Co je sdíleno v WordPress: Věci, které jsme se naučili analýzou 202 populárních blogových příspěvků

Co je sdíleno v WordPress: Věci, které jsme se naučili analýzou 202 populárních blogových příspěvků

Co je sdíleno v WordPress: Věci, které jsme se naučili analýzou 202 populárních blogových příspěvků
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Před časem jsme tento příspěvek zveřejnili. Je to seznam nejlepších 101 blogů o WordPressu a jejich nejoblíbenějších (2) příspěvcích. Cílem bylo vrátit komunitě a poukázat na některé zajímavé čtení / webové stránky, o kterých jste možná nevěděli.


Ale proč to neudělat dále?

Proč se podrobněji podívat na těchto 202 příspěvků a analyzovat druhy témat a dílčích výklenků, které jsou nejoblíbenější v blogosféře, pokud jde o WordPress?

Sledovali jsme tedy tuto myšlenku a vytvořili jednoduchou strategii výzkumu, která nám poskytne odpovědi, které jsme chtěli. Zde jsou výsledky.

V tomto příspěvku se dozvíte, která témata získávají nejvíce pozornosti sociálních médií ve výklenku WordPress. Pokud jste blogerem WordPress, měli byste pravděpodobně věnovat pozornost.

Co je přesně tady??

V seznamu příspěvků, které jsem zmínil v úvodu, jsme vybrali 101 nejoblíbenějších webů, které píšou o čemkoli souvisejícím s WordPress, a vybrali jsme dva z nejoblíbenějších článků z každého. Použili jsme jako výchozí sociální sítě Twitter, Facebook, Google+ a LinkedIn. srovnání.

U příspěvku, který zde čtete, jsme tyto články uspořádali a roztřídili je podle kategorie. Vypočítali jsme celkový počet sociálních podílů každého článku (díky nástrojům jako ShareTally a SharedCount) a na základě toho jsme vytvořili seznam nejoblíbenějších témat.

Ale to není vše, abychom se vyhnuli zkreslení výsledků extrémně vysokým nebo extrémně nízkým počtem podílů u jednotlivých článků, použili jsme 25% zkrácená střední metoda. To nám poskytlo skutečnější průměrný počet.

Jaká je 25% zkrácená střední metoda?

Zkrácený průměr – nebo zkrácený průměr – je podobně jako medián. Vypočítá průměr určitého rozsahu čísel. V tomto případě zahodí stejné množství dat ze dvou protilehlých okrajů. Při použití zkráceného průměru 25% se zahodí nejnižší 25% a nejvyšší 25%. Nakonec zůstane základem pro další výpočty pouze středních 50%. Krátce jsme tuto metodu použili k tomu, abychom se vyhnuli popularitě určitých blogů a obrovskému počtu, abychom ovlivnili konečné hodnocení..

Jak jsme seskupili články

Před sdílením žebříčku bychom chtěli objasnit ještě jednu věc. Články jsme uspořádali do několika velkých tematických kategorií:

Pluginy

Seznamy pluginů pro různé účely, jakož i jakékoli další příspěvky související s pluginem (včetně návodů).

SEO

Články, které nabízejí řešení a zdroje SEO pro WordPress. Včetně konzultací a tipů, jak optimalizovat své webové stránky.

Rychlost

Články a návody, jak zvýšit rychlost vašich webových stránek.

Bezpečnostní

Zprávy a oznámení o různých zranitelnostech a metodách boje proti nim. Také články, které nabízejí tipy a zdroje o tom, jak zabezpečit web.

General WP

Budoucí trendy, nové verze WordPress a nejrůznější obecné články související s WordPress.

Hosting

Informace a návody vztahující se k hostování. Včetně příspěvků o tom, jak hosting ovlivňuje výkon vašich webových stránek, a rady, jak vybrat vhodného hostitele.
Přístrojová deska WP

Články a návody o tom, jak pracovat na hlavním panelu WordPress (včetně vytváření obsahu, přidávání médií atd.).

Vývoj / stavba / kódování stránek

Tipy, zkratky, fragmenty kódu, návody a další technické rady související s vývojem WordPress.

Obchod / marketing

Tipy, jak začít a rozvíjet své podnikání pomocí různých marketingových strategií a udělat z WordPress kousek skládačky.

WooCommerce

Novinky, tipy, témata nabízející integraci WooCommerce, návody, jak vytvořit váš internetový obchod, a další informace o prostoru elektronického obchodu ve WordPress.

Témata

Všechno se týkalo témat WordPress. Počítaje v to seznamy témat, tipy, jak optimalizovat a přizpůsobit konkrétní téma, jak přidat nové prvky do jakéhokoli tématu, jak vybrat efektivní téma a další.

jiný

Všechno, co se nehodilo do jiné kategorie.

Toto je nejoblíbenější téma ve WordPressu

Dobře, takže poté, co prošel všechny číslo drcení, výpočet věcí v Excelu a tak dále, zdá se, že nejoblíbenější kategorií je … SEO.To v průměru získá 816 akcií za publikovaný článek. (Nezapomeňte, že se to vypočítá pomocí 25% zkráceného průměru.)

Zde je graf představující 10 nejobsáhlejších témat WordPress (umístěte ukazatel myši nad jednotlivé sekce a zobrazí se průměrný počet podílů sociálních médií na článek):

Mimochodem, chcete do svého vlastního obsahu zahrnout grafy jako je tento? To je vlastně docela snadné. Všechno je ovládáno Doplněk WordPress Visualizer (volný, uvolnit).

Zde je nejobsáhlejší téma v WordPress

Kromě nejsdílenějšího tématu se podívejme také na celkový počet článků v každé kategorii. Hlavní otázka: Je SEO tak hodnotný, pokud jde o sdílení, čistě proto, že je také tématem nejvíce psaným?

Jak se ukazuje, ne.

První místo je tady vývoj / stavba / kódování stránek.

To však není nijak zvlášť překvapivé. Konec konců, WordPress je softwarový projekt s otevřeným zdrojovým kódem, takže je velmi přirozené, že se bloggerové zaměřují na vnitřní fungování platformy nejvíce.

Zde je tabulka představující nejvyšší kategorie podle počtu článků v každé z nich (opět se umístěte nad pruhy, abyste viděli více):

Které téma získá nejvyšší celkový počet akcií

Nakonec, když odejmeme 25% zkrácený průměr stranou, pojďme se podívat na celkový počet podílů sociálních médií pro každou kategorii. Mějte však na paměti, že tyto výsledky jsou silně zkresleny uberově oblíbenými weby a virovými částmi obsahu. Nakonec bych řekl, že zde není mnoho užitečných informací, ale stále je tu zajímavá část dat, na kterou se lze podívat.

Téma s nejvyšším celkovým počtem akcií je… pluginy.

Zde je graf představující výsledky (umístěte ukazatel myši nad jednotlivé sekce a zobrazí se celkový počet sdílených položek pro každé téma):

Dobře, takže to celkem shrnuje! Shromažďování těchto údajů se ukázalo jako velmi zajímavé, takže doufáme, že se to jednoho dne hodí, když si vymyslíte nápady pro svůj další příspěvek na blogu..

Pokud jste ještě nezačali blog, podívejte se na tyto dva průvodce: StartBloggingOnline a MonetizePros. Oba zdroje nabízejí návody krok za krokem o vytváření osobního nebo profesionálního blogu.

Mimochodem, jste překvapeni některým z těchto výsledků?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector