Pain Free Publishing: uued WordPressi nipid ajaveebi tegemise lihtsustamiseks

Pain Free Publishing: uued WordPressi nipid ajaveebi tegemise lihtsustamiseks

Pain Free Publishing: uued WordPressi nipid ajaveebi tegemise lihtsustamiseks
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pärast kõigi WordPressi postituse avaldamiseks, jagamiseks ja reklaamimiseks mõeldud toimingute tegemist võib osutuda tarbetult keerukaks protsessiks. Selles postituses käsitletakse mõnda toredat WordPressi nippi, kuidas vähendada avaldamisprotsessi vastupanu ja kuidas automatiseerida võimalikult palju toiminguid.


Blogimine peaks olema valuvaba ja lihtne. WordPress teeb paljusid asju väga hästi, kuid me pole veel selles kohas, kus avaldamine on eriti lihtne. Saame selle punkti lõpuks uue Gutenbergi toimetajaga (või mitte?), kuid vahepeal peame blogimise hõlbustamiseks toetuma WordPressi trikkidele.

Tõepoolest, te ei blogi, kuna piltide optimeerimine, pistikprogrammide värskendamine ja teksti vormindamine (ja muidugi siis teksti uuesti vormindamine, kuna lülitasite HTML-i välja, on lõbus)..

Blogite, kuna soovite oma kirjutisi jagada.

Blogimise hõlbustamiseks on WordPressi nipid

Kui ma WordPressiga esimest korda blogima hakkasin, oli tarkvara alles lapsekingades ja postituse saamine uksest oli uskumatult tüütu protsess, mis hõlmas:

 • Piltide suuruse muutmine ja optimeerimine käsitsi.
 • Minu esiletõstetud sisu liuguri värskendamine, hoides x postituste arvu kategoorias „Esiletoodud”.
 • Metakirjelduse ja kohandatud SEO pealkirja lisamine kohandatud väljade abil (ja igaühe tähemärkide arvestamine).
 • Esiletõstetud pildi loomine, meediumi üleslaadija kaudu üleslaadimine ja URL-i kleepimine kohandatud väljale.
 • Kohandatud väljavõtte lisamine (esiletõstetud liuguri jaoks).
 • Tavalise katkendi lisamine.
 • Jne jne.

WordPress muudab postitamise tänapäeval palju lihtsamaks, kuid siiski on mõned WordPressi nipid, mida saate avaldamisprotsessi lihtsustamiseks rakendada.

Selles postituses on esitatud rida lihtsaid WordPressi nippe, mida saate kasutada oma blogimisprotsessi lihtsamaks, kiiremaks ja stressivabaks muutmiseks. Selle artikli lugemiseks võite kulutada viis minutit, pool tundi õpitud WordPressi trikkide rakendamiseks ja mõne postituse jooksul on teil rohkem kui aega tagasi. Kõlab hästi? Jääme kinni.

Siin on TOC, kui eelistate liikuda otse selle osa juurde, mis teid kõige rohkem huvitab:

Valige teema, mis hõlmaks lihtsust | Kuluta vähem aega piltidega tegelemisele | Olge tõesti väga ettevaatlik, milliseid lühikoode kasutate | Kirjutage rohkem, tähelepanemata | Automatiseerida külastaja kinnipidamine Üllatage ja rõõmustage lugejaid Võtke aeg oma e-posti loendist välja. | Automatiseerige suhtlusjaotus

Valige teema, mis hõlmaks lihtsust

Lihtsaim WordPressi trikk tuleneb teie teemavalikust. Ülaltoodud lugu – kui keeruline oli minu WordPressi avaldamisprotsess – tuli keeruka WordPressi teema kasutamisest ajal, kui WordPressi tuumal puudusid paljud funktsioonid, mida me nüüd iseenesestmõistetavatena kasutame, näiteks esiletõstetud pildid.

Siin on saladus: saate suure osa avaldamise keerukusest lahti võtta, kasutades teemat, mis hõlmab lihtsust ja loetavust. Vähemaga "kellad ja viled" oma WordPressi teemas pole vähem vaja muretseda avaldamise pärast – ja saate oma postitused kiiremini välja viia.

Valige WordPressi teema, mis võimaldab teil keskenduda oma sisule ja lase siis oma sisul rääkida. Sellega on teil hea seltskond: äärmiselt populaarsed ajaveebid, näiteks zen-harjumused ja James Selge on väga lihtsad saidid, kus kuvatakse ainult sisu.

zenhabits
jamesclear

Head näited WordPressi teemadest, mis hõlmavad lihtsust Zillah (teema, mis on ThemeIsle’i omalooming – seda kasutati ajaveebis ThemeIsle; tasuta teema) ja Sõltumatu kirjastus 2 saidilt Automattic (allalaadimislink asub lehe allosas).

Zillah
sõltumatu-kirjastaja-2

Mis veel, lihtne ei pea tähendama intuitiivset oma lugejate jaoks: oma ajaveebi avalehe keeruka esitletud liuguri asemel võiksite kasutada näiteks avalehte, mis juhendab lugejaid neile kõige tõenäolisemalt huvitava sisuni.

See on hästi ligipääsetav WordPressi trikk; kui tunnete pettumust postituse avaldamiseks kuluva aja pärast, muutke lihtsalt midagi lihtsamat.

Kuluta vähem aega piltidega tegelemisele

Kui olete oma WordPressi teemat lihtsustanud, võtame järgmiseks eesmärgiks pildid. See on veel üks valdkond, kus WordPress on jõudnud kohutavalt kaugele ja mitmed väikesed WordPressi nipid võivad märkimisväärselt parandada teie piltide käsitlemise protsessi WordPressis.

Kui kasutate redigeerimata põhipilte, saate tunduvalt vähendada piltide otsimisele kuluvat aega, kasutades pistikprogrammi, mis ehitab põhipiltide otsingu WordPressi meediumikogu. Dreamstime Stock Photos on tasuta pistikprogramm, mis seda teeb, andes teile valida 25 miljoni tasuta foto vahel – otse meediumiteegis.

Kui eelistate siiski oma postitusega kaasnevatele piltidele natuke rohkem aega kulutada, siis teate, et väikese lisatööga võib kaasneda tapjagraafika, mis parandab lugemiskogemust.


Dreamstime Stock fotod Dreamstime Stock fotod

Autor (id): Unistuste aeg

Praegune versioon: 3.5

Viimati värskendatud: 6. märtsil 2020

dreamstime-stock-photos.3.5.zip


82% hinnangud


900 + installimist


WP 3.5 + Vajalik

Õnneks ei pea tapjagraafika loomine olema keeruline: Snappa on brauseripõhine pildiredaktor, mis teeb hõlpsaks Objekte piltide, infograafikute ja e-raamatute kaante, aga ka peaaegu kõigi sotsiaalmeediaplatvormide, loomise.

Snappa on hõlpsasti kasutatav piltide redigeerimise tööriist

Populaarne alternatiiv on Lõuend, kuigi ma eelistan Snappa selle laiema ajaveebi-pildi toe pärast.

WordPressi trikid ei lõpe pildi loomisega! Veenduge, et kasutate Automatticu populaarset tasuta Jetpacki pistikprogrammi, et tagada teie piltide suuruse automaatne muutmine, optimeerimine ja hostimine (ka tasuta) sisu edastamise võrgus. Nende pildifunktsioonide kasutamiseks peate kasutama Jetpacki Photoni moodulit. Vaata see video selle seadistamise juhiste saamiseks.

Viimane boonustrikk: kui eelistate ikkagi varufotosid otsida välistelt saitidelt, siis kasutage seda Varuma. Stock Up pakub kokku 26 tõeliselt kvaliteetset piltide saiti ja võimaldab teil kõigil neist korraga otsida, suunates teid allalaadimiseks algsele saidile. Suurepärane aja kokkuhoid.

Kui kulutate WordPressi postituse avaldamisel vähem aega piltidega tegelemisele, on see suurepäraselt madalad rippuvad puuviljad, et muuta teie blogimisprotsess lihtsamaks. Selle protsessi optimeerimiseks tasub võtta aega.

Olge tõesti väga ettevaatlik, milliseid lühikoode kasutate

Lühikoodid on mugav viis võimsa vormingu ja funktsioonide lisamiseks. Kõige kasulikumad lühikoodid pole siiski spetsiaalselt WordPressi tuuma sisseehitatud: lühikoodide lisamine on teie teemade ja pistikprogrammide otsustada.

See on korras ja võimaldab üksikutel teemadel ja pistikprogrammidel lisada tõeliselt ilusa funktsionaalsuse. Mis pole siiski korras, on kui kasutate teema sisseehitatud lühikoode ja vahetate siis teemasid, leiate postituste ümber tühjad [lühikoodid].

Tahan seda punkti rõhutada: kui teema oli lühikoodi toiteallikas ja te vahetasite teemasid, siis ilmselgelt ei saa mingit funktsiooni väljundit pakkuda – teil on lihtsalt [lühikoodid] kõikjal. See näib kohutav ja teeb erakordselt halva kasutajakogemuse.

Millised on siin WordPressi nipid, mis võivad päeva kokku hoida? Alati kasutage oma lühikoodide jaoks alati pistikprogramme. Kui nad vormindavad lühikoode, siis kasutage spetsiaalselt loodud pistikprogrammi. Midagi muud ja te peate olema lukustatud või silmitsi seisma sellega, et peate kõik postitused läbima ja asendama hunniku kasutuid nurksulgu..

Mulle meeldib kasutada Shortcodes Ultimate. See on tasuta, otstarbekohaselt üles ehitatud ja täisfunktsionaalne – ilma ülespuhutud. Muidu ma enam-vähem ei kasuta neid.

(Toimetaja märkus; Shortcodes Ultimate on tegelikult meie CodeinWP-is meie lemmik lühikoodide pistikprogramm. Me kasutame seda kogu aeg oma postituste kohandatud paigutuste konstrueerimisel. Isegi teie praegu loetava postituse sees on käputäis SU-lühikoode.)

Ole tulevikukindlus! Olge oma kasutatavate lühikoodide osas eriti ettevaatlik.


WordPressi lühikoodide pistikprogramm - otseteed Ultimate WordPressi lühikoodide pistikprogramm – otseteed Ultimate

Autor (id): Vladimir Anokhin

Praegune versioon: 5.9.0

Viimati värskendatud: 24. mail 2020

lühikoodid – ülim.5.9.0.zip


98% hinnangud


800 000 + installida


WP 4.6 + Nõuab

Kirjutage rohkem, tähelepanematult

Nii et olete oma saidi kasutatavust lihtsustanud ja taustaprogrammi tulevikukindlaks teinud. Aga kuidas oleks tegelikult sisu tootmisega? Enda täielik kirjutamine on kõige parem viis kirjutamisega tegelemiseks. Kõrvaldage tähelepanu hajutamine ja saate kirjutada rohkem, kiiremini.

Ka WordPress teab seda ja tal on sisse tõmmatud häirete režiim. Leiate selle redaktori kasutajaliidese paremas ülanurgas või kiirklahvi saamiseks klõpsake lihtsalt klahve Alt + Shift + G. Kui hakkate tippima, näete kõike muud kui kirjutatud hääbuvat ja võite keskenduda sõnade mahajätmisele. Liigutage hiirt uuesti ja menüüd tulevad tagasi.

Häirimisevaba kirjutamisrežiim WordPressis

Isegi WordPressi tähelepanu hajutamata režiimis seisate silmitsi tähelepanu kõrvale peitmisega muudes vahekaartides, ainult Ctrl + Tab. Kui teil on kõrgema tahtejõuga tahet, ei pruugi see teile väljakutseid pakkuda, kuid ma leian, et vajan WordPressi trikke, mis lasevad mul end kirjalikult täielikult haarata..

Asume nüüd sisse maailma spetsiaalsed kirjutamisrakendused. Jookse ettevaatlikult, kuna need on sageli ebamõistlikult kallid ega sisalda MacBooke ja cappuccinosid, mida tavaliselt leiate nendest.

Lõpetan tagaajamise: kirjutamisrakendusi on palju, eriti Maci jaoks; enamus on korras, mõned head, kõigil pole kõiki soovitud funktsioone ja kõik on kallid:

 • WordPress.com töölaua jaoks (tuntud ka kui Calypso) on saadaval Windowsi, Maci ja Linuxi jaoks ning pakub üsna sujuva tähelepanu kõrvale juhtimise kasutajakogemust ning mugavat juurdepääsu mitmele muule WordPressi juhtpaneeli osale. Ehkki rakendus oli loodud peamiselt WordPress.com-i kasutajatele, töötab see ka ise hostitud kasutajatega, kellel on installitud pistikprogramm Jetpack.
 • Ulysses Maci jaoks (ka iPadis) on väga hea ja on minu valitud kirjutamisrakendus. Seda saab eksportida otse WordPressi, mis on väga mugav ja sisaldab kõiki soovitud funktsioone. See on küll kallis, kuid kui kirjutate palju, on see seda väärt.
 • Kirjutage ja Kirjaväli, ka Maci jaoks on odavamad alternatiivid, mis jagavad paljusid Ulyssesi funktsioone.
 • MarkdownPad oli Windowsi jaoks minu Windowsi rakendus, mida ma pikka aega märgistamisega kirjutasin. Te ei saa WordPressi integreerimist, kuid saate väga võimsa toimetaja.
 • Toimetaja märkus; Need, mida ma eriti naudin ja kasutan iga päev, on: iA kirjanik ja Karu. Esimene neist on parim kirjutusrakendus Maci jaoks, IMO. Viimane on paremini integreeritav MacBook Pro puutetundliku ribaga.

karuKaru rakendus
iakirjanikiA Writeri rakendus

Kõigil neil kirjutamisrakendustel on ühine joon markdown tugi. Markdown on spetsiaalselt veebi jaoks loodud kirjakeel, mis on loodud nii, et te ei pea sõrmi klaviatuurilt maha võtma. Kõik – vormindamine, linkide lisamine ja piltide lisamine – toimub rinnas paari bitti süntaksiga. Lühidalt: Markdown võimaldab teil kiiremini kirjutada. See on kena sissejuhatus, kui te pole sellega tuttav.

Spetsiaalne kirjutusrakendus võib saada teie koht, kus ignoreerida kõike muud ja keskenduda täielikult kirjutamisele. WordPressi tähelepanu kõrvale juhtimise režiim sobib, kuid kasutage ühte neist WordPressi trikkidest ja saate teha palju paremini. Löö tähelepanu kõrvale! Kirjutage kiiremini ja tehke blogimine hõlpsamaks.

Automatiseerida külastaja kinnipidamine

Avaldamise lihtsustamiseks saate kulutada rohkem aega oma sisu kvaliteedile keskendumiseks. Kui keskendute oma sisu kvaliteedile, saate parema ajaveebi. Ja parem blogi võib olla edukam ajaveeb – niikaua kui olete kindel, et suudate külastajaid kinni hoida.

Seotud postituste automaatne kuvamine iga postituse allosas on suurepärane viis külastajate huviväärsuse hoidmiseks: teie ütlete "kas olete ühe asja lõpetanud? Tore, siin on veel üks asi, mis on sama hea."

Jetpackil on jällegi siin lahendus, a sisseehitatud seotud postituste moodul. Aktiveerite selle, nagu kõigi pistikprogrammi moodulite puhul, sätete alt. Jetpackiga seotud postituste tapjafunktsioon seisneb selles, milliseid postitusi teie serverist kuvada. See muudab funktsiooni väga sõbralikuks jagatud WordPressi hostimise jaoks, mis ei saa ressursimahukate ülesannetega hakkama.

Näide seotud postituste plokist:

Jetpackiga seotud postituste funktsioon

Kui eelistaksite kasutada iseseisvat pistikprogrammi – mis on potentsiaalselt ressursimahukam kui Seotud postitused WP jaoks on hästi austatud variant (lisatasu, 39 dollarit).

Üllatage ja rõõmustage lugejaid (selle asemel, et oma e-posti aadressi nõuda)

Tavapärased vaatajaskonna loomise ja meiliturunduse tarkused ütlevad, et lugejate e-posti aadresside hankimise ainus viis on pakkuda omamoodi "porgand": boonus või ergutus. Kuid tavapärane tarkus ütleb palju asju; järgige neid kõiki ja järgite selle asemel, et seada uusimaid trende.

Lugejate üllatamiseks ja rõõmustamiseks tuleb esitada väga tugev ja väga huvitav argument tõeliselt väärtuslike boonuste andmine e-kirju nõudmata ja lihtsalt e-posti aadresside küsimist, kui lugejatele on teie ajaveebi väärtus ja kvaliteet müüdud.

Mõelge sellele nii: kui sageli olete pikaajaliselt tellinud mõnda saiti, mis sundis teid sellele oma e-posti aadressi andma?

Vastus on ilmselt väga väga vähe. Parimad e-posti teel saadavad infolehed on pärit saidi sisu kvaliteedi nautimisest ja vabatahtlikust registreerimisest. Peaksite oma saidil kasutama sama lähenemisviisi: avaldama erandlikku sisu, andma suurepäraseid boonuseid ja mitte mingil etapil nõudma e-posti aadresse.

Selle juhtumi uurimine praktikas ja töötamine on Sumo.com turundusboss Nat Eliasoni poolt. Nat tappis oma e-posti püüdmise sisu ära andmise ning lojaalsuse ja usalduse loomise vastu oma lugejatega. Tema saidi vaated on plahvatas: tema sait võtab nüüd kuus sada tuhat külastajat ja e-posti aadresside nimekiri kasvab tõepoolest väga hästi.

Boonussisu andes oma lugejatele üllatusena ja rõõmu pakkudes on pluss veel see, et selle seadistamine on palju lihtsam. Oma sisust PDF-faili loomine, mille saate lihtsalt üles laadida WordPressi meedia üleslaadija kaudu, on lihtne, e-posti turunduse integreerimine pole vajalik. See on WordPressi trikk, mis mitte ainult ei muuda teie blogimist lihtsamaks, vaid tagab ka väga õnnelikud lugejad.

Toimetaja märkus; Kuigi teeme sellel saidil palju e-posti aadressi, pakume me ka täiendavat sisu, ilma et inimesed seda telliks. Näiteks kui teid huvitab, millised on WordPressi kõrgeima reitinguga hostimisplaanid, viisime selle välja selgitamiseks suure küsitluse. Tulemuste postituses jagame uuringu andmetega töötlemata ekspordifaili – juhuks, kui soovite teha oma analüüsi. See fail on allalaaditav ilma meie nimekirjaga liitumata. Vaata järgi.

Andke inimestele pidevalt kvaliteetset sisu ja nad annavad teile aega, tähelepanu ja liiklust.

Võtke aeg oma e-posti loendist välja

Kui olete lugejaid nii üllatunud ja rõõmustanud, et nad on sunnitud teie e-posti loendisse registreeruma, on oluline tagada, et kasutate seda ressurssi ja regulaarselt oma nimekirjaga ühendust võtta. Kahjuks võib uue loendi avaldamisel oma loendi meilisõnumite koostamine (kui see on nii, nagu te oma e-kirjaga veeretate) olla tohutu ajakulu, eriti kui sisu vajab e-posti teenuse lisamisel põhjalikku vormindamist.

Lahendus on automatiseerida sellest võimalikult palju. Sõltuvalt sellest, kui keeruline on teie e-posti seadistamine, saate siin kasutada mitmeid WordPressi trikke.

Uute postituste saatmine RSS-i kaudu meilisõnumitele. Kõige populaarsematel e-posti tööriistadel on "RSS mustandiks" , mille abil teie saidilt tõmmatakse uued postitused automaatselt, kuid peate kontrollima ja saatma käsitsi. See on teie jaoks palju jama. Automatiseerimisteenusest IFTTT saab abi siin: siin on mida saate Mailchimpiga teha, näiteks.

E-posti automaatseks täitmiseks looge WordPressis kohandatud lehe mall. See teine ​​võimalus on palju keerulisem, kuid palju võimsam: just sellistel saitidel nagu WPShout ja wpMail genereerib igal nädalal oma sisukaid uudiskirju (mis kasutavad ühtlast vormingut). Mõlemal saidil on a kohandatud lehe mall häälestus (praktikas kasutaks see koodi, mis on sarnane a-ga kohandatud arhiivileht) teatud kriteeriumidele vastavate postituste automaatseks tõmbamiseks.

ifttt

Seejärel on ruumi kohandatud sissejuhatuse lisamiseks ja kogu e-posti saab seejärel kopeerida ja kleepida e-posti teenuse pakkujasse. See on palju keerulisem WordPressi trikk, kuid on uskumatult võimas ja tohutu aja säästja.

Toimetaja märkus; Lisaks, kui olete huvitatud rohkem RSS-iga seotud WordPressi trikkidest, katame neist mõned ajaveebi teises postituses – seal räägime sellest, mida saate teha erinevate "RSS postitamiseks" pistikprogrammid.

Minu arvates on parimad infolehed need, mida saadetakse regulaarselt ja isikupärastatud viisil. Nende WordPressi trikkide abil saate e-posti loendist aega võtta, kuid ärge automatiseerige seda täielikult; olge valmis investeerima aega, et luua võimalikult hea lugejakogemus.

Automatiseerige suhtlusjaotus

Teine suur kandidaat automatiseerimiseks ja aja kokkuhoiuks on sotsiaalne jagamine. Niipea kui postitus avaldate, soovite seda jagada oma sotsiaalsetes võrgustikes, nii et saate ka selle hõlpsaks teha.

Enne suhtlusringides jagamist veenduge, et teil on olemas Pärmi SEO pistikprogramm installitud. See tagab, et teil on esiletõstetud pilt, sotsiaalvõrgustikud võtavad selle üles ja kuvavad pildi jagamise korral teie postituse kõrval. Saate neid käsitsi seada ka Yoast SEO seadetes, kuid keskendudes WordPressi trikkidele, et muuta blogimine lihtsaks, ei soovita me seda. Kui soovite selle funktsiooni kohta rohkem teada saada, leiate a juhend siin – ja ärge unustage, et saate kasutada meie eelnevaid piltide trikke, et luua sotsiaalsete võrgustike jaoks sobivas suuruses pilte.

Nüüd, kui olete algseaded valmis saanud, on aeg liikuda edasi tegeliku sotsiaalmeedia jagamise automatiseerimise juurde. Jetpack võib jälle päeva päästa: Avalda funktsioon võimaldab teil uue postituse avaldamisel automaatselt oma sotsiaalvõrgustikes postitada. Kõik, mida peate tegema, on ühendada Jetpack nende sotsiaalsete võrgustikega, mida soovite kasutada, ja WordPress saab uue postituse avaldamisel järgmine kord hakkama kõigega.

See trikk aitab teil siiski oma postitust esimest korda avaldades jagada. Oma postituste jagamiseks ja uue liikluse saamiseks peate seda kasutama Taasta vana postitus. Selle pistikprogrammi abil on lihtne oma ajaarhiividest postitusi uuesti jagada ja need automaatselt oma sotsiaalsetes voogudes avaldada. Peate selle üks kord üles seadma ja siis pikaajaliselt eeliseid kasutama!

WordPressi nipid aitavad teil kirjutamisega hakkama saada!

Nende WordPressi trikkide eesmärk on tagada, et teie kirjutamis- ja avaldamisprotsessid on lihtsad, kiired ja valuvabad. Lõppude lõpuks, kui need protsessid on lihtsamad, siis on tõenäolisem, et te neid ka tegelikult teete.

Lihtsamalt kasutatav WordPressi ajaveeb on selline, kus saate regulaarsemalt rohkem sisu avaldada.

Siin on lühike kokkuvõte, millele saate tagasi pöörduda:

 1. Omaks lihtsust – valige teema, mis seda kajastaks.
 2. Kuluta vähem aega piltidega tegelemisele, kasutades stock-image pluginaid
 3. Teie sisu tulevikukindel. Ärge kasutage oma teemaga seotud lühikoode.
 4. Kiiremaks ja tähelepanu kõrvale juhtimiseks kasutage spetsiaalset kirjutamisrakendust.
 5. Automatiseerige seotud postitusi Jetpacki abil.
 6. Andke boonuseid ära, ärge vaevake e-posti lubamisega.
 7. Automatiseerige oma e-posti loend (nii palju kui võimalik).
 8. Automatiseerige sotsiaalse jagamise funktsioon Revive Old Post, Jetpack ja Yoast.

Minge ära ja rakendage need kohe. Aega kulub rohkem, kui kokkuhoitud ajaga võidetakse, lisaks kaotate mõne avaldamisega seotud valu ja soovite avaldada rohkem postitusi.

See on tõesti win-win. Saage sellega hakkama!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector