WordPressi ettevõtjad: kas peaksite WordPressist kaugemale mitmekesistuma?

WordPressi ettevõtjad: kas peaksite WordPressist kaugemale mitmekesistuma?

WordPressi ettevõtjad: kas peaksite WordPressist kaugemale mitmekesistuma?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

2015. aasta oli WordPressi jaoks maamärk. Me nägime massilised omandamised, kahetsusväärne spats ja meelelahutuslikud rantsid, uskumatult põnev tehniline areng ähvardab silmapiiril ja lisaks veel palju muud.


Paljuski tundus see aasta, kui WordPress lõpuks suureks kasvas. Seda on pisut veider öelda üle kümne aasta vanuse ja võimsa platvormi kohta veerand veebist, kuid ökosüsteemis on ikka veel palju valusid.

Selles artiklis käsitleme eriti ühte kohmakat küsimust: Kas WordPressi ettevõtjatel ja arendajatel on aeg hakata mitmekesistamist uurima? või piisab ühest suurest munaga täidetud korvist, et meid kõiki rivist alla viia?

Oleme ühendust võtnud kolme kogukonna silmapaistva tegelasega, kes võtaksid selle teema ette, ja viskame selle eest omaenda senti.

Hakkame minema!

WordPressi ettevõtja pisut ootamatu tõus

Enne kui hakkame rääkima selle ala asjatundjatega, kes elavad platvormist ära, tasub lühidalt mõelda, kui kaugele oleme jõudnud, isegi kui kaaluda mitmekesistamise küsimust.

Kui WordPress oli varakult naljalt blogimisplatvormina kasutusele võtnud, oleks mõte selle toetamiseks tervetele äriklassidele osutunud kergelt naeruväärseks.

Ausalt öeldes oli Matt Mullenweg silmanähtavalt silmanud auhinda alates selle asutamisest Automattic ja WordPress.com ja 2005. aastal. Ülejäänud maailmale ei olnud siiski täiesti selge, kui kaugele WordPress esimestel päevadel võiks minna..

Hoogne pistikprogrammide ja temaatiliste turgude turg tõstis tarkvara järkjärgulist tõusu CMS-i puu tippu ja hakkas kiiresti inimeste silmi avama WordPressi ümber rajatavate ettevõtete potentsiaalsele skaalale. Paljude tänapäeva kõige edukamate WordPressil põhinevate rõivaste juured külvati neil pöörastel aastatel.

Liikuge edasi tänapäeva ja inimeste hulk, kes elavad platvormil enam kui tervislikult, on hämmastav. Kogukonna ametlikud uuringud ja mitteametlikumad andmed mõlemad rõhutavad praeguse võimaluse ulatust neile, kes on asjade arengu poolel.

PressNomics

Mis on võib-olla veelgi muljetavaldavam laiem ettevõtlusökosüsteem mida WordPress nüüd toetab (sellised sündmused nagu PressNomics näitavad WordPressi ümber pakutavate ärivõimaluste valikut).

Kui me seisame WordPressi äärel, võttes selle koha täieõiguslik taotlusraamistik ja sisselülitamine võib-olla 50% -le turust, on suurepärane aeg teha ülevaade ja kaaluda, kas on mõistlik olla täielikult seotud teie ettevõtte tarkvaraga.

WordPress pole kunagi tervislikum välja näinud, kuid kas see suudab hoida seda plahvatusohtlikku kasvu, mida oleme eriti viimase viie aasta jooksul näinud?

Kas WordPress elab igavesti?

Lühike ja terav vastus on eitav. Miski ei ela igavesti. Impeeriumid kukuvad, tähed (nii gaasilised kui ka muul viisil) põlevad lõpuks välja ja tuhmuvad.

Kiirendatud ajakavade ja järeleandmatu muutuste tempoga on arvutitööstusel rohkem kui piisavalt ettevaatlikke lugusid, et seda nii tara riist- kui ka tarkvara poolelt illustreerida. Lõppude lõpuks oli aeg, kus IBMi ostmise eest ei vallandatud kedagi. Hiljuti Microsofti väljavaade loobudes oma üle 90% -lisest osast Personaalarvutite turu tundus ausalt öeldes naeruväärne.

Microsofti turu kokkuvarisemine

Tänapäeva maailmas on raske näha meie Apple’i, Google’i ja Facebooki praeguste digiülevaadete soomustes liiga palju kolinaid, kuid andke sellele aega ja need praod tulevad järk-järgult. Peaaegu täielik Flash kokkuvarisemine tehnoloogiana ja Adobe laiemalt üritab säilitada oma endist domineerimist on mõlemad suurepärased näited sellest protsessist, mida me räägime.

Paljude tööstusharude lugu, nagu Clay Christensenil on ilmekalt demonstreeritud, on üks häireid. Turgu valitsevad operaatorid on ülespuhutud ja laisad ning mingi suuresti ootamatu siseneja saabub (tavaliselt altpoolt) lõunat sööma. 25% turust ja endiselt kasvaval tasemel on WordPress kindlalt liikunud häirete tekitaja juurest potentsiaalsete häirete sihtmärkideni.

Ärgem siiski mungem seda konkreetset pudingut üle. WordPress ei kuku peagi kalju alt, kuid kui olete praegu tarkvarapõhine, on nüüd suurepärane aeg küsida, kui kaua praegune sõit võib kesta ja kuidas kõige paremini mitmekesistamisele potentsiaalselt läheneda.

Uurisime kolme juhtiva WordPressi ettevõtjaga, et saada ülevaade, kuhu ripats võib suunduda.

Kolme juhtiva WordPressi ettevõtja vaade

Keerasime mitmekesistamisprobleemide nimekirja kolme võtmeküsimuse alla ja esitasime need kolmele juhtivale WordPressi ettevõtjale. Küsimused olid järgmised:

Vaatame, milline oli tagasiside!

1. James Farmer WPMU DEV-st

James Farmer

WPMU DEV tegevjuht James Farmer

James Farmer peaks vajama enamikku WordPressi kogukonnas vähe tutvustamist. ASi asutaja ja tegevjuhina Incsub, Edublogid, ja WPMU DEV, ta on olnud seni mõne suurima kommertsliku WordPressi edu taga ja on olnud järjekindel sõnatu ja lõbus aasta jooksul WordPressi maailmas tegelane, ärge kartke kunagi sulelisi rüübata, kui olukord seda nõuab.

Vaatame Jamesi tulevikuvaadet WordPressi ettevõtja vaatenurgast, kes võimendab põhiplatvormi mitmesugustel ärivaldkondadel.

K: Kuidas näete WordPressi tulevikku lühikeses ja keskpikas perspektiivis platvormina??

Võtmesõna on siin "platvorm" kuna WordPressi kui tarkvara tulevik on enam kui tugev. Minu arvates kasutavad inimesed WordPressi 25 aasta pärast tõenäoliselt sama palju kui praegu. Kuid kui me mõtleme WordPressile kui väiksema tarkvara OS-ile või operatsioonikeskkonnale, on minu arvates tulevik hoopis teistsugune.

Me näeme üha enam suundumust monopolide / duopolide poole, olgu siis via Jetpack või Envato, ja ma arvan, et toimub üha suurem nihe Automatticu paremini reguleeritud keskkonna poole. Ma arvan, et WordPressi kõige tõenäolisem keskmise pikkusega tulevik sobib OSX-i või Windowsi tavalise värdja lapse kogemustega, ehkki kindlasti leidub mängijaid, kes pigem näeksid välja nagu iOS.

Mulle isiklikult meeldis see pigem Androidi moodi, kuid mul on selle vastu huvi. ��

K: Mis on teie suurim hirm platvormi ees?

Ruuturuum. Ja muu lihtsam, kolmandate osapoolte hostitud keskkonnad. Nad saavad väga vaevata hakkama varsti palju rohkem.

Ma arvan, et WordPress.com hoiab piisavalt hästi vastu, kuid see pole WordPress platvormina, millest me räägime – punkt, mis on üsna ilmne meile, kuid mitte valdavale enamusele kasutajatest.

Kätte on jõudmas aeg, varsti, kui teie 10 000 ja 25 000 dollari suurused kliendid hakkavad paljudel põhjustel tõesti mõtlema WordPressi kasutamisele võrreldes nende teiste platvormidega. Need hinnaklassid on paljude WordPressi ettevõtete leib ja või.

K: Kas astute oma ettevõttes samme, et mitmekesistada WordPressil põhinevat tööd?

Olime ja nüüd enam mitte, kuid mingil hetkel jälle teeme. Ausalt öeldes on WordPressi maailmas ikka veel palju võimalusi ja asju, mida saab teha kuhjaga paremini (ja teisiti) ning selle üle on mõnus tegeleda ja selle üle järele mõelda – ehkki pidevalt võitlevad 500 naela gorilladega võib natuke väsitav olla. ��

2. kristlane "Kriesi" Biesichedl Kriesi juurest

Christian Kriesi Budschedl

Teema arendaja Christian "Kriesi" Budschedl

Kriesi on WordPressi maailmas üks juhtivaid kommertsteemade loojaid ja nende lohakus, mitmeotstarbeline Enfoldi teema on ThemeForesti parimaks hinnatud enimmüüdud autor ja inspiratsiooniks disaineritele kogu maailmas.

Jõudsime kontakti Kristlane "Kriesi" Budschedl tema mõtete jaoks mitmekesistamise teema kohta tippteemalise arendaja vaatevinklist.

K: Kuidas näete WordPressi tulevikku lühikeses ja keskpikas perspektiivis platvormina??

Arvan, et WordPress kasvab lähiaastatel veelgi ja WordPress REST API kasutuselevõtuga lõpetatakse tõenäoliselt saitide ja rakenduste toiteallikad, millest me praegu isegi pilti ei saa.

See käivitab kindlasti veelgi rohkem veebisaite kui praegu, mis on väga kasulik nii väljakujunenud pistikprogrammidele kui ka teema arendajatele – ja uustulnukatele, kellel on hästi teostatud värsked ideed!

K: Mis on teie suurim hirm platvormi ees?

See läheb lõppkasutaja seisukohast liiga keerukaks. Juba on olemas funktsioone, mida peaaegu keegi näib kasutavat, et (minu arvates) see ei peaks kuuluma tuuma.

Lõppkasutajate ja arendajate kasutusmugavus on WordPressi edu oluline osa ja loodan, et WordPressi meeskond teeb kõik endast oleneva, et hoida seda nii.

K: Kas astute oma ettevõttes samme, et mitmekesistada WordPressil põhinevat tööd?

Tegime seda juba mõni aasta tagasi, juhuslik WordPress langeb armu eest! See on sidusettevõte, mis teenib passiivset tulu, juhuks kui meie WordPressi pistikprogrammid ja teemad ei saa enam arveid tasuda, kuid kuna WordPress kasvab endiselt, on see tõesti rohkem hobi. ��

Saladus ei ole WordPressist mitmekesistamine, see peab mõistma, kuidas WordPress muutub ja kuidas saate uuendusi teha ja muuta, et kõige rohkem väärtust lisada. Ma arvan, et see kehtib kõigi kohta, alates üksikutest dev-poodidest kuni suurte kuttideni – ja ka nende seas, kes asuvad kuskil vahepeal.

3. Mario Peshev DevriXist

Mario Peshev DevriXist

Mario Peshev DevriXist

Mario Peshev on juhtiva WordPressi arendusagentuuri tegevjuht ja peaarhitekt DevriX ja WordPressi põhikaaslane. Samuti pakub ta oma isiklikus ajaveebis järjepidevalt mõistvat ja tipptasemel äri- ja arendusnõuannet DevWP, lisaks hüppab üle veebi andes tavaliselt otseintervjuud WordPressi hetkeolukorra kohta ja kuhu see võib minna.

Esitasime oma kolm küsimust Mariole, et saada jaotus kelleltki, kes on harjunud juhtima suuremahulisi arendusprojekte, mis tuginevad tulemuste saavutamisele platvormil.

K: Kuidas näete WordPressi tulevikku lühikeses ja keskpikas perspektiivis platvormina??

Praegu on WordPress paindlik platvorm, mida kasutavad ettevõtted alates blogijatest, alustades kõigest suuremate meediaväljaannete, ülikoolide võrkude ja tarkvara kui teenuse (SaaS) platvormidega.

Kahjuks ei säilita WordPressi põhimeeskond pikaajalist tegevuskava, mis võimaldab ülejäänud kogukonnal vastavalt planeerida, tulevaste eesmärkidega kohaneda või leida konkreetset tüüpi projektidele muid alternatiive.

Põhinedes viimased vestlused saidil Slack ja planeerimine WordPress 4.4, Ma näen mitut funktsiooni pistikprogrammid mis tõenäoliselt langeb WordPressi järgmise mitme suurema väljalaske ajal.

REST API eelseisv integreerimine on paljutõotav ja võib kaasa tuua erinevaid tehnilisi korstnasid kasutavate arendajate saabumise, kes võiksid kasutada WordPressi jõudu ja ühendada see erinevate rakenduste või raamistikega. Põhiraamistik lahutatakse aeglaselt, tutvustades uusi komponentide klasse, mis võimaldavad andmebaaside haldamist ja andmete korraldamist lihtsamaks muuta.

K: Mis on teie suurim hirm platvormi ees?

Kasutame WordPressit meie WordPressi mitme saidi platvormide, SaaS-i rakenduste ja suurte WordPress-rakenduste tehnilise raamistikuna, mis interakteeruvad paljude kolmandate osapoolte API-dega. Üldise platvormina olemine lisab WordPressile teatavaid üldkulusid, mis muudab selle koormamise suure koormusega keskkondades mõnevõrra keerukaks, eriti muude süsteemidega suheldes..

Mõni hiljutine suurem (ja isegi väiksem) värskendus tekitas samal ajal mitmesuguseid probleeme lülitumine utf8mb4-le või põhikomponentide, näiteks Lühikoodide API.

Minu suurim hirm on see, et põhjasõidu tulemuseks on madala kvaliteediga pluginad ja "kõik ühes" teemad, mis viivad turvalisuse ja toimivusega seotud probleemideni, mis kahjustavad kogu ökosüsteemi, ajavad suurettevõtted eemale ja pärsivad kunstlikult vabakutselisi ja väikeettevõtteid, kes sooviksid elatiseks tooteid ja teenuseid luua.

Samuti koos uusimad värskendused kohandajas, Ma olen mures, et WordPressi pikaajaline suund võib olla suunatud blogijatele ja emme-ja-pood-poodidele, mis võib olla ettevõtjatele märksa vähem atraktiivne valik, mida sihtida.

Loodetavasti säilitab Core’i meeskond kõrge stabiilsuse ja koodikvaliteedi taseme, mis võimaldab meil luua edukate ettevõtete jaoks nutitelefoni rakendusi, kuid meil pole veel näha, mida WordPressi tulevik tegelikult hoiab.

K: Kas astute oma ettevõttes samme, et mitmekesistada WordPressil põhinevat tööd?

Me kasutame WordPressi eranditult tarkvararakenduste loomise peamise raamistikuna. Kuid suurem osa meie tööst on tarkvaratehnika – rändamine patenteeritud platvormidelt, integreerimine erinevate teenustega ja iga projekti jaoks palju kohandatud koodide loomine.

Meie meeskonnal on mitmesuguseid teadmisi erinevate programmeerimiskeelte ja erinevate platvormide kohta ning poleks tehniliselt keeruline minna üle Laravelile, Drupalile või pöörduda Java või Pythoni arendamise poole, kui peaksime seda tegema. Meie turundustegevused ja WordPressi kogukonnas osalemine vajaksid aga põhiplatvormi vahetamiseks täielikku uuendamist, seega jälgime WordPressi arengut hoolikalt ja uurime aeg-ajalt muid võimalusi..

Mitmekesisus on igal pool, kui hakkate otsima

Lisaks ülaltoodud intervjueeritutele oleme eraviisiliselt rääkinud ka mitmele kõrgetasemelisele WordPressi arendajale, kes on samuti teadlik mitmekesistamise väärtusest.

Üks asi, mis hüppab välja ülaltoodud vastustest, on see, et mitmekesistamine – ehkki mitte tingimata praeguse ülesandeloendi punkt 1 – on WordPressi ökosüsteemi kõigi sektorite juhtivate ettevõtjate päevakorras väga olulisel kohal..

Isegi kui praegu kogukonnas laiemalt ringi vaadata, on ilmne, et inimesed sirutavad tiibu igas suunas. Kas see vastab Andrew Nacinile USA digitaalteenuse kõne projekti, Copybloggeri nutikas abiellumine WordPressi tehnoloogiaga nende laiema sisu ja turundusoskuste osas sellistes projektides nagu Vihmameistrite platvorm, või mõni silmapaistev WordPressi arendaja, keda praegu kiusatakse JavaScripti sireenilaul.

Muidugi väärib märkimist ka pea honcho Matt Mullenwegi enda mitmekesistamise ulatus. Automattic ja WordPress on ilmselgelt hõivatud suure osaga tema igapäevasest tähelepanust, kuid kiire pilguheit tema ingli investeerimisharu portfellile Audrey Capital näitab, et ta ei hoidu ka paljudest triikraudadest tulega korraga hoides:

Matt Mullenweg Audrey portfell

Suur osa sellest on lihtsa mõistuse küsimus. Mulle tundub, et kõigi triipudega edukate ettevõtjate jaoks on loomulik elutsükkel, sõltumata nende konkreetsest taustast:

  1. Hankige jalus ja saage turul edu.
  2. Kasvatage nende esialgset toote- ja / või teenusepakkumist.
  3. Kui see on loodud, siis mitmekesistage.

Minu alandliku arvamuse kohaselt on see mõistlik järgitav protsess – eriti kolmas samm. WordPress on imeline tarkvara ja ma ei tea, kus ma ilma selleta oleksin, kuid lõppkokkuvõttes peate hoolitsema number ühe eest ja kaitsma kõigi lootuste kinnistamist ühele platvormile, mis pole teie kontrolli all.

WordPressi teadmised on väärtuslikud teadmised

Hea uudis mitmekesistamise osas on see, et kas WordPressi arendaja, kujundaja, ettevõtjana (või isegi kõigi kolmena), on suur osa teie praegustest teadmistest silmapaistvalt ülekantav – kuna potentsiaalselt on teie kliendibaas.

Peamine punkt, mida tulevaste sammude juures meeles pidada, on see, et kasutate juba peaaegu kindlasti WordPressi peamiselt vahendina, mis võimaldab ühel või teisel viisil kõrge väärtusega probleeme lahendada. Sõltumata sellest, kas WordPress on olemas või mitte, jäävad need väärtuslikud probleemid samaks, nagu ka teie võime neid lahendada.

Puhtalt tehnilises plaanis liiguvad teie olemasolevad esi- ja tagaoskuste komplektid (HTML, CSS, PHP, JavaScript, tõenäoliselt teatavad süsteemiadministreerimise teadmised) kenasti ka paljudesse teistesse keskkondadesse ja annavad teile edasipääsu, kui teil on vaja kiirenemist teine ​​tehnoloogia.

JavaScripti maailmas on tohutuid võimalusi üldiselt Node.js tõusu ja sarnaste versioonidega Nurgeline ja Reageeri. REST API eelseisv saabumine annab teile loomuliku hüppepunkti, et saaksite nende tehnoloogiatega kohe hakkama saada – olukorras, millega olete juba tuttav.

Sarnaselt pakub REST API ka lihtsat viisi katsetada seotud keeltega nagu Python või Ruby või hüpata isegi täiesti uutele väljadele, näiteks Kiire või Eliksiir.

Ärilises osas on teie oskuste tegelik põhiosa tavapärastes ärivaldkondades, kus te lihtsalt kasutate WordPressi ühe lahendusena üldises tööriistakettas. Sellised oskused nagu klientide omandamine, tehingute tegemine, projektijuhtimine, meeskonna loomine ja nii edasi on lõpmatult ülekantavad, kui otsustate mitmekesistada oma tegevust.

Järeldus

Enne töö lõpetamist soovime tänada Jamesi, Christianit ja Maritot meie küsimustele vastuste avameelsuse ja selguse eest.

Nagu nende vastused viitavad, pole mitmekesistamine mingil juhul vajalik, kuid kindlasti tasub selle üle mõelda oma laiema ettevõtte tuleviku kontekstis.

Paljudel meist (kaasa arvatud mina) on WordPressi mullis mugav elada, kuid see mull võib igal ajal lõhkeda (vaadake näiteks, Envato hiljutine müük langes). Kõigi munade mitte ühes korvis hoidmine on peaaegu alati mõistlik pikaajaline strateegia.

Meile meeldiks kuulda teie mõtteid. Kas plaanite mitmekesistada? Või kleebite praegu oma relvade külge? Võtke ühendust ja andke meile sellest teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector