Läbipaistvusaruanne nr 30 – Kuidas kaotada öö jooksul 50% oma ettevõttest

Läbipaistvusaruanne nr 30 – Kuidas kaotada öö jooksul 50% oma ettevõttest

Läbipaistvusaruanne nr 30 – Kuidas kaotada öö jooksul 50% oma ettevõttest
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Tere tulemast igakuise läbipaistvusaruande 30. väljaandesse (juuli 2017). Selles sarjas annan endast parima, et jagada teiega kõike, mis CodeinWP-s ja ThemeIsle’is toimub – äri seisukohast. Hea halb ja kole. Ja viimast on meil seekord palju. Varasemate aruannete vaatamiseks klõpsake siin.


Esiteks, mitte ühegi pealkirjaga peibutussööta. Ma mõtlen seda, kuid sellest lähemalt hiljem selles raportis. Siin on täielik TOC, kui eelistate liikuda otse selle osa juurde, mis teid kõige rohkem huvitab:

1. Maksed, maksud ja muud "lõbusad asjad"
2. Hinnakujundusstrateegia ja majandusharu ülevaade
3. Kuidas kaotasime 50% oma ärist üleöö

Võib-olla olete märganud, et eelmine aruanne oli pisut teistsugune – tavalistele mõtetele ja kaasavõtmistele keskendumise asemel tutvustasin ma meie WordPressi senise kogemuse ajakava koos mõne ettevõtte kõige tähelepanuväärsema verstapostiga.Selles kuul olete tagasi standardvormingusse, nii et valmistuge ette kahekordseks õppimiseks!

1. Maksed, maksud ja muud "lõbusad asjad"

Eelmisel kuul õnnestus meil lõpuks integreeruda FastSpring täielikult meie peamise ostukorvitarkvarana. See tähendab, et nüüdsest läheb kogu meie müük läbi nende.

Miks see on suur asi ja eriti ELi riikide jaoks? Paar põhjust:

FastSpring

a) käibemaksu / maksukäitlus

Midagi, mida ma üsna hiljuti õppisin, oli see, et 5+ riiki võtsid 2017. aasta esimesel poolel (muu hulgas Venemaa, Serbia, Taiwan, India) kasutusele digitaalkaupadele omamoodi uue maksustamise. Lisaks töötab veel kümme riiki millegi sarnase kallal (ütlevad raportid).

Kõigil neil globaalsetel muutustel on tõesti väga raske olla kursis. Põhimõtteliselt, kui olete oma ettevõttesisese ostukorvis, peate palgama teise inimese täistööajaga, et ta tegeleks kõigi selliste pingutustega, mis on seotud selliste asjadega ajakohasena hoidmisega..

Ühest küljest saate katsetada korraliku maksete pistikprogrammi abil, et proovida see teie eest hoolitseda. Kuid teisest küljest usaldan ma rohkem lugupeetud SaaS-lahendust ja see tundub mulle üldiselt parem valik. Teisisõnu, koos kellegagi nagu FastSpring, tellite põhimõtteliselt kõik muret tekitavad rahvusvahelised maksu- ja regulatsioonimuudatused.

Näiteks kui ELis vastu võetud määrustel puudus Rumeenias (kus me viibime) kogu ELiga seotud käibemaksu kogumiseks keskasutus, mis tähendas, et näiteks Saksamaa maksuamet võttis meiega ühendust ja palus tasuda käibemaks Saksa klientidele suunatud müügi kohta.

Sellised lahendused nagu FastSpring, Freemius, Avangate ja teised sarnased pole siiski klassikaline ostukorv. See on pigem selline, et neist saavad teie toodete edasimüüjad, seega on nende kohustus hallata arveid, aruandlust jms, kuni teile makstakse järelejäänud summa. Kokkuvõttes, näiteks 500 üksiku arve asemel saame lihtsalt 2.

Tasud? Jah, aga see on ikkagi seda väärt.

b) Toimivus ja paindlikkus

FastSpring toetab nii veebi- kui ka hüpikaknaid. Veebi jaoks on neil tõesti suurepärased tööriistad müümiseks / ristmüügiks ja kõik on optimeeritud teisendamiseks üsna kenasti, vahendab IMO. Lõppude lõpuks on nende jaoks peamine stiimul meelitada teid veelgi rohkem kliente ja müüki, mis tähendab suuremat tulu ka neile.

Tõsi, kui teie ettevõte asub USA-s, võib teil olla rohkem valikuid. Kuid meie jaoks, kes on Rumeenias, ei saanud me Stripe’i kontot ega PayPali maksete eelkontrolli. See tähendas, et me ei saanud teha ühe klõpsuga versiooniuuendusi / -müüke. Nüüd saavad aga meie kliendid uue klõpsuga üle minna ainult kõrgema astme tellimusele – pole vaja oma makse üksikasju uuesti sisestada.

Lõpuks integreerub kõik automaatselt Google Analyticsi ja GTM-iga, mis tähendab, et te ei vaja täiendavat e-poe jälgimise pistikprogrammi ega riski, et jälgimine halvasti rakendatakse.

c) Sidusettevõtted / partnerid

Me olime harjunud oma sidusprogrammi ise hostima. See pole olnud täiuslik:

 • tütarettevõtetel on raske raamatupidamist pidada igal partneri saidil,
 • raskem on oma konkreetset programmi usaldada,
 • juriidilised väljakutsed (meie puhul) maksete ja arvetega.

Enamasti oleme teinud koostööd ShareASale käsitleda kõike seda (mis polnud sugugi halb – funktsionaalsuspõhiselt), kuid lõpuks otsustasime liikuda veelgi parema (kallima) lahenduse juurde. FastSpringil on integratsioon / partnerlus Löögiraadius, mis tähendab, et jälgimine pole mitte ainult integreeritud, vaid nad maksavad ka tütarettevõtetele ise Mõjuraadiuse suunas. Loe: veelgi vähem arveid, mida me peaksime käsitlema.

Sama kehtib ka partnerluste kohta; FastSpring saab maksta protsendi konkreetse toote müügist teisele isikule ja siis saate ainult oma osa. 100% rahast pole lihtsalt vaja koguda, vaid siis tuleb osa sellest ise kolmandale osapoolele üle kanda..

2. Hinnakujundusstrateegia ja majandusharu ülevaade

Minu jaoks on olnud ThemeIsle jaoks hea pikaajalise strateegia väljatöötamine pidev väljakutse. Töötasin palju hinnamudeli kallal, kuid jäin mingil hetkel täiesti ummikusse, puuduvad uued ideed ja võimalikud juhised.

Lõpuks pöörasin tähelepanu muudele tööstusharudele ja nišidele, mis olid mingil hetkel ilmselt sarnaste probleemidega hädas. Minu jaoks on nr 1 küsimus mõtteviis, et esmaklassilised WordPressi tooted peaksid olema ühekordne ost.

Sellega mõistsin, et päeva lõpuks oli see põhimõtteliselt sama probleem, millega tavapärased tarkvaratooted. Ma mäletan, kui MS Office või Photoshop töötasid mõlemad ühekordsete ostudena, rääkimata sellistest asjadest nagu Windows OS.

See oli minu jaoks võib-olla suurim silmarõõm, arvestades kõiki asju, mille üle mul viimasel ajal ajurünnakuid tekkis.

Isegi kui ülaltoodud tarkvara mahud on palju suuremad kui miski, mida me WordPressi kogukonnas näeme, kasutavad nad ikkagi selliseid lahendusi nagu Avangate, FastSpring või alternatiivid.

Veel üks märkus: töötades selles valdkonnas, oleme kallutatud isehajutatud lahenduste poole ja üldiselt täieliku kontrolli all hoidmisele. Mõnikord pakub see meile siiski ainult valehüvesid, mis pole päeva lõpuks kõik nii väärtuslikud. Nagu näiteks maksete puhul, ei pea ma tegelikult neid ise hostima, vaid mul on vaja, et nende eest hoolitsetaks ja neid tehtaks usaldusväärselt.

Mõned muud õppetunnid ja huvitavad leiud, mis vastavad sellele:

 • Ma ei ole näinud ühtegi pakkujat, kes müüks eluaegseid litsentse "suur tarkvara" tööstused. Nad müüvad ainult ühe, kahe või kolmeaastaseid litsentse.
 • Apple’i ökosüsteem on omal moel naljakas, kuna arendajad leiutasid põhimõtteliselt oma lähenemisviisi. Näiteks näete ühe tasu eest rakenduse ver 1, kuid siis on sama rakenduse versioon 2 täiesti uus toode, nii et kui soovite kasutada uusimat ja parimat, peate selle eraldi ostma. Näiteks kui kasutate kirjutamisrakendust, näiteks iA Writer, peaksite seda lähenemisviisi üsna hästi tundma. Kas te kujutate ette, et seda tehakse WordPressi teema jaoks? Näiteks kui avaldasime Zerif 2.0 ja proovisime seda iseseisva tootena müüa, otsustades samal ajal lõpetada versiooni 1.0 toetamise.
 • Kõik suured mängijad müüvad ostukorvi paljudes kaupades ja ristmüügil ning kassas erinevatel etappidel. Meie ökosüsteemis ei tehta seda palju.
 • Näen seal ka arvukalt keerulisi tehnikaid. Kui nimetada vaid mõnda, siis Photoshopil on see, mis näib "võlts" aastaplaan lihtsalt selleks, et ostjale tõestada, kui head on muud tehingud, ilma et tõenäoliselt keegi ootaks, et neist madalama hinnaga tehing saab. Või PHPStorm, mis muutub odavamaks iga järgneva aasta järel (suurepärane stiimul!). Ja pealegi on meil erinevaid viirusetõrjetarkvarasid, mis näitavad mulle iga kord, kui müügilehte külastan, erinevat hinda. ��

Päeva lõpus on minu peamine kirjutamise aeg see, et kui teil pole tööriista, mis lukustab inimesi (nt Sketch või Photoshop – mõlemad on patenteeritud lahendused, kus adopteerimine on oluline), pole põhjust mitte on automaatne uuendamine või automaatne värskendamine.

Teisisõnu, kui teie toode on WordPressi teema või pistikprogramm, tunduvad automaatne uuendamine hea mõte.

Kõike seda arvesse võttes oleme oma hinnamudelit uuesti värskendanud ja proovinud seda inimestele paremini selgeks teha – mida nad saavad. Lisasime ka võimaluse automaatsetest uuendustest loobuda, kui nad on kassas. See on alati omamoodi kompromiss ettevõtte efektiivse juhtimise ja läbipaistvuse säilitamise vahel – nii et meie kasutajad ei tunneks end millegi poolt relvastatuna..

TeemaIsle hinnakujundus

3. Kuidas kaotasime 50% oma ärist üleöö

Näib, et oleme juba hostimise kohta piisavalt rääkinud, kuid ei.

Ja see ei puuduta uuringuid, katseid ega midagi sellist. See puudutab pealkirjas sisalduvat …

Esiteks, ilma klõpsatussöödata, kaotasime tõesti umbes 50% oma ärist sõna otseses mõttes – ma mõtlen sõna otseses mõttes – üleöö.

Kuigi me alguses ei teadnud, et see on hostimisprobleem, on see osutunud suurimaks hostimisprobleemiks, mis meil mõne aja jooksul olnud (okei, mõned kokkusattumused ja ka minu laiskus mängisid väikest rolli).

Mis siin on:

Nagu ma varem ütlesin, on meie blogi moodustab umbes 50% meie tuludest sel hetkel. See pärineb mitmetest allikatest, kuid peamiselt sidusettevõtetest, samuti suunab inimesi meie ThemeIsle’i toodetele. Teisisõnu, see ajaveeb on ThemeIsle üks peamisi turunduskanaleid.

TL; DR: Ühel pühapäeval eemaldati ajaveeb Google’ist peaaegu täielikult. Kõiki olulisemaid raha teenimise postitusi polnud kusagil näha. Esiteks arvasime, et meid tabas üks hiljutine algoritmi värskendus, kuid tõde osutus teistsuguseks.

CodeinWP statistika

Umbes aasta tagasi vahetasime hostad Kinsta vastu (ja vaatasime seda isegi siin üle). Oma laiskuse tõttu soovisin meie saite kergelt eraldada, mõlemad istudes samal codeinwp.com domeenil. Esimene neist on peamine sait – aadressil codeinwp.com ise ja teine ​​on ajaveeb – saidil codeinwp.com/blog. Need on eraldi WordPressi installid, mis kohustasid Kinstat üles seadma vastupidise puhverserveri, et see toimiks nende infrastruktuuri jaoks.

Nii et 18. juunil, pärast mõne sõbraga muidu toredat õhtut, hakkasin nägema, et ajaveeb kaob aeglaselt Google’ist. Alguses arvasin, et selle pärast pole vaja muretseda ja tõenäoliselt on see probleem. Järgmisel päeval, nähes, et midagi ei ole korrastatud, hakkasin uurima ja jõudsin järeldusele, et meid on tabanud hiljutine Google’i värskendus.

Selle värskenduse kohta polnud veebis kuigi palju teavet, nii et hakkasin omaette asju uurima.

Uurisin veel kord meie linke ja sisu, hiljutisi pistikprogrammi värskendusi, kuid miski ei tundunud kohatu. See oli tõesti pettumust valmistav ja raske uskuda, et ühe WordPressi ökosüsteemi mainekama ajaveebi võidakse Google’ist niisama eemaldada.

Ma mõtlen, et ühe lehe või postituse saamine, millele algo uuendus või arvustus jõuab, võib juhtuda, aga kogu blogi korraga …

Samuti sain teada, et põhimõtteliselt pole vahendeid kaebuste esitamiseks või läbivaatamise taotlemiseks. Lõppude lõpuks on algoritm skript, tarkvara või mõni AI vorm, kui soovite, seega pole palju, mis seda mõjutaks, ilma et teeksite oma saidil suuri muudatusi. Teisest küljest muudavad need värskendused ja algoritmid ise Google’i parimaks otsingumootoriks.

Sellegipoolest jäi mulle endiselt mulje, et antud juhul oli see natuke ebaõiglane. Investeerime ju palju sisuloomingusse ja mõne tüki valmistamiseks kulub nädalaid ja tuhandeid dollareid (näiteks see) – mida ma juba paar korda mainisin. Aga ikkagi, mida ma teha saan, eks?

Kulus veidi aega, et tuvastada, milline konkreetne Google’i värskendus oli meie jaoks tõenäoliselt probleemide tekitaja. Lõpuks leidsin selle siin kirjutatud. Lisaks oli see konkreetne säuts:

DYK kas sidusettevõtete linkidel pole olemuslikku probleemi? Probleem on siis, kui saidi ainus eesmärk on olla af-linkide madal konteiner pic.twitter.com/y149XZ0JP6

– Gary "鯨 理" Illyes (@metood) 14. märts 2017

Uuenduse nimi – Fred.

Pärast paar tundi selle uurimist tundus, et see võib-olla see ongi. Ausalt öeldes keskendusime natukene enam raha monetiseerimisele alates sellest, kui Zerif peatati. See pidi olema midagi, mida Google märkas, nii et nad otsustasid meid eemaldada – ma mõtlesin.

Selle kuidagi lahendamiseks, vähendage kahjumid lühikeseks ja vähemalt siis uuesti indekseerime, eemaldasime reklaamilehe täielikult, vabanesime enamikust sidusettevõtete linkidest, lisasime autoriprofiile (vt allpool), lisasime umbes lehe ja lisasime hõlpsama tee. et inimesed saaksid meiega ühendust võtta. Põhimõtteliselt muutisime ajaveebi inimlikumaks ja lugejatele kättesaadavaks.

Uute autorite bios

Ühtlustasime ka oma sisustrateegia, et keskenduda vähem monetiseerimisele, ja hakkasime siis kannatlikult ootama, et blogi tagasi tuleks.

Mis lisas ka minu kindlust, et me liigume õiges suunas, oli see, et ainsad Google’is endiselt nähtavad postitused olid need, millel polnud sidusettevõtte linke.

Võib-olla oli see lihtsalt see, et olin naiivselt optimistlik, kuid millegipärast ootasin, et asjad aja jooksul lihtsalt paremaks muutuvad, nii et ootasin. Ma ei tahtnud isegi teistele inimestele teada anda, mis toimub, ega selle üle kurta. Tahtsin, et kõik hoiaksid ainult oma tähelepanu ja ei muretseks selle pärast. Meie sidusettevõtte maksed tulevad niikuinii kahekuulise viivitusega, nii et me poleks kohe langust tundnud.

Ehkki mul õnnestus natuke magada, oli stressitase kõrge (toimetaja märkus: sama). Nii möödus peaaegu nädal ja…

Mitte midagi.

See on siis, kui hakkasin muretsema suure aja pärast.

Ma hakkasin otsima viisi, kuidas võib-olla Google’is kellegagi ühendust võtta, et vähemalt saada aimu, mis saidil viga on. Kasutasin saidi analüüsimiseks ikka ja jälle palju tööriistu. Muutsin palju linke ja veetsin Google’i otsingukonsoolis iga päev umbes tund.

Vaatasin kõike. Iga alamleht. Lõpuks, kui kontrollisin, kuidas Google seda saiti näeb, märkasin "umbesdex" hüppavad siia-sinna. Muidugi, üks esimesi asju, mida ma tegin, oli faili robots.txt otsimine. See tundus hea ja sellist silti selles polnud.

Ma ei saanud algul aru, mida ma nägin, ja arvasin, et see võib olla mingi peidetud Google’i asi / marker või midagi muud. Lõppude lõpuks polnud meil ühtegi "umbesdex" sildistage kõikjal saidil (olgu see siis teemafailides või Yoast SEO-s).

Igatahes asusin seda veel natuke läbi kaevama ja avastasin lõpuks, et mõnele meie ajaveebi lehele on lisatud uus HTTP direktiiv nimega X-Robots-Tag. Selle pani sinna meie peremees – Kinsta.

Nagu selgub, oleme Kinsta ainus klient, kellel on üles seatud vastupidine puhverserver. Püüdes asju optimeerida, muutsid nad konfiguratsiooni osi, mille tulemuseks oli "umbesdex" sildi lisamine. Keegi teine ​​ei märganud seda ega keegi teine ​​kogenud sama probleemi, sest nagu ma ütlesin, oleme meie selle seadistusega ainus klient.

Nii et kaotasime hostimissegamise tõttu kokku tuhandeid dollareid. Ehkki ma pole täpset matemaatikat teinud, tuleb lihtsalt selleks, et ennast mitte maha panna, see olema 10 000 dollarist põhja pool.

Kui raha kõrvale jätta, siis see, mis me stressi tõttu kaotasime, mõjutas mind veelgi. Üldise mõju osas on see kindlasti suurim hostimisega silmitsi seisnud probleem.

Teise märkuse kohaselt ei näi olevat ühtegi SEO tööriista, välja arvatud peasekretariaat, mis seda tuvastaks "umbesdex" silt. Lõppude lõpuks, kui raske see võib olla? Noot nagu, "hoiatus; tuvastati umbesdex-silt" oleks olnud enam kui piisav, et probleem lühikeseks lõigata, mitte minutite, vaid nädalate pärast.

Kuidas see siis lõppes?

Õnneks hakkas pärast sildi eemaldamist tundide jooksul kõik tagasi tulema. Kuid ma pole kindel, kas kogu ajaveebi on veel indekseeritud.

Tagantjärele arvan, et teema olemus ja vastus, mille me Kinstat algselt saime (põhimõtteliselt, "vabandust, vabandan vaeva pärast"), ärge veenge mind jääma nende kliendiks. Vähemalt selle blogiga mitte.

Ehkki tunnustan nende tehtud tööd, on panused lihtsalt liiga kõrged ja nende küsitava hinna eest ei tohiks seda laadi juhtuda..

Olen siiski uudishimulik, kuidas saaksite sellega hakkama, kui te oleksite mina?

Kokkuvõtlikult võib öelda, et vigu juhtub ja olen kindel, et Kinsta õppis sellest. Sama ka meie jaoks. Uurin endiselt ja mõtlen, kuidas saaks tulevikus sarnaseid teemasid vältida. Samuti, kas saate isegi hostiettevõttelt garantii, et selliseid asju ei juhtu? Tõenäoliselt on see ettevõtte hostimise mõte, mul on õigus?

Igatahes on siin mõned lihtsad õppetunnid, mille ma kogu asjalt ära võtsin:

 1. Vältige keerulisi seadistusi, kui need pole tegelikult vajalikud. Mugavuse huvides asjade omamine tundub hea, kuid võib pikas perspektiivis probleeme tekitada.
 2. Tõenäoliselt ei ole valus teie hosti poole pöörduda, kui olete SEO probleemidega üldse silmitsi. Lihtsalt küsige, kas asjad on korras ja kas nad pole teie serveris üldse muudatusi teinud. Kas mõni häkk on neile pihta saanud? Jne.
 3. Ehkki Fred osutus meie puhul probleemide tekitajaks, on sellest ka palju abi olnud ja natuke suuna muutmist. Lühidalt – looge kõigepealt alati haridussisu ja alles siis raha teenige paar postitust.
 4. See Google’i välja antud e-raamat on tõesti väga hea. See on juhend nende kvaliteetsete otsinguarvestuste jaoks ja annab hea ettekujutuse sellest, kuidas reaalmaailma usaldus ja kasutajate väljavaated kujunevad. Me kõik peaksime seda lugema. See on jällegi kuld. Ma ei suutnud seda piisavalt rõhutada.

Päeva lõpus sain kogu selle fiasko alt välja ainult selle üürikese koomiksi:

koomiks: ajaveeb läinud

Olgu, ma ei usu, et see üldse kole on. �� See on osa meie uuest sisukatsest siin ajaveebis ja eelseisvate nädalate jooksul näete rohkem neid. Muide, ma kasutasin Üles et ülalnimetatud luua ja see tuletas mulle meelde, kui vingeid kogukondi see on. Põhimõtteliselt kulus mul tund aega tööd, et täpsustada, mida mul vaja on, edasi-tagasi ja siis 1-2 päeva hiljem sain käputäie hämmastavaid koomikseid, mille kogusumma oli 250 dollarit (siin on veel üks näide).

Olgu, see on kõik, mis mul teie jaoks sellel kuul olemas on. Nagu ikka, tänan teid lugemise ja toetamise eest! Olge kursis ja saate uusi aruandeid, tellides siin:

Kõik Karol K redigeerimised ja vaimukad ümberkirjutused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector