Kuidas vormindada oma WordPressi ajaveebi postitusi (teadmised põhinevad sisu avaldamisel 2500 000-sõnalisel kogemusel)

Kuidas vormindada oma WordPressi ajaveebi postitusi (teadmised põhinevad sisu avaldamisel 2500 000-sõnalisel kogemusel)

Kuidas vormindada oma WordPressi ajaveebi postitusi (teadmised põhinevad sisu avaldamisel 2500 000-sõnalisel kogemusel)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Iga päev avaldatakse peaaegu 1,4 miljonit WordPressi ajaveebipostitust. Ja see on suurepärane uudis (!) … mõnevõrra.


Ühelt poolt tähendab see, et saate oma tööd säilitada ja jätkata kõigi nende saitide ehitamist, kus majutatakse kõiki neid miljoneid postitusi.

Kuid teisest küljest, ja eriti kui lisaks ehitusplatsidele teete ka õiglaselt väljaandeid, muudab see keskkonna pisut karmiks. Teades seda mõtlevat arvu – 1,4 miljonit postitust päevas – kuidas teie postitused silma paistavad? Mis paneb neid tähele panema?

Jah, infokvaliteet ise on üks viis silma paista. Tõenäoliselt veetsite mitu tundi oma viimast postitust kirjutades, eks? Kuid kas teie ajaveeb kajastab seda? Kas seda on lihtne lugeda, seda on kerge koorida? Kas põhipunktid hüppavad lehest välja, ärgitades lugejat rohkem lugema? Kas vormindate WordPressi blogipostitusi õigesti?

Kuidas vormindada WordPressi ajaveebi postitusi

Tegelikult, 40% inimestest lahkuvad lihtsalt isegi ilma oma postitust läbi skaneerimata (aka "põrgatama"). Vasakpoolsetest loeb enamik õnne korral vaid poolt teie sisust.

Kuid saate asju paremaks muuta:

Selles artiklis, Õpetan teile, kuidas vormindada WordPressi ajaveebi postitusi, mis põhinevad sisu avaldamise kogemusel enam kui 2,5 miljonil kohal.

Kui teil on huvi, kirjutab see 4 aastat 3–5 postitust nädalas, igaühes umbes 2–3 sõna. Kõik need sõnad on mulle õpetanud järgmist:

WordPressi vormindamise põhialused

Mis tahes käsitöö valdamiseks peate kõigepealt mõistma põhialuseid.

Isegi kui te ei saa meistriks, toob põhialuste omandamine kaasa hüppelise tõusu keskmise ajaveebi kohal.

Kuidas?

Vormindamine lisab tühja ruumi, mis muudab lehed skaneeritavamaks. Sisu on lihtsam tarbida, kui see on väikestes rühmades ja olulised punktid on välja toodud.

WordPressi ajaveebi postituste vormindamiseks on mitu võimalust:

 • Lühikesed lõigud (mitte pikemad kui 3-4 rida)
 • Alampead umbes iga 300 sõna järel
 • Täpploendid ja nummerdatud loendid
 • Bolding ja kursiiv
 • Tsitaadid või välja kutsutud tekst
 • Sisemised lingid – linkimine saidi muu sisuga

Lisaks nendele vormingu põhialustele peaksite seda tegema ka lisage tugevaid ja asjakohaseid pilte.

Ma ei pea silmas stock-fotosid – ma räägin kvaliteetsetest piltidest, mis annavad lisaväärtust, nagu diagrammid, graafikud, ekraanipilte või kõrge eraldusvõimega pilte. Rohkem pilte hiljem.

Pro näpunäide: Oma ajaveebi loomisel ja WordPressi ajaveebi postitusi vormindades proovige kindlasti unustada, et kõik näeb hea välja ka mobiilis. Google karistab mitte-mobiilisõbralikke saite. Isegi kui teid leitakse, lahkuvad inimesed, kui see tundub kole või ei tööta nende telefonis hästi.

Murdkem nüüd need põhialused ära!

Kuidas vormindada WordPressi ajaveebi postitusi

Nüüd teate juba, mis on põhialused, kuid see ei tähenda, et saaksite lihtsalt postituse juurde asuda ja vormindama nagu kapten. Selles jaotises kirjeldan põhjalikumalt kõiki põhialuseid. Sukeldugem sisse:

# 1: eraldage suured lõiked

Lubage mul tuua teile näide hiiglaslikust lõigust.

Kui ma muudkui kirjutan, saan hõlpsalt oma mõtteid jätkata ja mul on palju öelda. Muidugi, see võtab vähem ruumi – kuid pikad lõigud annavad silmadele puhkuse või hõlpsa skaneerimise. Selle asemel kipub see tunduma peaaegu… hirmutav. Kes soovib lugeda teksti seina? Kas olete kunagi ühte näinud ja teist teed läinud? See paneb välja nägema, nagu kirjanik rambistaks või kirjutaks raamatut. See pole raamat. Kirjutame veebi jaoks! See tähendab väikseid lõike. Igas lõigus peaks olema üks idee, seejärel liikuge järgmise idee jaoks teisele lõigule.

Kui isegi seda lõiku loete, olen jahmunud. Ühe jaoks möllasin edasi. Kahe jaoks on kole.

Selle asemel purustage oma lõigud! Proovime ülaltoodud pika lahti murda:

Kui ma muudkui kirjutan, saan hõlpsalt oma mõtteid jätkata ja mul on palju öelda. Muidugi, see võtab vähem ruumi, kuid…

Pikad lõigud ei anna pilku ega muuda sisu hõlpsalt skannitavaks.

Kes soovib teksti seina valmis saada? Kas olete kunagi ühte näinud ja teist teed läinud??

Pikad lõigud teevad nii, et kirjanik rambistab või kirjutab raamatut.

See pole raamat. Kirjutame veebi jaoks! See tähendab väikseid lõike; millest igaüks sisaldab ühte ideed, enne kui liikuda järgmise idee jaoks teisele lõigule.

Kumba sa eelistasid lugeda? Kummast sa rohkem ära võtsid? Nüüd saate aru erinevusest, mida väike vormindamine teeb!

Tutvuge oma postitustega ja veenduge, et teie lõigud ei oleks pikemad kui 3-4 rida.

# 2: lisage alapealkirjad iga 300 sõna järel

Kasutage oma ajaveebi postituste vormindamiseks WordPressi alapeatükke

Alampeatükid aitavad lugejal teie artiklit koormata ja pääseda võimalikult kiiresti jaotisse, mis on nende vajadustega kõige paremini seotud.

Lisaks on 300 sõna lihtsalt ballparki kujund. Võite minna sellest kõrgemale või alla; selleks, et asjad kena välja näeksid, on tegemist lihtsalt numbriga, millest tulistada.

Näiteks, Uue alapealkirja 300 sõna järel asetamise asemel võiksite sektsioonide jaotamiseks lisada pildi või blokeeringu pakkumise.

Alampeade kirjutamisel võite minna ühte kahest võimalusest:

 1. Kutsuge välja põhiteave, täpsustades täpselt, mida see osa täpsemalt puudutab
 2. Kasutage copywriting-taktikat, et meelitada oma lugejaid jaotist lugema

Esimene meetod on praktiline, kasulik ja lihtne, teine ​​suurendab lugejate kaasatust ja aega lehel, kuid on keerulisem. Parimad kirjanikud ühendavad need kaks.

Näiteks kasutab see postitus esimest meetodit. Kõik mu alapead ütlevad sulle lihtsalt, mida teha. Nad pole eriti seksikad.

Kui ühendaksin meetodeid, võiksin selle alamrubriigi hoopis millekski sarnaseks muuta "Suurendage lehtede arvu ja alamrubriikidega seotust 200%".

Ma ei teinud seda, kuna see on selgem juhend, kuid tõenäoliselt tõmbaks see teie huvi ja paneks teid lugemist jätkama.

Vaadake selle postituse koostas Brian Dean täpsemate SEO copywriting strateegiate jaoks.

# 3: pange oma peamised võtted kuulide punktidesse

Vormindage WordPressi ajaveebi postitused täppide abil

Kui loete veebis postitust, millised on esimesed asjad, mida vaatate? Pärast pilte võin kihla vedada, et selle pealkirjad ja täppjaotused on.

Täpppunktide kirjutamisel tuleb aga silmas pidada nelja asja:

 1. Püüdke hoida iga punkti pikkust ühtlasena
 2. Ärge lisage ühele punktile liiga palju teavet
 3. Veenduge, et kustutatav teave on tegelikult väärtuslik
 4. Kasutage täpitähtede alguses rasvases kirjas kui peate neid pikemaks tegema. Kui aga seda teete, laadige täpp ette kõige olulisema teabega ja järgige punkti 1: hoidke seda järjepidevana! (Tähendab, ärge tehke seda, mida ma siin just tegin.)

Pro näpunäide: Kui soovite tõesti oma kujundusega välja mõelda, saate lisada kohandatud pilditäppe. Näiteks, Robbie Richards kasutab oma artiklites täppidena vähe sibulaid.

Vormindage oma ajaveebi postitused kohandatud täpploendite abil

Toimetaja märkus. Niisuguse efekti saamiseks WordPressi ajaveebi postituste vormindamisel võite kasutada pistikprogrammi, mida CodeinWP-s üsna tihedalt kasutame – Ultimate lühikoodid:

 • See kasutab Font vinge kuulide ikoonid.
 • See annab Robbie omaga väga sarnase tulemuse.
 • Nagu sa näed…

# 4: võtmepunktide väljatoomiseks kasutage paksus kaldkirjas kursiivi

WordPressi paksus kirjas ja kursiivvormingus

Paksus kirjas ja kaldkirjas on suurepärane võimalus silma tõmmata ja rõhku panna. Kuid ärge kasutage neid nende kasutamisel üle. Olen kindel, et olete klišeed kuulnud: Kui kõik on julge, pole midagi julget!

Kirjutamisprotsessi ajal täidan sageli terve artikli, siis lähen tagasi ja julgustan olulised tükid. Mõnikord tulevad nad mulle kirjutamise ajal minu juurde, kuid toimetus on see, mis paneb postituse tegelikult särama.

Mulle meeldib ka kaldkirja abil sõna välja öelda, mida tahan öelda, mis ei tulene otseselt minu viimasest lõigust, vaid on minu jaoks oluline. Või teiste tsiteerimise eest minu artiklis.

# 5: lisage jutumärgid või välja kutsutud tekst

WP blokeerib pakkumise vormindamise

Esimeses jaotises märkus lõikude tükeldamise kohta kasutasin teksti väljakutsumiseks kasti. Ma näen seda viisina, kuidas erineva teabe korral seda ilmselgeks muuta.

See mitte ainult ei kutsu välja olulist teavet, vaid toimib ka pausina tavalisest tekstist (isegi kui see sisaldab rohkem teksti).

Näete, meie ajud töötavad "tükeldamine" teave. Kui midagi on silmnähtavalt erinev, muudab see meie aju tükeldamise protsessi lihtsamaks, aitab meil teavet skannida ja ühtlast suurendab tagasikutsumist.

Kas pakkumise lisamine on lihtne? Jah. Paul Rand ütles:

Oh, see tuletab mulle meelde: Kasutage säutsuvate kastide klõpsamist.

# 6: kasutage suurepäraseid pilte, et kirss peal asetada

WP Lisa meedium

Lubasin teile, et räägin teile lähemalt oma artiklites piltide kasutamisest, nii et siin see on!

Niisiis, me juba teame, et ärge kasutage juustufotot. Samuti ei tohiks te kasutada Google’i käest tõmmatud jubedaid lõikepilte (mitte ainult, et need tavaliselt imevad, vaid ka autoriõiguse seadused).

Selle asemel pidage kinni graafikutest, diagrammidest, ekraanipiltidest, infograafikutest ja kõrge eraldusvõimega fotodest.

Miks vajate suurepäraseid pilte? Võib-olla veenab see statistika teid:

Niisiis, kust saab neid uskumatuid pilte?

 • Kõrge eraldusvõimega fotode jaoks vaadake seda kohtade täielikku loendit tasuta piltide saamiseks (ja kuidas neid kasutada)
 • Ekraanipiltide tegemiseks proovige Valguslamp
 • Graafikute, diagrammide, infograafikute ja muu kasutatava lõbusate asjade loomiseks Lõuend ja Venngage, pluss kui soovite manustada reaalajas diagramme otse oma WordPressi ajaveebisse, siis vaadake Visualiseerija pistikprogramm

Mis siis, kui näete täiuslikku graafikut mõne muu artikli kohta, mida soovite oma töös kasutada?

Võite, kuid olge ettevaatlik. Veenduge, et olete andes neile korraliku krediidi. Isegi siis võite ikkagi rikkuda autoriõiguse seadusi. Kui nad paluvad teil midagi maha võtta, siis tehke seda.

Mis siis saab, kui teate, milleks tavaliselt pilti soovite, kuid teil pole aega selle loomiseks või pole päris kindel, mida soovite?

Siit tuleb Google! Kasutan Google’i nende täiustatud tööriistade kaudu tasuta kasutatavate piltide leidmiseks. See on järgmine:

1. Kõigepealt minge Google’i ja otsige üles pilt, mida soovite leida.

Ponide Google'i pildiotsing

2. Ärge kasutage neid pilte! Esiteks minge lehele Tööriistad -> Kasutusõigused -> Märgistatud korduskasutamiseks.

Täpsem Google'i pildiotsing

3. Saadud pilte (kuigi need on algsest tulemuste arvust drastiliselt vähendatud) saab kasutada vabalt, nagu palun WordPressi blogipostituste vormindamiseks! (Andke kindlasti krediiti, ainult et oleksite ohutu.)

Viimane näpunäide kujundusele: tasub palgata disainer, kes teile pilte loodaks. CoSchedule teeb seda väga hästi oma postitustel, mis näevad alati suurepärased välja. Lisaks näete sarnast kasutustrendi ka veebisaidil ThemeIsle ajaveeb samuti:

teemaveeb-ajaveeb-pildid

Nüüd, kui olete oma postituse vormindanud ja isegi mõned väärtuslikud pildid lisanud, kas olete valmis? No ei. Iga kirjutatava postituse juures peate tegema viimast asja …

# 7: ümmargune (või kolm) muudatused

Ükskõik, kas olete aastaid kirjutanud või olete just alustanud, vajab iga maakera kirjanik oma teose vähemalt ühte redigeerimise ringi. Kas sa ei usu mind? Kuulake dr Seussi:

Ta pole üksi. Stephen King usub, et peaks "Tapa kallid" (ehk vabaneda oma heast kirjutamisest, et hoida ainult oma suurepärast kirjutamist).

Kohtuotsus on järgmine: peate redigeerima.

Redigeerimine on osa vormindamisprotsessist, kuna just redigeerimine muudab teie töö paremaks voolavuseks ja võimaldab teil lühendada lauseid ainult oluliste bittideni.

Kuidas redigeerida? Siin on minu protsess:

1. Kirjutage täielik mustand, algusest lõpuni.

2. Enne kui tagasi pöördute, laske sellel vähemalt tund, eelistatavalt päevas, istuda. See annab teile oma tööd vaadates värske vaatenurga.

3. Kui olete redigeerimiseks valmis, lugege oma töö valjusti läbi. See aitab teil tabada kirjavigu ja grammatilisi vigu ning annab teile parema ülevaate artiklist. Ideaalis soovite, et teie postitus kõlaks enamikul juhtudel jutukas.

4. Redigeerige seda lugedes. Tükeldage ebavajalikud sõnad ja isegi lõigud, millel pole mõtet ega lisa palju väärtust. See on raske, kuid mida paremini saate selle protsessiga hakkama, seda parem on teie töö.

5. Laske sellel veel veidi istuda, kui saate, siis minge tagasi ja lugege seda viimast korda, et veenduda, et see on seal, kus ta peab olema. Kui ei, loputage ja korrake.

Pro näpunäide: Mõnede grammatiliste vigade leidmise ja kirjutamise parandamiseks võite kasutada selliseid tööriistu nagu Grammatika ja HemingwayApp.

Mõned näited toredast vormindamisest

Siit leiate mõned näited, mis aitavad teil saada aimu, milline näeb välja suurepärane vormindamine:

Järeldus

Blogipostituse kirjutamise eesmärk on panna inimesed seda tegelikult lugema, eks?

Selles postituses õpitud vorminõuannete ja taktikate abil peaksite seda nägema teie aja suurenemine lehel, väiksem põrkemäär ja (kui jälgite kerimissügavust) suurem artiklite kerimismäär.

Mitte ainult seda, vaid sisu saab ka asjakohaste piltidega 94% rohkem vaatamisi kui ilma sisuta ja visuaalselt sisu on rohkem usaldatud ja jagatud kui igava teksti suured seinad.

(Diagramm Visualizer.)

Teie artiklite hea vormindamine ei võta kaua aega. Lisage see leht järjehoidjate hulka ja tulge selle juurde tagasi. Kasutage seda kontrollnimekirjana, et tagada oma artiklite vastavus suurepärastele vormingustandarditele.

Kas kavatsete pärast selle lugemist rohkem aega WordPressi ajaveebi postituste – oma sisu – vormindamiseks? Andke meile allpool kommentaarides teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector