Blogiintervjuude algajate juhend – kuidas korraldada oma ajaveebi jaoks intervjuud

Blogiintervjuude algajate juhend – kuidas korraldada oma ajaveebi jaoks intervjuud

Blogiintervjuude algajate juhend – kuidas korraldada oma ajaveebi jaoks intervjuud
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Täna tutvustame teile, kuidas oma ajaveebi jaoks intervjuud korraldada – alates hetkest, kui otsustate kedagi intervjueerida, kuni ajaveebi-intervjuude avaldamiseni ja turustamiseni..


Kuidas saavad intervjuud muuta teie ajaveebi (ja teie elu)

Intervjuud on suurepärane viis oma ajaveebi tuntuse suurendamiseks ja sisu mitmekesistamiseks. Neid saab iseseisvalt avaldada või kasutada muude artiklite lähtematerjalina. Mitme eksperdi intervjuupakkumised saab koondada ühte põhjalikku artiklisse (nagu see).

Need on ühed kõige mitmekülgsemad sisud. Ja need on ka üks lihtsamaid viise, kuidas viia oma teos uue publiku ette. Enamikul küsitletutest on oma fännid ja võite kihla vedada, et nad jagavad nende fännidega oma intervjuusid sotsiaalmeedias ja võib-olla isegi püsiva lingi abil nende veebisaidil.

Viimane, kuid kindlasti mitte vähem oluline on see, et iga intervjuu on võimalus oma võrgu laiendamiseks. Parimad küsitletavad inimesed on samad eksperdid ja mõjutajad oma valdkonnas, kes saavad aidata teie ettevõttel kasvada. Nende küsitlemine on suurepärane viis suhte alustamiseks. Olen intervjuude kaudu alustanud mitmeid hämmastavaid ametialaseid suhteid, eriti kellegagi Alan Bahr Gallant Knight Games mängust, ettevõte, mille heaks olen nüüd mitu projekti teinud.
kuidas oma ajaveebi jaoks intervjuud läbi viia

Kuidas valida õigeid inimesi ajaveebi-intervjuude jaoks

Blogi-intervjuud on ainult nii huvitavad kui küsitletud inimesed. Ja need peavad olema huvitavad teie publikule, mitte ainult teile.

Koostage intervjueeritavate valimise raamistik

Sarja jaoks Piraatide intervjuud meie partneriblogis ThemeIsle pakkusid meeskond välja järgmised kriteeriumid:

Esiteks peavad intervjueeritavad olema osa nišist, millest me kirjutame – antud juhul WordPress.

Teiseks koostame nimekirja inimestest, kes on kogukonnas enam-vähem tuntud või kes töötavad ettevõttes, millest inimesed on varem kuulnud.

Teine kriteerium on vastamismäär, sest mitte kõik ei vasta meie kutsele. Püüame otsustada inimeste üle, kes näivad olevat hõlpsamini kättesaadavad ja tõenäoliselt nõustuvad küsitlemisega.Adelina Tuca
Ajaveebiintervjuud teemadelIsle

Teisisõnu:

 • Nende töö peab keskenduma õigele nišile – Teie intervjuud peavad olema seotud teie ajaveebi peateemaga.
 • Neid tuleb teie tööstuses tunda – Teie lugejaid peab huvitama, mida intervjueeritavad ütlevad.
 • Nad peavad olema ligipääsetavad – Inimesed, kes reageerivad sotsiaalmeedias fännidele, reageerivad teile tõenäolisemalt.

Koostage oma nimekiri intervjueeritava olulistest elementidest, alustades eespool nimetatud teguritest. Muud tegurid, mida tuleks arvestada, hõlmavad intervjueeritava peamisi sotsiaalmeedia kanaleid, nende vaatajaskonna suurust ja üldist kaubamärki.

Kohustuslike kriteeriumide kirjeldamisel saate tõenäoliselt oma esialgsete intervjueeritavate kohta mõned ideed. Kirjutage need nimed eraldi dokumenti eraldi. Kasutate neid protsessi järgmise sammu lõpuleviimiseks:

Koostage potentsiaalsete intervjueeritavate nimekiri

Nüüd, kui olete aru saanud, mida otsite, on aeg leida konkreetsed inimesed, keda näidata. Mõni inimene ei vasta, seega on oluline koostada loend, isegi kui teete ainult ühte intervjuud. Hea rusikareegel on, et potentsiaalseid intervjueeritavaid oleks vähemalt kaks korda rohkem. Kui saate rohkem intervjuusid, suurepäraseid, kuid kui saate vastuseid ainult pooltelt inimestelt, on teil ikkagi kõik vajalik.

Kuidas te need nimed leiate? Alustades on kaks peamist strateegiat: ajurünnakud ja otsimine sotsiaalmeedias.

�� Ajurünnak

Võimalus on üsna suur, et te juba teate (või teate) mõnda suurepärast kandidaati ajaveebi-intervjuude jaoks. Olete märganud, kas teadlikult või mitte, nimesid, kes tulevad teie tööstuses ikka ja jälle esile.

Need on parimad inimesed, kellega alustada kahel põhjusel. Esiteks võite autentselt öelda, et olete nende tööga tuttav, ja tõeline kompliment muudab nad teid abistavamaks. Teiseks, kui olete neist juba kuulnud, on nad piisavalt olulised, et oleks väärt intervjuud.

Haarake siis taimerist, avage märkmik või Wordi dokument ja ajurünnaku nimed 5-10 minutit. Lõpuks soovite intervjuukandidaate jälgida arvutustabelis, kuid tühjad märkmikud / Wordi dokumendid julgustavad teie mõtlema vabamalt.

Ärge mõelge nende nimede peale liiga kõvasti ja ärge hakake inimesi endast välja ajama. Soovite saada võimalikult palju nimesid – hiljem saate nimekirja kitsendada.

Social Sotsiaalmeedia kasutamine

Sotsiaalmeedia on ideaalne vahend, et leida inimesi, kes on nii huvitavad kui ka piisavalt mõjuvõimelised, et teha suurepäraseid intervjuukandidaate. Üks pilk inimese sotsiaalmeedia profiilidele annab teile teada, kui suur on tema vaatajaskond, miks nad on selle vaatajaskonna meelitanud ja kui reageerivad sellele vaatajaskonnale.

Sõltuvalt eelistatud sotsiaalmeediavõrgustikest saate seda teha mitmel viisil:

 • Vaadake populaarseid hashtage Twitteris ja Instagram’is, pöörates erilist tähelepanu inimestele, kelle postitusi korrapäraselt loendis loetletakse "Ülaosa" kategooriasse
 • Vaadake oma tööstusele vastavaid Twitteri vestlusi. Pange tähele, kes vestlusi juhib ja milliseid erikülalisi neil on
 • Otsige oma nišiga seotud populaarseid YouTube’i kanaleid. Lisage loojad ja kõik erikülalised oma loendisse
 • Pange tähele inimesi, kes on esindatud teie tegevusala populaarsemates ajaveebides ja netisaadetes
 • Heitke pilk LinkedIni parimatele kirjastajatele, kes kirjutavad teie vaatajaskonnale olulistel teemadel
 • Küsige oma sotsiaalmeedia vaatajaskonnalt ettepanekuid

Kui teie intervjuusari on loodud, saate ka oma sotsiaalmeedias välja kutsuda küsitluse teemasid, kuid see pole algajatele suurepärane taktika. Enamikku küsitlemist väärt inimestest otsivad regulaarselt meediaväljaanded. Nad ei tule teie juurde, kui nad ei tea, kes te olete – ja arvavad, et teie ajaveeb on aega väärt.

Kuidas läheneda inimestele ajaveebiintervjuude osas

Võimalike intervjueeritavate nimekirja koostamine oli lihtne osa. Nende inimeste poole jõudmine võib olla närviline, eriti kui nad on inimesed, keda te imetlete. Kuid see ei pea olema. Pidage meeles, et kutsute neid üles rääkima oma tööst teie platvormil. Nad on meelitatud, et sa arvasid neist, isegi kui nad ei saa seda intervjuud teha.

Kuidas kirjutada intervjuupäringuid

Teie taotlus peaks olema võimalikult lühike ja sisutihe. Täiesti vajalik on neli teavet:

 • Kes sa oled
 • Kuidas sa tead, kes on intervjuukandidaat
 • Miks sa nende juurde pöördud?
 • Kuidas nad saavad intervjuuprotsessiga edasi liikuda?

Saate seda protsessi lihtsustada, luues intervjuu taotluse malli. See on mall, mida kasutasin oma autoriblogis intervjuude jaoks:

Kallis (nimi),

Minu nimi on Dianna Gunn ja ma olen (teie töö) suur fänn. Olen ka ise kirjanik ja ajaveebi http://www.thedabbler.ca blogija, kus avaldan iga nädal autoriintervjuusid. Pöördun täna tähelepanu poole, sest tahaksin teile ja teie tööle selles intervjuusarjas esineda.

Intervjuud on 8-10 küsimust pikad ja neid saab läbi viia Skype’i või e-posti teel, ükskõik mida eelistate.

Kui soovite osaleda selles intervjuusarjas, saatke meile meilisõnum eelistatud intervjuu meetodiga ja kõik kirjutamisega seotud teemad, millest olete eriti huvitatud vestluse ajal arutama.

Täname teid teie aja eest,

Dianna
http://www.thedabbler.ca

See mall töötab mitmel erineval põhjusel:

 • Saaja näeb kohe, kes ma olen
 • See näitab, et olen nende tööga tuttav ja maksan neile komplimendi
 • See sisaldab konkreetseid üksikasju vestluse kohta, nii et kandidaadid saavad teha teadliku otsuse
 • See selgitab täpselt, kuidas reageerida, kui neid huvitab intervjuu

Te peate üksikasju muutma, kuid võite oma päringute jaoks kasutada sarnast vormingut.

�� Pro näpunäide: Soodustage võimalusel otseintervjuusid telefoni, Skype’i või Google Hangouti kaudu. Otseintervjuud saavad autentsemad vastused ja sageli tekivad selle ajaga uued küsimused.

Intervjuukandidaatidele lähenemine Twitteri kaudu

Twitter on just see koht, kus meeskond leidis suurema osa ajaveebi-intervjuude sarja ThemeIsle osalejatest, kuid see nõuab pisut teistsugust lähenemist.

Kõigepealt tahate enne oma kontakti saamist veenduda, et jälgite neid Twitteris. See tähistab teid fännina, andes intervjuukandidaadile rohkem põhjust reageerida.

Samuti peate oma lähenemist muutma Twitteris. Teie esialgne taotlus peaks sisaldama ainult kahte teavet:

 • Miks sa sellele inimesele lähened?
 • Kuidas reageerida, kui neid huvitab intervjuu

Kes sa oled, on Twitteris juba nähtav; kui nad tahavad rohkem teada saada, saavad nad vaadata teie profiili. Kuna jälgite neid juba, võivad nad ka eeldada, et te tunnete neid.

Kuidas korraldada oma ajaveebi jaoks intervjuu

Nüüd, kui olete leidnud inimesi, kes soovivad teie ajaveebi jaoks intervjuud teha, on aeg need intervjuud ise läbi vaadata.

Suurepärase intervjuu tagamiseks toimige järgmiselt.

1. Valmistage ette küsimused

Esitatud küsimused võivad intervjuu muuta või katkestada, nii et soovite valida õiged.

Ajutormi võimalikud küsimused viieks minutiks, kirjutades üles kõik küsimused, millele mõelda võite. Seejärel kitsendage loetelu 5-10 kõige huvitavama küsimuseni. Soovite piisavalt, et teil oleks kogu vajalik teave, isegi kui uusi küsimusi ei teki.
Autorimeistrite nimekirjadDokument, mida ma kasutasin kõigi võimalike intervjuuküsimuste talletamiseks

Mõnele ajaveebiblogijale meeldib saata intervjueeritavatele ka küsimused ette, kuid leian, et esmakordselt küsitledes saavad autentsemad vastused.

�� Pro näpunäide: Pange kõik kasutatud küsimused ühte dokumenti kokku. Seejärel saate sellest põhinimekirjast tõmmata uusi tehtud intervjuusid, nii et te ei alusta iga kord nullist.

2. Valige aeg ja tehnika

Intervjuu tegelikuks läbiviimiseks on mitu võimalust. Kõige tavalisemad meetodid on telefon, Skype ja Google Hangouts. Võite ajaveebi-intervjuusid korraldada ka e-posti teel või teha otseintervjuud, kui teie küsitletav on kohalik.

Proovige võimaluse korral pakkuda mitmeid võimalusi, et intervjueeritavad saaksid valida, mis neile kõige paremini sobib. Sama soovite teha ka ajastamisega; andke neile mitmesuguseid võimalikke ajapilusid. Tehke see neile võimalikult lihtsaks.

�� Pro näpunäide: Kui soovite elava intervjuu eeliseid, kuid intervjueeritaval pole telefoniga või videokõnes inimestega vestelda, paluge kasutada selle asemel Skype’i tekstifunktsiooni. See toimib nagu kiirsõnumiteenus, nii et räägite endiselt otse, kuid küsitletav ei pea oma häält ega nägu jagama.

3. Tutvuge intervjuu mõtteviisiga

Märge: Kui te vestlete e-posti teel, jätke see samm vahele.

Pange pool tundi enne iga vestlust kõrvale, et end värskendada, märkmeid läbi vaadata ja oma küsimusi harjutada. Kaaluge oma mõtte tühjendamiseks enne intervjuud kaks minutit mediteerimist. Samuti peaksite veenduma, et teil oleks klaas vett käes, sest nii palju rääkimine ajab teid janu.

�� Pro näpunäide: Ole igaks vestluseks valmis, isegi kui teete seda oma kodukontoris telefoni abil. Õigus riided võivad teie enesekindlust tõsta.

4. Viige läbi intervjuu

Tehnilised üksikasjad erinevad sõltuvalt sellest, kuidas te oma intervjuusid läbi viite, kuid suurepärase intervjuu tagamiseks mis tahes platvormil on mõned viisid:

 • Proovige sobitada oma intervjueeritava energiatasemega ja kasutage sarnast keelt, et aidata tal end mugavalt tunda
 • Harjutage aktiivset kuulamist – teie tähelepanu peaks olema keskendunud sellele, mida teine ​​inimene ütleb, mitte teie järgmisele küsimusele
 • Enne uutele küsimustele vastamist oodake veel mõni sekund, kui arvate, et intervjueeritav on rääkimise lõpetanud; võite olla üllatunud sellest, mis mõne lisaruumiga välja tuleb
 • Ole valmis loobuma oma algsetest küsimustest ja tegelema huvitavamate teemadega, kui neid on

Kui teete intervjuu e-posti teel, saatke lihtsalt oma küsimused ja oodake, kuni intervjueeritav vastab.

�� Pro näpunäide: Olenemata sellest, millist tehnikat kasutate, veenduge, et teil on võimalus intervjuud lindistada. Mulle meeldib Skype’is intervjuusid teha ja neid lindistada Amolto kõnesalvesti (see on tasuta!).

5. Valikuline: saatke järelküsimused

Mõnikord saate intervjuu redigeerimisel aru, et teil on elutähtsat teavet puudu. Sel hetkel saate saata järelmeetmete e-kirja, kus küsitakse, kas nad on nõus mõnda asja selgitama.

Saatke kogu vajaliku teabe saamiseks väikseim arv küsimusi. Soovite oma intervjueeritava aega arvestada.

Kuidas kasutada ajaveebintervjuusid

Lihtsaim ja sageli kõige tõhusam viis ajaveebi-intervjuude kasutamiseks on postitada need otse oma blogisse artiklitena.

Kui teie intervjuud viidi läbi e-posti teel, on see lihtne protsess. Saate need intervjuud sageli väiksemate muudatustega avaldada grammatika, selgus, ja SEO.

Otseintervjuud on keerulisemad. Parimate vastuste leidmiseks peate oma salvestuse läbi vaatama vähemalt üks kord, tõenäoliselt veel mitu. Intervjuu artiklivormingusse redigeerimisel peate otsustama ka selle, mida ümber sõnastada ja mida soovite otse tsiteerida..

Võite kasutada oma intervjuude osi ka muude artiklite allikatena, näiteks tsitaadid meie artiklist kohalike WordPressi arendusriistade kohta. See annab teie artiklitele ajakirjandusliku tunde ja annab teie ajaveebile täiendava volituse.

Veel ühe näite kohta, kuidas seda teha, vaadake meie artiklit / intervjuud TemplateMonsteri David Brauniga.
tsitaat

Parimaid intervjuusid saab kasutada mõlemal viisil – veenduge, et teie intervjueeritaval oleks rahul pakkumisi uuesti esitada.

Kuidas turundada ajaveebiintervjuusid

Kui teie intervjuu on redigeeritud ja avaldatud, saate seda turustada samamoodi nagu teisi oma artikleid.

Samuti saate oma intervjueeritava platvormi turunduseks kasutada. Intervjueeritava vaatajaskonnani jõudmise võimaluste maksimeerimiseks looge eelsõnumeid, mida nad saavad sotsiaalmeedias jagada. Samuti peaksite saatma kõik artikli jaoks loodud pildid.

Kui jagate artiklit oma sotsiaalmeedia platvormidel, sildistage intervjueeritav alati oma postitustes. Neil on peaaegu alati hea meel jagada teie postitust oma jälgijatega ja see võib meelde tuletada, et nad peaksid artiklit mujal reklaamima. Saate neid sotsiaalmeediasõnumeid automatiseerida ja loota, et teie intervjueeritav annab iga kord tõuke.

Järeldus

Suurepäraste ajaveebiintervjuude läbiviimine ja avaldamine võib olla kurnav, kuid see on ka üks parimaid viise oma ajaveebi täiustamiseks.

Kui tunnete end ülekoormatud, kasutage seda juhendamiseks järgmist kontrollnimekirja:

 • Valige oma intervjuude jaoks üleüldine teema, kas teie üldine nišš või midagi konkreetset
 • Brainstorm sisaldab inimeste nimekirja, keda soovite küsitleda
 • Intervjuukandidaatide otsimine sotsiaalmeedias
 • Valikuline: küsige oma publikult, keda nad tahavad näha intervjueerituna
 • Jälgige kandidaate sotsiaalmeedias
 • Valikuline: looge mallisõnumid lähenevatele intervjuukandidaatidele
 • Läheneda kandidaatidele
 • Valige küsimused
 • Arutage läbi, millal / kuidas intervjuu läbi viiakse
 • Tutvuge intervjuu mõtteviisiga
 • Intervjuu läbiviimine
 • Valikuline: saatke järelküsimusi
 • Redigeeri intervjuud
 • Avalda
 • Saatke oma intervjueeritavale eelnevalt kirjutatud turundussõnumid / sotsiaalmeedia värskendustekstid

Aja jooksul olete harjunud vestluste rütmiga ja see muutub kiiremaks; kui tegin näiteks oma viimast ajaveebi-intervjuud, olid need minu kõige hõlpsam sisu avaldada.

Mis te arvate, kas ajaveebi-intervjuud muutuksid teie sisupakkumise lahutamatuks osaks? Soovides sellele pilti teha?

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus ja esitlus Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector