5 metod, jak zpeněžit blog v roce 2020 – rada z blogu, který ve skutečnosti vydělává peníze

5 metod, jak zpeněžit blog v roce 2020 – rada z blogu, který ve skutečnosti vydělává peníze

5 metod, jak zpeněžit blog v roce 2020 – rada z blogu, který ve skutečnosti vydělává peníze
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

I když to není dokonalé, otázka "jak zpeněžit blog" je často úplně první věc, na kterou se noví bloggerové ptají… doslova v den, kdy jeden z jejich blogovacích dobrodružství.


Jak založit blog a vydělat peníze?

Mohu už svou práci ukončit?

Dobře, držte koně! K tomu všemu se dostaneme. Ale považujte se za varovaný, naučit se, jak vydělávat na blogu, není věcí, která by byla hotová. Budete muset vynaložit nějaké seriózní úsilí, abyste dosáhli hodnotných výsledků.

Tohle je kapitola 11 většího průvodce jak začít úspěšný blog.

Vydělávejte na svém blogu těmito pěti způsoby testovanými na bitvě:

 • Affiliate marketing
 • Práce na volné noze
 • Sponzorství a reklama
 • Vytvoření online kurzu
 • Prodej knihy nebo produktu

Projdeme je jeden po druhém a vysvětlíme, jak je implementovat pro maximální dopad.

Kde začít, pokud se chcete naučit zpeněžit blog?

Výše uvedený příkaz není náhodný. Pokud jste přišli na to, jak začít blog a jak vydělat peníze poprvé, doporučujeme experimentovat nejprve s affiliate marketingem a poté pokročit k jiným metodám (pokud by to mělo smysl pro vaše konkrétní podnikání).

Stanovení, řekněme, psaní knihy nebo vytvoření kurzu hned za branou, může být příliš mnoho. Obzvláště proto, že jste dosud nevystřídali svůj výklenek a nevíte, jestli se lidé budou zajímat o podobné věci. Jinými slovy, vaše investice do psaní knihy nebo vývoje produktu může jít marně. To je důvod, proč začít s něčím, jako je affiliate marketing, je obvykle lepší – protože můžete věci uvést do pohybu během pouhých několika minut.

Jak již bylo řečeno, nemusíte dělat vše, co je zde popsáno, abyste dosáhli dobrého příjmu. Někdy získáte skvělé výsledky pouze jednou nebo dvěma technikami. I tento blog využívá pouze tři z níže popsaných metod.

Dobře, pojďme se ponořit! Tady je jak zpeněžit blog:

1. Zpeněžit blog prostřednictvím přidružených odkazů

Affiliate marketing je první zpeněžovací metoda na seznamu, protože je obecně nejsnadnější začít.

První off, co je affiliate marketing?

Zjednodušeně řečeno, affiliate marketing je proces propagace produktů ostatních lidí výměnou za provizi, kdykoli vaše doporučení vede přímo k prodeji.

To vše je umožněno a sledováno prostřednictvím přidružených odkazů. Takový odkaz by mohl vypadat takto:

http://SOMEPRODUCT.com/?affid=1234

V zásadě jde o standardní odkaz, pouze s koncovkou affid = 1234. To je to, co umožňuje sledovat vaše doporučení a nakonec být vázáno na konkrétní prodej, když k němu dojde.

Provize se obvykle pohybují v rozmezí 5 až 75% ceny nálepky. Pokud jde o fyzické produkty, o nichž mluvíme, je to blíže 5%. Pro digitální věci jsou možné i 100% provize.

Nejdůležitější část z pohledu kupujícího je, že stále platí standardní cenu nálepky, takže žádná z vaší provize není financována kupujícím.

Pokud chcete zpeněžit svůj blog prostřednictvím affiliate marketingu, musíte zavést dva hlavní dílky:

 • �� které přidružené produkty budete propagovat,
 • �� jak je budete propagovat.

Proto první obchodní řád, jak najít produkty k propagaci?

Každý výklenek a trh má své vlastní běžné postupy, pokud jde o přidruženou oblast, ale obecně platí, že pokud má produkt k dispozici affiliate program, bude to někde zmíněno na webových stránkách společnosti. Pravděpodobně v zápatí nebo dokonce v hlavní nabídce.

přidružené puzzle

Zde jsou tři zlatá pravidla, jak zpeněžit blog pomocí affiliate marketingu:

 • Promote propagujte pouze produkty, které používáte sami, věříte v a víte, že jsou skvělé
 • Promote propagujte pouze produkty, za které byste se neměli stydět
 • Promote propagujte pouze produkty, z nichž bude vaše publikum těšit a / nebo těžit

I když by to mohlo znít dost jednoduše, může to být složitější, a to zejména v případě, že váš blog je ve výklenku, jako je osobní finance nebo fitness. V těchto výklencích je více než dostatek produktů, které lákají přidružené subjekty s velkými výplatami, přestože mají relativně nízkou kvalitu. To je důvod, proč "osobně věřit v" a "publikum bude těžit" faktory jsou zde tak důležité.

Příklad toho, co na tomto blogu propagujeme v rámci našeho modelu monetizace affiliate marketingu:

Protože tento blog pojednává o všech věcech WordPress, má smysl, aby se někteří z našich čtenářů zajímali o témata WordPress. Stává se tak, že většina prémiových tematických obchodů má přidružené programy. Proto kdykoli uvedeme témata v našich příspěvcích, můžeme k tomu použít naše přidružené odkazy.

Zde je příklad jednoho takového příspěvku.

divi blok

Co můžete rozumně očekávat od affiliate marketingu?

Affiliate marketing může být skvělým zdrojem příjmů, když se učíte, jak začít blog a vydělávat peníze, ale vše záleží na dvou faktorech:

 • velikost vašeho provozu
 • jak je vaše publikum citlivé a / nebo jak jste efektivní při propagaci přidružených produktů

S postupem času váš provoz poroste, takže se teď nemusíme starat o tento aspekt. V zásadě platí, že čím dříve začnete s affiliate marketingem, tím dříve se ukáží jakýkoli výsledek.

efektivní propagace

Pokud jde o efektivní propagaci, zde je několik možných způsobů, jak toho dosáhnout. Jak zpeněžit blog:

 • zkontrolovat produkty, které propagujete, a používat v nich recenze vašich přidružených odkazů; příklad: Elementor vs Divi Builder vs Beaver Builder
 • publikovat kompilační příspěvky (seznamy), kde diskutujete o řadě produktů, které dosahují určitého cíle; Příklad: 5 nejlepších kontaktních formulářů pro WordPress ve srovnání
 • doporučovat produkty v příspěvcích s postupy (samozřejmě, pouze pokud pomáhají příčině); Příklad: Jak vytvořit místní vyhledávací adresář jako Yelp na WordPress

Přestože je affiliate marketing nejjednodušší a pravděpodobně nejúčinnější technikou zpeněžení, kterou můžete použít, ďábel je v detailech jak přesně spouštíte své přidružené propagace.

Hlavní rozdíl mezi tím a řekněme o umístění některých reklam AdSense na váš web spočívá v tom, že za affiliate marketing je za cílení a zajištění toho, že produkt vyhovuje publiku, odpovědný pouze vy. U standardních reklam (prostřednictvím AdSense nebo jinak) si v podstatě jen pronajímáte prostor na svém webu a jsou to inzerenti, kteří musí zjistit, co mají propagovat, komu a jak.

Na co se zaměřuji, je to, že umístění náhodných partnerských nabídek na váš web nebude fungovat tak dobře. Z tohoto důvodu používáme cílené recenze, kompilační příspěvky a vydáváme tato přímá doporučení produktů, pokud a kdy odpovídají tématu konkrétního tutoriálu na blogu.

Jak zpeněžit blog provedením dobré affiliate marketingové strategie

S ohledem na výše uvedené se pojďme podívat do specifik a uvidíme, jak může být affiliate marketing integrován do vašeho blogu. Představme si, že tématem vašeho blogu je svatební plánování.

Příklad článku č. 1: "10 tipů, jak se vypořádat s před svatbou"

svatební deprese

Osoba, která čte článek, jako je tento, již pravděpodobně má téměř všechno o své svatbě naplánované, nebo alespoň o klíčových věcech. Například nemá smysl zkoušet je prodávat na svatbě (prostřednictvím nabídky affiliate partnera). Už to mají.

Dává smysl zmínit, že příprava na líbánky snů může pomoci vyrovnat se s pocitem. Přestože rady uvedené v příspěvku musí být vysoce kvalitní a samy o sobě poskytnout hodnotu, můžete také doporučit konkrétní výlety nebo cestovní kanceláře a snížit prodej, pokud si čtenář něco koupí.

Příklad článku č. 2: "Kolik stojí svatební?"

svatební náklady

Tento typ článku představuje obrovskou příležitost, ale také velkou výzvu, pokud jde o zpeněžení prostřednictvím affiliate marketingu.

Za prvé, čtenář pravděpodobně ještě nemá nic rezervovaného / zakoupeného a možná dokonce očekávají, že autor doporučí některá řešení.

Výzvou je, že dotyčná osoba není připravena ani nic koupit.

Jsou to jen nákupy z okna. Jak tedy zpeněžit blog v tomto scénáři? Propagace svatebních míst, líbánkových destinací nebo něčeho souvisejícího nebude pravděpodobně fungovat. Nejlepší sázkou autora je pouze doporučit další čtení na témata jako:

 • "Proč je důležité si obléknout svetrové šaty (jak ušetřit na ceně)"
 • "Jak vyjednat ceny služeb pro vaši svatbu"
 • "Jak ušetřit peníze na líbánky"

Teď už víte, že čtenář si uvědomuje cenu, protože jinak by nehledali téma svatebních nákladů, takže je můžete vyzkoušet a nabídnout skutečnou pomoc namísto snahy okamžitě vydělávat peníze.

Zpeněžení můžete ponechat i na další články – ty, u nichž je čtenářův záměr spíše k nákupu. Například příspěvek s názvem "Jak ušetřit peníze na líbánky" může propagovat speciální časnou cestu pro ptáky na cestu.

Kromě toho, jak se zabývat tím, jak začít blog a vydělávat peníze monetizací jednotlivých blogových příspěvků, byste se také měli zaměřit na to, aby se čtenář dostal do vašeho seznamu e-mailů a poté s ním prostřednictvím tohoto média vybudoval vztah. Můžete také začít budovat trychtýř automatizace marketingu, abyste se ujistili, že vaše zprávy načasujete přesně podle dřívější aktivity příjemce pomocí bulletinu. I když je to trochu na straně pokročilého zpeněžení věcí.

I když zde propagujete produkty jiných lidí, pochopení cesty a záměru zákazníka vám může pomoci strukturovat váš obsah lépe a přijít s nápady na specializované články, které by mohly získat jen velmi málo návštěvníků, ale mohou generovat velké výnosy.

Pokud například publikujete příspěvek jako, "Bali nebo Thajsko na líbánky," čtenář je pravděpodobně připraven zarezervovat si výlet, ale chce se ujistit, že vybral správný cíl. Pokud publikujete informativní recenzi / zdroj k tématu a doporučíte několik dobrých hotelů, můžete si vydělat značný podíl affiliate partnera bez ohledu na to, co si čtenář vybere.

Hlavní chyba, kterou bloggerové dělají s affiliate marketingem (a také s klasickými reklamami), je, že pracují více pro své inzerenty než pro své čtenáře..

Práce pro vaše čtenáře nejprve je jediný způsob, jak vybudovat důvěru a poté vydělat peníze jako vedlejší produkt později na silnici. Alespoň to je náš přístup.

To, co opravdu potřebujete, aby se vaše strategie affiliate marketingu stala úspěšnou, je strávit čas výzkumem, vytvářením špičkového vzdělávacího obsahu a budováním důvěry a zároveň doporučovat affiliate produkty tam, kde to dává smysl a kde to přináší čtenáři hodnotu. Takto zpeněžit blog pomocí affiliate marketingu. Neexistují žádné zkratky, které by fungovaly dlouhodobě.

�� Další čtení

 • Další praktický průvodce, jak začít s affiliate marketingem na blogu WordPress, naleznete tento náš tutoriál. Hovoří o konkrétní taktice, o tom, jaké pluginy použít a jak nastavit vše.
 • Pokud také chcete propagovat přidružené nabídky související s WordPress a designem / vývojem, podívali jsme se v této příručce na ty nejlepší na trhu. Mělo by vám pomoci vybrat ty nejlepší programy, které chcete propagovat.
 • Nakonec se na ně podívejte pluginy pro affiliate marketing a naše poznatky o špatném affiliate marketingu.

2. Nezávislý příjem

Většina lidí, kteří začnou blog, získává určité dovednosti…

Věci, jako je psaní, design webových stránek, grafický design, marketing nebo dokonce správa sociálních médií.

Tyto dovednosti se mohou přímo týkat příjmu online. Vše, co musíte udělat, je použít váš blog k jejich propagaci.

Zní to snad snadněji řečeno než uděláno, ale vyslechněte mě:

Bill: Můj vlastní příjem pochází z marketingu obsahu a práce se SEO, které dělám. Když jsem poprvé začal, byl jsem spisovatelem na volné noze. Dostal jsem mnoho svých prvních klientů tím, že jsem jim ukázal články, které jsem napsal na svém blogu.

Od té doby jsem tuto službu pro psaní na volné noze proměnil v plnohodnotný marketing obsahu a mini-agenturu SEO. Mám dva lidi, kteří pro mě pracují. A já skoro každý týden vede své "pracovat se mnou" stránku, která pochází z mého blogu.

Moje strategie je tedy použít skvělý obsah k přilákání lidí, kteří chtějí takový obsah, který vytvářím. Jednoduché, správně?

To samé můžete udělat tím, že předvedete grafický design, budete mít krásný web, nebo předvedete svou sociální média.

Pokud jste připraveni se ponořit do světa práce na volné noze, zvažte vytvoření profilů na webech jako Upwork, People per Hour nebo Fiverr. I když můžete přijímat práci přímo prostřednictvím svého blogu, pokud jste právě na začátku, používání těchto stránek s pracovními místy, které již mají provoz a důvěru, vám může usnadnit přechod.

upwork
peopleperhour
fiverr

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se Tato případová studie Elny Cainové o tom, jak použila svůj blog, aby se stala nezávislou bloggerkou.

3. Použití sponzorství a reklamy k vydělávání dalších peněz

Pokud jste někdy poslouchali epizodu podcastů a slyšeli jste, "Tuto epizodu vám přináší…", viděli jste sponzorství v akci.

Získání někoho, kdo sponzoruje váš blog, může přinést vážný kus peněz. Jedinou nevýhodou však je, že k získání sponzora obvykle potřebujete slušné publikum. Přesto je to něco, co můžete mít na svém radaru, když začnete ve své výklenku budovat další autoritu.

Pokud se touto cestou chcete vydat (vyděláváte peníze pouze za psaní blogu? Zaregistrujte se!), Podívejte se tento průvodce získáním sponzora blogu.

Dále, vždy tak populární téma reklamní. Reklamy jsou klamlivé, pokud se chcete naučit zpeněžit blog.

Na jedné straně se můžete zaregistrovat Google AdSense a začít zobrazování reklam na vašich blogech hned teď. Na druhou stranu je však čas a provoz potřebný k tomu, aby se zobrazily jakékoli významné příjmy z reklam, značný.

To, co vám ve skutečnosti doporučujeme, když právě začínáte s novým blogem, je následující:

Zapomeňte na reklamy.

Spouštění reklam zvažte pouze tehdy, když denně získáte 1000 návštěvníků. Než k tomu dojde, reklamy jsou jen rozptylováním a snižují zkušenosti publika s vaším webem.

4. Vytvoření online kurzu

Online kurzy jsou nyní horké a každým dnem se stávají populárnějšími. Pokud se chcete naučit, jak založit blog a vydělat peníze, je to efektivní a čestný způsob, jak toho dosáhnout.

 • Je váš blog o vaření? Naučte kurz vaření.
 • Máte blog o jízdních kolech? Provozujte kurz oprav jízdních kol.
 • Nebo dáváte přednost mluvení o své oblíbené online hře? Udělejte si kurz o tom, jak být lepším hráčem.

online kurz

Pro příklad ze skutečného světa, Venu Sanz založila blog o veganské kuchyni a nyní z jejích kurzů veganské vaření vydělává na plný úvazek (dost na to, aby si najala ostatní!).

Pokud online kurz zní jako vaše silná stránka, podívejte se tento průvodce vytvořením online kurzu, a tohoto průvodce k vytvoření členství na webu WordPress – prostřednictvím kterého můžete doručit svůj online kurz!

5. Prodej knihy nebo produktu

Stejně jako kurz je psaní a prodej knihy (nebo e-knihy) dobrým způsobem, jak přiblížit téma, jak zpeněžit blog. Trvá to samozřejmě hodně času a potřebujete publikum, které chcete prodat, ale z dlouhodobého hlediska je kniha dobrým způsobem, jak zpeněžit své publikum a pomoci jim vidět vás jako autoritu..

Jedinou obtížností je samozřejmě … vlastně psaní knihy. Kromě bolestí, které se vyskytují při psaní, je zde také problém s tím, co je třeba v knize vložit. V ideálním případě by vaše kniha měla nabídnout nějaký obsah (A) nikdy předtím neviděl na blogu, nebo (b) poskytuje čtenáři určité pohodlí.

problogger

Jinými slovy, pomocí (b) můžete znovu použít svůj obsah blogu a zkompilovat jej do knihy. Ačkoli to může znít příliš jednoduše, než aby bylo životaschopné, je to to, co někteří z nejúspěšnějších bloggerů dělají roky. Například Darren Rowse of Problogger má svou ebook s názvem "31 dní na vybudování lepšího blogu." Pod kapotou je kompilace řady blogových příspěvků, které si můžete zdarma přečíst tady. Výhodou knihy č. 1 oproti příspěvkům je pohodlí.

V tomto blogu máme samostatného průvodce, jak to přesně udělat – proměňte svůj obsah blogu v knihu.

Kniha také nemusí být vaším konečným produktem. Můžete jej prodat a posloužit jako počáteční kontaktní bod s vaším publikem a poté je nakonec rozšířit do kurzu, pokud použijete obě metody!

Případně můžete prodávat fyzické produkty a proměnit svůj blog v internetový obchod. Pokud to zasáhne vaše fantazie, podívejte se na tohoto průvodce vytvořit obchod WordPress.

Světlá stránka je, že pokud provozujete tradiční firmu, pravděpodobně již máte produkt k prodeji, tak proč jej nenabízet prostřednictvím nového blogu WordPress…

Poslední slovo o tom, jak zpeněžit blog

I když můžete začít vydělávat peníze dnes tím, že nabízíte služby na volné noze nebo mlátíte zadek, abyste našli sponzora, je pravděpodobné, že bude nějakou dobu trvat, než se vynoří.

Pokud jde o to, jak založit blog a vydělat peníze, je pravda, že není neobvyklé, aby blogy trvalo alespoň 6–12 měsíců, než uvidí životaschopný příjem. Pokud tedy v bance hned nevidíte hotovost, nenechte se tím odradit od dalšího pokusu.

Celkově je učení, jak zpeněžit blog, hlavně o vyzkoušení věcí, opakování, zlepšení a testování. Poté, co něco začne fungovat, upravte to!

Toto rozšiřování může zahrnovat vyzkoušení nových přidružených programů, práci na nových produktech nebo knihách, představení nových produktů, vyzkoušení nových propagačních metod atd..

Například jedna z věcí, které jsme dělali napříč našimi různými blogy (tento, a také) ThemeIsle) je testování různých promo prvků s cílem zjistit, které verze mají nejlepší výkon.

Split-testování je velmi výkonná technika, i když hlavní myšlenka je poměrně jednoduchá … Jediné, co děláte, je vzít dvě verze něčeho (může to být tlačítko, zpráva o prodeji, nadpis, obrázek produktu) a spustit je paralelně, dokud nemáte dostatek dat k vytvoření rozhodnutí, které je lepší. Jedním ze způsobů, jak můžete tuto formu testování provést, je Google Optimize – co používáme. Je zdarma a má více než dost funkcí, které uspokojí každého bloggera.

Jedná se o shrnutí našeho průvodce, jak zpeněžit blog! Jak vidíte, jde o to udělat jen pár věcí, ale o tom být úmyslný. Neexistuje žádná náhoda v tom, jak některé blogy mohou zabít, zatímco jiné se snaží vydělat cokoli. Nepřetržité úsilí.

To je tajemství.

Obávám se, že neexistuje žádný jiný způsob, jak to říct … je to konec našeho průvodce, jak začít blog. Pokud jste to zvládli tak daleko, musím vám poblahopřát! ����

V tomto stádiu, víš dost, abys byl nebezpečný s novým blogem! ��

Nyní je důležité pouze poprava. Dobrý. Správně. Provedení.

Doufáme, že pokyny uvedené v této příručce vám pomohou dostat nový blog ze země a dosáhnout úspěchu!

Ale to není všechno! Zde je další kapitola, která vám může pomoci:

Extra Kapitola: Nejlepší blogovací nástroje a návody

Původní text: Karol K, nováček Colin, Bill Widmer a Ionut Neagu.
Rozvržení a prezentace Karol K.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector