WordPress.com vs WordPress.org – mis see erinevus on?

WordPress.com vs WordPress.org – mis see erinevus on?

WordPress.com vs WordPress.org – mis see erinevus on?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kogu WordPress.com vs WordPress.org asi on tõesti segane. Igaühele.


Esiteks, ja seda tuleb kohe öelda, on WordPress.org ja WordPress.com kaks täiesti erinevat veebisaiti / organisatsiooni / veebilahendust.

Teisisõnu, üks annab teile hoopis teise * asja * kui teine.

Ma tean, et see on imelik. Brändil pole palju juhtumeid ".com" domeen on oma omast täiesti eraldiseisev ".org" domeen. Oleme lihtsalt harjunud nägema sama domeenilaiendite korral sama asja, mis brändil.

Noh, see on WordPressi jaoks lihtsalt erinev.

Kuid enne, kui arutame WordPress.com versiooni WordPress.org erinevustest, toome kõige tähtsama pusletüki välja:

WordPress.com vs WordPress.org

Kui soovite lihtsalt blogi luua või veebisaiti luua, võite selle artikli vahele jätta ja minna järgmiste juhendite juurde:

 • Kuidas WordPressiga blogi alustada?
 • Kuidas luua oma WordPressi veebisait?

Mis on WordPress ikkagi?

Kui jätta kõrvale .org ja .com müsteerium, räägime hetkeks puhta WordPressi.

WordPress on neist kõigist kõige populaarsem veebimootor. See on tarkvara, mida saate kasutada oma veebisaidi opsüsteemina.

WordPressi logo

Teisisõnu on WordPress teie veebisaidil see, mis Microsoft Windows (või Mac OS) teie arvutile.

WordPressi kasutatakse enam kui 32% -l kõigist veebisaitidest ja see on võimeline käsitlema igat tüüpi või suurusega veebisaite. See pakub palju funktsioone ja seda saab lõputult laiendada täiendavate teemade (kohandatud kujundus) ja pistikprogrammide (lisafunktsioonid) kaudu. See on tõesti ideaalne lahendus.

Olgu, olgu, aga millised on WordPress.com ja WordPress.org olulisemad erinevused?

WordPress.com vs WordPress.org: peamised erinevused

Siin on lihtne viis erinevuse meeldejätmiseks … vaadake lihtsalt teid huvitava WordPressi domeenilaiendit:

 • �� WordPress.org – ".org" tähistab "organisatsiooni"
 • �� WordPress.com – ".com" tähistab "äriline"

Seda silmas pidades on WordPress.com ja WordPress.org põhiline erinevus selles, kes teie veebisaiti tegelikult majutab. WordPress.org-i abil hostite oma saiti (soovitame seda). WordPress.com seevastu hoolitseb selle kõige eest teie eest (lihtsam käivitada, vähem vabadust).

WordPress.com vs WordPress.org kokkuvõtlikult:

com

WordPress.com

täielik kõik-ühes veebisaidi loomise lahendus / pole hostimist vaja / domeen valikuline / tasuta ja tasulised plaanid saadaval / vähem tehnilised

org

WordPress.org

veebisaidi tarkvara / avatud lähtekoodiga / tasuta / meisterdamislahendus / enne saidi käivitamist vajate hostimist ja domeeninime / võtab toimingute läbimiseks veidi aega

�� Kumb on odavam?

Hinnakujunduse teema WordPress.com vs WordPress.org on keeruline. WordPressi mõlema versiooniga on saadaval palju võimalusi, kuid need on kapoti all ka väga erinevad. Siin on mõlemal platvormil veebisaidi või ajaveebi loomisel kaasnev protsess koos selle maksumusega:

WordPress.com

 1. Minge saidile WordPress.com ja registreeruge konto saamiseks
 2. Esitage uue konto jaoks kõik oma juurdepääsu üksikasjad
 3. Valige saidi nimi ja valige kujundus
 4. Valige plaan, mis sobib kõige paremini teie vajadustega. Need lähevad vahemikku 0–25 dollarit kuus – nende kohta leiate allpool
 5. Registreeri saidi jaoks uus domeen, kui olete eelmises etapis valinud tasulise paketi
 6. Lõpetage seadistamine ja oma veebisaidi konfigureerimine

WordPress.org

 1. Alustage sellest, et valite oma tulevase veebisaidi jaoks kolmanda osapoole veebi. Hinnad ulatuvad 3 dollarist 30 dollarini kuus – nende kohta leiate allpool
 2. Registreeri end valitud veebimajutaja juures
 3. Registreerimisprotsessi ajal märkige ruut, mis näitab, et soovite WordPressi installimise installitud (loe: saate WordPressi host automaatselt installida)
 4. Viige lõpule hostingu ost ja logige sisse oma uude WordPressi juhtpaneeli
 5. Seadistage oma sait, valige kujundus

Nagu näete, on veebisaidi loomise protsess erinev, sõltuvalt sellest, kelle valite – WordPress.com või WordPress.org.

Kuigi WordPress.com annab teile täiesti tasuta plaani, on teil piiratud, mida selle saidiga tegelikult teha saate:

 • Saate kasutada ainult WordPress.com-i alamdomeeni – kohandatud domeeninime ei saa ühendada
 • Teie saidil on WordPress.com oma reklaam – te ei teeni nende reklaamidega midagi
 • Saate ainult 3 GB veebisaidi salvestusruumi
 • Te ei saa seda veebisaiti kasutada ärilistel eesmärkidel
 • Saate valida piiratud hulga teemasid ja te ei saa veebisaiti pluginate kaudu laiendada

Kui soovite saada natuke rohkem funktsioone, võite hankida ühe tasulise plaani. Asjad mängivad välja järgmiselt:

Märge. Pidage meeles, et kuigi ülaltoodud tabelid ütlevad "kohandatud domeeninimi", see ei tähenda, et saaksite selle reaalselt komplekteeritud. Peate selle eest eraldi maksma.

Kui lisate asju kokku, korraliku kommertsveebisaidi haldamine WordPress.com-is maksab teile aastas umbes 111 dollarit (8 dollarit kuus WordPress.com jaoks + 15 dollarit aastas domeeninime eest).

Võrdluseks: WordPress.org-iga peate raha ette investeerima, kuid tavaliselt on investeering üldiselt väiksem, eriti uute saitide jaoks.

Veebisaidi käivitamiseks WordPressiga peate hankima veebiserveri ja a domeeninimi (mille eest peate hoolitsema täiesti eraldi sellest, mida saate WordPress.org-ist).

Nagu selgub, saate WordPressi saidi jaoks kvaliteetse hostimispaketi hinnaga umbes 35 dollarit aastas. Kui arvestame domeeni maksumusega, siis see on WordPress.orgil põhineva veebisaidi haldamiseks kulub aastas kokku 50 dollarit. Ligikaudu pool sellest, mida maksaksite WordPress.com-iga.

Ainus raske osa on see, kuidas valida kvaliteetset veebi. Meil on siin parimat valikut parimatest võimalustest, kuid kui teil pole aega seda kõike läbi vaadata, võite lihtsalt minna Bluehostisse ja hankida neilt hostimisseaded. See on lugupeetud ettevõte, millel on palju WordPressi võimalusi. Bluehost pakub suurepäraselt järgmist:

 • WordPressi hostimisplaani saate hinnaga 2,95 dollarit kuus
 • Sa saad a esimesel aastal tasuta domeeninimi
 • WordPress installitakse automaatselt
 • Saate WordPressi tarkvara värskendusi automaatselt

Teatud määral toimib Bluehost väga sarnaselt siinse WordPress.com-iga, kuid see on lihtsalt odavam. Üldiselt peate oma saidil kasutama ka piiramatuid teemasid ja installima kõik soovitud pluginad. Põhimõtteliselt on teil vabadus teha kõike, mida soovite, parandada kõike ja kohandada oma saidi jaoks kõike vajalikku. WordPress.com annab teile endiselt kohandatud muudatustele vaid piiratud juurdepääsu, isegi kui olete nõus lisatasu maksma.

Ehkki teie hostimise ostmiseks võib olla vara hakata, siis kui olete selleks valmis, kasutage kindlasti Bluehosti jaoks ülaltoodud linki. Tegemist on siiski sidusettevõtte lingiga (mis tähendab, et saame väikese vahendustasu), see avab teile ka soodsama hinnaga 2,95 dollarit vs 3,95 dollarit. Seda allahindlust ei saa, kui külastate Bluehost’i saiti muul viisil kui ülaloleva lingi kaudu.

�� WordPress.com vs WordPress.org – põhjalikum ülevaade

Märkus. Kas soovite pigem vaadata videot WordPress.com ja WordPress.org peamiste erinevuste kohta?

Kliki siia

WordPress.com vs WordPress.org: üldiselt

WordPress.com
WordPress.org
Pakub tasuta hostimist, kuid piirab teie veebisaidi tasuta plaani mahtu 3 GB-ni.Ei sisalda tasuta hostimist. Peate ise hostit otsima ja selle eest eraldi maksma.
Annab teile tasuta alamdomeeni. Midagi YOURSITE.wordpress.com. Kui soovite kohandatud domeeni, peate üle minema tasulisele paketile. Peate omaette kohandatud domeeni hankima (kehtivad lisatasud).
Saate põhiturvalisuse ja teie eest varukoopiad kätte.Teie veebimajutaja pakub teatud turvataset, kuid enamasti peate oma veebisaidi ise turvama. Sama kehtib ka varukoopiate kohta – need, mille peate lubama ka pistikprogrammide kaudu.
Kõike teie veebisaidi tehnilise jõudluse kohta haldab WordPress.com-i taga olev meeskond. Kui miski hetkel ei tööta, ei saa te muud teha, kui oodata, kuni meeskond probleemi lahendab.Saate valida oma veebisaidi pistikprogrammid ja toimivussätted. See nõuab teatavat tööd, kuid teil on täielik kontroll saidil toimuva üle.
Pakub teie hulgast piiratud arvu teemasid. Kaasas on ka piiratud kohandamisvõimalustega.Võimaldab teil võtta ja installida mis tahes soovitud teema ning teha ka kõiki soovitud kohandamisi. Võite ka oma teemasid luua, kui teate PHP-koodide ümber käimist.
Võimaldab teil kasutada kolmanda osapoole pistikprogramme ainult siis, kui saate plaani 25 dollarit kuus. Teiste plaanide jaoks saate ainult piiratud hulga eelhäälestatud funktsioone. Te ei saa oma saidile lisada lisafunktsioone, mida vaikekeskkond WordPress.com veel ei paku.WordPress.org pakub teile vabaduse installida mis tahes tasuta või lisatasu pluginat, mida soovite. See on ülitähtis, kui soovite oma saiti kohandada nii, et see sobib teie vajadustega käsitsi-kindaga.
Teie saidil ei saa olla oma reklaame. WordPress.com kuvab teie saidil * nende * reklaame – see on hind, mida maksate platvormi tasuta kasutamise eest. Nende reklaamide eemaldamiseks on see vähemalt 4 dollarit kuus.Teil võib olla nii palju reklaame ja monetiseerimisvorme, kui soovite (valige ka mis tahes soovitud reklaamiteenus). Hea uudis on see, et hoiate 100% sissetulekust.

Word WordPress.org ja WordPress.com plussid ja miinused

Iga üksiku plusside ja miinuste komplekti loetlemise asemel keskendun ainult ühe platvormi plussidele teise üle. Teisisõnu, kui näete, et midagi on ühe platvormi jaoks professionaalne, tähendab see, et teisel platvormil seda pole.

Plussid ja miinused: WordPress.com vs WordPress.org

WordPress.com PROS
WordPress.org PROS
WordPress.com saidi seadistamine võtab vähem aega kui WordPress.org saidi seadistamine.See annab teile palju rohkem kohandamisvõimalusi kui WordPress.com.
Saab kasutada algajaid. Isegi kui teil on veebisaidi esmakordne avamine, saate ikkagi kõike ise teha.See on tasuta ja avatud lähtekoodiga platvorm.
Hoolib saidi automaatse värskendamise ja varundamise eest, nii et te ei pea millegi pärast muretsema.Teie oma veebisaiti kontrollib täielikult. Sellega saate teha kõike, mida soovite.
See on lihtsa ja väikese saidi jaoks tasuta ning saate tehnilist tuge.Võite kasutada kohandatud teemasid ja kohandatud pistikprogramme.

�� Kuidas otsustada WordPress.com ja WordPress.org vahel?

Enamikus olukordades on WordPress.org mõeldud neile, kes ei karda käsi määrida, ja neile, kes soovivad oma saite täielikult kontrollida. See on ka ideaalne platvorm igat tüüpi ettevõtlussaitide ja professionaalsete projektide jaoks.

WordPress.com seevastu sobib suurepäraselt isiklike ajaveebide ja saitide jaoks, millel pole ärilisi eesmärke.

Siit saate abi otsustamiseks:

WordPress.com

 • saate veebisaidi kiiresti üles ehitada
 • pakub 100% tasuta paketti
 • ei anna teile täielikku kontrolli selle saidi üle
 • on eriti lihtne kasutada, kui teil pole veebisaitidega palju kogemusi
 • on väikeste isiklike projektide / ajaveebide jaoks täiesti mõistlik
 • võimaldab teil valida ainult piiratud hulga teemade hulgast (kavandid) ega luba teil oma pilte luua
 • on piiratud laienemisvõimalustega

WordPress.org

 • annab teile täieliku kontrolli oma veebisaidi üle
 • võimaldab teil kasutada kohandatud kujundust
 • ei piira selle saidi raha teenimise viise (sobib suurepäraselt ettevõtete veebisaitidele)
 • on uskumatult kohandatav
 • nõuab, et ostaksite oma hostingu ja domeeninime
 • kuigi WordPress ise on tasuta, maksab veebisaidi üldsusele avamine tegelikult 35–50 dollarit aastas – võite juba esimesel aastal odavama variandi saamiseks alustada Bluehostiga

�� Lisalugemist

 • Kas soovite hakata blogima? Siit leiate meie täieliku juhendi ajaveebi loomise kohta, mis põhineb kogemusel, mis põhineb selle ajaveebi loomisel 150 000+ lugejale kuus.
 • Siit saate teada, kuidas seda teha installige WordPress pärast selle allalaadimist saidilt WordPress.org.
 • Kas vajate oma WordPressi töös abi? Siit saate teada, kuidas leida allhange, kes aitab teil WordPress.org-i saiti üles seada.

Mis see teile saab olema? WordPress.com või WordPress.org?

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, maksame selle eest väikest tasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector