastavení odůvodněno denní cíle, ale používejte stejný princip, kdykoli během týdne pracujete: svázat práci, kterou upřednostňujete, s týdenními cíli, spíše než co je naléhavé. Například generování tří úkolů, když se posadíte na práci na svém blogu na základě vašich týdenních cílů, je opravdu účinným způsobem, jak vás nutit soustředit se na to, co je důležité. Považuji za užitečné zaznamenat do dokumentu také to, co jsem udělal, takže je snadné si jej na konci týdne zkontrolovat.

V praxi, pokud je jedním z vašich cílů zvýšení provozu za účelem zvýšení generování potenciálních zákazníků pro váš produkt, můžete zjistit, že trávíte více času propagací svých příspěvků, než byste jinak měli. To je dobré! Běžným problémem s blogy, které vidím, je to, že lidé tráví věky psáním, ale žádný čas nikomu neřekne o obsahu, který zveřejnili! Trocha ověření provedením zvláštní propagace, která přináší další návštěvníky, vám také poskytne další motivaci, kterou potřebujete, abyste na svém blogu pokračovali v práci..

Sledování vašich úspěchů v blogování: efektivní sebehodnocení a odpovědnost

Sledování všech těchto cílů a vašich úspěchů je super důležité. Nejsme moc dobří, když máme v mozku najednou spoustu různých myšlenkových proudů, ale to je v pořádku; proto jsme vynalezli psaní! Ujistěte se, že jste si někde stanovili cíle svého blogu, je nejen velmi užitečné z organizačních důvodů, ale také pro vaši osobní motivaci..

Není nic uspokojivějšího, než listovat stránkou za stránkou o úspěšně dokončených úkolech, což připomíná, že vaše cíle jsou nakonec dosažitelné.

Dobré staré pero a papír je nejjednodušší způsob; jednoduchá tabulka může být efektivní, nebo existuje celá řada aplikací pro produktivitu, které byly vytvořeny s ohledem na to. Nebojte se strávit nějaký čas se spoustou různých, abyste viděli, co pro vás funguje.

Sledování vašich úspěchů je pouze jednou z forem odpovědnosti – v tomto případě jen pro sebe. Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, že se budete držet svých cílů, je externí odpovědnost. Nic není tak motivující, jako vědění, že vás někdo jiný zkontroluje a uvidí, jak se vám daří!
Snímek obrazovky tabulky cílů bloguToto je snímek obrazovky pro sledování klíčových slov, který jsem nastavil a sledoval každý týden, když jsem začal svůj blog. Musíte někde začít!

Existuje několik způsobů, jak se můžete pokusit dosáhnout toho, aby byly vaše cíle blogu externě odpovědné:

 • Diskutujte o svých cílech s přítelem nebo kolegou jednou týdně. Zdvojnásobte body, pokud jim pomáháte dosáhnout jejich cílů. Dělám to jednou měsíčně s přítelem, který pracuje ve zcela jiném odvětví. Vnější pohled je velmi užitečný.
 • Pokud chcete trochu zvýšit osobní sázky, můžete vyzkoušet službu, jako je Beeminder nebo StickK. Jedná se o služby, které používají internet "šťouchnutí" teorie motivace, která vás přiměje dodržovat vaše sliby. Určitou část svých vlastních peněz vložíte na řadu stanovenou proti kvantifikovatelným cílům. Pokud nedosáhnete svých cílů (řekněme určitou dobu), vaše peníze jsou věnovány na charitu!
 • Chcete-li být odpovědní ještě více lidem, můžete se zavázat k pravidelnému zveřejňování aktualizací na svých sociálních médiích o stavu pokroku směrem k cílům blogu. WPShout, například vydává dlouhý úterý každé úterý poslední čtyři roky. Čtenáři očekávají, že nové příspěvky budou zveřejněny v tomto rozvrhu. To vytváří obrovský tlak na odpovědnost a pouhé množství publikačního pruhu je hlavním důvodem, proč nebyl zlomen doslova roky.

Můžete udělat svůj vlastní twist na některou z výše uvedených. V CodeinWP jsme dlouho věřili v hodnotu pravidelných zprávy o transparentnosti (všechny naše najdete zde). Jedná se o zvrat ve dvou výše uvedených bodech. Zjistili jsme, že jsou jedním z nejlepších způsobů, jak vizualizovat, držet se a dosahovat našich cílů, jakož i sdílet výhody s našimi čtenáři. Píšeme naše měsíční zprávy a slouží jako ohnisko pro hodnocení našich měsíčních úspěchů, neúspěchů a prostor pro zlepšení. Také nám dávají více osobní prostor, ve kterém můžeme upustit "profesionální" fasáda na chvíli a mluvit o našich upřímných názorech na aktuální směr CodeinWP se děje.

To je součást dosažení účinných cílů blogu, které lze snadno přeskočit, protože to vyžaduje čas! Tentokrát však práce na vašem blogu, nikoli na vašem blogu, je opravdu důležitou součástí pokroku. V další části se budeme věnovat bodům, které se týkají dodržování vašich cílů v blogu.

Běžné zátarasy, které brání lidem v plnění jejich cílů blogu

"To je vše velmi dobře", Slyšel jsem, jak říkáš, "ale pokaždé, když se snažím stanovit cíle, vždycky se děsí! Vždy je vytvořeno tak, aby znělo tak snadno, když to prostě není!" No, mám pro vás několik dobrých zpráv: podařilo se vám to tak daleko dole v článku! Jasně se snažíte vylepšit svoji hru s cílem blogů a překonali jste zdaleka největší překážku: nevzdávat se.

Je velmi snadné se dostat do myšlení, že když jste se jednou pokusili stanovit cíle jednou dobře a nefungovalo to, už to nikdy nebude fungovat. Podívejme se na tři běžné překážky, s nimiž se lidé setkávají při stanovování cílů blogu, a jak jim zabránit:

příliš mnoho
První – a to nemohu dostatečně zdůraznit – je stanovení příliš mnoho cílů najednou. Existují stovky cílů, které byste si mohli sami stanovit. Sakra, existují stovky způsobů, jak získat provoz. Pokud se pokusíte udělat všechny z nich najednou, budete přemoženi a zjistíte, že žádný z nich není dosažitelný. Tři je dobré číslo.
rozostřený
Druhý je stanovení nezaujatých cílů – Všechno velmi dobře začíná nový blog a myslí si na sebe, "Chci zahájit konverzaci". Co to ale znamená? Chcete podpořit živou diskusi v komentářích na vašich blogech? Chcete, aby vaše myšlenky byly psány a diskutovány na jiných stránkách? Chcete psát příspěvky hostů na jiných webech a uvádět hosty na svých stránkách? A proč to chcete dělat? Soustředit se.
nerealistické
Třetí je stanovení nerealistických cílů. Jak jsme viděli výše, říci si, že v prvním měsíci dosáhnete 100 000 zhlédnutí, není jednoduše možné dosáhnout, pokud již nejste fantasticky známý spisovatel na jiných webech. Porazte se, protože získáte pouze 100 zhlédnutí za měsíc, když vám dobře zavedené blogy v desítkách tisíců nepomohou.

Doufejme však, že to, co jsme se dosud naučili, by vám mělo pomoci vědět, co je s výše uvedenými problémy a jak je vyřešit. Nemohu dostatečně zdůraznit důležitost nastavení několik cílených, dosažitelných cílů, a držet se jich. Pokud to prostě zní jako zdravý rozum, je to proto, že je to tak. Právě jsme byli podmínkou "sni ve velkém" a někdy je naším prvním impulsem ignorovat realitu dosažení těchto velkých snů.

Především: nevzdávej se. Pamatujte, že se zaměřujete na pomalý, složený růst. Spojte tyto denní, týdenní, čtvrtletní cíle se svými dlouhodobými cíli v blogu a skutečně uvidíte výsledky v čase.

Nyní jste připraveni se soustředit a pokračovat v práci

Tento příspěvek byl vaším úvodním průvodcem nastavením, měřením a dosahováním efektivních cílů blogu. Podívali jsme se na:

 • Důležitost pochopení toho, proč blogujete.
 • Rámec pro stanovení cílů SMART.
 • Tipy, jak se držet svých cílů.
 • Případová studie efektivní struktury stanovující cíle.
 • Běžné zátarasy, které mohou bránit efektivnímu stanovování cílů.

Dalším krokem je převzít tento rámec a aplikovat se na váš blog. Nemyslete na to jako na soubor povinných pokynů, ale jako na soubor pokynů, které si můžete přizpůsobit podle své situace. Může to být tak, že k tomu, abyste mohli pracovat mnohem efektivněji, potřebujete pouze část. Pokud ano, fantastické! Vyzkoušejte to, zjistěte, co je pro vás nejlepší, a ne oboje, které nepotřebujete.

Cílem této akce (není určena žádná hříčka) je pomoci vám soustředit se a dosáhnout pokroku, nikoli generovat meta-práci, která by vás odvrátila od úkolu v ruce, takže přizpůsobte, dokud nedostanete nastavení, které vám vyhovuje.

Blogování není nikdy snadné. Ale to nemusí být komplikované. Rámce pro stanovení cílů jsou nakonec o jasnost vidění. Odstraněním vrstev složitosti stanovením jasných a účinných cílů se uvolní prostor na hlavě, což vám umožní strávit méně času nejasně staráním o směr vašeho blogu a více času vytvářením skvělého obsahu.

A v konečném důsledku je to skvělý blog.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector